» »

IPTV T-2 problem

IPTV T-2 problem

s1ck ::

Pred kratkim sem kupil TP-LINK stikalo TL-SG1005D in nanj povezal IPTV škatlico od T-2 (Arris) ter svoj osebni računalnik. Vhodna povezava je direktno iz modema.
Ko je računalnik prižgan, deluje vse normalno, na televiziji vsi programi tekoče delujejo, HD pravtako. Ko se računalnik ugasne, začnejo HD programi (samo slovenski: slo1, slo2, poptv, akanal, planet) štekati, vrti se krogec v prazno, ponavadi mi zašteka celi sistem. Vsi ostali kanali (ter tuji HD - fox, hbo, ...) delujejo normalno. Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo? Probal sem zamenjati škatlico, stikalo, ... brez sprememb. Poklical sem na T-2 in so rekli, da pri njih ne more biti težava, naj se obrnem na proizvajalca stikala, tam so mi pa rekli, da z omenjenimi težavami to ne more biti problem pri njih ampak pri ISPju.

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj bi se dalo še storiti, oz. kaj povzroča ta problem? Hvala vsem za pomoč.

OmegaBlue ::

Ko ugasneš pc izštekaj iz njega mrežni kabel in testiraj.

Taki problemi so se pojavljali na poceni stikalih ko je eden izmed portov postavljen na 10Mbit. Ko gre mašina v sleep/off pri določenih matičnih/mrežnih karticah ostane prižgana za WOL le hitrost spusti na 10Mbit.

Če pomaga, v bios ugasni WOL.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Daniel ::

Poskusi izklopiti IGMP snooping na stikalu.

Dr_M ::

Ni managed ta switch.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OmegaBlue ::

Vi pa cargo kult igmp snoopinga. Njegov switch tega ne podpira in simptomi niso niti približno podobni temu kar bi lahko igmp snooping povzročil.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Daniel ::

Oh glej, pa res. Nisem preverjal vendar sem po imenu sklepal, da bi znal biti EasySmart. Očitno ni. Omenil sem zato, ker sem imel primer, kjer mi je IGMP snooping po nekaj časa enostavno blokiral kanal in je bila tema na tv.

s1ck ::

Hvala vsem za pomoč! Wake On Lan sem moral izklopiti na mrežni kartici, to je rešilo težave in sedaj deluje normalno.
Hvala še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287781 (4597) Vaseer
»

Problem z LAN

Oddelek: Omrežja in internet
8932 (559) Bozo13
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112983 (8651) Master_Yoda
»

Siol IPTV - 2 switcha in trunk

Oddelek: Omrežja in internet
118653 (7905) liver
»

Siol TV na računalniku, občasno zatikanje

Oddelek: Zvok in slika
71260 (974) Master_Yoda

Več podobnih tem