» »

Nakup zvočnikov

Nakup zvočnikov

«
1
2

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

želim zamenjati obstoječe računalniške zvočnike saj pri trenutnih mi nekaj stalno poka in pa eden izmed satelitov občasno šumi. Trenutno si lastim 11 let stare zvočnike Logitech z-2300 2.1 sistem.
Z zvočniki sem bil zelo zadovoljen. Moč 200w rms in čist zvok z certifikatom thx.
Ogledujem si trenutno Logitech z623 2.1 sistem, ki naj bi bili enakovredni mojim sedanjim. Edino me moti to, da ima kontrole na satelitu.
Ob tem, ko si ogledujem sem pomislil, da bi lahko si nabavil 5.1 sistem. Ker s takim sistemom nimam izkušenj naj mi nekdo pove ali so razlike bistvene?
Sam namreč poslušam veliko glasbe in pa gledam filme. Pač zvočno kartico bi dokupil ker trenutna matična ni podprta za tak sistem.
Ogledoval sem si logitech z506.

Hvala za mnenja.
Lp.

Tribal ::

Tudi 5.1 sistem igra preko vseh zvočnikov s stereo zvokom, saj imajo zvočniki možnost te izbire. Edina prednost pri 5.1 katero sem sam opazil je pri filmih, saj lahko center pojačaš in imaš govor glasnejši. Ostalo od 5.1 sistema je bol nepomembno...

CoolBits ::

Če si dosedaj imel zvočnike s thx certifikatom boš malce razočaran nad zvokom pri cenejših.
Lastim si z906 in za filme (DD in DTS) so res dobri pa tudi glasba dela lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

eric_cartman ::

CoolBits je izjavil:

Če si dosedaj imel zvočnike s thx certifikatom boš malce razočaran nad zvokom pri cenejših.
Lastim si z906 in za filme (DD in DTS) so res dobri pa tudi glasba dela lepo.


No.. O tem bi se dalo razpravljati. Imam tudi sam na računalniku Z906. Očetu pa smo nekaj časa nazaj kupili zvočnike italijanskega proizvajalca Indiana Line za cca. 280 EUR na zvočnik. Uzeli smo 2 zvočnika in Reciever od Pioneerja. Res ima HiFi zvok.

Tudi možakar v Domžalah, ki se s tem ukvarja je rekel, naj mu zaupamo na besedo. Lahko bi mu prodal Jamo za to ceno, vendar pravi, da je zvok od teh zvočnikov v tem cenovnem rangu boljši.

Torej kaj želim povedat. Ne to, da vzami te zvočnike, pač pa --> Zvok iz lesenih zvočnikov je veliko lepši kot pa iz plastičnih.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

No harveynorman ima sedaj z906 komplet za 250€, za to ceno tezko dobis kaj boljsega.

Ales ::

Yamaha HS5, če bi rad v razmeroma omejenem okolju, zraven kompa, itd. slišal kaj pametnega.

scipascapa ::

kako bi potem te z906 povezal za gledanjte televizije s t-2 motorolo vmesnikom?

MacGyver141 ::

scipascapa je izjavil:

kako bi potem te z906 povezal za gledanjte televizije s t-2 motorolo vmesnikom?


Preko optike, če jo ima motorola.

Zgodovina sprememb…

kronos_10_ ::

Hvala za mnenja.
Vseeno bi rad večje prednosti 5.1 sistema. Ali so res bistvene razlike? V tem smislu, da si sam pri sebi rečeš waw to pa je razlika? :)
Isto kot recimo pri istem avtomobilu. Prvi ima 100 konju in pol se pelješ z drugim ki jih ima 130 in sam pri sebi si misliš to pa je razlika :)
Želim da je vidna razlika ne samo malenkost ker potem kupim raje 2.1 sistem :)

TOP ::

Če hočeš kakšno res razliko potem kupi en komplet 5.1 sam bo treba malo več odštet ne pa jajčka za 100e.

kronos_10_ ::

TOP je izjavil:

Če hočeš kakšno res razliko potem kupi en komplet 5.1 sam bo treba malo več odštet ne pa jajčka za 100e.


Vzemi dejstvo to da sedaj sem imel logitech z-2300 in taki in primerljivi s temi zvočniki so zame top. Po več nočem posegat. Torej v tem rangu me zanima. Torej 5.1 sistem proti 2.1 sitemu v rangu 100-150EUR recimo ;) Pač pravilo PP price performance :)

Zgodovina sprememb…

mailer ::

CoolBits je izjavil:

No harveynorman ima sedaj z906 komplet za 250€, za to ceno tezko dobis kaj boljsega.
To je cena z bonom, ki ga verjetno dobiš v njihovem katalogu. Je pa pomoje tole sedaj res najboljši nakup 5.1 sistema.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

SaXsIm ::

Če ne boš imel pravilno postavljenih zvočnikov, ti 5.1 ne bo nič koristil. Če ne boš poslušal vsebin, ki bojo imele zvok v 5.1, potem neke dodane vrednosti ne bo. Saj znajo procesorji izkoristiti tiste dodatne zvočnike, ampak še vedno to ni to.

Nekdo višje ti je predlagal Yamaho HS5. Sam imam HS8. To je čisto drug razred zvočnikov. Bilokateri 2.1 sistem se že pred HS5 skrije, da HS8 ne omenjamo.

Skratka, če se ti gre za poslušanje glasbe, potem HiFi zvočnike / studijske monitorje. Tudi za allround so precej primerni. Če pa boš gledal filme, igral igre in podobno, potem pa posezi po 5.1 sistemu.
SaXsIm

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

ja z906 dobiš preko spleta za 248€. Sam načeloma je to že preveč močno. Že te ki jih imam sedaj so zelo močni za moje potrebe.
Zvočnike bom uporabljal predvsem za glasbo in filme. Občasno kakšna igra.
Če bi recimo izbirali med z506 in pa z623 katere bi izbrali?

Darko! ::

Ales je izjavil:

Yamaha HS5, če bi rad v razmeroma omejenem okolju, zraven kompa, itd. slišal kaj pametnega.


Za ta denar točno tako.

Če pa ti Jamaha ni všeč morda kaj takšnega:
https://www.amazon.com/JBL-LSR305-Studi...

ali takšnega:
https://www.amazon.de/M-Audio-BX5-D2-St...

2f4u ::

Darko! je izjavil:

Ales je izjavil:

Yamaha HS5, če bi rad v razmeroma omejenem okolju, zraven kompa, itd. slišal kaj pametnega.


Za ta denar točno tako.

Če pa ti Jamaha ni všeč morda kaj takšnega:
https://www.amazon.com/JBL-LSR305-Studi...

ali takšnega:
https://www.amazon.de/M-Audio-BX5-D2-St...


Za oba speakerja dam A+++. Morda še kakšen Monitor Audio ampak ne poznam aktivnih.

Darko! ::

Ko ugotoviš, da ti 5.1 ob računalniku ne koristi in da so razni plastik fantastik piskači vsaj 2x precenjeni, greš na tole stran (za primerjavo cen glede na razne Amazone):

https://www.thomann.de/intl/si/active_n...

nastaviš price low to hihg - in to je to približno to kar se da dobit (manjka morda še katera firma čez lužo) kvalitetnega.

Vsa ostala plastikarija od zvočnikov za ta denar je bolj ali manj stran vržena investicija.

Če kasneje slučajno ugotoviš, da sistemčku primanjkuje nizkih tonov, počasi zbereš še za aktivni subwofer.

c-lox ::

SaXsIm je izjavil:

Če ne boš imel pravilno postavljenih zvočnikov, ti 5.1 ne bo nič koristil. Če ne boš poslušal vsebin, ki bojo imele zvok v 5.1, potem neke dodane vrednosti ne bo.


Naj se tole dvakrat sliši! Ne pozabi še, da imaš pri 5.1 ogromno kablov za "pospravit"!
!not my imagination.

dronyx ::

Pri zvoku je po moje najbolje če si ti razliko sam ogledaš oziroma bolje poslušaš v živo (imaš po razih trgovinah to postavljeno za test). Logitech z506 je ena (cenejša) možnost. Jaz sem imel dolgo časa nekaj podobnega od Logitech-a (5.1) in sem bil s tem zadovoljen. Pri računalniških igrah in nekaterih filmih tak sistem lepo pride do izraza in je po moje pametna investicija. Če pa kupuješ posebej audio komplet potem ponavadi potrebuješ AV reciever, 5 zvočnikov plus še subwoofer. To pa skupaj hitro prideš v cenovni rang 1000 € in več, je pa zato zvok...:D

Zame za tistega ki ima denar tu dileme ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Darko! ::

Dileme ni ker večina ljudi (sploh mlajših) ne ve kaj je dober zvok, saj v današnjih megamarket štacunah težko slišiš dober sistem.
In zato se zadovolji z nekim približkom in sploh ne vedo, da jih je prodajalec popolnoma "nategnu".

V kolikor ljudem ni jasno, da ob računalniku ne morejo vzpostavit niti pogojev za vsaj približno verodostojno 5.1 doživetje potem je vsaka debata na temo kaj kupit za sistem ob PC, gledanje filmov in poslušanje muzike brezplodna.

Pri nas je trg tako majhen, da sploh ni, ali pa pa je zelo malo štacun kjer bi človek lahko poslušal kvalitetno opremo, jo primerjal med sabo v približno enakih pogojih in potem ugotovil, da te z poceni plastiko v čimveč škatlah, ob nekaj nižji ceni kot bi jo dal za resno reč - prinesejo okrog :|

Še enkrat:

Za zvočni sistem ob računalniku, iz katerega poslušaš muziko, na katerem gledaš tudi filme; za poslušanje na blizu, ob delovni mizi, na bližnem fotelju, ne kupuj 5.1.

In to ne velja samo za 200 EUR.

Tudi če imaš 500 EUR ali 1500 EUR ali pa 3000 EUR za zapravit za muziko, daj probaj slišat dober stereo (2) ali stereo + subfower (2.1) sistem za ta denar.

In če res ne moreš slišat si o tem kaj preberi na netu.

Pa še anekdoda:
Pred leti sva šla z mojo drago, ki je od hifi-ja poznala le star, razmajan Sharpov "stolp", sam pa sem bil že nekaj časa brez "muzike" (kar sem več ali manj še danes :)) po stari Ljubljani in seveda nisem mogel drugega kot da se ne bi ustavil v Mačku na piru in bližnji štacuni z audio opremo, ki jo je vodil gospod, ki se je med drugim pohvalil, da je v zlatih letih po osamosvojitvi na naših koncih prodal preko 2000 klasičnih gramofonov.

No in tam je imel postavljene neke zvočnike, ki so tako na oko zgledali iz nekih drugih časov (morda so bili Shahinian ali pa Harbeth, ampak mislim do so bili slednji), povezane na ojačevalec z elektronkami firme Jolida. Pa sem rekel, da bi to rad slišal. In človek je to prižgal.

In tam v tisti sobi, deset metrov od Mačka, se je zdelo, kot da igra jazz bend v živo. Samo za naju.
In moja draga pravi: "Darko, ma jest sploh nisem vedela, da se muzika iz stolpa lahko tako dobro sliši".
"A bejž no", sem ji odvrnil :)

dronyx ::

Dilema ali 5.1 ali 2.1 je na mestu. Zame se 5.1 dobro obnese v igrah, da "veš od kje nate streljajo" ter v kakšnih akcijskih filmih s poudarkom na posebnih učinkih. Za poslušat glasbo in gledat "drame" pa tega po moje ne potrebuješ. Investicija v nek kvaliteten 2.1 sistem se mi pa zdi smiselna, sploh za nekoga ki veliko posluša glasbo, saj na takem sistemu lahko poslušaš glasbo iz CD; USB diska...torej ne potrebuješ za to imeti prižgan računalnik. Plus še seveda da lahko priključiš na to še TV, igralno konzolo...Jaz poslušam tako AC DC, kot klasično glasbo, kar na računalniških zvočnikih za 130 evrov pač ni tisto pravo.

Gre pa pri avdio opremi po moje za nekakšno logaritmsko skalo. Na začetku že za ne veliko več denarja dobiš bistveno bolj kvaliteten zvok, medtem ko v zgornjem cenovnem rangu za dvakrat več denarja, dobiš komaj opazno razliko.

Meni osebno glasba veliko pomeni in mi ni bilo nikdar žal da sem nekoliko več investiral v tovrstno opremo, imam pa trenutno dva zvočnika, nizkotonca in nek Pioneerjev av reciever, ki sicer podpira tudi 5.1.

CoolBits ::

Kvalitetne 5.1 zvočnike nimaš priključene samo na računalnik ampak tudi TV, stolp, dvd itd... in glasbo lahko popolnoma enako poslušaš kot na 2.1 samo iz prednjih dveh + sub.
Z906 imajo precej možnosti priklopov recimo.

dronyx ::

Jaz sem imel tak Logitechov 5.1 sistem precej let (dokler se ni skuril ojačevalec) in mislim da kar dobro poznam zadevo in imam tudi primerjavo s čim drugim. To so zvočniki "za veselice" (beri igre, filme in rock&roll) in za ta denar dobiš moram reči res veliko. Kdo ki pa posluša tudi kaj bolj zahtevnega pa bo verjetno raje kupil kaj drugega.

CoolBits ::

No jaz poslušam tudi kaj bolj zahtevnega in lahko povem, da se ta 5.1 sistem lahko primerja z vsemi 2.1 in 5.1 v rangu do 1000€
2.1 sistem ni nič drugega kot 5.1 brez 2 zadnjih zvočnikov in centra...

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

No jaz poslušam tudi kaj bolj zahtevnega in lahko povem, da se ta 5.1 sistem lahko primerja z vsemi 2.1 in 5.1 v rangu do 1000€

To moram reči da se ne morem strinjat in ne moreš zvočnikov testirat s poslušanjem Guns n Roses (sem dal njih za primer ker prihajajo na Dunaj). Testirat moraš s kakšnim klavirskim koncertom ali koncertom za violine, opero...Tu pa boš tudi če nimaš nekega posebnega posluha (jaz ga nimam) še kako ločil kaj predvajajo Logitech računalniški zvočniki in kaj hi-fi sistem za 1000 € (za ta denar dobiš solidne zvočnike za 350 €, hi-fi ojačevalec za 400 € in še bonus subwoofer za 250 €).

CoolBits ::

Mislim da bi moral najprej slišat ta sistem (THX) pa pol govorit, jaz sem preposlušal marsikaj pa je tud sistem za 800€ (meni) slabše zvenel kot to.
Zelo dober zvok je recimo koncert Amy Winehouse I told you i was trouble v 5.1 DTS tehniki.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Mislim da bi moral najprej slišat ta sistem (THX) pa pol govorit, jaz sem preposlušal marsikaj pa je tud sistem za 800€ (meni) slabše zvenel kot to.
Zelo dober zvok je recimo koncert Amy Winehouse I told you i was trouble v 5.1 DTS tehniki.

Sem imel vrsto let Z5500 in vem za kakšne zvočnike gre. Za nekoga, ki je imel prej z-2300 bo zadovoljen s kakšnimi z-906, pa tudi cena 300€ (na Mimovrste) je zelo ugodna za to kar dobiš. Slabost je, da še vedno nimajo hdmi vhoda ter da gre za nekakšen zaprt sistem, kjer težje menjaš komponente (recimo da bi zamenjal posamezne zvočnike).

Nwanko ::

Si lastim dvojne z-5500, že 5+ let in nikoli nisem imel težav razen da je ena varovalna šla samo ki je v basu cirka 2e za menjavo, zadovoljen z zvokom, gledam pa bluray filme z dts in je super zadeva, tudi muzika zadovoljiva čeprav manjka srednjega tona. Kar pa je edini minus za mene vsaj.

neo5468 ::

Kaj pravite na tole? https://www.amazon.de/gp/product/B00GBN...

Všeč mi je da ima že vgrajen amp tako da je samo plug and play v TV ali PC.

Darko! ::

neo5468 je izjavil:

Kaj pravite na tole? https://www.amazon.de/gp/product/B00GBN...

Všeč mi je da ima že vgrajen amp tako da je samo plug and play v TV ali PC.


Saj ima vsak aktivni zvočnik vgrajen amp. Vsi malo višje našteti, začenši z Yamaho so plug & play.

TOP ::

CoolBits je izjavil:

Mislim da bi moral najprej slišat ta sistem (THX) pa pol govorit, jaz sem preposlušal marsikaj pa je tud sistem za 800€ (meni) slabše zvenel kot to.
Zelo dober zvok je recimo koncert Amy Winehouse I told you i was trouble v 5.1 DTS tehniki.

Dvomim,da je slabše zvenel edino če si mel vse zvočnike na kupu.Drugače če je prav razporejeno je druga pesem.

dope1337 ::

Si lastim Klipsch ProMedia 2.1 (imajo THX),prisli so 130$ (kupil v ZDA).

Na hitrco sem pregledal, pa so res po vsej EU brez zaloge.

Daj ... Ce bos dobil sanso, si to nabav ... Ne bos razocaran. Woofer en izmed boljsih pri 2.1 sistemu, kar sem jih slisal, satelita pa tudi opravicita svoje ime.

Osebno sem bil presenecen, da tako poceni sistem spila tako dobro.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

geniusone ::

Nekaj me zanima, če mi lahko kdo pomaga prosim. Imam zvočnike logitech z906 pa mi integrirana zvočna kartica ne deluje dobro ni 5.1 zvoka nikakor. Verjetno je boljša opcija preko optičnega priključka. Zanima me, če je ta kartica ok? https://www.mimovrste.com/razsiritvene-...

Hvala za odgovore.

eric_cartman ::

geniusone je izjavil:

Nekaj me zanima, če mi lahko kdo pomaga prosim. Imam zvočnike logitech z906 pa mi integrirana zvočna kartica ne deluje dobro ni 5.1 zvoka nikakor. Verjetno je boljša opcija preko optičnega priključka. Zanima me, če je ta kartica ok? https://www.mimovrste.com/razsiritvene-...

Hvala za odgovore.

5.1 zvok je samo takrat ko ga video podpira oziroma je bil posnet v ta namen.. to podpirajo tudi igre.. glasba in povprecni videi na youtubeu in drugje pa imajo le stereo..

Zgodovina sprememb…

geniusone ::

Že v samem testu zvočnikov se ni slišalo zvoka...tako da sem naročil kar to kartico in bom povezal preko optičnega kabla. Vse glede 5.1 razumem. Zanimalo me je samo za to zvočno, če je vredu. Hvala

CoolBits ::

Preko optike gre tudi samo nekompresiran stereo ali pa DD in DTS 5.1 kompresirano. (Filmi)
Igre ne delajo v 5.1 preko optike oz digitalne povezave ker bi potreboval se enkoder iz 5.1 analogno v kompresirano 5.1 DD ali DTS...
Upam da je vsaj malo jasno.

geniusone ::

Vse dela tako kot mora...seveda tiste igre katere podpirajo 5.1 in pa filmi na zvočnikih logitech z906.
Defenitivno boljša izbira za te zvočnike...

wasd ::

Najprej hvala Darku, Dronyxu in ostalim za koristne informacije v tej temi.
Kupujem nove 2.1 aktivne zvočnike, ki se bodo uporabljali priključeni na PC. 5.1 ne potrebujem, poslušala se bo večinoma glasba, pa tudi za kak film in igro. Bistveno pa je, da je za glasbo. Sedaj sem imel več cca 10 let Altec Lansingove VS4121, ki so grozno neuravnoteženi, z veliko nadležnega šuma, ko se nič ne posluša, pa še desni zvočnik je začel odpovedovati (verjetno problem v kablu).
V želji po kvalitevnem zvoku, kolikor limit 200€ in PC vir to dopuščata, sem s pomočjo raznih previewev naredil sledeč izbor:

Harman Kardon Soundsticks II ali III cca. 150€
Klipsch ProMedia 2.1 cca 150€
Mikavni so sicer tudi razni 2.0 sistemi, ampak je subvufr kr zaželjen. Še kakšen drug predlog za tako ceno?

Poleg tega me zanima še nekaj. Se pridobi kaj na kvaliteti zvoka iz PCja v kombinaciji z naštetimi zvočniki, če se doda ločeno zvočno kartico (namesto priklopa direkt na Gigabyte GA-970A-UD3P)? In če, kaj priporočate?

Hvala in lp :)

Darko! ::

Bom začel na koncu :)

wasd je izjavil:


Poleg tega me zanima še nekaj. Se pridobi kaj na kvaliteti zvoka iz PCja v kombinaciji z naštetimi zvočniki, če se doda ločeno zvočno kartico (namesto priklopa direkt na Gigabyte GA-970A-UD3P)? In če, kaj priporočate?



Da bi slišal bistveno razliko v kvaliteti muske ločenega DAC-a na sound kartici ob zvočnikih, ki jih omenjaš, je praktično nemogoče (nisem slišal, ampak temu rečem "gut feeling". :)

Recimo za isti denar kot sta omenjena zvočnika sem pred leti nabavu LG FA 162 mikro sistem, ki ga mam sedaj ob PC. Za to kar rabim je čist OK. Na matični plošči pa imam starejši kodek kot ti (Realtek ALC 662).

Kar me je motilo je bil glasen ventilator na "stolpu". Šumenje in piskanje v napravah me blazno moti. Ni blema. Sem odprl škatlo, odšraufal ventilator ven in na obe stranici sistemčka navrtal luknje z fi 10 svedrom (na vsaki strani po 36 lukenj). Zrak vleče skoz in hladi drobovje. Dela tako že par let. Dead silent :)

Sem pa slišal to čudo od HK v BB in lahko rečem da v primerjavi z LG ni nič posebnega. Sploh ker ima LG "woferja" že na zunanji strani zvočne omarice.

Kupujem nove 2.1 aktivne zvočnike, ki se bodo uporabljali priključeni na PC. 5.1 ne potrebujem, poslušala se bo večinoma glasba, pa tudi za kak film in igro. Bistveno pa je, da je za glasbo. Sedaj sem imel več cca 10 let


Ja najbrž kupuješ spet za 10 let. Ne pol tega kupovat. Sej ne, da je kaj narobe z HK, Klipsch ali pa mojim LG. Filme se da gledat. Pa musko poslušat tud. Kar naglas.

Ampak svetujem ti, da prišparaš še mal. Še 100 EUR. To je 10 EUR dodatnega stroška na leto :)
In za ta denar dobiš tole:

https://geizhals.at/jbl-lsr305-stueck-a...

To je pa čist drug svet.








Brez woferja ti bosta igrala veliko bolje kot omenjen izbor.
Seveda lahko wofer kasneje dokupiš, če res ne boš mogu živet brez njega.

Tukaj pa se za najbolj zagrizene začne tudi razmislek o zvočni kartici, ali še bolje, poceni kvalitetnem zunanjem DAC-u.

rdecaluc ::

Imam točno te in so super :). Dobiš jih že po 120€/komad. Edino kar mogoče občasno manjka je en sub.

Sam gledam katerega (sub) bi pa se za boga ne morem odločit, saj vsi najprej na polno hvalijo potem pa nekdo vse popljuva. Vseh pa ni na izbiro za poslušat.

Še ena novica za JBL LSR 305. Celotna serija gre ven iz prodaje oz. je že šla.
Est modus in rebus. ,typos

wasd ::

uuf, zdej sta me pa tale zvočnika zamikala ja :D
Zgledata res perfektno, sodeč po videu. Očitno tudi sub ne manjka tok, verjetno odvisno od tipa glasbe. Pri kakšnih bass boosted komadih verjetno manjka, ampak to me ne zanima. Kako je z rockom in za filme filmsko glasbo?


Lahko prosim še za mnenje o postavitvi teh dveh zvočnikov v prostoru.

Trenutno imam 1 visokotonec na mizi (točka B) in sub na polici nad mizo pod stropom (točka B), 1 viskotonec pa za kavčem na tleh(točka D). Ni idealno, ampak je bilo še kar uravnoteženo. In niti ne tok moteče, da je med filmom zvok prihajal le od zadaj/strani.
V primeru, da bi imel ta JBL 2.0 sistem, bi pač dal na točki B in D. Z vidika gledanja filmov sta sigurno bolj primerni točki A in C, ampak se večkrat uporabljo zvočniki za pred PCjem (glasba). Je v tem primeru mogoče smiselna postavitev v diagonalo prostora? Npr. B in C ali celo A in D? Vse te točke se seveda lahko po višini prilagodi (na nosilec na steno, pod strop, na tla).

Hvala za pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

</head> ::

Zdravo še z moje strani.

Ravno nekaj takega sem iskal kot so te JBL.

Zvočno imam tole: https://www.bit-tech.net/reviews/tech/c...
Glede na to, da sta zvočnika aktivna, se z zvočno itak ne rabim nekaj obremenjevat?


Zanima me, kako najbolje te zvočnike priklopit.

Sklepam, da tole: Y 3.5mm rca spliter v 6.3 mono?

Ne bi rad zvočnikov dobil domov, potem pa ugotovil, da mi manjka primeren kabl. :)

wasd ::

Tole tudi mene zanima. Zadošča tak kabel kot ga je nalepil head za priklop direkt na PC, kar pomeni, se mora potem glasnost regulirati v Windowsih, saj ima JBL LSR 305 gumbe na hrbtu, ali je smiselno (in ali je kaj pridobitve v kvaliteti), če se kupi nekaj takega: https://www.amazon.com/Focusrite-2i2-GE...
...oz. kaj je kaj najcenejšega v tej smeri, že zaradi same praktičnosti regulacije ob PCju.... pa morda tudi zaradi morebitne pridobitve v kvaliteti zvoka.
Pa spet drugače vprašano, kaj več pripomore, zvočnika direkt v matično, zvočnika direkt v zvočno kartice v PCju ali zvočnika v matično preko recimo takega kontrolerja (al kako se temu reče) ali preko takega kontrolerja v zvočno kartico v PCju? :)

Prosil bi tudi za kakšno mnenje glede postavitve v prostoru ( slika dva posta višje) :) (glede postavitve v kot prostora zaradi basa, ki je obrnjen v kot, na večih reviewih svetujejo namestitev "acoustic corner foam") zaradi bass trap-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

DrSponge ::

Pozdravljeni,

ker so se stari Philips zvočniki poslovili, bi sedaj potreboval nove.
Budget je nekje 200€ (max do 300€, če upravičijo to razliko). Zvočnike bom uporabljal za gledanje filmov na PCju (kasneje tudi na TV) in pa za poslušanje glasbe.

Naj povem, da zelo zahteven uporabnik nisem, vendarle pa bi rad za ta denar dobil največ kar se da :)

Torej, kaj bi mi priporočali?

hvala

DrSponge ::

Gledal sem nekaj takega:

https://geizhals.de/edifier-r1800bt-paa...
https://geizhals.de/edifier-studio-1280...
https://geizhals.de/jbl-lsr305-stueck-a...
https://geizhals.de/m-audio-bx5-d2-paar...

Pravtako me zanima, kaj bi potem še potreboval, da bi to lahko povezal na prenosnik oz TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrSponge ()

Map ::

No, pa so še mene precej omamili tile JBL LSR305. Izgledajo res odlični za to ceno in ubistvu že razmišljam o nakupu, ampak imam kar nekaj vprašanj.

Opremil bi več prostorov in mi je po eni strani všeč, da so povsod enaki zvočniki, ker jih tako vse najbolje poznam, od zvočnih karakteristik pa do odpravljanja težav, ko je to potrebno. Pa še za kak količinski popust je opcija.

Če jih kupim kot računalniške zvočnike, bi bili LSR305 vrh glave, potrebujem pa samo 3.5mm to 2x XLR/6.3mm kabel. Tukaj bi mogoče dodal še subwoofer LSR310S, ampak mislim, da resne potrebe ni.

Podobno je, če bi jih hotel imeti ob TV, bi pa potreboval RCA output, v nasprotnem primeru bi potreboval DAC. To spet podraži zadevo, pa še nastavljanje glasnosti je tako bolj nerodno, tako da bo to verjetno ostala samo ideja.

Če želim glasbo na njih predvajati v naprimer sobi za goste brezžično, jih lahko priklopim na nek brezžični sprejemnik, ki omogoča predvajanje preko BT. Stane slabih 100€. To se mi zdi sprejemljivo.

Najbolj pa me zanima uporaba za hišni kino. V sobo, veliko slabih 40m2, imam namen postaviti projektor. Pravzaprav bi bila to bolj soba za recimo moško druženje, zato ni posebej akustično prilagojena za kino. Razmišljal sem o 2x LSR308 za sprednja dva, LSR305 za center in zadnja dva ter LSR310S kot subwoofer. Priklopil bi jih na AV receiver.

Če seštejem, bi bil nakup 5x LSR305, 2x LSR308 in 2x LSR310S za dve sobi, če dodam še eno sobo in TV, lahko prištejem še 4x LSR305 in po potrebi še 2x LSR310S. Res ne bi rad, da bi kupil nekaj na pol.

Ali vse pravilno predvidevam? Glede na to, da so to studijski zvočniki, ali so sploh primerni za vso to uporabo? Bi bili primerni kot surround 5.1 sistem in bi zapolnili 40m2 sobo?

Hvala za vsak odgovor!

Darko! ::

oz. kaj je kaj najcenejšega v tej smeri, že zaradi same praktičnosti regulacije ob PCju....


za glasnost nastavljat je res smiselno vzet en kvaliteten pasivni potenciometer:

http://www.schiit.com/products/sys

https://www.amazon.com/Schiit-Audio-SCH...

več zanimivega tukaj:
https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/...

Redorange ::

Resno vprašam...
A postavljate studijske monitorje v dnevno in jih uporabljate za splošno poslušanje?
Sprašujem, ker imajo monitorji bolj direkten zvok kot navadni in za dnevno oziroma za splošno poslušanje niso najbolj primerni.
Za to obstajajo drugi zvočniki. Ste sprobali razliko? Ste s tem zadovoljni?

TOP ::

DrSponge je izjavil:

Pozdravljeni,

ker so se stari Philips zvočniki poslovili, bi sedaj potreboval nove.
Budget je nekje 200€ (max do 300€, če upravičijo to razliko). Zvočnike bom uporabljal za gledanje filmov na PCju (kasneje tudi na TV) in pa za poslušanje glasbe.

Naj povem, da zelo zahteven uporabnik nisem, vendarle pa bi rad za ta denar dobil največ kar se da :)

Torej, kaj bi mi priporočali?

hvala

Za tako ceno lahko dobiš samo Logitech Z serija 5500 sam so 5.1 ti si pa mel 2.1

Darko! ::

Redorange je izjavil:

Resno vprašam...
A postavljate studijske monitorje v dnevno in jih uporabljate za splošno poslušanje?
Sprašujem, ker imajo monitorji bolj direkten zvok kot navadni in za dnevno oziroma za splošno poslušanje niso najbolj primerni.
Za to obstajajo drugi zvočniki. Ste sprobali razliko? Ste s tem zadovoljni?


To vprašanje ni na mestu, vsaj dokler bodo ljudje govorili o Logitechu v povezavi z zvočniki :| !

Tukaj ne gre za razliko med "studijskimi" in "navadnimi".

Gre za dejstvo, da za 300-500 EUR ne moreš dobit boljšega zvoka, ki zapolni ne preveliko sobo, kot ga dobiš iz aktivnega zvočnika tipa JBL 3, Yamaha HS ali podobnega. Ni variante.

To je ultimativni price/performance.

Pri "profi studio monitorjih" proizvajalci vsaj malo gledajo na kvaliteto in "usklajenost" take škatle (vgrajen amp, brez kretnice, večja dinamika, linearnost, ...).

Za 300 - 500 EUR kokr stane par takšnih malčkov dobiš kvečjemu spodoben stereo ojačevalnik ali receiver. Kje so potem šele zvočniki - ali obratno.

:(

Pri hifi na splošno velja, da te "najmanj nategnejo" pri firmah, ki delajo oz. izhajajo iz profesionalnega audia. Yamaha in JBL sta primer dveh takšnih.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350575 (16945) naruto2
»

Katere studijske zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
233384 (2571) Kurzweil
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439127 (6480) T743
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132280 (1874) Jst
»

Kakovostni 5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
365938 (5038) lowac

Več podobnih tem