» »

popravljanje plastike

popravljanje plastike

mulc007 ::

Med demontažo posodice za pralni prašek na pralenem stroju se je odlomil eden od treh nosilčkov posodice. Košček sem dal zraven in segrel z razbeljeno žico.Plastika se je ob tem združila.
Nosilček bi rad naredil bolj močan zato bi moral dodati/nakapljati nekaj stopljene plastike. Zanima me če je dobra vsaka plastika ki ob segrevanju kaplja, ali pa bi moral uporabiti enako belo plastiko iz katere je narejena posodica

urbecar ::

hot glue?

Raptor F16 ::

Ne zajebavaj se z varjenjem in ojačitvami. Kupi večnamensko lepilo za plastiko in zalepi.

UHU Allplast je super. Ga pa moraš en dan pustit pri miru da se do konca strdi, čeprav se posuši v 5 minutah.

Z njim sem BP zalimal 3mm debel plastičen ročaj hladilnika. Drži čisto vredu.

Okoli dva EUR in pol v Müllerju.

urbecar je izjavil:

hot glue?


Tiste plačke ki jih pištola tali imajo obupno zanič adhezijo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Sej se bo butasto slišalo ampak jaz sem nekaj podobnega popravljal na ta način, kot je model na videu.
sem bil pa že na fazi, al vržem stran ker nič ni zdržalo

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

harvey ::

bobby je izjavil:

Sej se bo butasto slišalo ampak jaz sem nekaj podobnega popravljal na ta način, kot je model na videu.
sem bil pa že na fazi, al vržem stran ker nič ni zdržalo


Super, hvala za tale video. Imaš tudi namenski prah v kombinaciji s sekundnim lepilom. Kupil sem ga pred leti na nekem sejmu in tako popravil plastični nosilec za roll-up stojalo, če bi samo zalepil, bi bilo premalo, ker je bilo potrebno ojačati. Princip je enak kot v tem videu, doda material in ojača vse skupaj, je pa lažje delati z njim, ker to opraviš v eni pasaži. Najprej nakapaš aktivator, potem dodaš lepilo in posuješ ta prah in drži kot hudič, kot bi zavaril železo. Žal pa se ne spomnim znamke tega izdelka.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Matko ::

plastika... Poglej na posodico, če ima natisnjeno kakšno kratico.

Če je PP ali PE, potem nujno uporabi npr. Neostik Super Plastik
https://www.kemostik.com/neostik-si/izd...

na PP ali PE klasična sekundna lepila ne primejo

Qcube ::

Če si uspel zlomiti nov kos boš še toliko lažje ponovno zlomil zalepljen kos. Najboljša rešitev bi bila zalepiš + mehansko ojačaš da bo kos še močnejši od novega originala, da se stvar ne ponovi.

Miki N ::

Zdaj, ko je v tvojem primeru itak že prepozno za estetiko lahko okrog tega dela uporabiš tudi kaj na temo Bluefixx - se strdi s priloženo UV LED lučko, obstaja prozoren, bel ipd. Mislim da so ga imeli v Lidlu za ene 10e ali nekaj. Drugače pa se plastika v resnici veliko bolje vari s trenjem. Rabiš samo praktičen električni vrtalec/dremel in plastično palčko istega tipa.

Raptor F16 ::

Matko je izjavil:

plastika... Poglej na posodico, če ima natisnjeno kakšno kratico.

Če je PP ali PE, potem nujno uporabi npr. Neostik Super Plastik
https://www.kemostik.com/neostik-si/izd...

na PP ali PE klasična sekundna lepila ne primejo


Zaradi parafinske površine. PP je tudi nemogoč za varjenje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Miki N je izjavil:

Drugače pa se plastika v resnici veliko bolje vari s trenjem. Rabiš samo praktičen električni vrtalec/dremel in plastično palčko istega tipa.



Kdo ti je te neumnosti povedal ? Plastika se najbolje vari z vročim zrakom.

Torno varjenje je za plastiko obupno. Po nepotrebnem dodatno obremenjuješ kos, rad bi te videl, kako boš dva dela fiksiral ne da bi karkoli polomil. Ne moreš kar nekaj na pamet delat.

Qcube je izjavil:

Če si uspel zlomiti nov kos boš še toliko lažje ponovno zlomil zalepljen kos. Najboljša rešitev bi bila zalepiš + mehansko ojačaš da bo kos še močnejši od novega originala, da se stvar ne ponovi.


Ni vedno res. Zato pa moraš uporabiti pravo adhezivno sredstvo in ustrezno pripraviti (očistiti in rahlo pobrusiti) površino.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Matko ::

Raptor F16 je izjavil:

Matko je izjavil:

plastika... Poglej na posodico, če ima natisnjeno kakšno kratico.

Če je PP ali PE, potem nujno uporabi npr. Neostik Super Plastik
https://www.kemostik.com/neostik-si/izd...

na PP ali PE klasična sekundna lepila ne primejo


Zaradi parafinske površine. PP je tudi nemogoč za varjenje.

Točno.
Ko rečemo plastika je isto kot, da bi rekli rabim kamen (od diamanta do peščenjaka).
Potrebno je definirat, potem pa lahko svetujemo pravi način sanacije.

Raptor F16 ::

Matko je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Matko je izjavil:

plastika... Poglej na posodico, če ima natisnjeno kakšno kratico.

Če je PP ali PE, potem nujno uporabi npr. Neostik Super Plastik
https://www.kemostik.com/neostik-si/izd...

na PP ali PE klasična sekundna lepila ne primejo


Zaradi parafinske površine. PP je tudi nemogoč za varjenje.

Točno.
Ko rečemo plastika je isto kot, da bi rekli rabim kamen (od diamanta do peščenjaka).
Potrebno je definirat, potem pa lahko svetujemo pravi način sanacije.


:D
Se mi je kar nasmejalo, da tu srečam kolega "plastičarja".

Ja, ta laična poimenovanja so preohlapna za resno svetovanje, ko se iščejo rešitve. Še huje je, če proizvajaš izdelek za določeno podjetje ampak imajo znotraj tistega podjetja zaradi nepoznavanja materialov in pišmeuhovskega tolmačenja napisano ne samo "plastično" ampak kar PVC. Meni kar pritisk dvigne ko delam inventuro in pridem do regalov s tistimi izdelki, ko veš, da je izdelek brizgan iz PC-ABS, ampak mora biti za njih označeno "izdelek_PVC" ;(( . Sploh je to lahko problematično, če bi prišlo do potrebe da se kosi zmeljejo (iz takih in drugačnih razlogov) in bi nekdo ki teh stvari ne ve malo na hitro pogledal. In to samo zato, ker je bil PVC kot material nekdaj zelo razširjen za splošno rabo in se je generalno vsej plastiki v starih časih reklo PVC. Podobno kot še danes plastičnim vrečkam rečejo PVC_vrečke čeprav se v 80% + uporabljajo le še LDPE, PE, HDPE... materiali.

Uffff ;(

Ps. glede na to, da gre za gospodinjski aparat je zelo verjetno, da je omenjeni del narejen iz ojačanih stren polimerizatov ABS, ASA, ...

Olefinske plastike se zaradi "voskastega" občutka pri otipu (parafinska struktura) pa tudi občutljivosti na razenje in ostalih mehanskih lastnosti ne uporabljajo pogosto za dele, ki jih pogosto "šlatamo".
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flaške - ki ne dajo okusa po plastiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579523 (7310) cvalsr
»

Odpravljanje vonjav v hladilniku.

Oddelek: Loža
485733 (4554) Mare2
»

converse čevlji

Oddelek: Loža
71066 (853) rađo
»

Lepilo za plastiko

Oddelek: Loža
2611984 (9876) knesz
»

Kam z s starimi gusarskimi CDji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210483 (6109) bzp

Več podobnih tem