» »

wake up Blue screen

wake up Blue screen

Hexenšus ::

Živjo!

Imam en problem z laptopom. Laptop je Toshiba p200d z ATI mobillity hd2600. Pred kratkim sem naložil WIN 7 64 in ko laptop zaprem in naslednjič odprem mi pokaže blue screen (atimkdag.sys). Probal sem menjati driverje grafične kartice , vse sm probal (vista 32,64, win 7 32 in 64) vsi driverji so z uradne toshibine strani. Za vsak driver mi je javilo da je trenutna različica driverja(od win7) novejša in jo ni potrebe nadgraditi. In sploh ne vem več kaj bi. Kakšen nasvet bi mi prav prišel :)
Prej sem imel win xp , in mi je vse delalo super, pa sploh ta model laptopa nima podprtih driverjev za xp (uzel sem jih od enega podobnega modela z istimi komponentami ki ima podprte). se mi zdi mau butasto da xp mi dela, win 7 pa fleshira pa je podprt :|

lp

Duhec ::

Razloži kaj pomeni " in ko laptop zaprem" ? Zapreš pokrov prenosnika ali je to mišljeno kot normalno zaustavitev sistema ?
Če zapreš pokrov potem navadno prenosnik preide v standby mode, iz njega se zbudi, ko se pokrov dvigne. Očitno se grafična ne inicializira pravilno.
Najboljše da popolnoma odstraniš vse gonilnike in po restartu Win7 pustiš, da naloži svoje.
Poglej po posodobitvah za novejši bios prenosnika.
Če ne bo boljše poizkusi še:
MSCONFIG, zavihek Boot, Advanced Options, odkljukaš kvadratek pri "Maximum memory", potrdiš na OK, nato Apply, zapreš vsa okna, restartaš in narediš preizkus.
Poročaj.

jan01 ::

-bios update
-posnemi driverje iz atijeve strani http://support.amd.com/us/gpudownload/w...

dmk ::

jaz mam iste probleme
na googlu ni pametne rešitve za to. (atikmdag.sys)
v control panel-->performance information and tools-->advanced tools . Tuki piše kaj se kao tepe
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

glistovje ::

sprobaj za varijanto "sleep" obkljukati hibernate sleep.

Zgodovina sprememb…

Hexenšus ::

S tem sm mislu ko laptop zaprem = ko zaprem pokrov, brez "zaustavitve sistema" . Sem že popolnoma odstranil gonilnike in pustil naj win7 instalira driverje in isti problem. isto je ce sam driverje nalozim.
Gledal sem tudi za bios update, vendar jih ni. je samo za visto in ta bios upd sem že naredil na začetku ob nakupu laptopa (leta 2008). novejšega bios updata pa ni.
In probal sem odkljukat max memory in še zmeraj isti problem.
;((

LP

Hexenšus ::

Opis:

This driver responded slower than expected to the resume request while servicing this device:
Driver File Name : \Driver\atikmdag
Driver Friendly Name : ATI Radeon Kernel Mode Driver
Driver Version : 8.01.01.921
Driver Total Time : 778ms
Driver Degradation Time : 378ms
Incident Time (UTC) : ?2010?-?01?-?08T10:03:16.297000100Z
Device Name : PCI\VEN_1002&DEV_9581&SUBSYS_FF011179&REV_00\4&cd27bb3&0&0010
Device Friendly Name : ATI Mobility Radeon HD 2600
Device Total Time : 788ms
Device Degradation Time : 388ms

jan01 ::

SO problemi tudi s driverji iz amd/ati http://support.amd.com/us/gpudownload/w... ?

Hexenšus ::

ne moreš inštalirat catalysta ker mi zmrzne nasred inštalacije. ni važno kater catalyst je, vse sm probal :( za driver pa reče da ni "up to date" ;((

probal sem vse različne win 7 , ati driverje podobnih modelov kot moj z isto grafično, ama baš ništa :(

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica - problem

Oddelek: Strojna oprema
172909 (2017) Riff
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
425398 (5115) IvoJan
»

Resen problem

Oddelek: Strojna oprema
212210 (1682) Tr0n
»

Problem Grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
81169 (946) Zion10
»

HDMI->Prenosnik-> Grda slika

Oddelek: Strojna oprema
7606 (531) IvoJan

Več podobnih tem