» »

IELTS test

IELTS test

WallSreet ::

Zanima me če je kdo opravljal ta test. Vse skupaj deluje smešno lahko in me zanima, kaj pomeni imeti ta certifikat? Sicer sem si prebral da velja samo za 3 leta, kar mi ni všeč vendar sem potem prebral da Cambridge ponuja podoben test samo da potem certifikat velja do konca življenja. Zanima me če je kdo opravljal te izpete in če mi lahko pove kako vse skupaj poteka.

LP

WallSreet ::

Zanima me ali imaš predavanja ali ti pač posredujejo potreben material in ga moraš sam preučiti (Jaz imam raje, da sam opravljam in študiram in ne da sedim za klopjo po cele ure, ker se mi to zdi butasto). Izpit je tudi dokaj poceni tako da ni nekega problema.

Zanima me koliko ta cerifikat sploh velja, če recimo iščeš delo v tujini. Ali dejansko pomeni da imaš večje možnosti da te sprejmejo na delo itd.

Zgodovina sprememb…

Company ::

Za delo najbrž ni nujno, je pa pred časom (5 let) bil opravljen izpit pogoj za vpis na katero od britanskih univerz, recimo.

mlamat ::

Če ne znaš prebrati strani na Wikipediji, je tako škoda časa.

Če se ne nameravaš vpisati na tujo univerzo, bo delodajalec itak po 1 minuti pogovora vedel na kateri stopnji si.

WallSreet ::

mlamat je izjavil:

Če ne znaš prebrati strani na Wikipediji, je tako škoda časa.

Če se ne nameravaš vpisati na tujo univerzo, bo delodajalec itak po 1 minuti pogovora vedel na kateri stopnji si.


Ja res ne znam prebrati to bo to ja lol. Temo sem odprl predvsem zato, da če je kdo že poizkusil da mi pove kako vse skupaj zgleda.

Rok Woot ::

Jaz sem dober mesec nazaj delal TOEFL, če te zanima ...

WallSreet ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz sem dober mesec nazaj delal TOEFL, če te zanima ...


Je bolj zahteven kot EILTS?

Edit: ravnokar prebral da prav tako velja samo za 2 leti...

darthvader ::

IELTS je ponavadi eden od pogojev pri zaposlitvi pri podjetjih iz angleško govorečih držav pripadnic Commonwealtha ali pri pridobitvi vize. Ponavadi je določena minimalna ocena, ki jo moraš doseči. Jaz sem ga potreboval za vizo.

Poteka isto kot matura, pisni in slušni del. Spomnim se, da smo mi imeli besedili o razmnoževanju pingvinov in o posvojitvah v živalskem svetu, na podlagi katerega smo morali napisati svoje mnenje z določenim številom besed.

Pri slušnem delu je isto, poslušaš posnetek in potem odgovarjaš na vprašanja. Ta del je bil kar zahteven, ker je bil posnetek zagovora diplome in so bila vprašanja vezana na temo diplome.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215894 (10836) mr_chai
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121293 (16253) PrihajaNodi
»

IELTS

Oddelek: Šola
182441 (2141) Ramon dekers
»

Izpiti iz angleščine pri British Councilu

Oddelek: Loža
72971 (2776) JayKay
»

WindowsXP & screensaver

Oddelek: Operacijski sistemi
91279 (1204) hruske

Več podobnih tem