» »

Po odjavi rezidenstva, prisla poloznica od DURS

Po odjavi rezidenstva, prisla poloznica od DURS

Temo vidijo: vsi
1
2
»

...:TOMI:... ::

Jaz bi pa pocakal par let, da zadeva zapade pa je. Saj vsak pravnik ve, po koliko letih zapadejo dolgovi. Kaj ti pa morejo v tujini? Nič.
Tomi

AndrejO ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz bi pa pocakal par let, da zadeva zapade pa je. Saj vsak pravnik ve, po koliko letih zapadejo dolgovi. Kaj ti pa morejo v tujini? Nič.

Davčni dolg zapade po 10 letih, kar ni ravno malo. V tem času tudi tečejo obresti.

Glede na to, da je govora o Nemčiji, je možna čezmejna izvršba. Verjemi, da nemški organi ne bodo niti pomislili, da takšnega zahtevka državne davkarije ne bi nemudoma in učinkovito izvršili.

m0LN4r ::

Zanimivo, kljub temu da je bila pred leti oddana mednarodna vloga za izogib dvojnemu obdavcevanju, so obdavcili tocno to.
Enivej.

Torej gospod je vceraj rekel, da je v registru se vedno vnos REZIDENT. Na odlocbi pa pise, da je NEREZIDENT od 1. aprila.
Odjava prebivalisca pa je bila za novo leto.

Gospod je rekel, da bi se po predlozeni dokumentaciji morali obdavciti samo dohodki _iz slovenije_ - katerih pa ni ! Ravnotako ni nobenih premicnin ali nepremicnin.

Z tem gospodom sva za dans koncala, je rekel naj poklicem eno drugo gospo, ki dela na enem drugem oddelku za dohodnino ....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FTad ::

Keep us updated.

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo, kljub temu da je bila pred leti oddana mednarodna vloga za izogib dvojnemu obdavcevanju, so obdavcili tocno to.
Enivej.

Torej gospod je vceraj rekel, da je v registru se vedno vnos REZIDENT. Na odlocbi pa pise, da je NEREZIDENT od 1. aprila.
Odjava prebivalisca pa je bila za novo leto.

Gospod je rekel, da bi se po predlozeni dokumentaciji morali obdavciti samo dohodki _iz slovenije_ - katerih pa ni ! Ravnotako ni nobenih premicnin ali nepremicnin.

Z tem gospodom sva za dans koncala, je rekel naj poklicem eno drugo gospo, ki dela na enem drugem oddelku za dohodnino ....

Ne razumem kje tocno je tezava. Dobis informativni izracu, ugotovis da je dohodnina narobe odmerjenjena. Vlozis ugovor in prilozis ustrezna dokazila (vkljucno s tem od kdaj naprej nisi davcni resident). Pocakas novo odlocbo. In v 99% primerov je to to. Sele ce padea v tisti 1% pa pride na vrato trzenje in pregovarjanje z FuRS, odvetniki in pritozbe...itd.

Odredba o izogibanju dvojne obdavcitve niti pod razno ne pomeni, da si kar avtomaticno oproscen vseh dajatev v sloveniji. Pomeni zgolj to, da lahko uveljavljas v tujini placan davek in znizas davcno obveznost do slovenije.

m0LN4r ::

Na informativnem izracunu pise, da je rok za ugovor 15dni. Papir je bil poslan 30.5. dobil sem ga 13.6.
Ugovor je mozen samo po posti ali osebno. Danes je v Nemciji praznik - posta ne dela.
Kaj naj?

Datum vrocitve ne obstaja, v kolikor ni podpisano ali?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krnekaj ::

a vi sploh berete papirje ki jih dobite, lepo na papirju piše (eno vrstico nad pravnik poukom), kdaj se šteje, da je vročitev opravljena; torej 15 dni od datuma opreme, ki je odtisnjena na kuverti. 31.5. + 15 dni + 15 dni roka za pritožbo,....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekaj ()

m0LN4r ::

krnekaj je izjavil:

a vi sploh berete papirje ki jih dobite, lepo na papirju piše (eno vrstico nad pravnik poukom), kdaj se šteje, da je vročitev opravljena; torej 15 dni od datuma opreme, ki je odtisnjena na kuverti. 31.5. + 15 dni + 15 dni roka za pritožbo,....

Mozno, zadeve nimam v roki, da bi celo prebral. Sem samo preletel med tem ko sem sel srat in se vsedel v avto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ivanuscha ::

Odločba bi morala biti za nazaj, vem za primer, ko so priznali nerezidenstvo za nazaj in ni bilo potrebno nič doplačat.

m0LN4r ::

Sem sosedom poljakom razlagal, kako je to prinas pa se mi je samo smejal kak je to pri njih enostavo in nezakomplicirano.
Clovek dela v Nemciji 4 leta, zena pa 3 pa se niti centa nista rabila placat poljski vladi.
Pa teh raznih zajebancij z rezidenstvom tudi nimajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ivanuscha ::

Res je, v normalni državi se šteje nerezidenstvo, če si v tujini več kot polovico leta. Tale naš furs je ena banda vse skupaj. Folk še prepošten, še mining kovancev prijavljajo nekateri za dohodnino, samo ustrahovat zna naša oblast...

perci ::

Nisem bral vsega, ampak če prav razumem, so se datumi izdaje obeh dokumentov malo prekrivali. Obe odločbi se izdajata vsaka na čisto drugačen način (za rezidentstvo ročna, za dohodnino masovno avtomatsko). Če ni bilo v sistemu odkljukano, da je nerezident (v času priprave informativnih izračunov), potem je pač dobila tak izračun.

Skratka, če ji je bilo z odločbo za 2016 priznano nerezidentstvo, naj da ugovor zoper informativni izračun dohodnine. Ne vem v čem je problem, takse ni, plačat ti pa tudi ni treba do odločitve o ugovoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

scipascapa ::

Država ima taka najraje, temu se reče suhi nateg......

jan_g ::

m0LN4r je izjavil:

Na informativnem izracunu pise, da je rok za ugovor 15dni. Papir je bil poslan 30.5. dobil sem ga 13.6.
Ugovor je mozen samo po posti ali osebno. Danes je v Nemciji praznik - posta ne dela.
Kaj naj?

Datum vrocitve ne obstaja, v kolikor ni podpisano ali?


Ugovor na informativni izračun dohodnine je možen tudi prek edavkov: prijava v portal -> Nov dokument -> Ugovor zoper informativni izračun dohodnine. Kot prilogo naj da poskeniran izračun dohodnine za 2016, ki ga je dobila v tuji državi in za zihr še poskenirano odločbo, da ni več rezident (čeprav me čudi, da imajo v sistemu še vedno zavedeno, da je rezident). Na macosu ali linuxe je sicer vsako leto sranje zaradi podpisne komponente, tako da sem vedno zgubil kako uro, ko sem moral podpisovati. Od letos npr. ne deluje več v Firefoxu, ker je Java od ne vem katere verzije naprej onemogočena. Dela pa v Safariju ali pa če si instaliraš kakšno starejšo verzijo Firefoxa.

m0LN4r ::

Za edavke rabis sigenco al?

Mam sicer en drug problem zdle, na fursu so mi rekl da rabijo Lohnsteuer bescheinigung 2016, ampak zadeva je pri mojem nemskem svetovalcu, ki pa je zadevo posredoval na nemsko davcno. Od tam pa pride nazaj verjetno sele drug mesec.

Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da jaz nimam cisto nobenih problemov, ampak samo zena. Papirje sva pa datumsko isto posiljala, edino na drugi financni urad je slo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krho ::

Pošlješ ugovor, za eno prilogo rečeš, da jo dobiš šele v 2mesecih, in boš dopolnil vlogo takoj ko jo dobiš v roke.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

m0LN4r ::

Pozdravljeni,

na novo odpiram temo, ker se se nic ni zgodilo.

Ugovor smo vlozili junija torej. No ker ni in ni bilo odgovora sva konc oktobra sla na davcno vprasat kaj je spet, da se nic ne zgodi.

Glej ga zlomka po 15 minutah je nasla papirje v odlagalniku z napisom "nereseno"

Vprasama zakaj, pa potem rece da treba se podpisati neko potrdilo in da so oni to potrdilo ze nevem kako dolgo nazaj poslali.

Tega potrdila nikoli ni bilo, sem tudi vprasal na nemski posti ce je kaj bilo in ne ni bilo nobenih posiljk.
Torej se je gospa al zlagala al nevem.

No in potem se podpise to potrdilo neko. Potem se vprasam, zakaj pa jaz se do danes nisem dobil nobenega informativnega izracuna ali karkoli, in spet podobna fora:
"Ja ker nismo morali obdelati obracun vase zene zato tudi vasega se nismo mogli"

Ok anyway bye bye grema.

Kmal bo konc leta. Niti jaz, niti zena nisva dobila se nicesar od davcne.
1. Jaz nisem dobil niti informativnega izracuna !
2. Moja pa ni dobila odgovora na ugovor.

Sprasujem se ali so ti ljudje tam za okras ali kje jim steka sistem ?

Klicarit vec ne mislim, ker vedno ko poklicem noben nima pojma o cem se gre in vedno recejo naj poklicem tega in tega, ker on neve.
WTF ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mare2 ::

m0LN4r je izjavil:


Sprasujem se ali so ti ljudje tam za okras ali kje jim steka sistem ?



KOlikor vem, so plačani fiksno, nimajo variabilnega dela, na katrega bi lahko vplivali tudi davkoplačevalci. :)

darthvader ::

Pri meni je odjava rezidenstva potekala brez težav, žena je morala pa plačat za nazaj. Vse skupaj se je vleklo kakšno leto preden smo uredili ampak smo. Nekaj časa je trajalo, da sva dobila na DURSu sogovornico ki je malo bolj po kmečko razložila za kaj gre in kje je težava.
Zahtevano sva plačala in čez nekaj mesecev je dobila potem odločbo o nerezidenstvu.

Iz mojih izkušenj, vztrajati je treba toliko časa da naletiš na nekoga, ki se mu dejansko da ukvarjati s tvojim problemom in ki razume sistem. Potem steče. Čeprav to pomeni nenehno klicanje in pisanje mailov, mogoče sem imel pa samo srečo.

FTad ::

Jaz sem tudi imel sreco s celotnim postopkom. V cca mesecu in pol po oddaji vseh dokazil in formularja sem ze dobil pismo s potrdilom, da sem uradno davcni nerezident Slo.

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:

Na informativnem izracunu pise, da je rok za ugovor 15dni. Papir je bil poslan 30.5. dobil sem ga 13.6.
Ugovor je mozen samo po posti ali osebno. Danes je v Nemciji praznik - posta ne dela.
Kaj naj?

Datum vrocitve ne obstaja, v kolikor ni podpisano ali?


Vec kot ocitno ne sledis slovenski politiki. :)

Drugace je pa pri davcni tako, da vedno hocejo vse. Jaz bi jim dal pritozbo in dodal dokument, kjer je jasno, da ni rezidentka. Ne vidim razloga, da bi morali imeti podatek o njenem dohodku, ce so nerezidentstvo odobrili v njeno korist. Sam sem pri odjavi bil tik pred tem, da najamem odvetnika in takrat so mi tudi odobrili odjavo, kar pa je drugacen problem, ker tvoja je ze odjavljena.

Zgodovina sprememb…

avani ::

Mene so pa pred dvemi dnevi presenetili s pismom, kjer so napisali, da me bodo s 1.1.2018 znova razglasili za davcnega rezidenta SLO. Pa čeprav so mi že v 2015 dali odločbo, da nisem več davčni rezident SLO. Se dobro, da sem čez praznike v SLO, da lahko še kak v naslednjih treh delovnih dneh kaj ukrepam...

DuleKrtola ::

Vprasama zakaj, pa potem rece da treba se podpisati neko potrdilo in da so oni to potrdilo ze nevem kako dolgo nazaj poslali.

Tega potrdila nikoli ni bilo, sem tudi vprasal na nemski posti ce je kaj bilo in ne ni bilo nobenih posiljk.
Torej se je gospa al zlagala al nevem.


Se ne bi čudil, če so poslali na tvoj nemški naslov brez poštne številke. Dožni smo sporočat stalni naslov v tujini in treba je imet ažuren naslov na osebnih dokumentih, potem ga pa tja napišejo brez poštne številke, kot da je ta za okras. Loleki

nubble1000 ::

zivjo,

v tujini zivim in delam kaksni dve leti. Zaradi povisanega rizika, da me FURS dobi (implementacija avtomatske izmenjave podatkov) sem se odlocil, da v SLO odjavim davcno rezidenstvo za naprej in si tako zagotovim miren spanec.

Vprasanje ostaja, kaj lahko storim za nazaj...

a) Ce odjavim rezidenstvo za naprej, ali bo sel FURS gledat tudi za nazaj?

Odprl sem nov bancni racun, zaprl starega in zamenjal delodajalca, a ostal sem v isti drzavi. Mogoce bi to lahko izkoristil tako, da dohodkov od prejsnega delodajalca ne bi prijavil, ampak mislim da lahko prav zaradi sistema avtomatske izmenjave podatkov, FURS sam pridobi podatke od mojega prejsnega (zaprtega) bancnega racuna ter tudi prejsnega delodajalca. Zdi se mi, da ko enkrat FURS dobi ime in priimek, davcno stevilko ter drzavo dela, da je cel "portfolio" bancnih racunov ter zaposlitev v tej drzavi kompromitiran.

b) Kako je v praksi z odjavo davcnega rezidenstva za nazaj?

Nasel sem sicer podatek, da lahko odjavim davcno rezidenstvo za nazaj (meddrzavne pogodbe o izogibanju dvojnega obdavcevanja, ki opisujejo tudi oprostitev placila davka v dolocenih primerih), vendar pa ni navedeno za koliko let nazaj je odjava mogoca. Odjava mozna tudi ce imam stalno prebivalsce v SLO, v primeru da dokazem, da imam v drugi drzavi center druzbeno-ekonomskih interesov. Nekaterim je to uspelo, drugim ni in ocitno presoja FURSa deluje po pricipu "kako se jim digne".

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Da ti odgovorim na odgovor b) - pri meni je bilo tako, da so mi odjavili za eno leto za nazaj.

nubble1000 ::

FTad je izjavil:

Da ti odgovorim na odgovor b) - pri meni je bilo tako, da so mi odjavili za eno leto za nazaj.


ali to pomeni, da so ti odjavili davcno rezidenstvo vse od pricetka bivanja v tujini?

Zgodovina sprememb…

FTad ::

To pomeni, da ce si ze npr. tretje leto v tujini, ti bodo priznali tekoce in prejsnje leto, prvo leto bivanja v tujini pa ne.

nubble1000 ::

FTad je izjavil:

To pomeni, da ce si ze npr. tretje leto v tujini, ti bodo priznali tekoce in prejsnje leto, prvo leto bivanja v tujini pa ne.


Torej, ce hocem imeti teoreticne sanse za odjavo davcnega rezidenstva v letu 2016, moram oddati vlogo do vkljucno 31.12.2017? Upam, da se steje od datuma oddaje naprej, vsaj ce zadevo oddas elektronsko.

...ceprav, glede na tale vir, je mozno odjavit zadevo za neomejena casa nazaj:

POMEMBNO: Iz urada za mednarodno obdavčitev smo dobili informacijo, da lahko davčno rezidentstvo odjavite za neomejeno število let nazaj, v kolikor priložite ustrezno dokumentacijo ter utemeljite, da je bil vaš socio-ekonomski interes od dne, s katerim se odjavljate, dejansko v tujini!


vir: https://slolux.eu/odjavite-davcno-rezid...

Alexius Heristalski ::

Na kateri finančni urad je potrebno poslati vlogo za ugotavljanje davčnega rezidentstva, generalni ali na lokalnega?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

FTad ::

lahko tudi na lokalnega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219131 (6281) karafeka
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12130387 (15023) SmeskoSnezak
»

Selitev v Švico

Oddelek: Loža
429394 (6151) joze67
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749808 (19944) DOOM_er
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195498 (4743) harmony

Več podobnih tem