» »

Sitnost z ročkami

Sitnost z ročkami

Unknown_001 ::

No imam nekakšen zelo zoprn problem za katerega imam zelo potratno in tečno rešitev a je vse skupaj že tako sitno da nujno potrebujem superiorno alternativo. Namreč imam ročke z utežmi po UK dumbbells ki omogočajo nastavljanje teže z dodajanjem katerihkoli diskov primernega diametra. Zadeva štima, ampak problem so posebne matice ki se jih po namestitvi diskov prišraufa tako da diske tiščijo skupaj da mi zadeva ne leti po tleh. problem se pojavi pri hitrih gibih ker med vadbo delam tudi serije z hitrim dvigom in počasnim kontroliranim spustom. Po dveh do treh sunkih se pojavi problem, da se matica razrahlja oz se ji nakako uspe odšravfati.;( In po sedmih dvigih je zadeva že tolk narazen da začne vseskupaj plesat in je treba prenehat, če nočem, da mi kaj na prste po tacah ne pade in vedno fašem popizditis ker ne morem vaje izvesti normalno. Zaenkrat zadevo po kmečko rešujem z MCguyver trakom katerega moram pa ob menjavi diskov odlepit in v večini primerov zavreči. A mogoče kdo ve kako bi zadevo lahko rešil na bolj preprost način in eleganten? :P

(aja če jih držim veritkalno obrnjene ni tega problema sam ne morem vseh vaj izvajat tako)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ejsi_Disi ::

Kakšna vzmetna podložka. Una 'ta zlomljena'.
Rock n' roll ain't noise pollution!

mihec87 ::

Se ena ista matica pa jih skup zategneš..lahko se tudi matico od strani prevrta vreže navoj in z vijakom zategneš samo ta ni najboljša ker navoj na palci uničuješ..

Kaboom ::

test1: iz ene ročke vzami matici in na drugi ročki uporabi dvojne matice. če drži in se ne odvijejo, nabavi štiri dodatne matice.

test2a: vrži v kanto
test2b: nabavi boljše uteži
test3b: if isto sranje go to 2a
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

innerspace ::

o-ring is your friend
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Kaboom je izjavil:

test1: iz ene ročke vzami matici in na drugi ročki uporabi dvojne matice. če drži in se ne odvijejo, nabavi štiri dodatne matice.

test2a: vrži v kanto
test2b: nabavi boljše uteži
test3b: if isto sranje go to 2a


In kje bi se dalo dobit matice za diameter 30mm širino navoja 4,30mm ? Če dam dvojne matice zadeva štima ampak te ki sem jih za pritrdit dobil so neke čudne prav posebej za tole narejene...

o - ring bi bila rešitev sam kako bi potem zadevo odšravfal normalno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Rešitev sliši na ime Loctite...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Unknown_001 ::

francek1 je izjavil:

Rešitev sliši na ime Loctite...


A si mogoče zasledil del, ko sem omenil, da mora biti zadeva takšna, da bo tudi menjava uteži preprostejša kot z MCGuyverjem, ki ga trenutno uporabljam?

Xserces je izjavil:

http://www.insportline.si/varovala/kw1/...


To mi deli !

Iste genau matice (http://www.insportline.si/2850/varovaln... so tam gor kot une ki jih uporabljam. THNX !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

link sem ti dal zarad drugih stvari in ne matic ;). Drugače so to standardne matice ki jih dobiš zravn... drugačnih še nism videl pa sm dau čez roke že veliko robe.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Unknown_001 ::

Xserces je izjavil:

link sem ti dal zarad drugih stvari in ne matic ;). Drugače so to standardne matice ki jih dobiš zravn... drugačnih še nism videl pa sm dau čez roke že veliko robe.


A ok :D sej vem, ampak čim sem opazil matice pa diameter mi je prec ventil poskočil :D.

No nisem vedel da so standardne, ker je bla firma za ročke neka nevem... čist X meni nepoznana pa nisem takih še vidu pa sem mislu da je to neka čungalunga roba delana nekje bogu iza nogu :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

francek1 ::

Unknown_001 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Rešitev sliši na ime Loctite...


A si mogoče zasledil del, ko sem omenil, da mora biti zadeva takšna, da bo tudi menjava uteži preprostejša kot z MCGuyverjem, ki ga trenutno uporabljam?

Xserces je izjavil:

http://www.insportline.si/varovala/kw1/...


To mi deli !

Iste genau matice (http://www.insportline.si/2850/varovaln... so tam gor kot une ki jih uporabljam. THNX !

Ni čudno, da imaš probleme, če si funkcionalno nepismen. Če bi si zadevo prebral in razumel bi dojel, da gre za Varovalo navojnih zvez nizke trdnosti Loctite 222
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

eric_cartman ::

A ni bolj preprosto pri matici zavezat eno vrvico debeline 3 mm na mašno ali pa vozel? Samo zategneš ornk...In potem ko hočeš zamenjat potegneš vrvico..Matico dol..Utež gor in zavežeš nazaj... just sayin.. :P

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

uh ene par idej:
- časopis zatakneš in fiksiraš s selotejpom ali z gumico
- mogoče tista plastika, ki se jih daje pod omare, da je bolj ravno
- kupiš nove uteži
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MeGreat ::

Jaz sem to reševal z kladivom. Usekaš fajn v smeri navoja za zatesnitev in v drugo zmer za odšraufanje :)
je držalo do 40kg z hitrimi gibi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

negotiator ::

Unknown_001 je izjavil:

No imam nekakšen zelo zoprn problem za katerega imam zelo potratno in tečno rešitev a je vse skupaj že tako sitno da nujno potrebujem superiorno alternativo. Namreč imam ročke z utežmi po UK dumbbells ki omogočajo nastavljanje teže z dodajanjem katerihkoli diskov primernega diametra. Zadeva štima, ampak problem so posebne matice ki se jih po namestitvi diskov prišraufa tako da diske tiščijo skupaj da mi zadeva ne leti po tleh. problem se pojavi pri hitrih gibih ker med vadbo delam tudi serije z hitrim dvigom in počasnim kontroliranim spustom. Po dveh do treh sunkih se pojavi problem, da se matica razrahlja oz se ji nakako uspe odšravfati.;( In po sedmih dvigih je zadeva že tolk narazen da začne vseskupaj plesat in je treba prenehat, če nočem, da mi kaj na prste po tacah ne pade in vedno fašem popizditis ker ne morem vaje izvesti normalno. Zaenkrat zadevo po kmečko rešujem z MCguyver trakom katerega moram pa ob menjavi diskov odlepit in v večini primerov zavreči. A mogoče kdo ve kako bi zadevo lahko rešil na bolj preprost način in eleganten? :P

(aja če jih držim veritkalno obrnjene ni tega problema sam ne morem vseh vaj izvajat tako)


Rešitev za to se imenuje "podložka".

PS: ali pa, če dobiš še dve matici za vsako stran in jih skupaj zategneš, potem se zagotovo ne bo zrahljalo.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

V upoštev pridejo vsa varovanja proti odvitju vijačne zveze.
Na tvojem mestu bi prevrtal na določenih mestik, potem pa lahko skozi luknje vstaviš takšen B-oblike vzmetni zatič.
Če je dosti debel ampak ne prevelik (odvisno od premera kolutov) lahko celo pozabiš na matice.
Luknje pa navrtaj glede na debeline katere uporabljaš.

Pa nič bat, nič ne boš oslabil tistega kosa železja, napetosti tam notri ni skoraj nobenih.
Z štirimi fi-1mm jeklenimi žicami v teoriji lahko dvigneš cel avto, in niti slučajno ti pri utežeh ni treba se bat da bo kej spustlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Unknown_001 ::

francek1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Rešitev sliši na ime Loctite...


A si mogoče zasledil del, ko sem omenil, da mora biti zadeva takšna, da bo tudi menjava uteži preprostejša kot z MCGuyverjem, ki ga trenutno uporabljam?

Xserces je izjavil:

http://www.insportline.si/varovala/kw1/...


To mi deli !

Iste genau matice (http://www.insportline.si/2850/varovaln... so tam gor kot une ki jih uporabljam. THNX !

Ni čudno, da imaš probleme, če si funkcionalno nepismen. Če bi si zadevo prebral in razumel bi dojel, da gre za Varovalo navojnih zvez nizke trdnosti Loctite 222

Ne majstr. Jst vem zakaj se to uporabla in ne gre se za nepismenost ampak da bi mogu s temle pacat pa se zezat z nanašanjem in čiščenjem me velik velik vec casa porab ko da tist trak z zobi odtrgam pa okol zavijem pa še strošek mi predstavlja ker ko mi bo tega zmanjkal bom spet mogu kupovat itd... dvojne matice se zaenkrat super obnesejo ceprav bi raje videl da bi imel neko se bolj einfach zadevo za nastavit da bi to ein zwo draj šlo gor...

Predlog ni slab ampak glede na to da zadevo razdiram vsaj 21krat tedensko...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Xserces ::

raptor link sm ti dal zaradi teh stvari... http://www.insportline.si/2848/vzmetni-... oziroma vse kar ni tisto kar imaš zdaj.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Unknown_001 ::

Xserces je izjavil:

raptor link sm ti dal zaradi teh stvari... http://www.insportline.si/2848/vzmetni-... oziroma vse kar ni tisto kar imaš zdaj.


Da, sem pogruntal in imam enega takega za točno ta FI od nekega bencha z nastavkom da lahko z nogami dvigujem diske (uteži s FI 30) in točno to varovalo uporablja. Sem probal ampak zaradi navoja se zelo slabo drži gor.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

negotiator ::

Relanium je izjavil:

V upoštev pridejo vsa varovanja proti odvitju vijačne zveze.
Na tvojem mestu bi prevrtal na določenih mestik, potem pa lahko skozi luknje vstaviš takšen B-oblike vzmetni zatič.
Če je dosti debel ampak ne prevelik (odvisno od premera kolutov) lahko celo pozabiš na matice.
Luknje pa navrtaj glede na debeline katere uporabljaš.

Pa nič bat, nič ne boš oslabil tistega kosa železja, napetosti tam notri ni skoraj nobenih.
Z štirimi fi-1mm jeklenimi žicami v teoriji lahko dvigneš cel avto, in niti slučajno ti pri utežeh ni treba se bat da bo kej spustlo.


Morajo bit pa že kar precej močne žice, z natezno trdnostjo cca 2500-3000N/mm2 (jeklo gre v "najmočnejših" izvedbah tja do 4000N/mm2, kar je že ogromno).
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

CMpunk ::

prodam 2 matici za 20eur

negotiator ::

CMpunk je izjavil:

prodam 2 matici za 20eur


:| :))
All easy problems have already been solved.

Xserces ::

:))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator- regulacija toplote

Oddelek: Loža
252989 (1316) starfotr
»

Navor vijakov

Oddelek: Znanost in tehnologija
223077 (2195) Cange
»

Šraufanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538528 (6507) Brane22
»

Smith kletka

Oddelek: Loža
82261 (2010) tiran2000
»

Svinc ...

Oddelek: Loža
386805 (5520) energetik

Več podobnih tem