» »

Corsair RAM: 333MHz ali 400 MHz

Corsair RAM: 333MHz ali 400 MHz

BaRtMaN ::

Že dalj časa kupujem nov sistem in me je tik pred nakupom (jutri :))), presenetil JAE, ki je znižal cene Corsairju, tako da lahko že močno konkurira TwinMOSu. Ker je razlika okoli 1.500 oz. 1.400, bom kupil kar Corsairja, da bo vse pri JAEtu.

512MB PC2700 DDR TwinMOS/Winbond = 20.880 SIT
Corsair 512 MB DDR 2700 C2 - 23.300 SIT

512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond = 27.600 SIT
Corsair 512 MB DDR 3200 C2 - 29.000 SIT

Ker bom kupil tudi Bartona, ki ima privzet FSB 166 MHz, me zanima, ali je bolje kupiti 333MHz RAM, za sinhrono delovanje in navijanje, ali raje kupim 400 MHz RAM, uporabim agresivnejše timinge in navijem? Glede na prispevke drugih na forumu, sem videl, da nekateri navijejo kar precej čez 200 MHz FSBja, kar za sinhrono delovanje pomeni več kot 400 MHz za RAM, pa me skrbi glede 333 MHz RAMa, ker be vem kako daleč gre pri navijanju.

Navijat močno ne mislim, bi si pa morda nekoč omislil vodno hlajenje, zaradi ljubega miru in tišine. Glede na napisano zgoraj, sem si že sam odgovoril na vprašanje, da je 400 MHz RAM boljši, ampak tu je tudi vprašanje cene, ker pri dveh modulih razlika v ceni naraste na 2 x 5.700 = 11.400 SIT, za kar bi si lahko kupil kakšen dodatek.
  • spremenil: BaRtMaN ()

asPeteR ::

Corsair 3200 C2 in Twinmos 3200 winbond NIMATA enkaih cipov gor!
Corsair ima BH6 Twinmos pa BH5. Seveda so slednji boljsi.

Sele Corsair LL oz. 3500 modeli imajo BH5 cipe gor.

Edin hec s temi twinmos rami(CH5 cipi) je da sem kupil enga twinmosa ter mi komaj dela na 200Mhz. Tko da, ce bi zdele kupoval bi verjetno vzel raje Corsairja.(kljub temu, da ima slabse cipe gor). To velja samo za 512MB izvedenke. Ce bi pa kupoval 256MB izvedenke, je pa boljsi Twinmos.(ima BH5 cipe gor)
http://blog.stegnar.com

Samuel ::

edina pametna primerjava je zagotovo:

PC3200 TwinMOS/Winbond in
PC3500 Corsair (ali 3200LL)

Corsair PC3200 lahko pa primerjas le z PC2700 TwinMOS/Winbond. :\

MALJUTKA ::

Meni gresta Corsair modula 256/3200 C2 v DC 242 FSB 100% stabilno. Je že res, da ima Corsair počasnejše čipe kot winbond, so pa zato Corsairjevi čipi neprimerno kvalitetnejši, čeprav so recimo iz iste serije kot winbondovi. Zakaj? Zato ker čipi pri Corsairu gredo čez 3 kontrole (slabše čipe izločijo ali jih deklarirajo kot počasnejše), pri winbondu pa čez eno kontrolo ali pa še to ne. DOSTI večjo možnost imaš pri winbondu da naletiš na en modul, ki se ne navija absolutno nikamor, kot pa pri Corsairju.
Skrajšano: Pri Corsairju veš, kaj kupiš.
In ne mislim se prerekat z nobenim glede kvalitete ene in druge firme; obe firmi delata O.K. module. Do sedaj se je zelo splačalo kupit winbonde, zdaj, ko pa se je Corsair toliko pocenil, pa je pošteno za premislit. Mene osebno nihče ne more prepričat, da se dandanes bolj splača kupit winbonde kot Corsair module. Moj rezultat 242 FSB v DC načinu pa tako ali tako govori sam zase.

BtW: Mondeo, ti sploh ne veš, kaj govoriš oz. pišeš. Pa brez zamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

morphling1 ::

Kot je rekel Maljutka, Corsairja pc3200c2 niti slučajno ne gre primerjat s pc2700 twinmosi, ampak se čisto lepo primerja s pc3200 moduli. Ti moduli so stestirani na veliki večini najbolj popularnih plat, da delujejo pri 200 MHz s timingi 6,3,3 cas2 pri default napetosti, če ne deluje stabilno ga mirno lahko reklamiraš. Twinmos je pa kljub svojim "boljšim" čipom specificiran samo na 200 MHz 6,3,3 cas2.5 in če ne dela na cas2, ti ga ne bodo reklamirali. Tako in tako pa na nforce2 platah večina normalno kvalitetnih modulov deluje zelo dobro in praktično z vsakim prideš čez 220 MHz DC) ob povišanih napetostih seveda), kar je za moje pojme zelo dobro.
Če ne misliš navijat, pa lahko mirno vzameš tudi pc2700 twinmose
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BaRtMaN ::

Odločil se bom kar za Corsair, ker ga prodajajo pri JAE, da bom kupil tam vse nove komponente (Abit NF7-S, Barton 2500+).
A mogoče kdo ve, če imajo gotovinski popust, in če ga lahko koristim pri predmetih, ki so že v akciji?

Vsem hvala za nasvete! :))

Samuel ::

no mislu sem primerjavo s cipi, tako na PC2700 Twin/Win kot na PC3200 Cors so isti čipi (BH/CH6) 0:)

BoLhCa ::

na akcijske cene ti ne bodo upostevali nikakrsen dodatni popust, saj bi to bilo malo neunmo, ne?
glede rama pa rajsi vzemi corsaira, pa se jae ga je zdaj lepo znizal!
mlacom - garancija - nimamo!

BaRtMaN ::

Saj... ta akcija je prišla kot naročena, danes grem kupit. :))
Še sreča, da se mami ni ljubilo v petek v Ljubljano.

BoLhCa ::

ej BaRtMaN pol k bos pa vse kupil, pa zmontiru, pa mordi navil, pa javi tvoj 3dmark score na moj e-mail!
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382676 (1612) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308771 (6499) WhiteWolf
»

Kateri pomnilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331569 (1134) tx-z
»

Corsair vs all other memory moduls

Oddelek: Kaj kupiti
221625 (1207) Dr_M
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329041 (5504) AtaStrumf

Več podobnih tem