» »

Info glede slovenske obale, izola itd

Info glede slovenske obale, izola itd

FiReFTW ::

Razmišljam da bi si zdaj en dan vzel malo časa in bi malo šli prijatelji do slovenske obale na tak celodnevni izlet, ker pa nimam nekaj dosti izkušenj z slovensko obalo pa bi bilo fajn nekaj koristnih napotkov.

Razmišljal sem nekako prvo izola in kopanje tam, potem malo v piran in pozneje še v portorož.
Kak je zdaj glede tistih fekalij ki so bile pred 1 tednom na slovenski obali, je sploh priporočljivo kopanje v morju?
Zanima me tudi kako je z prostorom za parkiranje v izoli, piranu in portorožu, so mogoče kje kakšne lokacije kjer lahko parkiraš?
Kakšne plaže so kaj najboljše v izoli, najbolje bi bila kakšna mivka ali drobni kamenčki, skale in beton mi niso preveš všeč.
Pa še kakšni drugi koristni napotki bi tudi prišli prav.

r00k ::

Pejte raje do Umaga bo lepše.

SimplyMiha ::

Pa kaj še. Te dni je Istra klimatska nočna mora. Je bila mama tam na dopustu, en dan neurje, drug dan vročinski val, hotela skoraj ni zapustila.

...:TOMI:... ::

Slovensko morje je greznica. Hrvatje imajo mnogo lepšo vodo od nas. Ne glede na vreme, potrese ipd.
Tomi

r00k ::

Boš rekel da je v Sloveniji lepše morje kot v Umagu?

PacificBlue ::

Slovensko morje je greznica. Hrvatje imajo mnogo lepšo vodo od nas. Ne glede na vreme, potrese ipd.


Tudi pri nas je lepa obala in voda. Dejansko je severni Jadran najbolj čist. Če imaš takšno miselnost, ti tudi doma ne more biti lepo.

SimplyMiha ::

Naše fekalije so lepše od hrvaških, pa to?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sva bila z ženo zadnji teden julija na dopustu v Salineri (Strunjan). Nama je všeč, da je veliko travnatih površin z drevjem in posledično senco. Vhod v morje je sicer po stopnicah, maš pa nekaj prodnate obale ob zaključku betonske plaže.

Sva se pa navdušila na Izolo, ki ima zelo lepo urejeno mestno kopališče s prodnato obalo, par korakov stran so pa tudi travnate površine z borovci. Tako, da bova naslednje leto najverjetneje dopustovala v Izoli. Bil sem prijetno presenečen tudi nad ceno parkiranja, ki je 2h za 1€ (ceneje kot pri nas v MB), pa še zelo dobro belo kavo sva pila za isti denar, kot v MB...

Bi pa še Mesečev zaliv (zaliv sv. Križa) pod strunjanskim klifom pogledal, bojda plaža ni slaba....

LP

Jože

Mare2 ::

Portorož vabi.


Včerajšnji posnetek. :)

Voda res ni najbolj bistra.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

zame osebno najboljša plaža je v Izoli pod Belvederjem ali pa pri svetilniku. Simonovega zaliva se izogibam, je pa tam super za otroke. Portorož izpusti ven, bil 1x tam in nikoli več.

drugače imaš opcijo še v sosednji Italiji Sistiana in pa Devin. Na hrvaškem nisem bil že 10 let in če ne spremenijo miselnosti hrvatje še naprej ne bom, pa če mi dajo zastonj apartma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

facepalm ::

r00k je izjavil:

Boš rekel da je v Sloveniji lepše morje kot v Umagu?


Kje si nasel Umag?:))
Morje na nasi obali je isti k, kot v Umagu. Hrvaska ima res lepo obalo, ampak Umag.. nic posebnega. Jaz ko/ce grem v Umag, grem zgolj zaradi manjse guzve na plazi. Nasa urejena kopalisca pokajo po sivih.

Mare2 je izjavil:

Portorož vabi.


Včerajšnji posnetek. :)

Voda res ni najbolj bistra.



Ob 9ih zvecer, bi se cudil, ce bi bila.:)
Bi moral snemat okoli polnoci, takrat se vidi dno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Miha 333 ::

Mivka oz. droben pesek in čista voda ne gre skupaj. Praviloma je tam, kjer je mivka, voda kalna. Če želiš čisto vodo, pojdi na prodnato ali skalnato plažo (to še vedno ni garancija za čisto vodo, je pa predpogoj).

Cruz ::

Priporočam Fieso. Lepa voda, ne preveč prometa.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Magic1 ::

Če hočeš nekalno vodo potem bo treba na Hrvaško. Krk, ali pa vzhodna obala Istre, od Opatije do Kamenjaka imaš super vodo.
Magic

Bud_Bundy ::

+1 za fieso

mojsterleo ::

Letos sem letoval v strunjanu - hotel svoboda (del kompleksa terme krka oz talaso).
Voda se mi je zdela precej čista (na površini), ob obali kalna zaradi peska in obilice plavalcev. Pa zelo lep razgled na piran, pacug in fieso. Lahko priporočam, ni pa to za kake pomorske avanturiste.
Glede izole se je ponavadi dalo parkirati pri šparu in potem pešački 10 minut do obale za hiter skok v vodo.
Meni najlepša voda pa je na hrvaškem v makarski, južno od jadran nova, dobra pa je tudi v zahodni istri.
Reški zaliv je bolj en drek, tja ne zahajam.

shotalick ::

Letos sva bila z ženo na dopustu v Portorožu (sva se odločila za Slo. obalo, ker je v pozni nosečnosti z dvojčki), hotel Korotan (5 dni bivanja) (skozi leto študentski dom). Moram rečt, da sva bila super zadovoljna, tako s storitvijo, kakor z vsem ostalim. Sicer sva bila v začetku julija, ni bilo še take gužve, ampak sem brez pripomb. Vsak "malar" ma svoje oči.

starboi ::

Pozdravljeni, si bom sposodil temo... Za vikend se nameravam z družino odpraviti na slovensko obalo in sicer natančneje v Piran in Izolo. Kakšni predlogi za lepe kotičke na teh lokacijah bi bili dobrodošli in sicer kar se tiče kopanja, dobre hrane in pa tudi kaj lepega za poslikati. Kako je z parkiriščem v Piranu ? Obstaja kje možnost brezplačnega ali pa cenovno ugodnega pakiranja? Kje se da ujeti najboljše sončne vzhode in zahode ? Že vnaprej se vam zahvaljujem za vsakršne predloge in informacije. Lp

MIHAc27 ::

Meni je bil Simonov zaliv vedno všeč, ker je kar veliko sence tam. Je pa seveda za vikend tudi veliko ljudi.
Parkirišče tik poleg je bilo pa včasih 5€ za cel dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428569 (2200) Pithlit
»

Primorska

Oddelek: Loža
273863 (2436) Invictus
»

Najlepsi koticek na slovenski obali?

Oddelek: Pomoč in nasveti
167129 (6251) Invictus
»

Kempiranje s šotori na slovenski obali

Oddelek: Loža
4010566 (7407) para!
»

Plaža v Sloveniji - katera je dobra?

Oddelek: Loža
166840 (5881) xelo

Več podobnih tem