» »

Počasno filanje tablice

Počasno filanje tablice

Qushaak ::

Gre za Samsung Galaxy Tab Pro 10.1" (SM-T520): http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Ali ima to kak vpliv, ker sem dal gor Lineage OS 14.1 (ravno danes pa sem ga spet čisto formatiral po dobrih 3 mesecih in dal gor najnovejši build)?
Ta mesec bo naprava stara 3 leta in sedaj ne vem ali je to kriva baterija ali lahko na filanje vpliva tudi operacijski ssitem.

Baje naj bi tudi nekoliko manj zdržal kot prej s stock ROM-om (Android 4.4.x).
Mi je pa čudno, ker je gor samo tisto kar res rabi. V porabi akumulatorja v Android-u pa ne opazim, da bi katera stvar izstopala zaradi kakšnega leak-a. Največ pokuri zaslon potem pa dolgo nič, šele nato Androis OS. Jakost osvetlitve zaslona pa je kakor vidim skos nekje okoli polovice do dveh tretjin.

Hvala za nasvete.

IcyFox ::

Uporabljaš stock polnilec?

Qushaak ::

Da. Tudi polne se baje precej počasneje (to ne morem potrditi iz prve roke).
Sem v dvomih ali je to zaradi Lineage OS-a ali je to posledica ker je polnilec star in baterija tudi.

Gregex ::

Tole bo pomoje kar starost. Ima brat podoben problem, pocasno polnjenje in baterija se sploh ne nafila do konca, naprava pa stara nekje 3, mogoce celo 4 leta.

r3dkv1c4 ::

Na podlagi česa si ugotovil, da počasneje polni?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Gregex ::

Isti polnilec vsa leta in vcasih je nafilalo v cca 4 urah, zdej rabi celo noc.

r3dkv1c4 ::

Gregex je izjavil:

Isti polnilec vsa leta in vcasih je nafilalo v cca 4 urah, zdej rabi celo noc.

Polnilec, sem prepričan, da polni enako, težava je definitvno v bateriji, kot je že nekdo omenil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

IcyFox ::

OS torej software ne bi smel igrati vlogo, tako da je verjetno baterija. Je pri vseh mobilnih napravah tako, hitreje se prazni pa počasneje polni :)

BorutK-73 ::

Meni je na N7 tudi določen rom slabo polnil baterijo, tako da je verjetno problem v romu.
Ne vem pa točno kateri ker sem jih dal že kar nekaj skozi, za N7 jih je kar nekaj.;)

ps
Sedaj na CM 13 dela normalno (android 6.0)

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Tudi meni je Nexus 7 2013 in Galaxy Note 3 z določenimi romi polnil počasneje. Ne vem sicer zakaj, po menjavi pa je polnil normalno.
SaXsIm

Qushaak ::

Dejansko sta uporabnika to opazila instantno ko sem iz uradnega Android-a 4.4.x šel na Lineage OS 14.1 (v začetku aprila nekje).
Bomo sedaj spet opazovali, ko semvčeraj annovo gor naložil najnovejši Lineage OS 14.1.

Ker drugače stvari z izjemo kamere delujejo neprimerno bolj gladko kot če bi dal factory reset na stock ROM-u.
Kamera je res slaba točka ker včasih tako zaščteka, da je treba tablico reštartat.
Sta mi pa uporanbika povedala da se zadnje čase pojavlja tudi tako, da se tablica resetira sama od sebe med uporabo (ko se ne uporablja kamere). Zato spet bolj sumim baterijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podatkovni prenos (mobilno omrežje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
61210 (218) Domen87
»

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10013146 (9690) tryhard
»

Android, kako izklopiti notifications za en app?

Oddelek: Mobilne tehnologije
91031 (916) MrStein
»

Galaxy A5 težave z spletom

Oddelek: Pomoč in nasveti
101686 (1292) Sami
»

Nexus 7 2012 neuradni ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
6872 (726) Qushaak

Več podobnih tem