» »

Prihajajoč Applov iPhone bržčas ne bo imel gigabitnega LTE

Prihajajoč Applov iPhone bržčas ne bo imel gigabitnega LTE

Bloomberg - Applov novi iPhone, ki se bo imenoval 7S in 7S Plus, ter luksuzni iPhone 8, ne bo imel podpore za gigabitni LTE, poroča Bloomberg. Razlog pa ni v celoti tehnološke narave, temveč gre v veliki meri za pravne akrobacije. Gigabitni LTE je sorazmerno nova zadeva, ki jo za zdaj podpirajo le Qualcommovi čipi, Intelovi pa še ne. To pa je problem, ker se Qualcomm in Apple izdatno tožita.

V idealnem svetu bi Apple v takem primeru vzel Qualcommov čip X16 in ga vgradil v vse iPhone, ki bi tako dobili podporo za gigabitni LTE. Tako je storil Samsung, tako da njegov Galaxy S8 gigabitni LTE podpira. V resničnem svetu pa Apple tega noče storiti, ker bi se s tem v celoti zavezal Qualcommu, s katerim imata odprtih precej pravnih bitk. Intel pa svojega čipa ne bo uspel razviti pravočasno.

Apple bo zato svoje telefone raje pohabil. Čipe bosta dobavljala tako Qualcomm kakor Intel, le da bo Apple na prvih gigabitni LTE onemogočil, da bodo imeli vsi telefoni enake zmogljivosti. Seveda pa vse skupaj ne bo pomenilo nič, dokler ne bo gigabitnega LTE tudi v omrežju. Pri nas teh težav še lep čas ne bo, v ZDA pa naj bi operaterji do konca leta že ponujali gigabitni LTE. Do širše pokritosti pa bosta minili še vsaj dve leti, ko bodo novi iPhoni gotovo imeli ustrezno podporo. Praktičnih posledic torej Applove razprtije s Qualcommom ne bodo imele, je pa vseeno zanimivo, da ga je Samsung prehitel.

40 komentarjev

blackbfm ::

greš v mal večjo množico ljudi pa ti signal odleti.. naj zrihtajo zanesljivost, ne pa hitrosti.. kdo res rabi gigabitno hitrost na telefonu?

harmony ::

blackbfm je izjavil:

greš v mal večjo množico ljudi pa ti signal odleti.. naj zrihtajo zanesljivost, ne pa hitrosti.. kdo res rabi gigabitno hitrost na telefonu?

Vse vec nas. Imam rajsi svoj hot spot na telefonu, kot pa viset na nekem open wifi-ju..

klinker ::

harmony je izjavil:

blackbfm je izjavil:

greš v mal večjo množico ljudi pa ti signal odleti.. naj zrihtajo zanesljivost, ne pa hitrosti.. kdo res rabi gigabitno hitrost na telefonu?

Vse vec nas. Imam rajsi svoj hot spot na telefonu, kot pa viset na nekem open wifi-ju..


A torrente furas na fonu da rabis gigabit LTE :)) kdor ima moznost doma imet gigabit lahko skace do stropa, na fonu pa je bullshit.

iPhone 8 mi pa ni vsec, ce bo res tak kot na sliki ;(( Jobs se ze obraca v grobu, kako brez domisljije so postali pri Apple-u.

cekr ::

Jah, iTelefon 8 Galaxy....
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

blackbfm ::

kdor ima moznost doma imet gigabit lahko skace do stropa, na fonu pa je bullshit.


meni se zdi da nad 20mbit niso več hudo opazne razlike pri loadanju, ni več tistega wau efekta.. jaz mam sicr 100mbit, vrh glave.. sicer mogoče je tok hiter lte uporaben bolj po logiki da prej kot uporabnik zloada vsebino, prej se sprosti bandwidth za ostale..

beta1 ::

To je samo nova šminka, da se prodaja. Vsako leto da je boljše in novejše, da imaš večjega.

Pri LTEju naj prvo naredijo še boljšo pokritost v ¨belih lisah¨ in poskrbijo za večji bandwith ter odstranijo omejitev GB.

Ko bodo pa to naredili, potem pa lahko študirajo o GigaLTE.

Manu ::

klinker je izjavil:

iPhone 8 mi pa ni vsec, ce bo res tak kot na sliki ;(( Jobs se ze obraca v grobu, kako brez domisljije so postali pri Apple-u.


Prehitro prihajaš do zaključkov. Vse slike o prihajajočih Iphonih so samo špekulacija.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

matijadmin ::

Se strinjam z večino zapisov. Gigabit prek LTE je, ne glede na dejansko tehnološko izpolnjenost, marketinška reč. Kot že mnogo krat povedano, tudi, kjer bo čez 2 leti ali verjetno še bistveno dlje, zagotovljena neka pokritost, takih hitrosti dejansko ne bo.

Apple bo zato svoje telefone raje pohabil. Čipe bosta dobavljala tako Qualcomm kakor Intel, le da bo Apple na prvih gigabitni LTE onemogočil, da bodo imeli vsi telefoni enake zmogljivosti. Seveda pa vse skupaj ne bo pomenilo nič, dokler ne bo gigabitnega LTE tudi v omrežju.


Zelo kontradiktoren sestavek. Nič ne bodo pohabili, samo oglaševali ne bodo nečesa, kar je itak še lep čas neuporabno. Kar je avtor v nadaljevanju tudi sam (kontradiktorno in) jasno zapisal.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Super, bodo lahko takrat spet nov model prodali. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Skratka, samsung je svojim uporabnikom, ki se palijo na specifikacije, spet prodal nekaj neuporabnega, hej zgleda pa fino na papirju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nikonja ::

In še enkrat ali te kdo sili da kupiš Samsung?

Spura ::

Bom lahko zakupljen mesecni prenos podatkov skuril v manj kot minuti. Teoreticno.

blackbfm ::

Furbo je izjavil:

Skratka, samsung je svojim uporabnikom, ki se palijo na specifikacije, spet prodal nekaj neuporabnega, hej zgleda pa fino na papirju.


Ja, res skoda ker ni solidne alternative :p

RegulusDraco ::

povsem primerljiv je. Resolucija je ista (oziroma imajo telefoni ponavadi mnogo, mnogo višjo resolucijo), na ekranu imaš isto količino stvari. Samo na 6 inčih zgleda manjše vse.... ampak nimaš pa niti 1 informacije manj na 6 inč zaslonu kot na 10 inč.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

A res? Pol pa gremo nazaj na 4" ekrane, saj imajo enake informacije, a ne?

Če ti ne uporabljaš, to še ne pomeni, da za druge ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RegulusDraco ::

ne razumeš. Osnovna resolucija, ki jo potem multiplicirajo je ista. 100% identična. sem razvijal reči za iOS, ti pravim da je isto. Samo raztegnejo potem osnovno resolucijo na 5 ali 10 inčov.

https://www.paintcodeapp.com/news/ultim...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja in?
Saj slika na 32" TV in 65" TV je tudi enaka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RegulusDraco ::

Če sediš dovolj blizu, ne rabiš 65 inčne televizije (oziroma ti bo celo škodila, ker ne boš videl celotne slike). Če sediš 5 metrov proč pa ne boš nič videl na 35 inčih.

Ni razloga za nakup tablice. Sploh. Nikakršnega.

če bereš e-knjige, kupiš bralnik. Če rabiš velik touchscreen, kupiš hibridni 15 inč prenosnik. 10 inč tablice pa so neka brezvezna bedarija, ki je ne moreš niti kulturno v torbo dat, niti ti ne služi na kavču nič bolje kot telefon.


edit.: windows tablice (v bistvu bom raje rekel transformerji...recimo asus transformer) so seveda epske, ker na njih dejansko lahko kaj "pametnega" delaš..... imaš zraven fizično tipkovnico, lahko poganjaš virtualke..pač je dejansko uporaben računalnik. Imaš tudi hdmi izhod...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tablice so prakticno one hit wonder.
Ucer sm se vec ur jebal, da sem na svoji usposobil polnenje, ker se je baterija po vec mesecih neuporabe totalno izpraznila. In to je windows tablica, ce bi bila ios ali android, bi bila verjetno ze v smeteh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

drvo ::

Ne vem no, meni je tablica zakon. Praktično ves dan v uporabi, uporablja jo cela družina in je za net, netflix bistveno bolj praktična kot telefon, zakaj bi si doma uničeval oči z telefonom, če lahko iste stvari počnem na večjem ekranu. Zakaj bi uporabljal namenski bralnik za branje knjig, če to lahko praktično enakovredno počnem z tablico na kateri lahko na sekretu še malo surfam po netu itd. Sicer pa sto ljudi sto čudi. Jaz tablice ne dam. :)

Furbo ::

Dr_M je izjavil:

Tablice so prakticno one hit wonder.
Ucer sm se vec ur jebal, da sem na svoji usposobil polnenje, ker se je baterija po vec mesecih neuporabe totalno izpraznila. In to je windows tablica, ce bi bila ios ali android, bi bila verjetno ze v smeteh.

Če bi bil gor ios, ne bi prišlo do take situacije ali pa bi ga vsaj komot prodal, ne pa na winsih osnovano nepremičnino.

Pri nas je ipad pogosto zaseden, al upokojenska babi/dedi surfata, al pa nečaki gledajo youtube, igrajo igre,..
To je prvi ipad z retina ekranom, mislim da iz 2012.. nobena računalnik mi še ni zdržal tako dolgo..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

drvo je izjavil:

Ne vem no, meni je tablica zakon. Praktično ves dan v uporabi, uporablja jo cela družina in je za net, netflix bistveno bolj praktična kot telefon, zakaj bi si doma uničeval oči z telefonom, če lahko iste stvari počnem na večjem ekranu. Zakaj bi uporabljal namenski bralnik za branje knjig, če to lahko praktično enakovredno počnem z tablico na kateri lahko na sekretu še malo surfam po netu itd. Sicer pa sto ljudi sto čudi. Jaz tablice ne dam. :)


Meni se zdi pa lih kontra, pac da tablica sploh ni praktična.. Nimas jo v zepu pri roki kadarkoli, zarad velikosti/teže je nerodna za uporabo .. Edini plus pri tablici je ce hoces komu pokazat neko fotko/filmcek, vecji zaslon, ostalih prednosti ni

zeleni ::

iz 2012.. nobena računalnik mi še ni zdržal tako dolgo..


Kako to mislis, da ti ni zdrzal 5 let? Si ga zamenjal, ker si se navelical ali so se ti pokvarili? Racunalniki stari 10 let in vec, so se vedno v uporabi. Samo disk upgrade pri dolocenih.

Jaz tudi ne vidim neke uporabnosti v tablici, ko pa imam telefon ves cas pri sebi. Kindle pa je veliko v uporabi. Tablica bi bila edino uporabna namesto prenosnika, ne namesto telefona.

dotomaz ::

Pri meni je pa tablica najbolj uporabljena naprava doma. Telefon uporabljam doma samo za klice. Res ne vem zakaj bi gledal v mali ekran, ko lahko uporabljam večjega. Ter obratno, zakaj bi nosil gigantski telefon vedno s sabo, da bi lahko včasih kaj pogledal na internet. Meni je doma ipad nadomestil prenosnika.

klinker ::

Manu je izjavil:

klinker je izjavil:

iPhone 8 mi pa ni vsec, ce bo res tak kot na sliki ;(( Jobs se ze obraca v grobu, kako brez domisljije so postali pri Apple-u.


Prehitro prihajaš do zaključkov. Vse slike o prihajajočih Iphonih so samo špekulacija.


To je zate zakljucek? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

drvo ::

blackbfm je izjavil:

drvo je izjavil:

Ne vem no, meni je tablica zakon. Praktično ves dan v uporabi, uporablja jo cela družina in je za net, netflix bistveno bolj praktična kot telefon, zakaj bi si doma uničeval oči z telefonom, če lahko iste stvari počnem na večjem ekranu. Zakaj bi uporabljal namenski bralnik za branje knjig, če to lahko praktično enakovredno počnem z tablico na kateri lahko na sekretu še malo surfam po netu itd. Sicer pa sto ljudi sto čudi. Jaz tablice ne dam. :)


Meni se zdi pa lih kontra, pac da tablica sploh ni praktična.. Nimas jo v zepu pri roki kadarkoli, zarad velikosti/teže je nerodna za uporabo .. Edini plus pri tablici je ce hoces komu pokazat neko fotko/filmcek, vecji zaslon, ostalih prednosti ni


Za doma tablica zmaga(ni za na "teren"), vsaj za mene. Za moj okus so današnji telefoni ratali preveliki in si z temi ta večjimi nimam kaj počet, ker niti v redu v žep ne pašejo, pa vseeno premali, če imam v udobju doma na izbiro tablico.
Tablica je za doma, za polek televizije za preganjat čas ko ni nič na tv, za kako knjigo prebrat na viseči mreži, malo surfat po internetu, kaj krajšega na netfliksu za pogledat, malo youtuba kako igrico na wc-ju itd.
Za to je tablica, ki je vseeno večja od telefona doma definitivno boljša izbira, ker nekaj oči napenjat za na manjšem ekranu če glih ni nujno je brezveze. sam imam malega ipada pa je za moj okus ravno pravšnji kompromis med telefonom in 10 inčnimi tablicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

MrStein ::

zeleni je izjavil:


Tablica bi bila edino uporabna namesto prenosnika, ne namesto telefona.

Saj noben pri zdravi pameti ne trdi, da bi tablica nadomestila telefon.

Čeprav sem že videl folk, ki je hodil naokoli z 10" tablico in fotkal...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

RegulusDraco je izjavil:

Če sediš dovolj blizu, ne rabiš 65 inčne televizije (oziroma ti bo celo škodila, ker ne boš videl celotne slike). Če sediš 5 metrov proč pa ne boš nič videl na 35 inčih.

Ni razloga za nakup tablice. Sploh. Nikakršnega.

če bereš e-knjige, kupiš bralnik. Če rabiš velik touchscreen, kupiš hibridni 15 inč prenosnik. 10 inč tablice pa so neka brezvezna bedarija, ki je ne moreš niti kulturno v torbo dat, niti ti ne služi na kavču nič bolje kot telefon.


edit.: windows tablice (v bistvu bom raje rekel transformerji...recimo asus transformer) so seveda epske, ker na njih dejansko lahko kaj "pametnega" delaš..... imaš zraven fizično tipkovnico, lahko poganjaš virtualke..pač je dejansko uporaben računalnik. Imaš tudi hdmi izhod...


Nič niso nevarne, moderne televizije lahko tudi 65" gledaš iz neposredne bližine, pri 4K je priporočeno razmerje diagonala : oddaljenost od zaslona že skoraj 1:1.

"Pametno delo" je širok pojem, ampak če držiš v eni roki epski windows transformer, v drugi pa fizično tipkovnico, si res pojava.

Tablice so najbolj praktična naprava od vseh, zato so tudi postale tako priljubljene, nobena druga naprava ne ponuja prenosljivosti in velikosti ekrana skupaj, ljudje pa ne sedimo več ves čas doma za mizo, niti ne trogamo epskih transformerjev v aktovkah, iPad daš lahko v notranji žep srajce.

HDMI? To je šlo po poti pejdžerja, že zdavnaj.

Glugy ::

"Apple na prvih gigabitni LTE onemogočil, da bodo imeli vsi telefoni enake zmogljivosti."
Butalistan....

A je res tok težko mini tveganje prevzet ? Daš na trg gigabitne mal dražje ; ostale pa mal cenej pa je. Ne pa da zarad zamere do enega podjetja zdej to dela da ja ne bi kkšne tožbe staknil...Mislm halo..Apple ima keša k pečka pa ne gre niti za mišjo dlako koraka več naredit za svoje kupce kot je traba. Se bojijo da bi izgubil 1% dobička al kaj ?

nikolahodin ::

zeleni je izjavil:


Kako to mislis, da ti ni zdrzal 5 let? Si ga zamenjal, ker si se navelical ali so se ti pokvarili? Racunalniki stari 10 let in vec, so se vedno v uporabi. Samo disk upgrade pri dolocenih.


Pri deset let starih racunalnikih lako naredis hdd nadgradnjo do velikosti 2 tb hdd.

Nekaj sem slisal da je a1 oz xe simobil uvedel pri nas 4.5 g mobilno omrezje. V poisni dobi dosegli 850 mb s internet.

Zgodovina sprememb…

srus ::

Vedno je bila moja skrita želja sočasno spremljati 50 HD TV programov na svojem 5' telefonu.

Lepo, da mi bodo to sedaj omogočili.

bambam20 ::

" Predvsem Applove delnice so se pocenile za štiri odstotke, saj novi iPhone, kot poroča Bloomberg, verjetno ne bo dosegal takšnih hitrosti prenosov podatkov kot konkurenca."

ales85 ::

drvo je izjavil:

Ne vem no, meni je tablica zakon. Praktično ves dan v uporabi, uporablja jo cela družina in je za net, netflix bistveno bolj praktična kot telefon, zakaj bi si doma uničeval oči z telefonom, če lahko iste stvari počnem na večjem ekranu. Zakaj bi uporabljal namenski bralnik za branje knjig, če to lahko praktično enakovredno počnem z tablico na kateri lahko na sekretu še malo surfam po netu itd. Sicer pa sto ljudi sto čudi. Jaz tablice ne dam. :)

Če bi tablica bila enakovredna namenskim bralnikom knjig, potem le-ti ne bi uspeli v prodaji. Če je tebi za pluse namenskih bralnikov vseeno, je pa druga stvar.

Uporaba tvojih naprav na toaletah je pa... mnja :)

drvo ::

ales85 je izjavil:

drvo je izjavil:

Ne vem no, meni je tablica zakon. Praktično ves dan v uporabi, uporablja jo cela družina in je za net, netflix bistveno bolj praktična kot telefon, zakaj bi si doma uničeval oči z telefonom, če lahko iste stvari počnem na večjem ekranu. Zakaj bi uporabljal namenski bralnik za branje knjig, če to lahko praktično enakovredno počnem z tablico na kateri lahko na sekretu še malo surfam po netu itd. Sicer pa sto ljudi sto čudi. Jaz tablice ne dam. :)

Če bi tablica bila enakovredna namenskim bralnikom knjig, potem le-ti ne bi uspeli v prodaji. Če je tebi za pluse namenskih bralnikov vseeno, je pa druga stvar.

Uporaba tvojih naprav na toaletah je pa... mnja :)


Ja, seveda ima namenski bralnik prednosti, samo meni pač ne odtehta prednosti, ki jih dobiš s tablico.

Glede wc- pa tako, saj ne prijemaš tablice takoj ko "opraviš", prej jo odložiš si opereš roke in jo odneseš. :)

Nimkapu ::

ROFL

Spura je izjavil:

Bom lahko zakupljen mesecni prenos podatkov skuril v manj kot minuti. Teoreticno.

MrStein ::

Zakaj pa sploh dva "različna modela" iPhone 7s?
Torej en z Intelovim čipom, drug pa z Qualcomm?
To je že na iPhone 7 baje naredil?
A ni bolje enega izbrati in imeti na vseh primerkih enak hardver?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

cena, pantenti, availiability..
#brezpodpisa

srus ::

MrStein je izjavil:

Zakaj pa sploh dva "različna modela" iPhone 7s?
Torej en z Intelovim čipom, drug pa z Qualcomm?
To je že na iPhone 7 baje naredil?
A ni bolje enega izbrati in imeti na vseh primerkih enak hardver?


Sploh ne. Industrija sovraži monopolne dobavitelje.
Vedno moraš imeti na voljo več dobaviteljev, da jih lahko zdriblaš med seboj.

borisk ::

Ali pa ena fabrika pogori pa nimaš produkta, odvisnost od enega dobavitelja je katastrofa v pripravi.

Furbo ::

Jap, pa če daš v par telefonov 'boljši' čip, bojo analneži tekali vsepovsod, odpirali škatle in iskali prav tistega, pa čeprav ni koristi od tega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vs. Qualcomm in zakaj so v novih iPhonih Intelovi modemi

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
298215 (5875) MrStein
»

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
51671278 (59627) leiito
»

EU Qualcommu izrekla milijardno globo

Oddelek: Novice / Tožbe
158373 (6951) Poldi112
»

Prihajajoč Applov iPhone bržčas ne bo imel gigabitnega LTE

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4013565 (9888) Furbo
»

Novi iPhone za Verizon bo imel Qualcommove čipe

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
134106 (3244) borchi

Več podobnih tem