» »

Izbira PCIe SSD diska za starejši workstation

Izbira PCIe SSD diska za starejši workstation

Temo vidijo: vsi

Slakuter ::

Živjo,

imam starejši workstation Fujitsu R920 (2x Xeon E5-2680, 64 RAM Intel C600 chipset)..
Potrebujem hiter disk za boot particijo, pa da če cenovno ugoden. Verjetno je najboljša možnost M.2 disk, priključen prek PCIe adapterja?
Nekje sem bral, da NVMe diska na starejših chipsetih ne moreš uporabiti za boot disk, a to drži? Z AHCI diski takih problemov ni?

Kaj priporočate?
Hvala, lp

Invictus ::

Kupi najcenejši SATA disk ustrezne kapacitete. M.2 priključka najbrž sploh nimaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slakuter ::

Ne, M.2 priključka nimam, pa sej so adapterji skoraj zastonj... Po specifikacijah so M.2 neprimerno hitrejši, razlika v ceni pa ni tako velika..
Zanima me ali bi deloval na Fujitsu R920 (2x Xeon E5-2680, 64 RAM Intel C600 chipset.
Npr Samsung 960 EVO M.2 NVMe ali Samsung SM951 AHCI.
Hvala!

Invictus ::

Razlike ne boš opazil. In zakaj ne kupiš 500 GB SSD, da imaš še software in podatke gor?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Slakuter ::

Imam še 2x 600GB SAS v RAID1 za podatke & backup. 250GB je za moje potrebe več kot dovolj za OS & software.

Invictus ::

Slakuter je izjavil:

Imam še 2x 600GB SAS v RAID1 za podatke & backup. 250GB je za moje potrebe več kot dovolj za OS & software.

Vsak "el cheapo" SSD ti v hitrosti poseka ta tvoj RAID1. Ki je mirroring in ne stripping, kar pomeni počasnejši...

Sicer pa ti pametuj po svoje... Sam sem na SSD že 5 let, pa me noben SAS disk ne prepriča v menjavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slakuter ::

Res hvala za vse konstruktivne odgovore na vprašanja katerih nisem zastavil. Asshole.

pegasus ::

Preveri dokumentacijo mašine in biosa, kaj podpira. M.2 ti bo verjetno delal šele, ko se OS zboota, bios ga verjetno ne bo videl.

Slakuter ::

Thanks. To pomeni da M.2 odpade za boot particijo? MB podpira SATA3, SAS in RAID.

pegasus ::

Torej išči sata3 ali sas ssd ...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Mavrik ::

Kakšen pa je operacijski sistem?

Namreč M.2 / NVMe diski so hudo hitri (govorimo tko 2x+ glede na AHCI plošče), tako da če imaš recimo Linux, se ti splača razmisliti o tem da imaš kak 32GB SATA SSD (ali v končni fazi CF kartico :P) za /boot particijo, ki potem pobere OS z NVMe diska.
The truth is rarely pure and never simple.

Silvo ::

Na podobno stari,sicer HP mašini,sem uporabil tole spodaj in deluje bp.
http://www.eventus.si/ssd-accessories/i...
Silvo

Slakuter ::

Silvo, lahko poveš kateri HP si imel, Z x20? Če prav razumem ta adapter pretvori dva SATA M.2 diska na dva SATA3 izhoda (se pravi ne profitiraš nič, hitrost omejuje SATA3?), en NVMe oz AHCI disk pa pošilja podatke prek PCIe vodila? Kakšen disk si imel priključen da je delovalo, AHCI? Si testiral hitrost? Hvala.

Workstation je prvenstveno namenjen za modeliranje in rendering (3dsMax VRAY Octane na Win10). Tudi z navadnim SATA3 SSD bi preživel, sam glede na male razlike v ceni bi raje vzel M.2 prek PCIe vodila.

Mavrik ::

Slakuter je izjavil:

Silvo, lahko poveš kateri HP si imel, Z x20? Če prav razumem ta adapter pretvori dva SATA M.2 diska na dva SATA3 izhoda (se pravi ne profitiraš nič, hitrost omejuje SATA3?), en NVMe oz AHCI disk pa pošilja podatke prek PCIe vodila? Kakšen disk si imel priključen da je delovalo, AHCI? Si testiral hitrost? Hvala.
.


Hmm, v opisu piše da sprejme 3 SSDje - enega zadaj ki je priklopljen preko PCIe in dva spredaj ki se priklopita preko SATA. Če prav prazumem.
The truth is rarely pure and never simple.

Slakuter ::

Ja, tako tud jaz to razumem..

Han ::

Jaz razumem, da lahko uporabljaš ločeno ali SATA ali PCIe. SATA + PCIe skupaj torej ne deluje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363599 (1818) Fsegula62
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353431 (2785) zee
»

Zaradi presežne ponudbe NAND-a cene SSD-jev rekordno nizke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6323320 (15700) Invictus
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403047 (2518) Ahim
»

Medion Akoya P6660 M.2 slot

Oddelek: Pomoč in nasveti
131206 (904) 6151

Več podobnih tem