» »

Ukinitev gotovinskega plačevanja

Ukinitev gotovinskega plačevanja

1
2
3

thramos ::

nekikr je izjavil:

Ni res. Z neblokiranim računom TRR veliko hitreje, kot z Bitcoinom, če pade internet.
Z zlatom še hitreje, če pade asteroid in ni več elektrike.
Boš nehal duhovičiti?


Če pade internet, tudi z TRRjem ne boš opravil veliko.

Kakorkoli, če do sedaj ne razumeš uporabnosti v različnih okoliščinah, verjamem, da se ti vse zdi le duhovičenje.

nekikr ::

Ti ne razumeš, da ti Bitcoin ne pomaga kaj dosti, če ga država ne sprejme kot plačilno sredstvo. Lahko ga boš anonimno pošiljal jypu, ki ti bo potem anonimno popravil kolo (brez računa seveda). Ugledni kolesarski centri v državi pa z njim ne bodo operirali (ker država v duhu nadzora tega seveda ne bo pustila). Da imaš nekaj anonimnega ne pomeni čisto nič, če tega ne moreš enostavno zapraviti.

petrus ::

Ukinitev gotovine je backdoor kolektivizacija, tudi izpodbija sam koncept osebne lastnine.
stati inu obstati

Furbo ::

Pa zakaj se je potrebno v sloveniji vedno tako deliti in mrziti druge.

Ok, jaz se kartic ne dotaknem, razen za nakupe prek spleta, vse lokalno cash. A sem zato kriminalec?

Če imam 500€ bankovec, sem že avtomatično diler?

Ko bodo vse sforsirali na kartice, bodo isto sekundo uvedli negativne obresti, potem se bodo pa vsi hočeš/nočeš zelo zanimali za bitcoin&co, zlato/srebro&co, poštne znamke A,B.. itd.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

nekikr je izjavil:

Ti ne razumeš, da ti Bitcoin ne pomaga kaj dosti, če ga država ne sprejme kot plačilno sredstvo.
Ti ne razumeš, da ti plačilno sredstvo, ki ga nadzira država, ne pomaga nič, če te država ne mara. Pa si še manj kot 20 prispevkov nazaj ravno izpostavil ta problem. Čudno to.

PandaFlow2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne razumem trgovcev. Niti ne razumem drugih ljudi, ki nikoli nimajo drobiža.


Zakaj bi rabil drobiž? Da bi potem pred blagajno, kjer za mano čaka 15 ljudi brskal po denarnici in iskal 77 centov?

Poglejte države severne Evrope, prideš na blagajno, tapneš s contactless kartico, transakcija je potrjena v 2 sekundah, računa pa tako ali tako ni potrebno vzeti. In verjamete ali ne - nihče ne plačuje položnic na blagajni v trgovini v peak času.

nekikr ::

jype je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ti ne razumeš, da ti Bitcoin ne pomaga kaj dosti, če ga država ne sprejme kot plačilno sredstvo.
Ti ne razumeš, da ti plačilno sredstvo, ki ga nadzira država, ne pomaga nič, če te država ne mara. Pa si še manj kot 20 prispevkov nazaj ravno izpostavil ta problem. Čudno to.

Gotovine država še ne nadzira. Ne čisto. In jaz zagovarjam, da obdržimo gotovino. Kaj ti tukaj ne gre skupaj? Vse kriptovalute, ki niso nadzorovane s strani države, so pa neuporabdne, če jih država ne priznava. Sem ti napisal primer kolesarskega centra.

jype ::

nekikr je izjavil:

Gotovine država še ne nadzira. Ne čisto.
Prej ali slej bo poskrbela, da bo uporabnost gotovine tako nizka, da je nihče več ne bo uporabljal.

nekikr je izjavil:

jaz zagovarjam, da obdržimo gotovino.
Jaz pa pravim, da to ni dolgoročno vzdržno.

nekikr je izjavil:

Vse kriptovalute, ki niso nadzorovane s strani države, so pa neuporabdne, če jih država ne priznava.
V tem je tvoja zabloda.

nekikr je izjavil:

Sem ti napisal primer kolesarskega centra.
Če si ti izbral življenje odpadnika, to ne pomeni, da ostali ne moremo plačevati z bitcoini.

GupeM ::

PandaFlow2 je izjavil:

Poglejte države severne Evrope, prideš na blagajno, tapneš s contactless kartico, transakcija je potrjena v 2 sekundah, računa pa tako ali tako ni potrebno vzeti.

Za to ni potrebno v države severne Evrope. Tega je čedalje več tudi pri nas. Skrajni čas. Nobenega iskanja drobiža oz. fehtarjenja če imaš slučajno 53 centov pri sebi. Pogosto blagajničarka/natakarica celo zapusti blagajno da gre k sosednji blagajni iskat drobiž, ali celo zadaj nekam, kjer imajo spravljenega. Poleg tega pri contactless še PIN ne rabiš vpisovati do zneska 15€.

nekikr ::

Jaz pa pravim, da to ni dolgoročno vzdržno.

A za naslednjih 10.000 let? Dolgoročno je taka super beseda, ki pove, da nimaš pojma, ampak seveda imaš prav, ker nič ni večno.

V tem je tvoja zabloda.

Torej greš sedaj lahko v Mercator in z XRP kupiš hrano? Ne, ETH? Lahko popravim kolo z XMR? Eden od naju je res zblojen, ja.

Če si ti izbral življenje odpadnika, to ne pomeni, da ostali ne moremo plačevati z bitcoini.

Saj ne moreš. Lahko me pa postaviš na laž, greš v Spar po sendvič, slikaš račun na katerem bo izpisano koliko BTC si dal zanj in se ti bom opravičil in tule zakupil banner, v slogu Okapija. Bo šlo ali se boš raje spravil kolesarit in dal mir?

poweroff ::

joze67 je izjavil:


To si si pa gladko izmislil.
Oblast po takih ukrepih poseže v boju proti terorizmu in/ali pedofiliji. In za večjo varnost vseh, tudi tega, ki je ostal brez ... dostopa do računov.

Ali pa se bo preverjalo prejemnike socialnih transferjev... da ne bi barabe za cigarete zapravljali...
sudo poweroff

Glugy ::

Jz iz principa ne hodm v trgovine ki imajo kartice "zvestobe". Al nam naj dajo vsem ugodno al pa nobenmu. Da zdej ugodnost vežeš na to kolikokrat pride k tebi nekdo kupovat je neumnost. Za vse more bit ugodno že od prvega nakupa. No to je moje mnenje. Men te razne kartice pomenjo mešanje megle. Nekaj kar bi že v originalu moglo bit ugodno je potem ugodno šele ko zbereš pike al pa nevem kaj. S tem pa kupš tok drugih izdelkov ki niso tako ugodni ker normalno da ne greš v 5 trgovin sam zato da pri vsaki kupš sam ugodne izdelke.
Jz bi prepovedal kartice zvestobe. Če hočejo zvedt o potrošnikih naj jih anketirajo; tiste ki pa nočjo pa pustijo pr mer.

Drgač pa nč ne manjka tem trgovinam ki nimajo kartic. Se da lagodno preživet.

jype ::

nekikr je izjavil:

Saj ne moreš. Lahko me pa postaviš na laž, greš v Spar po sendvič, slikaš račun na katerem bo izpisano koliko BTC si dal zanj in se ti bom opravičil in tule zakupil banner, v slogu Okapija. Bo šlo ali se boš raje spravil kolesarit in dal mir?
Ne nakladaj. Nobenih BTC ni treba na račun napisat, da lahko naročiš bitcoin backed mastercard ali visa kartico, ki deluje povsod. Tudi če imaš švicarski račun imaš gor franke, pa vseeno lahko kupiš sendvič v šparu z njihovo kartico, po nekem čudnem naključju.

GupeM ::

Glugy je izjavil:

Jz iz principa ne hodm v trgovine ki imajo kartice "zvestobe". Al nam naj dajo vsem ugodno al pa nobenmu. Da zdej ugodnost vežeš na to kolikokrat pride k tebi nekdo kupovat je neumnost. Za vse more bit ugodno že od prvega nakupa. No to je moje mnenje.

Tvoje mnenje je pač zgrešeno. Če bi bil trgovec, bi nekomu z veseljem prodal nekaj po nekoliko nižji ceni, če bi vedel, da se bo kupec večkrat vrnil. Torej se ne strinjaš niti s tem, da te 50 GB prostora v cloudu stane 2EUR na mesec, 1TB pa 10EUR na mesec. Po tej logiki bi moral 1TB stati 40EUR na mesec, oz. 50GB 0,5EUR na mesec.

Že Slovenske novice stanejo manj če se na njih naročiš, ali če jih kupuješ vsak dan posebej. Podobno je z vezavo pri mobilnih operaterjih/ISP-jih. Nekomu, ki ti zagotovi stalen denarni tok pač znižaš ceno. To se mi zdi nekaj povsem normalnega.

Seveda so te kartice namenjene še marsičemu drugemu, npr. zbiranju podatkov o nakupih, pa vendar...

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

digitalcek ::

Tilen je izjavil:

Najbolj so smešni tisti, ki zaradi anonimnosti plačujejo z gotovino, vzporedno pa blagajničarki tiščijo kartico ugodnosti Špar, Pika, Leclerc, Petrol, katera je na njihovo ime.


Nabolj utrujajoči pa so tisti, ki pred blagajno nekaj mutijo, iščejo, katera od sedmih kartic je prava, nato se vsaj trikrat zmotijo pri vnašanju pina, potem svoje naredi še (pri sosedu) obupno počasna povezava.

Pa gre minuta in pol do dve minuti, če ne več. Jaz bi take dodatno bremenil z vsaj evrom!
Ker so petim osebam za njimi ukradli 5 x po 1 minuto.

In hudič naj vzame tiste revčke, ki nimajo v žepu 10 ali 20 evrov, hudič pa naj vzame tudi take, ki ne morejo vzeti računa in si doma vpisati stroške.

Upam, da jih bo zunaj enkrat zelo tiščalo na veliko potrebo, pa sekretarica ne bo sprejemala kartic...

BlaY0 ::

jype je izjavil:

Ker se bo prej ali slej zgodilo jaz verjamem, da je bolje ustvariti storitve, ki omogočajo vsaj psevdoanonimno brezgotovinsko plačevanje.

Kdo bo upravljal s to storitvijo? Kako bi po tvoje dosegel, da bi bila ta storitev regulirano neregulirana?

jype je izjavil:

Na shranjen bitcoin ni negativnih obresti.

Kje je to shranjeno? Kdo ti jamči shranjevanje? Imaš kakšno pogodbo za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Master_Yoda ::

Shranjeno imas na svojem HDDju, za backup in varnost si zadolzen sam.

BlaY0 ::

Se pravi je tako kot denar v tošlnu?

Baja ::

točno. lahko si tudi narediš paper wallete in ih daš v tošl;)

BlaY0 ::

Pol ni razlike, ravno tako ti jih lahko ukradejo...

PandaFlow2 ::

GupeM je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

Poglejte države severne Evrope, prideš na blagajno, tapneš s contactless kartico, transakcija je potrjena v 2 sekundah, računa pa tako ali tako ni potrebno vzeti.

Za to ni potrebno v države severne Evrope. Tega je čedalje več tudi pri nas. Skrajni čas. Nobenega iskanja drobiža oz. fehtarjenja če imaš slučajno 53 centov pri sebi. Pogosto blagajničarka/natakarica celo zapusti blagajno da gre k sosednji blagajni iskat drobiž, ali celo zadaj nekam, kjer imajo spravljenega. Poleg tega pri contactless še PIN ne rabiš vpisovati do zneska 15€.


Pozabil si, da moraš ponavadi čakati še na 2 kopiji s POS terminala + račun z blagajne, kar v tujini marsikje ni.

swdev ::

V 99% je zagotovo nakup na blagajni v trgovini hitrejši s kartico, sploh brezstično, kot pa plačevanje z gotovino. Tukaj ni debate. Opazujte ljudi na blagajni, sploh kaki hofer, kjer te že prodajalka poševno gleda, če si drobiža, ki ti ga vrne ne uspeš stlačit v denarnico v manj kot 2s.

Torej @digitalcek tukaj se ne morem strinjat. Razmerje koliko krat si čakal zaradi kartice v primerjavi zaradi vračanja gotovine, iskanjem drobiža,... Ni primerljivo.

BlaY0 ::

To da brezgotovinsko ceneje je pesek v oči... ja, moralo bi biti, je pa ravno nasprotno, za končne uporabnike je precej drago, banke pa mastno računajo te "storitve"...

swdev je izjavil:

V 99% je zagotovo nakup na blagajni v trgovini hitrejši s kartico, sploh brezstično, kot pa plačevanje z gotovino...

OK, dam primer, ni ravno blagajna v štacunu, je pa avtomat, kjer bi vse moralo potekati še vsaj 3x hitreje... kakšno leto nazaj sem se pred karavanškim tunelom postavil v zadnjo vrsto ker sem vedel da so tam postavili NFC avtomat. Na koncu sem skoraj živčnega fasal, ker je bila to najpočasnejša kolona in to 3x počasnejša od vseh ostalih. Najhitrejše so pa še vedno cash-only!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

4knative ::

Mene samo zanima kaj bojo meli dilerji na postavkah? In ali bodo imeli POS terminale?

BlaY0 ::

Jasno. To je najenostavnejši način, kako banke pridejo do legalnega denarja od nelegalnih poslov... nadomestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

swdev ::

BlaY0 je izjavil:

To da brezgotovinsko ceneje je pesek v oči... ja, moralo bi biti, je pa ravno nasprotno, za končne uporabnike je precej drago, banke pa mastno računajo te "storitve"...

swdev je izjavil:

V 99% je zagotovo nakup na blagajni v trgovini hitrejši s kartico, sploh brezstično, kot pa plačevanje z gotovino...

OK, dam primer, ni ravno blagajna v štacunu, je pa avtomat, kjer bi vse moralo potekati še vsaj 3x hitreje... kakšno leto nazaj sem se pred karavanškim tunelom postavil v zadnjo vrsto ker sem vedel da so tam postavili NFC avtomat. Na koncu sem skoraj živčnega fasal, ker je bila to najpočasnejša kolona in to 3x počasnejša od vseh ostalih. Najhitrejše so pa še vedno cash-only!


Najbrž je tukaj težava, da uporabniki dejansko ne znajo uporabljati te tehnologije. Enako je pri samopostrežnih blagajnah (recimo EP v Mariboru). Zadeva bi lahko šla ekspresno hitro skozi, če bi ljudje, ki to uporabljajo vedeli v nulo kaj je treba. Ne pa da zraven teh blagajn še stojijo trije zaposleni, ki pa so itak na polno zasedeni, ker ljudjem dela ta blagajna težavo. Če veš, kako se uporablja, potem si konec v trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swdev ()

BlaY0 ::

swdev je izjavil:


Najbrž je tukaj težava, da uporabniki dejansko ne znajo uporabljati te tehnologije...

Ja, imaš prav, precej jih ne zna uporabljati, ampak dokaj hitro na takšnih avtomatih potem teh ljudi ni več, smo samo še tisti ki to znamo. Potem pa pride do drugih težav... NFC ne prime, kartica ne prime, druga kartica ne prime... na koncu iščeš tiste kovance da jih notri zmečeš. Skratka obup.

Najbolj izi so kovanci pa "sistem" kot ga poznajo v ameriki - funnel s premerom pol metra in lahko vržeš tisti dolar tudi z razdalje petih metrov.

next3steps ::

poweroff je izjavil:

joze67 je izjavil:


To si si pa gladko izmislil.
Oblast po takih ukrepih poseže v boju proti terorizmu in/ali pedofiliji. In za večjo varnost vseh, tudi tega, ki je ostal brez ... dostopa do računov.

Ali pa se bo preverjalo prejemnike socialnih transferjev... da ne bi barabe za cigarete zapravljali...

Če bi država subvencionirala psihologe, ne bi bilo potrebe po preverjanju za kadilci iz državne blagajne.

Cervantes ::

Avtomatske blagajne so žal neuporabne.
Probaj plačat piksno piva.
Osebno pa pogosto uporabljam gotovino. Namreč imam vedno pri sebi kovanec za 1€, s katerim odpeljem voziček pred štacuno. Mislim, da imam istega že kakšno leto, če ne več.
Sicer, plastika je zakon.

jype ::

Cervantes je izjavil:

Osebno pa pogosto uporabljam gotovino. Namreč imam vedno pri sebi kovanec za 1€, s katerim odpeljem voziček pred štacuno. Mislim, da imam istega že kakšno leto, če ne več.
Meni so pa v Mercatorju dali plastičen evro za vozičke, ko sem vprašal, če majo za zamenjat.

neooo ::

Kartice so meni super, se pa bojim dneva ko k nam pride ideja, ki jo drugod ze poznajo. To pa je da ti za vsako placilo z kartico banka skasira neko provizijo.

Sam imam placo na banko Raiffeisen v avstriji in z njihovo maestro sploh ne placujem vec saj kasirajo placila z kartico. Ko sem jih vprasal kaj mi to vsake 4 mesce racunajo... so mi rekli da naj ne placujem vsak "sendvic" z kartico ker je na vsako placilo provizija.

V sloveniji tega ni zato si denar prenakazem na naso banko in placujem potem z kartico slovenske banke.

Hocem povedati da v primeru da to pride sem bo problem.... Potem placilo s kartico ni vec tako super...

Mavrik ::

Provizije na plačila s kreditnimi tudi v tujini večinoma ne obstajajo.
The truth is rarely pure and never simple.

K0K0 ::

Na skb smo imeli za polog gotovine 0,3% provizijo + neko vodenje za nočni trezor (mislim da je blo 6€/mesec). Pri plačilu z kartico pa 1,5% za maestro in 2,7% za viso ali mastercard. Pri 1000€ prometa je to 15-27€ provizije. Pri gotovini pa dobre 3€.
Sicer pa se nakazila za kartice pri večini bank izvaja 2x na teden, tko da to ni problematično. Razen za american exores. Tam traja en mesec, da dobiš denar.

neooo ::

Mavrik je izjavil:

Provizije na plačila s kreditnimi tudi v tujini večinoma ne obstajajo.


Pri kreditnih vem da ni, je pa pri navadnih maestro. Nazalost.

K0K0 ::

Ko bodo kartice dovolj razširjene bodo verjetno uvedli tudi provizije za uporabnike. Tud pri nakazilih na trr računajo provizijo na obeh koncih. Al je to sam na poslovnih računih ?

marS ::

Že sedaj te legitimiranjo pri plačevanju z gotovino...po novem... Slovenske pošte so po novem zasliševalnice
in seveda še pojasnilo Pošte... blabla...zakon...uredba...bla...

:)) pa ker smo že pri Pošti... Varnostni direktor Pošte Slovenije ujet v prisluhih?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

BlaY0 ::

Za primer... od julija 2017 je v DE v veljavi zakon, ki zahteva, da se je treba za aktivacijo katere koli DE sim kartice (tidi tistih prepaid iz Lidla) identificirati oziroma legitimirati...

K0K0 je izjavil:

Ko bodo kartice dovolj razširjene bodo verjetno uvedli tudi provizije za uporabnike. Tud pri nakazilih na trr računajo provizijo na obeh koncih. Al je to sam na poslovnih računih ?

Ko so mi v banki hoteli začeti zaračunavati knjiženje vsake transakcije, ker je to baje zelo zahtevno ročno delo, ki zahteva veliko spretnost, sem zaprl račun pri njih. Skratka, obratovalni stroški se jim nižajo oni si pa izmišljajo vedno nova in nova nadomestila za neke fiktivne storitve. Varnost jim je pa zadnja briga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

korenje3 ::

swdev je izjavil:

Torej kakšne so dejansko slabosti, če bi se prešlo na popolnoma brez gotovinsko plačevanje? Obstajajo možnosti, da bi do tega v bližnji prihodnosti prišlo?

Tehnologija je dovolj daleč, da bi to bilo možno. Prednosti vidim predvsem v odpravljanju sive ekonomije, enostavnosti plačevanja...

Vaša mnenja?


ljudje so reveži, tako da radi čim prej potegnejo denar iz bank... zato vidiš vrste pred bankomati 15. vsak mesec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BlaY0 ::

Na varnosti bo treba še precej naredit...

vostok_1 ::

Cervantes je izjavil:

Avtomatske blagajne so žal neuporabne.
Probaj plačat piksno piva.
Osebno pa pogosto uporabljam gotovino. Namreč imam vedno pri sebi kovanec za 1€, s katerim odpeljem voziček pred štacuno. Mislim, da imam istega že kakšno leto, če ne več.
Sicer, plastika je zakon.


Jz ne vem kdaj sem bil nazadnje na neavtomatizirani.
Pivo in vse. Sam še dildota ali ančko nisem poskusil skozi dat.
Najbrž bom moral prej dobit potrdilo od Ministrstva za Harmonično Družbo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PandaFlow2 ::

BlaY0 je izjavil:

Za primer... od julija 2017 je v DE v veljavi zakon, ki zahteva, da se je treba za aktivacijo katere koli DE sim kartice (tidi tistih prepaid iz Lidla) identificirati oziroma legitimirati..


Ne samo v DE, marsikje se to zahteva že precej časa. Osebno ne vidim problemov v temo, kakšni dilerji so pa najbrž precej nesrečni, ker je težko priti do "burner" telefonov.

Master_Yoda ::

swdev je izjavil:

V 99% je zagotovo nakup na blagajni v trgovini hitrejši s kartico, sploh brezstično, kot pa plačevanje z gotovino. Tukaj ni debate. Opazujte ljudi na blagajni, sploh kaki hofer, kjer te že prodajalka poševno gleda, če si drobiža, ki ti ga vrne ne uspeš stlačit v denarnico v manj kot 2s.

Torej @digitalcek tukaj se ne morem strinjat. Razmerje koliko krat si čakal zaradi kartice v primerjavi zaradi vračanja gotovine, iskanjem drobiža,... Ni primerljivo.


Naj me gleda kakorkoli me hoce. Nisem zaposlen tam da bi skrbel kaksna je pretocnost blagajn. Pa naj zaposlijo vec blagajnicark - zaradi avtomatskih blagajn, kartic se nisem opazil da bi bilo kaj ceneje - kvecemu drazje.

Vse gre v smer, kjer moras vse narediti sam. Dober biznis (Bill Burr):

1) You come to my store
2) You pick what you want
3) You put it up on the belt/shelf
4) You ring it up
5) You pay
6) You bag it up
7) You get the fuck out of my store.

Miha 333 ::

V Hoferju tudi nimajo radi, če jim želiš "pomagati" z drobižem (verjetno ker traja dlje). Enkrat sem plačeval z gotovino in je bil znesek recimo 4,23 €. Dam 5 € in takoj rečem, da 23 centov pa imam in jih začnem preštevati. Prodajalka pa odločno reče "ne, ni treba, kar pospravite" in mi že moli nazaj razliko do 5€. Čudno, da jim ne zmanjka drobiža.

thramos ::

To je normalno poslovanje, ne pa "a mate kej manjšega", "joj, ne vem če vam lahko vrnem" ipd.

Master_Yoda ::

Ja se strinjam. To je verjetno tudi zato, ker v Hoferju na racunu sploh ne pise koliko si dal in koliko ti je bilo vrnjeno ampak samo koncna cena in ti prodajalka/prodajalec zacne steti razliko takoj ko ji bankovec das.

poweroff ::

PandaFlow2 je izjavil:

Ne samo v DE, marsikje se to zahteva že precej časa. Osebno ne vidim problemov v temo, kakšni dilerji so pa najbrž precej nesrečni, ker je težko priti do "burner" telefonov.

Zakaj bi bil to sploh problem? Kot da je tako težko za dilersko komunikacijo uporabljat žblj messenger.
sudo poweroff

Miha 333 ::

thramos je izjavil:

To je normalno poslovanje, ne pa "a mate kej manjšega", "joj, ne vem če vam lahko vrnem" ipd.

Ja, saj to je OK, ampak namesto da bi se znebil lastnega drobiža, ga imam le še več.

thramos ::

Streseš ga v avtomatsko blagajno naslednjič, ko greš v špar. Ne sej se strinjam, da je baker zoprn, ampak rajši tako, kot pa zavijanje z očmni ob plačilu z večjimi bankovci.

korenje3 ::

thramos je izjavil:

To je normalno poslovanje, ne pa "a mate kej manjšega", "joj, ne vem če vam lahko vrnem" ipd.


v večjih trgovinah imajo izgleda tak protokol. v leclercu dam večkrat 500€ bankovec, pa nč ne reče... sam čudn da moram čakat da pride ena iz pisarne zamenjat za manjši denar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

Ne samo v DE, marsikje se to zahteva že precej časa. Osebno ne vidim problemov v temo, kakšni dilerji so pa najbrž precej nesrečni, ker je težko priti do "burner" telefonov.

Zakaj bi bil to sploh problem? Kot da je tako težko za dilersko komunikacijo uporabljat žblj messenger.

Ja, to veva ti pa jaz pa še par ljudi, oni, ki pa sprejemajo takšno zakonodajo pa ne. Se pravi v končni fazi žrtvujemo nekaj svojie anonimnosti, prvotni namen pa itak ni in nikoli ne bo dosežen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banke se delajo norca iz nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910185 (7231) Machete
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311293 (9207) perci
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469127 (7028) BlaY0
»

Kartice ugodnosti - zakaj ne?

Oddelek: Loža
457880 (6436) matobeli

Več podobnih tem