» »

umrl igralec Gašper Tič

umrl igralec Gašper Tič

Temo vidijo: vsi
1
2
3

VaeVictis ::

Po svoje dokaj zanimiva tema, glede tega žalovanja.

Vse ostalo dokaj brezveze in neka nesmiselna ugibanja in namigovanja...

Kar je res, pa vprašanje, če se bo kdaj zvedelo.

Zakaj sploh žalujemo je IMHO boljše vprašanje.

A ne bi bilo bolje, da bi slavili njegovo življenje, kot pa da žalujemo, da je nekdo umrl.

Razumem, da je nekdo bolj čustven od drugega.

A sem bil že kar na nekaj pogrebih in so ponavadi najbolj jokali in kupovali največje rože tisti, ki so se videli pokojno osebo le enkrat na leto, pa še takrat le spregovorili malo o vremenu, potem so pa jokali: "Neeee, nikoli se ne bova več videla ..."

Zato je moje mnenje, vzami si čas in raje večkrat obišči prijatelje, sorodnike, ljudi, ..., ki jih imaš rad in bi jih pogrešal...

dronyx ::

shintaro je izjavil:

jaz sem takoj vedel da bo neka gay scena čim se je zgodilo... Bomo videli, mogoče pa je res kaj pravi ta 20 letnik.

V tem primeru se mi zdi da bo težko ugotoviti resnico, saj prič verjetno ni bilo, eden je mrtev, drugi pa v pridržanju razlaga svojo verzijo. Pa ne rečem da ni resnična, samo lahko si pa tudi izmisli karkoli.

Unknown_001 ::

VaeVictis je izjavil:



A sem bil že kar na nekaj pogrebih in so ponavadi najbolj jokali in kupovali največje rože tisti, ki so se videli pokojno osebo le enkrat na leto, pa še takrat le spregovorili malo o vremenu, potem so pa jokali: "Neeee, nikoli se ne bova več videla ..."

Zato je moje mnenje, vzami si čas in raje večkrat obišči prijatelje, sorodnike, ljudi, ..., ki jih imaš rad in bi jih pogrešal...


Hah. Sem opazil popolnoma enako. Nedavno smo imeli pogreb v družini. Vsi tiho, največjo histerijo je zganjala neka znanka pokojnega ki ga niti pogledat ni prišla nikoli. Čudež da je prišla na pogreb tam pa tako sceno naredila...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Se strinjam.

Samo pri našem pogrebu smo pokali šale na spomin umrlega.

Life is good.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Se strinjam.

Samo pri našem pogrebu smo pokali šale na spomin umrlega.

Life is good.


Ma o umrlih bi se mogl več pogovarjat. To je pri nas nek tabu. Pač spomini ostanejo. Kaj se boš zdaj pretvarjal kot da pokojni ni igral nobene vloge v življenju.

Navadno se največ govori ravno o vsem drugem samo o domačih zadevah nič.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Kakor koli gledano. To je nepotrebna in tragična smrt.

Mene so tudi že poskusili spraviti s sveta, ne da bi neposredno izzival.

Pač nekateri imajo slab dan in se potem brez pomisleka na drugega spravijo z fizično silo. Na posledice niti ne pomislijo, ampak pravno gledano gre za poskus uboja.

Sam se sicer poskušam takim situacijam izogibati. Ampak, če nekdo skoči vate brez povoda, je težko pričakovati napad. Do sedaj me je lastna prištevnost rešila in pa soproga napadalca, da nisem pokojni. ;((

Naj Gašper počiva v miru. Sožalje svojcem.

rook912 ::

Saj problem trenutno, glede na znane informacije, je, da se ne ve, kdo je v koga skočil.

GrX ::

k4vz0024 je izjavil:

Kakor koli gledano. To je nepotrebna in tragična smrt.

Pač nekateri imajo slab dan in se potem brez pomisleka na drugega spravijo z fizično silo. Na posledice niti ne pomislijo, ampak pravno gledano gre za poskus uboja.


Haa.. Torej je zate pravno gledano vsak gostilniški pretep poskus oboja? Zakaj se torej storilce kaznuje le s 400EUR in ne s 15 let Doba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

k4vz0024 ::

Jah, če se braniš z bodalom pred napadalcem z golo pestjo, gre najverjetneje za prekoračen silobran. S tem pa nisi razbremenjen smrti napadalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

GrX je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Kakor koli gledano. To je nepotrebna in tragična smrt.

Pač nekateri imajo slab dan in se potem brez pomisleka na drugega spravijo z fizično silo. Na posledice niti ne pomislijo, ampak pravno gledano gre za poskus uboja.


Haa.. Torej je zate pravno gledano vsak gostilniški pretep poskus oboja? Zakaj se torej storilce kaznuje le s 400EUR in ne s 15 let Doba?


Vsak gostilniški pretep še ni poskus uboja. Je pa lahko začetek KD. Zavisi o na načinu in obsegu uporabe sile.

Vsak poskus uboja pa že vsebuje elemente gostilniškega pretepa.

Pretep preraste v poskus uboja, ko obseg sile in način izvršitve sile napadalca fundamentalno ogrozi žuljenje napadenega in vodi v smer smrtonosnosti.

Primera: razbita steklenica že predstavlja orožje in lahko predstavlja grožnjo zoper življenje in telo.

Napad s pestmi sama po sebi še ni smrtonosen napad, razen v primeru, da gre za izurjenega napadalca v borilni veščini.

Gostilniški pretep hitro preraste svoj okvir in postane oz. je inkluziran v poskus uboja, ko so zato izpolnjeni kriteriji, ki sem jih omenil.

Je pa zaskrbljujoče tvoja percepcija, ki kaže na to kako ljudje podcenjujejo/mo uporabo fizične sile. Rezultat je seveda lahko takšen kot je v primeru tega nesrečnika.

arnecan1 ::

k4vz0024 je izjavil:

Jah, če se braniš z bodalom pred napadalcem z golo pestjo, gre najverjetneje za prekoračen silobran. S tem pa nisi razbremenjen smrti napadalca.

gre najverjetneje za prekoračen silobran

Svoje življenje smeš obraniti na vsak način. Ker se je spor zgodil v tujem stanovanju, lahko tudi domnevamo, da storilec ni mogel pobegniti in je v strahu za življenje pač uporabil nož. Ampak več bo pokazala preiskava. Meni pa je logično, da paniki pač zabodeš tudi 10-krat, ne samo enkrat. Z enim ali dvema zamahoma z nožem dostikrat ne ustaviš napadalca.

Sicer to ni tema pogovora, ampak mogoče bi si v slovenskem slovarju morali pogledati kaj piše pod "napadalec".

Sicer pa, tukaj je vidna slika storilca. Je tisti, ki drži trak čisto levo. http://reporter.si/clanek/slovenija/cak...

imagodei ::

The Player je izjavil:

Kakorkoli se sliši čudno, scenarij o spolni zlorabi sploh ni tako izključen.

Mene resnično pretrese ob spoznanju realnosti... In ta je, da domnevno inteligentni ljudje izgubljajo razsodnost, se v maniri najnizkotnejših rumenih medijev zatekajo k rabi popolnoma napačnih, čustveno nabitih besednih zvez, morda zavestno, morda podzavestno, za dosego večjega dramatičnega, šok učinka. Nič drugače, kot branjevke na tržnici.

Ali pa tiste kure v kurniku: ko je prva potožila sosedi, da ji je izpadlo pero, nato pa je ta povedala svoji sosedi in ta spet svoji... In ko se je zgodba vrnila nazaj k prvi kuri, je ta zgroženo vzkliknila: "Groza! Neko kuro so pri živem telesu oskubili do golega!"

"Spolna zloraba" 20-letnega moškega? Resno, no? Kaj želite, zavestno ali podzavestno, doseči s takšnimi izjavami? Zakaj vas homoseksualni spolni odnos tako preokupira, da vam uspe bleknit nekaj tako bebavega? Če že skačete k zaključkom, na podlagi popolnoma luknjastih informacij, zakaj "posilstvo" ne zadostuje? Zakaj "spolna zloraba", če sta vpletena dva odrasla moška?

Res, folku očitno manjka kruha in iger: krvoločnih levov, razparanih črev... Kako radi se naslajamo in glodamo kosti, sesamo mozeg iz njih...
- Hoc est qui sumus -

#000000 ::

ampak je res kako mediji znajo če hočejo nekaj zajebat zajebejo do konca, od začetka nič, nakar kr odjednom pade ven POLNO ime osumljenca (kar je čudo, še pluta niso takoj ven ruknili v medije enako še mnoštvo drugih ki so bili osumljeni umora, al pa celo lažjoh deliktov) tega pa plunejo ven, čez nekaj uric pa nekako pobrišejo vse in samo še naj naj o pokojnem, kar ni nič narobe, se mi pa zdi da so dobili klic in postali pristranski, razen seveda desnih medijev, levi hočejo vseo zgodbo nekako pomestm kot da je bil g. Gašper neka siva politična eminenca (al pa ima še dans vplivne veze) kva pa veš.

To mi je čudno, zelo čudno, pol dneva nabijaš kdo je morilec, od 7 ure pm pa nič več, vse koordinirano pod cenzuro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

The Player ::

imagodei je izjavil:

The Player je izjavil:

Kakorkoli se sliši čudno, scenarij o spolni zlorabi sploh ni tako izključen.

Mene resnično pretrese ob spoznanju realnosti... In ta je, da domnevno inteligentni ljudje izgubljajo razsodnost, se v maniri najnizkotnejših rumenih medijev zatekajo k rabi popolnoma napačnih, čustveno nabitih besednih zvez, morda zavestno, morda podzavestno, za dosego večjega dramatičnega, šok učinka. Nič drugače, kot branjevke na tržnici.

Ali pa tiste kure v kurniku: ko je prva potožila sosedi, da ji je izpadlo pero, nato pa je ta povedala svoji sosedi in ta spet svoji... In ko se je zgodba vrnila nazaj k prvi kuri, je ta zgroženo vzkliknila: "Groza! Neko kuro so pri živem telesu oskubili do golega!"

"Spolna zloraba" 20-letnega moškega? Resno, no? Kaj želite, zavestno ali podzavestno, doseči s takšnimi izjavami? Zakaj vas homoseksualni spolni odnos tako preokupira, da vam uspe bleknit nekaj tako bebavega? Če že skačete k zaključkom, na podlagi popolnoma luknjastih informacij, zakaj "posilstvo" ne zadostuje? Zakaj "spolna zloraba", če sta vpletena dva odrasla moška?

Res, folku očitno manjka kruha in iger: krvoločnih levov, razparanih črev... Kako radi se naslajamo in glodamo kosti, sesamo mozeg iz njih...


sej, posilstvo je spolna zloraba, sem se čisto lepo izrazil, ne vem zakaj je potrebno delati dramo in biti pikolovski?

Glede na to, da se je špekuliral, da mu je grozil zaradu spolnega odnosa in da ker je bil na isti dan/večer tudi parada ponosa, je marsikdo pomislil, da sta mogoče ta dva dogodka med seboj povezana.

Ne vem od kje imaš informacije, da koga obsojam, se naslajam. Samo logično sem sklepal glede na podane dogodke, ker marsikdo niti ni pomislil na to. Drugače je pa definitivno premalo informacij, da bi se že delalo zaključke in jih tudi nisem nikjer izjavil..."ja, to je to. To se je zgodilo tisto jutro".

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Ok to ce je bil homoseksualec je cisto nepomembno razen ce se bo zdaj zato, ker je bil 'znan' to prikrivalo in bo storilec prikazan kot nek hladnokrven morilec.
Ce je bil gay and in sta imela v krvi omenjene droge je v igri ze nepristevnost, tako kot je nepristeven vsak pijanec, ki v pijanem stanju zagrabi prvo stvar, ki jo vidi in z njo mahne cloveka.
Ze to, da se v medijih uporablja besede kot so 'umor' po tem, ko se vec kot ocitno namiguje o najmanj celovecernem popivanju ce ne celo uporabi prepovedanih substanc spet kaze kako pateticno majhni smo. Ce odigras eno vlogo v filmu ali pa odpojes en komad se ze spremeni ton, ko si vpleten v kakrsnokoli dejavnost, ki je navzkriz z zakonom.
Ce bi bil nek xy pijanec bi ti isti mediji napisali zgolj to, da je bil v prepiru moski zaboden do smrti in da policija se raziskuje podrobnosti dogodka.
Tako imamo pa kup znanih slovencev, ki na twitterju zahtevajo 'pravico', kot da je storilec doma po placilu varscine v visini 50 evrov in ga caka zgolj nekaj ur druzbenokoristnega dela.
Dvolicnost brez meja.

belo mleko ::

Obnašanje medijev ob tem primeru pa res spominja na tisti "dogodek" z Viča. Bomo videli kako se bo zadeva razpletala, če bo kaj pometanja pod preprogo. Mislim, da bomo o tem umoru še veliko pisali.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

#000000 ::

Ja to me najbolj bega, preden sem šel od doma na rekracijo sem že videl v medijih ime osumljenca, ki ga že malo pribijajo na križ, nakar pridem domov, pa ajde dejmo pogledat kaj porečejo modreci na to temo, IN nema NIČ, samo še spevi in hvalospevi žrtvi (kar spet rečem ni nič kar bi imel proti) ampak čudežno vse na vseh portalih na to temo zginilo kar pa je ostalo pa je zaklenjeno.

Dobi človek občutek da dejansko nekdo ima v rokah vse medije, zdej zakaj ne bom špekuliral, ampak prvo kar mi pade na pamet, je to da je morda bil zraven še nekdo od eminenc, ali pa da bi lahko osumljeni če se ga dosti pluva po medijih povedal še kaj bolj sočnega ipd.

Ampak tko pač je, in tudi tale tema bo kmalu moderirana 100%

imagodei ::

The Player je izjavil:

sej, posilstvo je spolna zloraba, sem se čisto lepo izrazil, ne vem zakaj je potrebno delati dramo in biti pikolovski?

Zato, ker z besedno zvezo "spolna zloraba" navadno označujemo spolno nasilje odrasle osebe nad osebo, mlajšo od 15 let. Jasno, rumeni mediji to radi razširijo na vse mladoletne osebe, ker se sliši bolj šokantno. Ljudje pač hočejo špricanje krvi, čreves in druge pikantne podrobnosti. Človeška domišljija je nenasitna.

Vseeno, ko govorimo o dveh odraslih osebah, ima siljenje in prisila v spolni odnos z grožnjami, ustrahovanjem ali fizično silo lepo ustaljen pogovorni in strokovni izraz: posilstvo. Ni nobene potrebe po še bolj sočnih izrazih, ki še bolj razvnamejo domišljijo ovac. Zakaj bi uporabljal netočne izraze oziroma izraze, ki so še posebej čustveno nabiti, mi ni jasno - razen seveda, če imaš neko zavestno ali podzavestno agendo.

The Player je izjavil:

Ne vem od kje imaš informacije, da koga obsojam, se naslajam.

Uporaba besedne zveze "spolna zloraba" na tem mestu je po eni strani precej zgovorna, v smislu, da pove nekaj o tebi; po drugi strani pa je precej sugestivna, v smislu da drugim namiguješ oziroma sugeriraš, za kaj je šlo. Domnevna homoseksualnost, več kot 20 let razlike med partnerjema, mlajši moški star šele "rosnih" 20 let (pred desetletji bi bil to nemara že vojni veteran, gospodar na kmetiji, oče, danes pa je še v varnem maminem zavetju)... Da uporabiš ravno to besedno zvezo v tej situaciji, ne more biti naključno.

Je pa seveda zelo nesramno, kar namiguješ... Ne samo za konkretnega umrlega. To se, jasno, lahko posploši na vse 40+ stare geje, ki imajo 20 let mlajše partnerje.


Vsekakor pa - groza, da moramo to pojasnjevati v 21. stoletju. Žal vas starši in šola vseeno niso dovolj dobro vzgojili.
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

Politično nekorektno dejstvo je, da je v vodstvu *vseh* organizacij nadpovprečno mnogo homoseksualcev. Ko se karkoli zgodi, ko je vpleten kakšen 'tak' se sproži damage control, čiščenje sledi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

imagodei ::

Confirmation bias, much?
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

Šur, tolaži se kot ti paše.
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

Šur, tolaži se kot ti paše.

Kot vem, siva eminenca, veliki mojster vseh mojstrov vseh zlobnih organizacij, The Murgeljski PalčekTM, živi srečno s svojo Štefko... Mogoče samo za krinko...
- Hoc est qui sumus -

belo mleko ::

Težko se bo kaj zakrilo, storilec je živ in na sodišču bo povedal svojo zgodbo. Tega mediji ne bodo mogli ignorirati, si pa velja zapomniti včerajšnji dan. Ker so okoliščine zelo posebne bo fantu prisluhnilo še toliko več ljudi.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

ADIJOOO ::

pob bo dobil ene 10 let ali manj pred 30 letom bo že zunaj.

harvey ::

belo mleko je izjavil:

Težko se bo kaj zakrilo, storilec je živ in na sodišču bo povedal svojo zgodbo. Tega mediji ne bodo mogli ignorirati, si pa velja zapomniti včerajšnji dan. Ker so okoliščine zelo posebne bo fantu prisluhnilo še toliko več ljudi.

Ni nujno, da bo šel na sodišče z zgodbo, lahko se s tožilstvom pogodi/prizna dejanje in je potem izrek sodbe po predobravnavnem naroku po kratkem postopku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Uporaba besedne zveze "spolna zloraba" na tem mestu je po eni strani precej zgovorna, v smislu, da pove nekaj o tebi; po drugi strani pa je precej sugestivna, v smislu da drugim namiguješ oziroma sugeriraš, za kaj je šlo.

Več okoliščin sobotne noči in nedeljskega jutra je sedaj posredovanih v vecer.com in dnevnik.si, ki govorijo o:

Uradne informacije so zato še skope, neuradno pa smo izvedeli, da naj bi grozljivemu nedeljskemu uboju v prvem nadstropju stanovanja na Trubarjevi cesti 24 v središču Ljubljane botroval ljubezenski prepir.


Kaj sta prakticirala pa vesta edinole onadva sama. Eden od njiju je žal preminil in ne more kaj dosti povedati, drugi pa ima svojo plat videnja, ki bo soočena z ugotovitvami s kraja dogodka in morebitnimi pričami. Skratka butasta zadeva, ki se je končala tragično.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ramiz?! ::

ADIJOOO je izjavil:

pob bo dobil ene 10 let ali manj pred 30 letom bo že zunaj.

Najboljši komentar ... od oka si ocenil kaj in koliko bo dobil, brez poznavanja dejstev in okoliščin ... takih se manjka
Never regret anything, there's always a reason things happen.

r3dkv1c4 ::

Ko fant zabode moškega, je kakršnokoli ugibanje o morebitnih intimnih povezavah vzrok za izbris in tabu.

Zelo sproščena družba.


Gay club scena je sproščena dokler ni njihovih članov v štoriji......potem pa so žrtve.

Tudi na ST-ju ni nič drugače, kjer nihče ne obsoja Tiča in njegovo dvojno življenje, kjer bodo njegovi otroci nosili vse breme tragikomedije.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

telexdell ::

Se še spomnite dogodka v Mariboru med ravnateljem in učiteljico? Kako so ob heteroseksualnem sporazumnem spolnem odnosu poročali ti isti mediji kateri danes ob domnevni istospolni zlorabi prirejajo in filtrirajo informacije? Kako so se takrat po forumih naslaja isti, kateri so danes tako za zasebnost. Pa ravnatelj ni bil javna osebnost, medtem ko igralec je. Pa je v prvem primeru šlo za sporazumno dejanje v tem pa najverjetneje za prisilo. Pa sta tam bila oba akterja še živa in je poročanje medijev ter naslajanje po forumih privedlo do samomora ravnatelja.
Sprenevedanje in hipokrizija da ti slabo postane!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

imagodei ::

telexdell je izjavil:

Se še spomnite dogodka v Mariboru med ravnateljem in učiteljico?

V bistvu ravno o tem govorim. Skrajno rumeni mediji so v službi najbolj nizkotnih človeških čustev, ljudje hočejo pikantne podrobnosti, človeka se na koncu zreducira samo na objekt poročanja. Več kot je zraven žgečkljivih, grozljivih, šokantnih podrobnosti, bolj je fino. Zdi se celo, da so mainstream mediji nekako sprejeli normalo, da se nazornih podrobnosti umorov, poročanja s front, slikovnega materiala, ki bi prikazoval trupla, odtrgane ude ipd. ne prikazuje (več), je pa zato spolnost zavzela osrednjo vlogo šok elementa. V bistvu je to psihopatologija množic, da pač potrebuje nekaj zadosti šokantnega, da se vsaj za hip zamoti in za pozabi na lastne probleme.

telexdell je izjavil:

Kako so ob heteroseksualnem sporazumnem spolnem odnosu poročali ti isti mediji kateri danes ob domnevni istospolni zlorabi prirejajo in filtrirajo informacije?

Nisem delal primerjave med tem, kateri mediji so v enem primeru poročali neprimerno, v drugem pa korektno oziroma obratno. Si ti? Ali govoriš bolj na pamet?

telexdell je izjavil:

Kako so se takrat po forumih naslaja isti, kateri so danes tako za zasebnost.

Kako smo se takrat obnašali tisti, ki smo danes za zasebnost? Razsvetli me. Imaš konkretne primere, ali je govoriš na pamet?
- Hoc est qui sumus -

SimplyMiha ::

Pri Janševem trobilu nimajo nobenih zadržkov. Baje naj bi G.T. svojega morilca predhodno omamil in posilil, zaradi česar se je ta kasneje krvavo maščeval.

Je Gašper Tič svojega morilca omamil in spolno zlorabil?

Pomenljivo je, da so v članek vtaknili tudi Gašperjevo izjavo za družinski zakonik. No, ja, že vse od dobrega Iveka iz Negove smo vajeni, da politika izkoristi vse za svojo igro.

VaeVictis ::

telexdell je izjavil:

Se še spomnite dogodka v Mariboru med ravnateljem in učiteljico? Kako so ob heteroseksualnem sporazumnem spolnem odnosu poročali ti isti mediji kateri danes ob domnevni istospolni zlorabi prirejajo in filtrirajo informacije? Kako so se takrat po forumih naslaja isti, kateri so danes tako za zasebnost. Pa ravnatelj ni bil javna osebnost, medtem ko igralec je. Pa je v prvem primeru šlo za sporazumno dejanje v tem pa najverjetneje za prisilo. Pa sta tam bila oba akterja še živa in je poročanje medijev ter naslajanje po forumih privedlo do samomora ravnatelja.
Sprenevedanje in hipokrizija da ti slabo postane!


Tudi, ko se o tujih zvezdnikih piše nimajo mediji nobenih zadržkov.

Ko se piše o prevarah, zlodelih in ostalih svinarijah, so mediji prvi, če se pa te novice tičejo novinarjev, zaposlenih oz. lastnikih teh istih medijev je pa cenzura na najvišji stopnji...

Dvolične "prasice"!

VaeVictis ::

SimplyMiha je izjavil:

Pri Janševem trobilu nimajo nobenih zadržkov. Baje naj bi G.T. svojega morilca predhodno omamil in posilil, zaradi česar se je ta kasneje krvavo maščeval.

Je Gašper Tič svojega morilca omamil in spolno zlorabil?

Pomenljivo je, da so v članek vtaknili tudi Gašperjevo izjavo za družinski zakonik. No, ja, že vse od dobrega Iveka iz Negove smo vajeni, da politika izkoristi vse za svojo igro.


Food for thought.

V primeru, da bi bil tale pokojni Tič privrženec SDS, ali misliš, da bi pri "Janševem trobilu" enako pisali?

Kaj pa v ostalih "levih nepristranskih" medijih?

Hk416 ::

SimplyMiha je izjavil:

Pri Janševem trobilu nimajo nobenih zadržkov. Baje naj bi G.T. svojega morilca predhodno omamil in posilil, zaradi česar se je ta kasneje krvavo maščeval.

Je Gašper Tič svojega morilca omamil in spolno zlorabil?

Pomenljivo je, da so v članek vtaknili tudi Gašperjevo izjavo za družinski zakonik. No, ja, že vse od dobrega Iveka iz Negove smo vajeni, da politika izkoristi vse za svojo igro.


Ja, ampak na nacionalki so pa naprimer tega tipa še sinoči povzdigovali v božanstvo, medtem ko danes zjutraj ni ne duha ne sluha o njem. Torej predvidevam, da je informacija kar na mesto, Iveku pa se ne pozabi zahvaliti za hitro ter brezplačno informiranje.

gus5 ::

Hk416 je izjavil:

Ja, ampak na nacionalki so pa naprimer tega tipa še sinoči povzdigovali v božanstvo, medtem ko danes zjutraj ni ne duha ne sluha o njem. Torej predvidevam, da je informacija kar na mesto, Iveku pa se ne pozabi zahvaliti za hitro ter brezplačno informiranje.
Neverjetna logika – ker v mediju A ne poročajo (več) o dogodku X in v dogodek vpleteni osebi Y, to postane 'dokaz', da je natolcevanje v (rumenem) mediju B o taistem dogodku in (spornem?) ravnanju osebe Y verodostojno. In ne le to, to je hkrati tudi dokaz, da je molk medija A in drugih medijev, ki ne poročajo (več) o X in Y, zaukazano. Očitno rumeni mediji in voajersko občestvo, vedno na preži za senzacijami, ne zamudijo nobene priložnosti, da ne bi dogodke, kot je X, izkoristili za napletanje teorij zarot, saj jim 'razpletanje' lastnih konstruktov očitno nudi obilo naslade. Očitno se rumeni mediji in njihovi odjemalci najraje hranijo z lastnimi iztrebki.

BuDi79 ::

Zabavno je ko tv ustvarjalka po družbenih omrežjih želi, da bodo ljudje pietetni do pokojnika in ne drezajo v njegovo smrt, ki je tragična in javnosti o podrobnostih res ni treba obveščati.
- Ista tv ustvarjalka kot nam je pripravila več podrobnih rekonstrukcij umorov malih ljudi, kot so Rovinj in Tekačevo, skupaj z intervjuji s sosedi in sorodniki vred.

Vanich ::

BuDi79 je izjavil:

Zabavno je ko tv ustvarjalka po družbenih omrežjih želi, da bodo ljudje pietetni do pokojnika in ne drezajo v njegovo smrt, ki je tragična in javnosti o podrobnostih res ni treba obveščati.
- Ista tv ustvarjalka kot nam je pripravila več podrobnih rekonstrukcij umorov malih ljudi, kot so Rovinj in Tekačevo, skupaj z intervjuji s sosedi in sorodniki vred.



ehhh...saj je bilo isto s sluzastim Slivnikom: razkrival vse možne afere, samo njegova lastna se ni smela (ne sme) razkriti pod nobenim pogojem.
Ker: pieteta and stuff.

imagodei ::

Glavni problem je "razkrivanje afer" na podlagi govoric in nepopolnih informacij. Če/ko bodo znane bolj popolne informacije, magari če se preiskovanja loti imena vreden raziskovalni novinar (če sploh oceni, da gre za zgodbo, ki je v interesu širše javnosti), potem je tako razgrinjanje podrobnosti nekoliko bolj prebavljivo. Sploh, ker vmes poteče nekaj časa. Umorjeni ter storilec tudi ne živita v milnem mehurčku, ampak imata družine, otroke itd. - ki jih tako poročanje v tem trenutku pač prizadane.

Drugi problem, ki pride v poštev tudi v konkretnem primeru, je, ali je tematika sploh družbeno pomembna. Gašper Tič je bil sicer javna oseba, ampak tudi te imajo svoje privatno življenje. Če je prišlo do uboja zaradi povsem osebnih vzgibov, potem težko upravičimo javno razgrinjanje ozadja v takšnih podrobnostih, kot jih beremo že nekaj ur po smrti osebe - vsaj če merimo zadeve z istimi vatli kot pri vseh ostalih ubojih/umorih/povzročitvah smrti, ki se dogajajo med anonimneži.

Če je do povzročitve smrti prišlo zaradi napačne rabe javnega denarja, če je vpletena kakšna večja hudodelska združba, če so v ozadju kakšne orožarske afere, trgovina z belim blagom itd itn, potem interes javnosti morda pretehta nad Tičevo zasebnostjo.
- Hoc est qui sumus -

Hk416 ::

gus5 je izjavil:

Hk416 je izjavil:

Ja, ampak na nacionalki so pa naprimer tega tipa še sinoči povzdigovali v božanstvo, medtem ko danes zjutraj ni ne duha ne sluha o njem. Torej predvidevam, da je informacija kar na mesto, Iveku pa se ne pozabi zahvaliti za hitro ter brezplačno informiranje.
Neverjetna logika – ker v mediju A ne poročajo (več) o dogodku X in v dogodek vpleteni osebi Y, to postane 'dokaz', da je natolcevanje v (rumenem) mediju B o taistem dogodku in (spornem?) ravnanju osebe Y verodostojno. In ne le to, to je hkrati tudi dokaz, da je molk medija A in drugih medijev, ki ne poročajo (več) o X in Y, zaukazano. Očitno rumeni mediji in voajersko občestvo, vedno na preži za senzacijami, ne zamudijo nobene priložnosti, da ne bi dogodke, kot je X, izkoristili za napletanje teorij zarot, saj jim 'razpletanje' lastnih konstruktov očitno nudi obilo naslade. Očitno se rumeni mediji in njihovi odjemalci najraje hranijo z lastnimi iztrebki.



No ja, kakorkoli. Dejtvo je, da so tega Tiča na nacionalki še zjutraj promovirali kot oh in sploh in to kar z dvema člankoma na prvi strani (ali celo tremi?), potem pa je sledil mrk,... le zakaj?


Aja....

...da sta se Tič in Cakić družila že v soboto na t. i. paradi ponosa, po kateri sta skupaj odšla v Box bar nasproti ljubljanske železniške postaje. Taksi ju je okrog 6. ure zjutraj odpeljal na Trubarjevo 24, kjer je stanoval igralec.



In glede nato da se je šlo za javno prireditev, taxi pa ima tako ali tako kamero v avto, čist možno da je vse to res.

WarpedGone ::

imagodei:

Kot vem, siva eminenca, veliki mojster vseh mojstrov vseh zlobnih organizacij, The Murgeljski PalčekTM, živi srečno s svojo Štefko... Mogoče samo za krinko...


In takšni ti potem pridigajo o čem je dovoljeno debatirat, kje pa je problem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vanich ::

Miki pa pravi takole:

Pozitiven na GHB, po besedah zdravnika analno posiljen (raztrganine, krvavenje), vse bolj zanimivo.

WarpedGone ::

Prijatelj te ne nafila z GHB.
Zbogom in hvala za vse ribe

Avenger ::

Slika bi lahko bila po delčkih ki sem jih pobral tu in tam, plus malo intuicije.. takale, sploh ne nujno tako črno-bela kot homo ali gej, lahko je bil z lahkoto biseksualec, ali pa zgolj hetero...! Morda je pri seksu iskal vedno več, nekoč odkril analni seks, to potem potenciral s fetiši in po obdobju dolgčasa nekoč brez zavor seksal s tipom, morda mladim. Zdaj je bil na paradi ponosa in si ugledal mladička in si mislil da bo lahek plen, vendar se tip ni dal, z veseljem je sicer pustil da mu je plačeval pijačo in kasneje sprejel povabilo za krešnit pr njemu. In mu je uturil GHB. Morda že v lokalu, v zadnji pijači. Potem doma nasilen seks, morda z nožem v roki, in ko se je mladenič zavedel kaj se je zgodilo, se mu je utrgal film.

Naj kdo napiše bolj kredibilen scenarij.

Sicer pa, če je prišlo do seksa se bo to forenzično dalo ugotoviti in mislim da tega ne bo mogel nihče pobrisat, ne glede na morebitne zveze.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

rook912 ::

Glede na to, da naj bi se poznala par mesecev, tvoja teorija ne gre skozi.

Utk ::

Fascinantno, da ljudje dojemajo neke ljudi s televizije kot dobre, svetnike (spet druge obratno), kot da se ne bi zavedali, da so to IGRALCI. A tist črnc (se to še sme sploh napisat?) ni nikogar izučil? Čisto lahko, da je Ribič Pepe v realnosti dost hujši tip od neke Janše (pa ne pravim, da je, ker ne poznam niti enega niti drugega).

Avenger ::

rook912 kje si pa to zasledil?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

rook912 ::

V vsakem članku na to temo.
Štiriinštiridesetletni Gašper Tič in njegov napadalec, 20-letni Stefan Cakić, naj bi prijateljevala že od začetka letošnjega leta,...
Dnevnik


Stefan Cakić in Gašper Tič naj bi bila pričela prijateljevati v začetku letošnjega leta...
Vecer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rook912 ()

c3p0 ::

Utk je izjavil:

Fascinantno, da ljudje dojemajo neke ljudi s televizije kot dobre, svetnike (spet druge obratno), kot da se ne bi zavedali, da so to IGRALCI. A tist črnc (se to še sme sploh napisat?) ni nikogar izučil? Čisto lahko, da je Ribič Pepe v realnosti dost hujši tip od neke Janše (pa ne pravim, da je, ker ne poznam niti enega niti drugega).


Kolikor jaz poznam razne gledališke igralce, vidne občasno tudi na TV, imajo skoraj vsi po vrsti fetiš do nekega belega praha.

WarpedGone ::

Confirmation bias much?
Zbogom in hvala za vse ribe

D3m ::

Moja dela v kulturi. Pravi, da jih je veliko v sami politiki, umetnostnem športu, itd.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus Zika - spet senzacionalizem medijev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11925742 (18885) AC_DC
»

Anonymous se je lotil strani z otroško pornografijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13142875 (36954) Gregor P
»

Župnik za spolne napade dobil pogojno kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418875 (17261) atubbuta

Več podobnih tem