» »

Novi Pony

Novi Pony

«
1
2

Heavy ::

http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti...


Prvo sem pomislil, da so v Rogu obudili proizvodnjo koles, izkazalo se pa je, da je Made in China, sestavljeno v Velenju pod domeno Gorenja. Letno nameravajo izdelati 5000 koles, cene se gibljejo od 330€ za osnovni model, do 700€ za Sport modele (z menjalnikom). Predviden je tudi električni model.


Kot imam v spominu so bila Pony kolesa nekaj z čimer se je mularija okoli vozila, preden je Tomosa staknila. Za višje ljudi niso bila ravno primerna - zaradi majhnih koles si pri nenadnem zavoju hitro padel po tleh. Zglob za zložit kolo je bil v teoriji super, v realnosti je bilo potrebno varit spoj, sicer je šlo kolo na pol, ko res ni bilo potrebno.

Posledično mi vse skupaj deluje, kot neka hipster atrakcija, kot pa nekaj z čimer bi prišel do parkirišča, vzel iz avta in se odpeljal v center mesta. Za 700€ bi pa raje nabavil električni skiro.

Kaj menite?
#TeamFelix

cekr ::

Za vozit zelo nerodno kolo.
Še v časih originala sem se ga izogibal na daleč.

Če so malo spremenili geometrijo, da se da kolikor toliko dobro vozit, bi bil en fajn za v avto.
Včasih prav pride kakšno zložljivo kolo.
Na trgu so kamp kolesa za malo več kot 300€, ki imajo še manjša kolesa. Uporabna pa res samo za vožnjo po kampu in za cverglne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fosil ::

Za dirkat ni, ampak meni je bil pony všeč, ker se sedi pokonci in ne nagnjen naprej, kot je sicer običaj pri kolesih. To je tudi bolj praktično za mesto, za ustavljanje pred semaforji itd.
Se mi pa zdi cena za made in china previsoka.
Tako je!

koyotee ::

Seveda je hipster atrakcija, vendar dvomim, da se bo to prodajalo kot vroče žemljice. Doma imam enega letnik 88 za renovirat ko bo čas :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Heisenberg ::

wow cene so pa res preterane.

Sam bi bil pripravljen dati za limited serijo s kakšno posebno barvo 250€.

Vedno bolj vidim da ekonomija dandanes stoji na hipster-efektu.

Razlog zakaj je Apple tako uspešen, ampak ne moraš prodajati kitajsko železo za take cene.

kumer ::

stari dobri pony, lepi so spomini na stotine, tisoče prevoženih kilometrov :)
to so še bili časi, sedaj pa :'(

pegasus ::

fosil je izjavil:

Za dirkat ni, ampak meni je bil pony všeč, ker se sedi pokonci in ne nagnjen naprej, kot je sicer običaj pri kolesih.
To je meni bistven feature in thumbs up za to akcijo prenovljenih ponijev.

RockyS ::

Koliko je stal nov Pony takrat?

Invictus ::

A so nori?

A sploh veste kako dober bicikel dobiš za 700 EUR?

Pa še Made in China... Kdo je tako nor da ga bo kupil ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Andrejpan ::

Enga "pony-a" sem včeraj v Munchnu zasledil in vidim, da so dost cenejši.
https://www.prophete.de/de/shop/citybik...
https://www.prophete.de/de/shop/citybik...

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

A so nori?

A sploh veste kako dober bicikel dobiš za 700 EUR?

Pa še Made in China... Kdo je tako nor da ga bo kupil ?!?!?!

Hipsterji :)

The Player ::

kako veste da je made in china? Če je to res potem je cena pretirana.
in kakšna je dodana vrednost pony-a za 700EUR 8-O razen nekaj dodatnih modnih dodatkov?

tudi specifikacije so zelo nerodno in nepopolno napisane, saj pol stvari manjka ali so nerazumljive nam laikom.

npr. za 400 in 700 evrski model sploh ne piše kakšne zavore ima in če vključuje luč.

in kaj za vraga vključuje Shimano/ Sturmey Archer oprema? skratka zelo zelo nemaren opis po mojem.

Si lahko spodaj pogledate modele pony-ev
http://rogbikes.com/pony-classic/?lang=...

Meni je sicer zelo všeč vrnitev blagovne znamke in njena izvedba, saj so se dokaj približali obliki originala, saj sem pričakoval, da bo bolj modernejšega izgleda.
edino cena mi ni všeč in dejstvo, da bodo tole kradli kot tople štručke ;((

bo pa sedaj cena rabljenih ponijev spet skočila v višave. Letos poleti sem gledal pony-e za 50EUR in so prodajal samo krš. Večina prebarvanih in zanemarjenih, potrebnih prenove in dokupa pol stvari, ki jih manjka, po možnosti še ukradeni. ;((

upam, da bojo izdali še model z večjimi kolesi. Sem mnenja, da ima pony nasplošno premala kolesa za normalno vožnjo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Heisenberg> Razlog zakaj je Apple tako uspešen, ampak ne moraš prodajati kitajsko železo za take cene.

Apple _JE_ "kitajsko železo za take cene".

Miki N ::

No ja, vidim, da so se na nekih modelih odpovedali famozni "kontra" zavori. Ta mi po novem spet pije živce pri BicikLJih - tam je še dodano tečna, ker folk počasi uniči mehanizem in potem pedal prime (naprej IN nazaj) samo še po četrt obrata ipd. Izkušnja vožnje na tistih mestnih kolesih je sploh zelo ponijevska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

koyotee ::

99% koles na nizozemskem ima "kontra" zavoro, in začuda, se vsi lepo peljejo, pa zaustavijo tut brez problema.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

Doma imamo 70 let star bicikel s Torpedo oz. kontra zavoro. Kako to uničiš, mi ni jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Hipser poza nekaj stane in po teh izzivih Red Bulla Goni Pony je priljubljenost ponyja zrasla in enako cena.

Vsled tega bi nekako utopično pričakovali, da bi bil osnovni model pod 250 EUR. Tisto sport izvedbo za cca 800 EUR pa ne bi komentiral....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Miki N ::

Invictus je izjavil:

Doma imamo 70 let star bicikel s Torpedo oz. kontra zavoro. Kako to uničiš, mi ni jasno...


Mestna kolesa dobijo ogromno število voženj od vsehmogočih ljudi. Malo spominja na način, kako ljudem uspe uničiti motorje službenih avtov in podobni triki, ki ti samemu ne bi nikoli uspeli. ;)

Kebo ::

Torpedo je zakon, imam 40 let staro kolo pa še vedno dela.

link_up ::

kontra je zame neuporabna, ker rad nazaj vrtim vsake toliko, ko prosto peljem ...
In and Out

Glugy ::

Tist k bo to kupu bo "hipster" nikakor pa ne hipster.
Obstajata dve skupini hipsterjev...tista mainstremovska kjer se oponaša stare dizajne. In tista manjša skupina hipsterjev ki dejansko uporablja stare reči.

Velikaaaaa razlike. Predvsem po osebnostnih lastnostih vidš da so čist drugi ljudje to. Se kr mal čudm da se še vedno daje te dve skupini v isti predal.

Nevem zakaj bi originalni hipster starega kova kupoval tega ponya. To je kvejčemu za neoriginalne "hipsterje" oponaševalce ki žal prevladujejo.

link_up ::

kdo hudica pa so te hipsterji??
In and Out

Invictus ::

To je folk z jugonostalgijo in preveč denarja ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

aha, ok, stekam. Tnx!
In and Out

koyotee ::

Invictus je izjavil:

To je folk z jugonostalgijo in preveč denarja ;).


Ki pa ni bil niti rojen v jugi, večina je pod 25 let starosti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

Ta kup železja ni vreden več kot 80€.

konspirator ::

--

Blazz ::

normal cena bi bila 100 eur za osnovnega in 250 za special edition... to je to... mislijo da bodo šišali konkurenco na 2x,3x ceni zgolj zaradi imena hahahaha...

pegasus ::

Ma cene biciklov so danes itak nekje za luno. Ko sem bil star 10 let, sem dobil top of the line roga z 21 shimano prestavami za 30.000 sit. Danes ne dam več kot tolk za bicikel. Niti ne morem, ker za ta denar tudi največjega klumpa ne dobim več. Bi moral iti prav na bolšjaka gledat med ukradeno ponudbo ... ;((

Machete ::

Klatež je en najboljših Rogovih biciklov (tisti s sprednjim vzmetenjem, menjalnikom in ukrivljeno bilanco). Je bil pa to en zandjih Rogovih modelov pred crkjotom afaik. Če ga ima kdo, ve o čem govorim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nurse013 ::

bambam20 je izjavil:

Ta kup železja ni vreden več kot 80€.

Baje je narejen iz aluminija
:)
you gotta be kidding me...

Kebo ::

Pri biciklih je danes manj kot ma več je vredn. Fixiji so po 400€ pa so kateri še celo brez zavor, ampak važno da si lahko sam barvo izbereš.

NikolormousB ::

V eni drugi temi se pa folk pritožuje, ker slovenska podjetja baje ne znajo več delat produktov z visoko dodano vrednostjo :)

fikus_ ::

Če je to slovenski proizvod, sem jaz kar bicikl! So na kitajskm našli/skombinirali nekaj podobnega Poniju in gor prilepili nalepko Pony in Rog.

NikolormousB ::

Kolesa bodo sestavljali v Velenju


Kaj pa naj bi bil?

fikus_ ::

V kontejnerjih pol sestavljene bodo dobili (kolikor pač dovoljuje minimalni volumen za transport).
Za 250 € pa kar ne zavariš okvirja in sestaviš!

NikolormousB ::

In v čem točno je problem?

bambam20 ::

NikolormousB je izjavil:

In v čem točno je problem?


Cena. LOl. isti problem kot s Toprom. Čist previsoke cene. Pa še kar ne odnehajo ti velumni slovenski podjetniki.

Samo čakam, da nekdo začne izdelovat YUGO coral 55 model letnik 88 za ceno 8000EUR

... če boš želel pa klimo, el. stekla, obratomer, abs, servo bo pa cena 20.000EUR.

Ali pa Golf 2 dizl za 15.000EUR.

Zakaj ne Commodore 64 za 1000EUR. Še bolje Spectrum ZX za 2000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bluefish ::

NikolormousB je izjavil:

In v čem točno je problem?
Ga ni. Samo malo falirano je hvalisanje vpletenih o neki blazni vlogi pri obuditvi znamke. PR nekje na začetku je namreč izpadel skorajda kot oživitev celotne proizvodnje koles.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NikolormousB ::

Čist previsoke cene. Pa še kar ne odnehajo ti velumni slovenski podjetniki.


Ti veleumni slovenski podjetniki so lani ustvarili 680k eur prihodkov (več kot 30% rast v primerjavi z 2014 in več kot 300% v primerjavi z 2013) in 52 jurjev čistega dobička.

Meni se zdi kar OK.

Samo čakam, da nekdo začne izdelovat YUGO coral 55 model letnik 88 za ceno 8000EUR


BMW že enih 15 let dela Minija za večkratnik originalne cene, pa ga prodajajo super. Podobno delata tudi VW in Fiat, verjetno še kdo.

tomy5 ::

Cena je čist OK.
Kupite si mobi za 300 € in Pony za 300 €, čez 5 let bo Pony še uporaben in boš z njim užival če nisi ravno 24/7 za računalnikom/telefonom.
Mobi bo pa žez 5 let samo reciklažni problem brez vrednosti.

Heavy ::

tomy5 je izjavil:

Cena je čist OK.
Kupite si mobi za 300 € in Pony za 300 €, čez 5 let bo Pony še uporaben in boš z njim užival če nisi ravno 24/7 za računalnikom/telefonom.
Mobi bo pa žez 5 let samo reciklažni problem brez vrednosti.



Za 300€ dobiš gorsko kolo od KTM.

Kot da bi tvoj predlagan telefon bil mobi-reglja za 300€.
#TeamFelix

NikolormousB ::

Za 300 dobiš tudi 300 kil moke. Primerjava je podobno neumna.

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:

Za 300 dobiš tudi 300 kil moke. Primerjava je podobno neumna.

Primerjava kolesa s kolesom ni tako butasta kot tvoja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomy5 ::

Heavy je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Cena je čist OK.
Kupite si mobi za 300 € in Pony za 300 €, čez 5 let bo Pony še uporaben in boš z njim užival če nisi ravno 24/7 za računalnikom/telefonom.
Mobi bo pa žez 5 let samo reciklažni problem brez vrednosti.



Za 300€ dobiš gorsko kolo od KTM.

Kot da bi tvoj predlagan telefon bil mobi-reglja za 300€.


Ma ni zložljivo in mogoče je tebi všeč KTM, nekomu drugemu pa KTM ni všeč ker mu ne gre v prtljažnik ali na barko ali enostavno ne mara oranžne ;-)
Pač 300 € je čist normalna cena.

NikolormousB ::

Invictus je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Za 300 dobiš tudi 300 kil moke. Primerjava je podobno neumna.

Primerjava kolesa s kolesom ni tako butasta kot tvoja...


No, mogoče malo manj, čeprav ne dosti. Ne bo veliko ljudi izbiralo med ktm gorcem in ponyjem.

tomy5 ::

.... če se komu zdi 330 € veliko naj jih začne sam prodajat za npr. 200 € in bodo oni propadli, ti boš pa imel super biznis ;-)

Magic1 ::

100EUR dodatka je verjetno zaradi aluminijevega okvirja. Samo 400EUR dodatek za prestave je pa odklop. (mogoče dobiš pri najdražji varjanti še kakšno dečvo iz promocijskega eventa :D, full android verzija)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

The Player ::

Heavy je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Cena je čist OK.
Kupite si mobi za 300 € in Pony za 300 €, čez 5 let bo Pony še uporaben in boš z njim užival če nisi ravno 24/7 za računalnikom/telefonom.
Mobi bo pa žez 5 let samo reciklažni problem brez vrednosti.



Za 300€ dobiš gorsko kolo od KTM.




mogoče rabljenega, nov pa pride konkretnih 500 evrov, mogoče 400 če imaš srečo, pa malo dlje googlaš kot sem jaz.

zmaugy ::

Ponije so furale punce in star mame. Mulci, ki smo dali kaj na sebe, smo vozili dirkalna kolesa na 5 prestav in smo vihali nos nad tistimi, ki so vozili ponije. >:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni deli za kolo(menjalnik, prestavne ročice)

Oddelek: Šport
61291 (1186) #000000
»

Mestno kolo

Oddelek: Loža
4214056 (5259) carota
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932740 (2842) St235
»

Zadnje kolo za Ponyja

Oddelek: Loža
61937 (1676) rdecaluc

Več podobnih tem