» »

Povečanje pokojnine?

Povečanje pokojnine?

Vesoljci ::

Pozdravljeni,

ker ima naša mati majhno pokojnino se je nekaj pozanimavala "in ugotovila" da bi ji lahko povečali pokojnino za 130€ če bi ji vsi od otrok (v familiji sem jaz in dve sestre) dali odločbe od otroškega dodatka od naših otrok in bi ji na podlagi tega lahko povečali pokojnino.Ker to meni zelo smrdi in na internetu ne najdem nič o tem kaj vi pravite?To sploh obstaja?Če bi se podali v to bi imeli mi kak strošek mislim s tem da bi meni kaj trgali od plače ali bi imel naš otrok manjši otroški dodatek?Sam z mamo nisem v dobrih odnosih ravno sem začel z njo govoriti po dveh letih in mi že natvezuje s takimi.Pomagal bi ji samo ne na tak način da so naši otroci na slabšem ve pa da tudi sam preživljam 3 člansko družino in tudi nisem zmožen trenutno ji dajati kaj več.Naj povem da ni toliko v stiski z denarjem da nima kaj za pod zob pač imela bi rada več denarja...

Hvala za mnenja.
Lp

Curly ::

Ne vidim povezave med tvojimi otroci in penzijo tvoje mame? Kvečjemu, če ti zgubiš kakšno olajšavo pri dohodnini, otroškem dodatku...

Citiram: ''Za katere družinske člane lahko uveljavljate posebno olajšavo?

Za vzdrževanega družinskega člana se šteje:

Lastni otrok, posvojenec, pastorek oziroma otrok zunajzakonskega partnerja. Vnuk, če imate pravico do posebne olajšave od enega od njegovih staršev ali če vnuk nima staršev ali če skrbite zanj na podlagi sodbe sodišča, ter druga oseba, če skrbite zanj na podlagi sodbe sodišča.''
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Sam predvidevam, da je tukaj spet stvar z dokladi ne s penzijo.

Curly ::

Ne vidim povezave med tvojimi otroci in penzijo tvoje mame? Kvečjemu, če ti zgubiš kakšno olajšavo pri dohodnini, otroškem dodatku...

Citiram: ''Za katere družinske člane lahko uveljavljate posebno olajšavo?

Za vzdrževanega družinskega člana se šteje:

Lastni otrok, posvojenec, pastorek oziroma otrok zunajzakonskega partnerja. Vnuk, če imate pravico do posebne olajšave od enega od njegovih staršev ali če vnuk nima staršev ali če skrbite zanj na podlagi sodbe sodišča, ter druga oseba, če skrbite zanj na podlagi sodbe sodišča.''
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Sam predvidevam, da je tukaj spet stvar z dokladi ne s penzijo.

fosil ::

Ne vidim variante kako bi ona dobila več, ne da bi bil ti na zgubi.
Lahko bi mogoče ona uveljavljala svoje vnuke kot olajšavo, ampak potem jih ti ne bi mogel in bi bil na zgubi.
Mogoče kakšne take variante pridejo v poštev, če bi bil ti brez službe in brez prihodkov, potem ti te olajšave itak ne bi mogel izkoristit.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346593 (4232) harvey
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143819 (3272) smacker
»

Dohodnina študent + s.p.

Oddelek: Loža
202487 (1929) jernejl
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195509 (4754) harmony
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011152 (8323) kekz

Več podobnih tem