» »

Linux na Notesniku Toshiba Satellite 5200-801

Linux na Notesniku Toshiba Satellite 5200-801

Brane2 ::

Glih dans sem si ubodu (btw: stvar gate para pri 1600x1200 na LCD zaslonu >:D), vendar me XPji motijo.

Rad bi si gor zmontiral Linux, pa me zanima koliko kaj ta stvar potem podpira Toshibine posebne funkcije (backlight, sviranje Mp3jev ob kontroli z daljincem, vdelani Bluetooth, vdelani WiFi itd).

moj_nick ::

Pri menuconfigu imas moznost izbrat toshiba notebook (skor zihr sm).

Se en link klik

Za priporocilo o distribuciji si poglej moj podpis :D btw na njihovem forumu je dost govora o laptopih
110111001001010001010000

Brane2 ::

Hvala za odgovor. Moja težava je v tem, da mi stvar ob bootanju škripne, ko kernel čekira periferijo-konkretno PCMCIA.

Zato bi moral na boot CDju za Suse 8.2 zamenjat kernel, ni pa vidna struktura samega DVDja/CDja na prvi pogled, tko da ne vem kaj bi moral zamenjat.

Ker mislim čez vse skupaj itak zmontirat LFS, mi niti ni tako važno, kaj instaliram gor v začetku...

Jebiveter ::

Hmm, me je zamikalo da bi na ocetovo Toshibo (AMD K6-2 450, ...) vrgu SuSe al kej podobnega. Sam je en problem... to ni opcija, ce ne obstaja kak soliden progi za notacijo v linuxu...

Ali pozna kdo kak dober program za notacijo v linuxu?:8)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Brane2 ::

Kaj je notacija ? Notni editor ? Mislim, da je "Lilypond" ena od teh stvari. Pojma nimam kako dela, vem le, da je vsake toliko announcement o novi verziji na IIRC freshmeat ali sourceforge...

Brane2 ::

Aja, kar se Linuxa tiče, na tej Toshibi mi zaštekajo vsi Suseji pri checkiranju hardvera.

Sem probal gentoo in della- zaenkrat toliko, da sem sparticioniral disk. Bom nadaljeval pozneje.

Zdej rabim še par mrežnih kablov pa ene par malenkosti moram it zamenjat na servis.
Bi verjeli, kaj se mi je zgodlo ? Plačam zadevo, jo zakurblam doma in ves navdušen preskušam vse živo, nakar mi pade v roke pamfletek, ki govori o vdelanem kombo DVD/CD pekaču. Pokličem servis in res je, stvar ima velan DVD pekač... :)

Me pa matra premajhna baterija in odsotnost Wifija. To grem še dans zrihtat... :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jebiveter ::

Brane2: :D Po moje si ti narobe zastopu! Stvar ima vgrajen combo drive: DVD(player) in CD-RW (player in pekac). Zelo dvomim, da so slim DVD-RW enote poceni...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Brane2 ::




:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Jebiveter ::

You lucky bastard! 8-O :O
BTW: Kolk si dal za to_cudo_cudes?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Brane2 ::

cca 700 kSIT z DDV. S tem, da bo treba dodat še 150 kSIT za dodatno opremo.

Dobil sem mal popusta, ker sem vzel dve isti mašini. Jebat ga, zdej desetprstno tipkam... >:D

moj_nick ::

Evo opcija pri menuconfig v kernelu 2.6.0-test1

Toshiba laptop support

CONFIG_TOSHIBA:

This adds a driver to safely access the System Management Mode of the CPU on Toshiba portables with a genuine Toshiba BIOS. It does not work on models with a Phoenix BIOS. The System Management Mode is used to set the BIOS and power saving options on Toshiba portables. For information on utilities to make use of this driver see the Toshiba Linux utilities web site at: klik!
Say Y if you intend to run this kernel on a Toshiba portable. Say N otherwise.

Mislim, da je tut pri stable kernelih isto
110111001001010001010000

moj_nick ::

And another one

Toshiba laptop extras

CONFIG_ACPI_TOSHIBA: │
│ │
│ This driver adds support for access to certain system settings │
│ on "legacy free" Toshiba laptops. These laptops can be recognized by │
│ their lack of a BIOS setup menu and APM support. │
│ │
│ On these machines, all system configuration is handled through the │
│ ACPI. This driver is required for access to controls not covered │
│ by the general ACPI drivers, such as LCD brightness, video output, │
│ etc. │
│ │
│ This driver differs from the non-ACPI Toshiba laptop driver (located │
│ under "Processor type and features") in several aspects. │
│ Configuration is accessed by reading and writing text files in the │
│ /proc tree instead of by program interface to /dev. Furthermore, no │
│ power management functions are exposed, as those are handled by the │
│ general ACPI drivers. │
│ │
│ More information about this driver is available at │
klik!
│ │
│ If you have a legacy free Toshiba laptop (such as the Libretto L1 │
│ series), say Y.
110111001001010001010000

krneki ::

Brane2:

Ker glih vidim da si dobil točno isto mašino kakor je meni padla v roke te moram nekaj vprašati.

A si ti slučajno dobil zravn mašine CD na katerem je software za pečenje ala. nero, max, CD creator? Ker pri meni ga ni bilo in prodajalc se pa tudi dela neumnega. Do sedaj sem namreč zraven toshib ZMERAJ dobil burning software.

Mašina se mi zmeraj obesi kadar dam restart/shutdown. Dal vsem gor vse živi popravke (bios, gpu, winxp sp1...), sam še zmeri ostaja problem....nč, grem kr servis nadlegovat.

Brane2 ::

Kolega, ki je dobil cenejši izvedenko Sattelitea 5200 (701ko) se hvali, da je dobil zraven full enga softvera.

Jaz nisem dobu nč, razen sistemskega rescue CDja in tam enga dodatka za pečenje direkt na disk (da se obnaša kot navaden HDD).

Nerota itd ni blo zraven. Verjetno so to pač oskubli, ko so dali stvar na razprodajo, a se ne sekiram. Cdrecord na Linux dela več kot rabim...

krneki ::

Aha, sm najdu Drag'n'drop na utilities CDju. Kao zna pečt na cdje in dvdje tudi normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitve procesorja pri Toshibi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81189 (1053) AnjaSI
»

wake up Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
81001 (900) Hexenšus
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145666 (2489) Leoon
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141365 (1184) Brane2
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513572 (2970) Brane2

Več podobnih tem