» »

Aluminjasti profili 2040

Aluminjasti profili 2040

Compufreek ::

Lep pozdrav!
Zanima me, kje v Sloveniji bi lahko dobil aluminijaste profile (Aluminum extrusion profile 2040). Danes grem pogledat v Merkur pa Bauhaus. Kolega mi je sicer omenil Lipro.si kamor bom danes poslal povpraševanje ampak predvidevam da so zelo dragi glede na to da se s tem ukvarjajo na višji ravni. Me zanima če poznate še kakšno trgovino v okolici Ljubljane ... lahko tudi drugje (imam pogosto pot na Koroško tako da tudi MB pride v poštev). Čez 2 tedna bom najbrž v Grazu tako da tudi bližnja Avstrija pride v poštev.

Lp

RejZoR ::

http://www.alcu.si

Nahajajo se v Kamniku poleg Stol-a (zadaj za Qlandijo če prideš iz smeri Domžal). Imajo ogromno izbiro vseh vrst in oblik barvnih kovin, vključno z alu profili.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fikus_ ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mihec87 ::


andromedar ::

slo ALU prestolnica je sicer Slovenska Bistrica (ok, pa Kidričevo:), tako da se čudim, da mu ni nihče predlagal Impola, AHA-EMMI, Alumero, Multimetal... (vse Slo. bistrica)
Eh?

Miha 333 ::

Sem hotel predlagat Impol, pa sem videl, da nimajo takih profilov v katalogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

mihec87 ::

Op išče extrusion in ne navadne L,U.T itd.. profile. Alu extrusion primer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

Sej imajo tud to. Za AlCu sicer nisem ziher, Aluprofil pa ima.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darksamurai ::

poglej na tuli.si. Imajo spletno trgovino in lahko takoj vidiš cene.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

AlCu mogoče, majo nek katalog tudi na spletni strani

BlaY0 ::

Jaz sem za Minitec, ker za sestavljanje lahko uporabljaš običajne metrične šraufe in matice.

Isotropic ::

to lahko pri vseh, edino matice so kladivaste. sam mislim, da so to tut standardne.

fikus_ ::

Še en link:
http://www.opl.si/index.php?option=com_...

Za vse te profile z utori se uporabljajo T matice, ki so standardizirane.
Npr.:
http://www.opl.si/index.php?option=com_...
Imajo pa takšne matice in drug montažni material skoraj vsi ponudnuku profilov v prodajnem programu.
Za OPL vem, da profile nareže na dolžine, verjetno to storitv ponuja večina ponudnikov.

Kje je pa Compufreak, ali sploh sledi temi?!

BlaY0 ::

Isotropic je izjavil:

to lahko pri vseh, edino matice so kladivaste. sam mislim, da so to tut standardne.

Ne ne moreš. Spravi mi v utor Bosch profila običajne metrične šraufe recimo DIN 912 ali 931. In tudi kladivastih matic ne dobiš v vsakem "Merkurju"...

fikus_ je izjavil:


Za vse te profile z utori se uporabljajo T matice, ki so standardizirane.

Zakaj, če gre v vtor navaden DIN šrauf in navadna DIN matica, potem ne vem zakaj bi kupoval neke posebne matice in šraufe, ki so btw 3x dražji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fikus_ ::

Blayo, zato, ker ima navadna matica zelo malo naležno površino na utor profila! Potem pa ne jokaj, ko bo odlomilo del profila!

BlaY0 ::

V 10 letih ni še nič odlomilo tako da ne skrbi, sploh pa ne bom jokal kvazi strokovnjakom kot si ti... naležna površina je popolnoma enaka, saj se DIN matica v primeru Minitec profila natančno prilega širino utora. Edina razlika pri teh T maticah je ta, da je malenkost lažje delati z njimi...

fikus_ ::

Očitno delaš predimenzionirane konstrukcije in daš več denarja za profile, kot pa prišparaš pri maticah!

O kvazi strokovnjakih pa ne bova govorila, ker jaz ne poznam tebe in ne ti mene!

BlaY0 ::

fikus_ je izjavil:

Očitno delaš predimenzionirane konstrukcije in daš več denarja za profile, kot pa prišparaš pri maticah!

Kako si prišel do zaključka, da je to očitno? Minitec ima UL in F tip profilov. V večini primerov uporabljam UL, ki je švohnejši od obeh in še nisem imel težav. Raje mi ti povej, če si že probal z navadnimi metričnimi maticami in ti je prav zaradi tega vse potrgalo.

fikus_ ::

Potrgalo še ne, so pa bili odtisi od matic in rahla deformacija profila.

Se razhajava v mnenjih in prepiranje na forumu ne vodi nikamor.

Lep dan.

BlaY0 ::

Saj pravim... pri Minitec profilu DIN matica ganc paše v utor, ker so stene utora pravokotne, po višini pa je še vedno placa tudi za dodatno podložko če bi želel.

Compufreek ::

Hvala vsem, se opravičujem za pozen odgovor ampak nekaj časa nisem bil prisoten na forumu, vse tuje so uporabne ampak je poštnina 19 do 35 eur, Slovenci pa zgleda dimenzije 20x40 ne poznajo ker vsa povpraševanja kar sem jih poslal sem dobil odgovor, da je najmanjša dimenzija "30x60". Sem se posledično odločil da naročim iz Nemčije.
Hvala za vse odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

regali za delavnico

Oddelek: Loža
233521 (2673) OldSkul
»

M2, M3, M4 vijaki,...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1714583 (6643) ufek
»

Šraufanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538481 (6460) Brane22
»

Spiralna matica

Oddelek: Loža
163256 (2613) Mr.Nice
»

Sitnost z ročkami

Oddelek: Loža
233898 (3308) Xserces

Več podobnih tem