» »

S čim zlimati tole...

S čim zlimati tole...

veqlargh ::

Sem v dilemi s čim zlimat tale očala. Spodaj je guma, drži skupaj, zaenkrat. Epoxy? Skrbi me, ker ta del naj bi bil prožen. Kak agresiven sekundar? Samo, da ne prežre gume spodaj :D

Dileme dileme...

 The Breakage

The Breakage

BorutK-73 ::

epoxy

MrStein ::

Imam podobno zlomljen lok slušalk.
Kaki epoxy točno bi bil dober in kje ga kupiti (v količini za eno tako lepljenje)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

veqlargh ::

Yes, do tell more. Zgubit nimam(va) kaj :D

smacker ::

blackbfm ::

Lahko bi probal s hot glue gun -
pistolo za vroce lepljenje.. 10 eur stane v merkurju

Unknown_001 ::

Sekundn lim bo čisto dober. Epoxy se rab vsaj en dan (24ur) strjevat.

blackbfm je izjavil:

Lahko bi probal s hot glue gun -
pistolo za vroce lepljenje.. 10 eur stane v merkurju


Too much mess. Poleg tega pa je problem z adhezijo. Ne moreš s tistim vsega zalepit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Pasco-fix.

Z dodatkom za čiščenje in lepljenje plastike. Pa mogoče malo lepilnega peska, če imaš dostop do druge strani.

Hot-glue je crap za te stvari.
On a journey of life I chose a psycho path...

matobeli ::

Hot glue je crap za karkoli kar rabi ostat na mestu.

Dvokomponentno bo prava izbira, dobiš tudi malo bolj prožne.

SaXsIm ::

Če ni občutljiva zadeva glede izgleda, predlagam lotanje plastike. Za material pa eno vezico zraven.
SaXsIm

Unknown_001 ::

SaXsIm je izjavil:

Če ni občutljiva zadeva glede izgleda, predlagam lotanje plastike. Za material pa eno vezico zraven.


Ne gre tako enostavno. Odvisno je od tipa plastike. Ne moreš kar en material zraven dodat. Najbolje je dobit žičko iz istega ali sorodnega materiala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SaXsIm ::

Normalno, če imaš možnost. Se mi pa sicer že je večkrat izkazalo za najboljšo možno varianto, je pa res, da vedno za vse materiale ni delovalo. Sem pa lotal plastike v raznih hladilnikih, dele armaturke v avtu, razna ohišja gospodinjskih aparatov in igrač, ... Ene 10% stvari ni držalo, 90% še kar drži.
SaXsIm

Unknown_001 ::

SaXsIm je izjavil:

Normalno, če imaš možnost. Se mi pa sicer že je večkrat izkazalo za najboljšo možno varianto, je pa res, da vedno za vse materiale ni delovalo. Sem pa lotal plastike v raznih hladilnikih, dele armaturke v avtu, razna ohišja gospodinjskih aparatov in igrač, ... Ene 10% stvari ni držalo, 90% še kar drži.


Pol pa dobro. Drugače pa na večini plastičnih izdelkov piše iz katerega materiala so. Tako se lahko na primer orientiraš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RejZoR ::

matobeli je izjavil:

Hot glue je crap za karkoli kar rabi ostat na mestu.

Dvokomponentno bo prava izbira, dobiš tudi malo bolj prožne.


Hot glue je ko hočeš nekaj pritrdit in imet kasneje možnost stvar tud odstranit. Za lepljenje zgornjih očal pa definitivno ni primerno.

Še najboljše bi bilo kakšno sekundo lepilo, ki je prožno (razne Flex variante). Navaden zna popustit, če se kaj pregiba na tem delu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Curly ::

če bi jaz lepil bi najprej pomislil na sekundno lepilo.
Kok so pa ta očala vredna, da ne bo lepilo stalo več kot pa nova :D

Highlag ::

Epoxy ni primeren za lepit gumo.

Sekundni je ok s primernim primerjem. Je pa treba vzet takega, ki je fleksibilen kot je Rejzor napisal.
Never trust a computer you can't throw out a window

veqlargh ::

Ja, na lotanje plastike sem pomislil, samo se mi zdi, da bom gumo zadaj uničil s temperaturo. Ker guma je direkt nalimana na to plastiko.

Bom branetovo poizkusil. Delkota mam relativno blizu službe, 4g pa spet ni tolk drag. Da vidim... Bom poročal, če bo držalo :D

Curly: drugače so ta očala (nova) ~100€. ESS Advancer v12.
Hughlag: saj guma drži vse skupaj. Se ni strgala. Samo plastika.

Highlag ::

Ja če je trdo potem pa epoxy. Fino bi bilo, če lahko površino malo nahrapiš in ojačaš s koščkom kakšne nerjaveče žice, če te videz pretirano ne moti in imaš prostor.
Epoxy je skoraj vseeno kakšnega kupiš, ker ni neke velike razlike med njimi. Edino poglej, da lepi kakšno plastiko.
Never trust a computer you can't throw out a window

smacker ::

Prodaj jih nekomu, ki misli da nova stanejo 100eur za "pol cene" in naroči nova: http://www.ebay.co.uk/itm/ESS-Goggles-A...

Unknown_001 ::

Highlag je izjavil:

Ja če je trdo potem pa epoxy. Fino bi bilo, če lahko površino malo nahrapiš in ojačaš s koščkom kakšne nerjaveče žice, če te videz pretirano ne moti in imaš prostor.
Epoxy je skoraj vseeno kakšnega kupiš, ker ni neke velike razlike med njimi. Edino poglej, da lepi kakšno plastiko.


Predpriprava površine standard. S šmirglo ali grobo pilo bo povsem vredu. Pa
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Brane22 ::

Pasco-fix ima plastic activator poleg navadnega čistila.

najprej premažeš stvar s čistilom, pustiš da odhlapi, greš nato s plastic activatorjem čez in šele nato z lepilom.
On a journey of life I chose a psycho path...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravljanje plastike

Oddelek: Loža
113196 (2742) Raptor F16
»

S čim zlepiti plastiko prenosnika, da bo res držalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81725 (1342) ToniT
»

lepilo

Oddelek: Loža
61953 (1807) Pyr0Beast
»

Polomljena piščalka

Oddelek: Loža
161980 (1636) Mare3
»

Snov za fizično utrjevanje kontaktov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121555 (1392) frenk

Več podobnih tem