» »

Mobilne meje so padle

1 2
3
4

boocko ::

fopi je izjavil:


Torej je prav

Če si v domačem omrežju, so vsi prejeti klici zastonj (iz SLO, iz EU, iz sveta)
Če si v domačem omrežju, kličeš v SLO zastonj, v EU in svet po ceniku (nekateri paketi imajo minute)

Če si v EU, so vsi prejeti klici zastonj (iz SLO, iz EU, iz sveta).
Če si v EU, so vsi klici v EU (SLO + ostala EU) zastonj, izven EU so klici po ceniku.

Go figure.


Težko je kar pavšalno rečt, kaj je zastonj in kaj ne, ker je odvisno od paketa (naročniški, predplačniški,...).

Pravila so v grobem taka:

Ko si v domačem omrežju, plačuješ tako, kot si dogovorjen s svojim operaterjem. Velja za vse dohodne in odhodne klice. Velja za podatke.

Ko si v omrežju izven domače države, a znotraj EU, so stvari regulirane:
1. vsi dohodni klici enako kot dohodni klici doma (ponavadi zastonj),
2. vsi odhodni klici in SMSi v katerokoli EU omrežje se plačujejo popolnoma enako kot si dogovorjen s svojim operaterjem glede klicev in SMSov v DRUGA OMREŽJA znotraj iste države (npr. Telemach->Mobitel). Pri nekaterih paketih je to vključeno, pri drugih ni, nekateri plačujejo po porabi...
3. podatki so specifika in imajo varovalno kapico, po kateri so lahko v tujini omejeni in jih je manj kot doma, vendar po nekih pravilih.

Klici v države izven EU niso regulirani in so stvar cenika operaterja.

RockyS ::

boocko je izjavil:

RockyS je izjavil:

Da je zmeda popolna pa so poskrbeli tudi oeraterji sami oz vsaj telemach.
Na Hrvaškem mi posljejo sms:
"Dobrodosli na Hrvaskem! Na voljo imate neomejene SMS in 0 min za klice med gostovanjem v EU ter 1.77 GB za prenos podatkov med gostovanjem v EU. Po porabi enot storitev velja cena (z DDV): 0,1600 EUR/min za odh. klic, 0,0092 EUR za 1 MB. Po porabi 600 MB prenosa podatkov se hitrost zniza na najve
64 kbps. Vec info na brezplacni stevilki +38670700710. Vas Telemach"

Omenili so neomejeno količino SMS, kaj pa je s klici? Zakaj je tam 0 ce pa doma kličem v vsa domača omrežja zastonj?


A si siguren? Da ni tole paket Več, ki ima 600 Mb podatkov in omejene klice v druga omrežja? Če si tistih 200 minut v druga omrežja porabil, potem jih tudi v EU roamingu ne moreš več črpati.


Sem. Se screenshot iz moj.telemach


http://shrani.najdi.si/?31/Jq/23hkwERX/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

mulc007 ::

Če sem prav razumel, klicanje v nemčijo iz mobitelove številke ne bo nič ceneje. Ceneje bo če nemcu naročim da mi pošlje nemško gsm kartico in potem s to kličem v nemčijo (nekaj mesecev oz. dokler ne dobim zahtevka za dokazilo da imam trajne vezi z domovino/nemčijo)

Miha 333 ::

mulc007 je izjavil:

Če sem prav razumel, klicanje v nemčijo iz mobitelove številke ne bo nič ceneje.

Iz slovenskega omrežja ne. Če pa se nahajaš v roamingu kjerkoli v EU/EEA, bo tak klic (oz. klic kamorkoli v EU/EEA) stal enako kot klic iz slovenskega omrežja na slovensko številko (oz. če imaš vključene enote, se bodo odštevale).

Jerry000 ::

GupeM je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Minuta klica v Avstrijo stane pri A1 in Mobitelu 0,49 evra, kar ni poceni. Če torej gostujemo v Avstriji s slovensko številko in kličemo v isto avstrijsko omrežje, bomo klic plačali po tej ceni.


A to ne drzi ali jaz kaj narobe razumem pogoje gostovanja?

Ti ne razumeš pojma "gostovanje".

1. Če si v SLO (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), to ni gostovanje. Plačaš 0,49EUR.
2. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v SLO (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
3. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
4. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), sicer gostuješ, zato plačaš enako kot v 1. primeru. Kot da bi bil v SLO. Torej 0,49EUR.

Gostovanje ne pomeni klicanje po celotni EU zastonj, ampak klicanje iz tujega omrežja.

Se pravi, da dopolnimo tole (res super napisano in pregledno ampak prosim za dopolnitve). Jutri odhajam v IT in me zanima kako je če me nekdo iz SLO kliče.

1. Če si v SLO (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), to ni gostovanje. Plačaš 0,49EUR.
2. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v SLO (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
3. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
4. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), sicer gostuješ, zato plačaš enako kot v 1. primeru. Kot da bi bil v SLO. Torej 0,49EUR.
5. Če si v AUT (s slovensko številko) in te kliče Avstrijec (z avstrijsko številko),...
6. Če si v AUT (s slovensko številko) in te kliče Slovenec (s slovensko številko),...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

MrStein ::

Dohodni klici so zastonj.

Popolnoma, za razliko od drugih "zastonj", ki niso zastonj, ampak stanejo enako kot klici v Sloveniji. Torej okoli 10 centov na minuto ali se odštevajo od zakupljenih količin. Pač odvisno od pogodbe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daniel ::

Jerry000 je izjavil:

GupeM je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Minuta klica v Avstrijo stane pri A1 in Mobitelu 0,49 evra, kar ni poceni. Če torej gostujemo v Avstriji s slovensko številko in kličemo v isto avstrijsko omrežje, bomo klic plačali po tej ceni.


A to ne drzi ali jaz kaj narobe razumem pogoje gostovanja?

Ti ne razumeš pojma "gostovanje".

1. Če si v SLO (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), to ni gostovanje. Plačaš 0,49EUR.
2. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v SLO (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
3. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
4. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), sicer gostuješ, zato plačaš enako kot v 1. primeru. Kot da bi bil v SLO. Torej 0,49EUR.

Gostovanje ne pomeni klicanje po celotni EU zastonj, ampak klicanje iz tujega omrežja.

Se pravi, da dopolnimo tole (res super napisano in pregledno ampak prosim za dopolnitve). Jutri odhajam v IT in me zanima kako je če me nekdo iz SLO kliče.

1. Če si v SLO (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), to ni gostovanje. Plačaš 0,49EUR.
2. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v SLO (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
3. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na slovensko številko), je to gostovanje. Ne plačaš nič.
4. Če si v AUT (s slovensko številko) in kličeš v AUT (na avstrijsko številko), sicer gostuješ, zato plačaš enako kot v 1. primeru. Kot da bi bil v SLO. Torej 0,49EUR.
5. Če si v AUT (s slovensko številko) in te kliče Avstrijec (z avstrijsko številko),...
6. Če si v AUT (s slovensko številko) in te kliče Slovenec (s slovensko številko),...


Točka 4 ne drži, ko si v gostovanju gre vse iz zakupljenih količin kamorkoli v EU kličeš.

RockyS ::

RockyS je izjavil:

boocko je izjavil:

RockyS je izjavil:

Da je zmeda popolna pa so poskrbeli tudi oeraterji sami oz vsaj telemach.
Na Hrvaškem mi posljejo sms:
"Dobrodosli na Hrvaskem! Na voljo imate neomejene SMS in 0 min za klice med gostovanjem v EU ter 1.77 GB za prenos podatkov med gostovanjem v EU. Po porabi enot storitev velja cena (z DDV): 0,1600 EUR/min za odh. klic, 0,0092 EUR za 1 MB. Po porabi 600 MB prenosa podatkov se hitrost zniza na najve
64 kbps. Vec info na brezplacni stevilki +38670700710. Vas Telemach"

Omenili so neomejeno količino SMS, kaj pa je s klici? Zakaj je tam 0 ce pa doma kličem v vsa domača omrežja zastonj?


A si siguren? Da ni tole paket Več, ki ima 600 Mb podatkov in omejene klice v druga omrežja? Če si tistih 200 minut v druga omrežja porabil, potem jih tudi v EU roamingu ne moreš več črpati.


Sem. Se screenshot iz moj.telemach


http://shrani.najdi.si/?31/Jq/23hkwERX/...


Še odgovor Telemacha:
Hvala za podatke. Pri SMS sporočilu je res prišlo do manjše napake, za kar se ti opravičujemo. Na voljo imaš neomejeno SMS in klicev v gostovanju v EU. Z dodatna vprašanja smo na voljo.

Zvezdica27 ::

lp,

lejte... jaz imam mail od SImobila, za en paket, sicer poslovni, v katerem točka 4 drži točno tako kot je oni napisal: 0,49e.

To je zdaj cela zmeda. Edini plus je, da je slic domov ugoden, ostalo je še vedno teksas oz. zakupiš neke minute za EU.

Sramota, če je to maksimum EU, jebena sramota.

zz

Daniel ::

No vsa ta EU kolobocija je najlažje razumljiva v paketih z zakupljenimi količinami, pri ostalih je res lahko drugače.

MrStein ::

Ni, velja za vse enako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::

Točka 4 pri telekomu ne drži. Če sem v tujini v EU, lahko klicem neomejeno po celi EU. Doma placam izhodne klice v tujino.
Tomi

neooo ::

Telekom mi je danes poslal ta sms ko sem preckal mejo:

Pozdravljeni. Cena izven zakupljenih kolicin vasega paketa za opravljen klic v drzave z EU tarifo je 0,21 EUR/min, v drzave izven EU 2,54 EUR/min, za sporocila 0,21 EUR/sporocilo in prenos podatkov brezplacno. Vec info na +38641700700

Jerry000 ::

Bil včeraj v italiji, ko sem hotel prižgati podatkovni prenos je napisalo:
"Data roaming. You have lost data connectivity because you left your home network with data roaming turned off."
Prižgem ali ugasnem data roaming in nič. Dobim SMS od izimobila da so meje sedaj odstranjene in da lahko podatkovni prenos normalno uporabljam znotraj EU. Torej ne dela. Kdo ve kaj o tem?

neooo ::

Mogoce to Italjanski operater blokira.

neooo ::

Sem nasel uporabno čtivo na to temo kjer je ta problem lepo razložen.

Za tiste, ki potujejo...
11. Ce iz tujine poklicem prijatelja ali mu posljem sporocilo SMS, ali bo cena odvisna od prijateljevega operaterja in od tega, ali gre za stacionarno ali mobilno stevilko?
Ne. Ko boste v gostovanju v EU, se bodo vsi klici, tako na mobilna kot na ksna omrezja v EU, odsteli od kolicine minut, ki jih vsebuje vas domaci paket (ce pa imate v domaci drzavi na voljo neomejeno kolicino klicev, boste imeli neomejeno kolicino na voljo tudi v tujini), natanko tako, kot ce bi klicali v domace omrezje. Ce vas domaci paket vkljucuje kolicine v lastnem omrezju in kolicine zunaj lastnega omrezja, je mozno, da bodo vse minute, porabljene v gostovanju, odstete od kolicin zunaj lastnega omrezja, tudi, ko boste v gostovanju klicali drugega narocnika svojega domacega operaterja.



Klik

Jerry000 ::

neooo je izjavil:

Mogoce to Italjanski operater blokira.

ampak zakaj bi blokiral če so takorekoč meje padle?

neooo ::

Jerry000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Mogoce to Italjanski operater blokira.

ampak zakaj bi blokiral če so takorekoč meje padle?



Ker so pac to Italjani, njim se marsikaj pomoje ni jasno :)

jl ::

Jerry000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Mogoce to Italjanski operater blokira.

ampak zakaj bi blokiral če so takorekoč meje padle?


Nihče ga ne blokira, možno je, da ima italjanski operater težave v omrežju (malo verjetno) oz da ima uporabnik napačne nastavitve APN. Operaterji imajo običajno vključeno funkcionalnost APN override/redirect, ki v primeru napačnih nastavitev le-te 'popravi', velja pa to le za domače uporabnike. Npr. če si uporabnik Telekoma in imaš pod APN vpisan 'krneki', bodo oni nepravilni APN redirectali v pravega tj. 'internet' in sejo boš vzpostavil. Za roaming uporabnike pa to ni vklopljeno.
EU je sedaj zreguliral telekominikacijski trg, me zanima kaj sledi (trg medicinske opreme, bančni trg,...?).

OvCa77 ::

jl je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Mogoce to Italjanski operater blokira.

ampak zakaj bi blokiral če so takorekoč meje padle?


Nihče ga ne blokira, možno je, da ima italjanski operater težave v omrežju (malo verjetno) oz da ima uporabnik napačne nastavitve APN. Operaterji imajo običajno vključeno funkcionalnost APN override/redirect, ki v primeru napačnih nastavitev le-te 'popravi', velja pa to le za domače uporabnike. Npr. če si uporabnik Telekoma in imaš pod APN vpisan 'krneki', bodo oni nepravilni APN redirectali v pravega tj. 'internet' in sejo boš vzpostavil. Za roaming uporabnike pa to ni vklopljeno.
EU je sedaj zreguliral telekominikacijski trg, me zanima kaj sledi (trg medicinske opreme, bančni trg,...?).

Meni recimo v Italiji ne dela 4G kljub signalu. Moram na Telemach vprašat kaj se grejo...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jl ::

OvCa77 je izjavil:


Meni recimo v Italiji ne dela 4G kljub signalu. Moram na Telemach vprašat kaj se grejo...


Če ti na 3G dela je možno, da Telemach nima še odprtega LTE roaminga z dotičnim italjanskim operaterjem.

MadMax ::

Jerry000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Mogoce to Italjanski operater blokira.

ampak zakaj bi blokiral če so takorekoč meje padle?

Da nimaš čisto slučajno možnost pri prenosu podatkov med gostovanjem v tujini (nastavitev telefona) narobe postavljeno?

/edit: verjetno nimaš, sem prvič preveč površno prebral tvoj post...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

zebra2 ::

Jerry000 je izjavil:

Bil včeraj v italiji, ko sem hotel prižgati podatkovni prenos je napisalo:
"Data roaming. You have lost data connectivity because you left your home network with data roaming turned off."
Prižgem ali ugasnem data roaming in nič. Dobim SMS od izimobila da so meje sedaj odstranjene in da lahko podatkovni prenos normalno uporabljam znotraj EU. Torej ne dela. Kdo ve kaj o tem?


Si aktiviral data roaming na izimobilu?
https://www.izimobil.si/Storitve/gostov...

MrStein ::

Lahko si nastaviš višino limita v tujini? Kul. Ostali imajo to tudi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

zebra2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bil včeraj v italiji, ko sem hotel prižgati podatkovni prenos je napisalo:
"Data roaming. You have lost data connectivity because you left your home network with data roaming turned off."
Prižgem ali ugasnem data roaming in nič. Dobim SMS od izimobila da so meje sedaj odstranjene in da lahko podatkovni prenos normalno uporabljam znotraj EU. Torej ne dela. Kdo ve kaj o tem?


Si aktiviral data roaming na izimobilu?
https://www.izimobil.si/Storitve/gostov...

Nisem, nikjer niso nic omenili za vklopit (sem jih poklical in vprasal kako je z tem in ni bilo omenjeno, samo da naprej normalno uporabljam). Bom poskusil, cez 2 tedna grem na hrvasko pa.bom poskusil se tam

MrStein ::

Še ena zanimivost:
(po ceniku Telekoma sodeč) je klic iz Slovenije v recimo Bangladeš 0,90 EUR/min, če pa se premakneš v Avstrijo, pa isti klic stane 2,54 EUR/min.

To ni "kot doma".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Kot tudi Bangladeš ni v EU, kar zajema ta uredba.

mr1two ::

Še mojih 5 centov:
Trenutno končujem dopust v FRA, kjer sem bil z družino 14 dni. V tem času mi je povsod "delovalo" gostovanje za mobilne podatke v tej meri, da je bilo popolnoma neuporabno.
Smo pa z gostovanjem imeli vsak neko posebno izkušnjo:
-telefon 1: po popravljenih nastavitvah za bob dela vse brez problema
-telefon 2: po popravljenih nastavitvah... dela zelo slabo, ne morem izbrati drugega operaterja, Orange dela za nič.
-telefon 3: podobno kot telefon 2 (paket pri simobilu)
-telefon 4: dual sim, sploh ni možna prijava na omrežje (verjetno problemi z androidom)... Stvar ni bila uporabna kot telefon (bob)

Ne morem se otresti občutka, da večina ponudnikov goljufa in zapira pipico pri prenosu podatkov. Za klice ni bilo problemov.
Vprašanje je za lepe strice in tete v EU parlamentu, kaj točno so zapisali, da gostovanje po "domačih cenah" sploh pomeni. A je to dejansko primerljiva kakovost/hitrost, ali je to bolj dobra volja ponudnika storitev, če ti sprosti hitrost večjo od 5KB/s?
V glavnem, gostovanje smo dobili v ceni, ki jo plačamo svojim operaterjem, kako pa to izgleda v praksi je pa čisto nekaj drugega- z google maps si nisem mogel pomagati nič, ker mi ni v eni uri naložilo zemljevida in podobno (preden kdo vpraša- lokacije so bile različne, od naseljenih mest, do izpostavljenih ravnin in gorskih predelov-povsod podatkovna suša).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

neooo ::

zanimivo, sam imam telekom in v eu avstrija, madzarska, italija mi deluje skor hitreje kot doma lte.

...:TOMI:... ::

Ne more ti v tujini delat hotreje, kot v domačem omrežju. Ker se vzpostavi tunel do tvojega domačega operaterja in nato ti on odpre pipico v internet in ne tuji operater. V tujini dobiš slovenski IP.
Tomi

MrStein ::

Če je ozko grlo LTE, potem lahko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::

Če imaš hitrost v paketu 20/5, potem je 20/5 ali manj. Odvisno od lokalnega omrežja, kjer se nahajaš. Nič drugega nima veze.

Če imaš pa odprto hitrost na 150/50 ali koliko je sedaj ta LTE, je potem čisto isti šmorn, kot v zgoraj omenjenem primeru.
Tomi

neooo ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne more ti v tujini delat hotreje, kot v domačem omrežju. Ker se vzpostavi tunel do tvojega domačega operaterja in nato ti on odpre pipico v internet in ne tuji operater. V tujini dobiš slovenski IP.


glej, vem kako zadeva deluje, vem za tunel, vem da imam slo ip in da gre vse najprej v slo in potem v open internet :) ti pa povem da v praksi v slo nisem nikoli nameril toliko kot v tujini.
vem da je milijon dejavnikov od preobremenjenosti bazne itd..

ampak pravim kar vidim.

Imam lte do 150/50 v mojem paketu, največ downloada (ker uploada s ene spomnim) je bilo v slo okoli 58Mb/s v Avstriji sem prvič nameril blizu 100, šlo je 86Mb/s.

Saj ne da j tam vedno tako hitro ponavadi je nekje kot namerim doma, ampak rekord je vseeno v tujini :)

To pišem pa zato ker tu eni pišejo da jim v tujini dela tako počasi da ni mogoča uporaba.... khm....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

Jerry000 ::

Sem na hrvaskem na obali. Internet je obupen. Punci pa sploh ne dela. Ne vem kaj je to (izimobil uporabnika)

mikhaair ::

Sporocajo ti, da si na dopustu in pusti net pri miru! :)

Jerry000 ::

Evo, danes pa sem dobil SMS: "Obveščamo vas, da je informativna poraba prenosa podatkov v tujini dosegla 80 odstotkov vključenega limita (20 EUR z DDV). Izimobil"

Ne vem...ali jaz ne razumem nečesa ali kaj. Pred tednom klical in so rekli da enote normalno kurim po EU, gledam prenos podatkov, imam jih pokurjenih 500MB od 3GB (3000 enot). Plus to, internet je zelo slabo delal, komaj da sem odpru slo-tech in zgornji post postal. Porazno je tole z EU prenos podatkov v Izimobilu.

Daniel ::

Prenos podatkov v EU se načeloma izračuna iz cene, ki jo plačuješ za paket. Poišči kalkulator za to na netu.

MacGyver141 ::

Izimobil ima vse enote v EU, tudi za prenos podatkov:

Cene so v evrih in vključujejo DDV. 1 enota pomeni 1 MB prenosa podatkov ali 1 minuto pogovora v vsa slovenska omrežja in v EU gostovanju ali 1 SMS/MMS po Sloveniji, v EU gostovanju in v tujino. Akcija dvojne enote traja najmanj do 31. 12. 2017.

AndreAS ::

Tudi sam sem v gostovanju z Izimobil. Imam paket izimesec s (3000) enot. na voljo se 1200 enot. Dobil sem sporocilo da je prenos podatkov dosegel limit 100% ( 60 € z ddv ). Mobilni net seveda ne deluje vec. Klici in sms normalno.
Tole zdaj pa ne kapiram, kaksnih 60 € z ddv sem porabil? Zgleda je le omejeno, ali pa ga biksajo nekaj.
razume kdo drug kaj drugace

""

Storitve

Omejitev prenosa podatkov

Z uredbo EU smo vsem uporabnikom vklopili omejitve prenosa podatkov v EU in v drugih državah sveta, v katerih je na voljo GPRS gostovanje.

Osnovna omejitev znaša 60 EUR/mesec (z DDV), uporabnika pa o porabi obvestimo, ko doseže 80% omejitve. Znesek omejitve in opozorila lahko poljubno spreminjate, izklopite ali ponovno vklopite s poslanim SMS sporočilom na kratko številko 4008.

""

MrStein ::

Možno, da so kaj pri Iziju narobe nastavili. Najbolje njih vprašat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zvezdica27 ::

lp,

mi smo v firmi dobili napačen obračun, smo dobili poajsnilo, naj javimo.

Po moje je taka zmeda, da še sami ne vejo kako in kaj...

simobil

zz

konspirator ::

AndreAS
Tole ga izi biksa.

Namreč velja:
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
Enote v izimesec paketih se v EU gostovanju porabljajo brez omejitev in pribitkov.
--

AndreAS ::

Hvala. Med tem poslal: limitgprs ne na 4008. Zadeva spet leti. Nekaksen limit pac da ne pokuris vseh enot. Makes sense...
Pac izklopis limit in gre naprej.
Lp.Andrej

Egidij88 ::

Torej! Kateri operater ima zdaj dejansko "kot doma paket"?

MacGyver141 ::

Telekom: Eu vključeni in EU dogaja (samo za mlade)
A1: Novi paketi imajo zgleda vsi vse podatke v EU.

Ales ::

Prejšnji mesec brez problema pokuril skoraj 15 GB na Hrvaškem, Telekom EU vključeni. Med ostalim Igra prestolov ob 3:00 zjutraj... :)

Jerry000 ::

Egidij88 je izjavil:

Torej! Kateri operater ima zdaj dejansko "kot doma paket"?

Izimobil

MrStein ::

Nima ne izimobil, ne drugi (preveril v podrobnosti samo za IZImobil).

Če drugo ne, je razlika, da je klic recimo v Srbijo iz Slovenije 0,4382 EUR na minuto (v paketu "izi brez meja" pa 0,298), če pa si v Avstriji te enak klic stane 2,50 EUR na minuto. (vsaj v ceniku tako piše, lahko kdo v praksi preveri in poroča).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Wazzock ::

Egidij88 je izjavil:

Torej! Kateri operater ima zdaj dejansko "kot doma paket"?


A1 Svobodni paketi, za ostale ne vem ker sem sam za te preveril.

konspirator ::

MrStein
Srbija ni Eu območje, na kar se nanašajo spremembe po 15.6.
--

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU pripravlja omejitev cene klicev v tujino

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
238237 (6763) bbbbbb2015
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250367 (41123) MrStein
»

EU se bliža koncu mobilnega gostovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
4712113 (8557) MrStein
»

Danes še zadnje znižanje stroškov mobilnega gostovanja v EU

Oddelek: Novice / Ostale najave
249481 (6690) GizmoX

Več podobnih tem