» »

Živali v dalmaciji ki se oglašajo iz dreves

Živali v dalmaciji ki se oglašajo iz dreves

FiReFTW ::

Zanimalo me je če slučajno kdo ve kakšne so to živali ki prebivajo po dalmaciji, sliši se jih čez dan pa tudi zvečer, in sicer iz dreves. Imajo pa zelo glasni zvok, podoben čričkom.

GupeM ::

IZ dreves ne vem katere so, Z dreves so pa škržati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

perci ::

Ponekod se jih sliši tudi v Ljubljani, mimogrede, ne samo v Dalmaciji.

balluf ::

FiReFTW je izjavil:

Zanimalo me je če slučajno kdo ve kakšne so to živali ki prebivajo po dalmaciji, sliši se jih čez dan pa tudi zvečer, in sicer iz dreves. Imajo pa zelo glasni zvok, podoben čričkom.


S kje si pa ti, a nisi bil še nikoli na morju tudi v portorožu jih slišiš samo manj.

smacker ::

Bolj je toplo, bolj so glasni ;)

shinko ::

IZ dreves ne vem katere so, Z dreves so pa škržati.


Lahko kakšen slovenist potrdi, da je to res napačno?

Škržati so na drevesu zato se sliši iz drevesa.

perci ::

Nisem slavist ampak...

Škržati so na drevesu, zato se sliši z drevesa.

Če bi bili v drevesu, bi se pa slišalo iz drevesa.

Unknown_001 ::

smacker je izjavil:

Bolj je toplo, bolj so glasni ;)


Paritvena sezona. To je standardni ritual. Čaka na veji in z nogami drgne po krilih tako hitro da nastane glasen zvok.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

perci ::

Je pa fascinantno, da tako majhna živalca sproducira tako močan zvok.

Unknown_001 ::

perci je izjavil:

Je pa fascinantno, da tako majhna živalca sproducira tako močan zvok.


Resonanca
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RejZoR ::

Mene bolj čudi, da se po celodnevnem drgnjenju spontano ne vžgejo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ijus ()

Unknown_001 ::

RejZoR je izjavil:

Mene bolj čudi, da se po celodnevnem drgnjenju spontano ne vžgejo...


Beljakovine gorijo zelo slabo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

smacker je izjavil:

Bolj je toplo, bolj so glasni ;)


Paritvena sezona. To je standardni ritual. Čaka na veji in z nogami drgne po krilih tako hitro da nastane glasen zvok.


Jap. Bogi revezi 18 let pod zemljo prezivijo da se loh potem eno sezono parijo. Go get that cicada poon!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

v akciji
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

user4683 ::

[D]emon je izjavil:

Jap. Bogi revezi 18 let pod zemljo prezivijo da se loh potem eno sezono parijo. Go get that cicada poon!

Tile lokalci se izvalijo vsako leto. Periodične, ki se izvalijo vsakih 13 ali 17 let, imajo samo v delu ZDA.

Poslastica ::

harvey je izjavil:

v akciji


Moj mož gleda video in pravi:
me spominja nate .. drgne in drgne. ;((

[D]emon ::

user4683 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Jap. Bogi revezi 18 let pod zemljo prezivijo da se loh potem eno sezono parijo. Go get that cicada poon!

Tile lokalci se izvalijo vsako leto. Periodične, ki se izvalijo vsakih 13 ali 17 let, imajo samo v delu ZDA.


Most cicadas go through a life cycle that lasts from two to five years. Some species have much longer life cycles, such as the North American genus, Magicicada, which has a number of distinct "broods" that go through either a 17-year or, in some parts of the world, a 13-year life cycle.


Aha, vidim. :) Hvala za popravek.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

tikitoki ::

FiReFTW je izjavil:

Zanimalo me je če slučajno kdo ve kakšne so to živali ki prebivajo po dalmaciji, sliši se jih čez dan pa tudi zvečer, in sicer iz dreves. Imajo pa zelo glasni zvok, podoben čričkom.


Skrzati

Cervantes ::

Žabe.
Rana Monstruosa.

GupeM ::

[D]emon je izjavil:

user4683 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Jap. Bogi revezi 18 let pod zemljo prezivijo da se loh potem eno sezono parijo. Go get that cicada poon!

Tile lokalci se izvalijo vsako leto. Periodične, ki se izvalijo vsakih 13 ali 17 let, imajo samo v delu ZDA.


Most cicadas go through a life cycle that lasts from two to five years. Some species have much longer life cycles, such as the North American genus, Magicicada, which has a number of distinct "broods" that go through either a 17-year or, in some parts of the world, a 13-year life cycle.


Aha, vidim. :) Hvala za popravek.

Tile ameriški so itak klasa zase. Če kdo še ni gledal, priporočam ogled serije dokumentarcev Planet Earth. V desetem delu obravnavajo gozdove. Omenijo tudi te njihove škržate, ki se po 17 letih izležejo. To je noro, koliko tega "mrčesa" je takrat tam. Milijarde se jih v eni noči izleže. Njihov namen pa je samo to, da se v nekaj dneh razmnožujejo, nato umrejo in spet čakajo 17 let na nov podvig. Živali se takrat tako najejo, da se jim jih niti ne da več loviti. Vsi mrtvi škržati pa še padejo nazaj na tla in konkretno pognojijo zemljo. Ko mrtvi ležijo na tleh, izgleda kot zelo debela preproga iz škržatov. Priporočam ogled vseh 11 delov, saj so res dobri dokumentarci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612323 (4885) misticnimrk
»

Segway najavil električni dvokolesni voziček

Oddelek: Novice / Ostale najave
195421 (3668) nekikr
»

Kaj je nenaravno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9013976 (12117) tt2advanced
»

Strela

Oddelek: Loža
314137 (3411) oo7
»

oljčno olje domače - kje kupiti na obali.

Oddelek: Loža
4814443 (12070) Avenger

Več podobnih tem