» »

Najboljše dvižne pisarniške mize?

Najboljše dvižne pisarniške mize?

««
«
1 / 7
»»

kanko ::

Pozdravljeni!

Rad bi kupil dvižno pisarniško mizo (do 1000€) na kateri bosta dva monitorja in ostala računalniška klasika, ampak nimam pojma na kaj moram biti pozoren.
Najcenejšo sem videl za ~400€, malo dražja za ~600€ ki ima še nek varnosti sistem proti sesedanju, ena za ~900€ pa nima tega sistema, ampak ima pa nosilec za računalnik...

Estetika in kvaliteta lesa mi ni tako bistvena.
Bolj me skrbi da bo hidravlični/električni sistem odpovedal čez par let in cena popravila le-tega.

Kaj menite?
Ali ima kdo dobre izkušnje s temi mizami? Mogoče kakšna priporočila?

LP.

pegasus ::

One iz Ikee so funkcionalne ... so pa na ročni pogon, niso električno gnane.

fosil ::

Ikeja ima tudi električne variante.
Verjetno zanje tudi ne bi bil problem na netu najti izkušnje uporabnikov.
Tako je!

kanko ::

Ikejine imajo slabe reviewe, tako da me ne zanimajo preveč.

darkolord ::

Imaš kakšne konkretne linke na slabe reviewe?

Imam električno iz ikeje, pa je super. Aktuatorji so zelo robustini, garancije je 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kanko ::

darkolord ::

Hmm, pred 2-3 leti. Ko sem kupoval, jih sicer nekaj časa niso meli, ker da so neke težave, ki jih odpravljajo, ampak naslednjič so jih spet imeli. Glede na komentarje, so (bile?) težave v napajalnikih.

Tile iz drugega linka niso delali review v živo, ampak samo preko specifikacij in slik.

IMO so motorji čisto dovolj močni, build je tudi čisto OK (vključno z zgornjo površino), pri meni je zadeva rock solid.

WhiteAngel ::

Decembra kupil električno dvižno Ikea Bekant v črki L. Zaenkrat je super. Iz reviewja je razbrati, da crkujejo napajalniki po nekaj mesecih.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

martincek1 ::

Pri tej moraš vsakič ročno nastavljat višino, kar je smotano. Pa nikjer ne piše, koliko let garancije ima ogrodje.

Machete ::

Ima vmesne stopnje, sprogramirat višin pa res ne moreš, če si to mislil. Jaz jih imam ene 30 na objektih v vsakodnevni uporabi, zdaj bo ca 3 leta in ni še nobena crknila. Edino 1 je prišla DOA.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

STASI ::

Poišči na spodnjem linku. Super miza. Cene ne vem ampak so drage.

https://www.bosse.de
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bobster ::

Ima kdo ta okvir?
https://dexbius.com/vonhaus-elektricna-...
Resno razmišljam, da bi ga naročil(mizo/ploščo že imam).
Edini minus, ki sem ga našel je to, da ima samo en motor.

starfotr ::

bobster ::

@starfotr žal, sem že naročil VonHaus okvir. Hvala vseeno za link.

Na koncu sem ga naročil tukaj:
https://www.mojpaket.si/vonhaus-elektri...
Javim kako se bo obnesel :)

bobster ::

Danes sem dobil in zmontiral VonHaus električen okvir. Ploščo sem vzel kar iz pisarniške mize, ki sem jo imel že prej.
Kvaliteta izdelave je zelo dobra, sploh za ta denar(250€). Sam premik mize gor/dol je tih in hiter(14 sekund iz 73 na 107cm). Všeč mi je, da se počasi začne dvigovat in nato linearno pospešuje, potem pa spet upočasni preden se ustavi na nastavljeni višini.
Zanimivo da ima 3 memory opcije in timer, to marsikatera 2x dražja varianta nima. Garancije je 2 leti.
Nad pričakovanji, zaenkrat zelo zadovoljen :)

Galaxy ::

Jaz sem se ukvarjal z istim vprašanjem, pa sem na koncu nekako po priporočilu nabavil pri https://www.ergochord.com. Nisem sicer prepričan, katere znamke je sam okvir, ker mi je pač bolj v oči padlo to, da mi mizo narežejo po mojih željah, se pa mi zdi kvaliteten... pa še zmontirali so mi jo na domu :)
Zgleda pa tak:


skupaj cca 850€, ima pa 4 memory opcije (sicer rabim samo 2, a ne škodi)

jordangeek ::

Tudi sam sem svojo dvižno mizo naročil na https://ergochord.com . Okvir zelo kvaliteten, elektronika špila v nulo. Desko naredijo po naročilu. Gledal sem variante iz ikee itd., ampak ni primerjave z masivnim lesom in samo konstrukcijo okvirja.

Vsekakor priporočam, pa še zelo so fleksibilni. Smo se odločili za nabavo tudi v podjetju ter dobili lep popust.

SlimDeluxe ::

Ima kdo mogoče tole oz. katerokoli od tega proizvajalca?
Cena je dobra.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

echobravo88 ::

@SlimDeluxe

To imam jaz v službi in je super, dvigam in spuščam jo vsaj 1x na dan.

Odlična miza, stabilna, električni pogon deluje BP.

Uporabljam jo cca. 6 mesecev.

SlimDeluxe ::

Super :) Res da nima spomina, ampak to bi lahko rešil z dvema pikama na zidu. Cena z DDV je 481€.
UVI desk istih dimenzij stane 632€.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

echobravo88 ::

Saj ne rabiš imeti oznak nikjer.

Pač si nastavljaš "po spominu" (+ ali -) cm gor ali dol. :)

SlimDeluxe ::

Sem občutljiv na taka odstopanja :)) Ko si nekaj naštimam, hočem da je vedno enako, ne pa da stalno dvomim in finetunam :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Qushaak ::

Tudi sam bi enkrat potreboval dvižno mizo. Te Ikejine BEKANT in IDASEN (450-550€ za 160x80) vidim, da imajo 10 let garancije, ampak nikjer eksplicitno ne vidim zapisano, da je 10 let tudi garancija na motor. Lahko kdo potrdi, da je za motor tudi toliko garancije?

Kar pa me še zanima pa je kako se te mize kaj majejo ("mikro majanje") v primerjavi z dražjimi mizami (Steelcase Migration, Ergochord in podobne)?
Nekje mora biti razlika med cenejšimi (cca 400-500€) in dražjimi mizami (pri iste velikosti mize).

darkolord ::

Pri Ikeji je garancija na vse komponente. Na začetku so občasno crkovali napajalniki, mislim pa da že dolgo ne več.

Pri moji BEKANT ne opazim prav nič mikro majanja - imam dva monitorja na rokah na robu mize, pa nisem še nikoli opazil nikakršnih tresljajev. Če se naslonim nanjo, se seveda premakne, ampak to je pričakovano in ni moteče.

LapD ::

Precej se hvalijo izdelki proizvajalca Fully - https://www.fully.com/en-eu/

Ima kdo kakšno izkušnjo z njimi, konkretno z Jarvis ogrodjem?
web&motion designer

MH0 ::

Meni tale dobro služi.
https://www.galaxus.ch/en/s12/product/t...
Tisto v ikeji se pa zame malo preveč maje.

chort ::

Bekant se ne maje, če se je pokvarjen.
Na 4 ladjah imamo zadnjih 5 let v uporabi 40 Bekant miz, na katerih so pritrjeni dva do trije monitorji, ladje pa delajo tudi v 10m valovih. Nobena od miz novejše generacije ni razmajana, dvem starim je crknil napajalnik (24h/7 uporaba).
Moja domača ima na robu pritrjen 38 na roki. Nikoli nimam občutka da bi bilo karkoli majavo ali nestabilno.

Qushaak ::

Nekako se odločam med Steelcase Migration in Ergochord. NewHeights Elegante XT je absolutno predraga. Isto kak Uplift.

SlimDeluxe ::

Ravno sem hotel (končno) naročiti Flexus, pa sem zasledil še enega slovenskega proizvajalca, ki kot vidim tukaj še ni bil omenjen:
Električna pisalna miza SMART - enomotorna, cena s ploščo 160x80 = 320 € z DDV
Električna stoječa pisalna miza proSMART - dvomotorna, cena s ploščo 160x80 = 460 € z DDV
Morda jo kdo ima? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Comandante ::

Yaasa.si

Odlicne mize, elektronika in izjemno zmogljivi linearni aktuatorji, vse narejeno v EU. Pa ce ti kaj crkne imas dober customer support. Generalno ne crkuje kaj dosti (sem pomagal konstruirati to mizo, in vse tezave ki se pojavljajo na trgu gredo mimo mene, tako da sem na tekocem).

Za obcutek - Ikea Bekant ima vgrajene 90° Bosch motorje s polznim gonilom, z zivljensko dobo do 6000 ciklov na polni obremenitvi. Yaasa ima vgrajene linearne aktuatorje, kateri imajo zajamceno zivljensko dobo 10 000 ciklov na max load, v resnici zdrzijo tam vsaj 30 000 ciklov.

V praksi z nobeno izmed miz ne bos dosegel odpovedi pogonov, razen ce jih nacrtno zlorabljas. Samo pri raznih Kitajcih je treba biti pazljiv, imas solidne, pa tudi popoln klump. Prste stran od enomotornih sistemov, user experience je porazen (hitrost, zvok, dostikrat vibracije)...

HotBurek ::

Ko se stran v celoti naluda, se vertikalni slider skrije (ugibam funkcija v JS). Po strani ne morem gor/dol niti z tipko page up/down.

Je-bo-ma-ter fsim "mobile first" projektom po spisku.

Zrihti stran, da se bo dalo normalno to uporabljat.

---

Prste stran od enomotornih sistemov...

Ali je tale, sicer zgoraj že omenjena, enomotorna?

https://webshop.schachermayer.com/cat/s...


Ter, tisti ki imate desktop (tower) ohišje, kje ga imate; na tleh, na mizi, na kakšnem U držalu pod mizo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

SlimDeluxe ::

@Comandante:
Vprašanje ali je res vredna 210€ več kot tista z mojega linka.
Sem pisal na habitech, kakšne motorje imajo.
Garancije imata enako, je pa Yaasa malo lepša, to je res :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Comandante ::

HotBurek je izjavil:

Ko se stran v celoti naluda, se vertikalni slider skrije (ugibam funkcija v JS). Po strani ne morem gor/dol niti z tipko page up/down.

Je-bo-ma-ter fsim "mobile first" projektom po spisku.

Zrihti stran, da se bo dalo normalno to uporabljat.

---

Prste stran od enomotornih sistemov...

Ali je tale, sicer zgoraj že omenjena, enomotorna?

https://webshop.schachermayer.com/cat/s...

Meni dela stran ok? Kateri browser imas? Bom jim povedal da imajo tezave.

Miza na linku je enomotorni sistem z Logicdata elektroniko. Osebno ne maram enomotorcev, meter in pol dolga vrteca gred pod mizo navadno povzroca vibracije. Motor ni zaprt v nogi/kovinskem housingu, in je posledicno glasen. Pa hitrost 30mm/s je meh, standard je 38mm/s, kaksen Kesseböhmer ima super sisteme z 50mm/s (samo tisto je visja cenovna klasa).

Comandante ::

SlimDeluxe je izjavil:

@Comandante:
Vprašanje ali je res vredna 210€ več kot tista z mojega linka.
Sem pisal na habitech, kakšne motorje imajo.
Garancije imata enako, je pa Yaasa malo lepša, to je res :)

To je eden od kitajcev, iz slik ne vidim tocno kateri. Koliko je kaj vredno je zelo subjektivna stvar, ce ti je vazno samo da gre nekako gor in dol, potem je to itak najboljsa varianta. Samo ne pricakuj neke kakovosti, oziroma premium uporabniske izkusnje.

Razlike bodo v hitrostih voznje, zvoku, vibracijah, predvsem pa v stabilnosti. Kitajci dostikrat ne dajo kaj dosti na tolerance cevi, in imajo mize velikokrat slabso lateralno stabilnost. Trenje v ceveh in stabilnost sta vedno obratjo sorazmerna. Trenje naceloma ciljas na 10-20 kil (ker vec nima smisla, bi motorji pokurili prevec), in boljse kot imas cevi in drsne elemente, bolj stabilna je miza.

Kot receno, stvar okusa.

HotBurek ::

Brskalnik je sledeč:
Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:78.0) Gecko/20100101 Firefox/78.0

OS: Debian 10
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Comandante ::

@HotBurek, tnx.

@SlimDeluxe, ce ti je Yaasa predraga, ti namesto kineza na tvojem linku predlagam Ikea Bekant. Definitivno bistveno boljsi price/performance!

SlimDeluxe ::

Meni na FF 78.0.2 Ubuntu 20.04, kar je podobno, dela bp.

Tnx Comandante, javim ko/če dobim odgovor. Ni mi predraga, ampak malo bi bilo smešno, če bi dal 200€ več za relativno podobno stvar. Počakam, da vidimo kakšen motor imajo :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

UnknownSoil ::

Kakšen update, katere motorje uporabljajo Habitech mize?

SlimDeluxe ::

Nisem dobil odgovora, niti na telefon se niso javili. Tako da zame to ni resna firma.
Sem pa naročil Yaasa Desk.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

UnknownSoil ::

Cena je tudi malo sumljiva. Prosim sporoči, kakšna bo Yaasa.

SlimDeluxe ::

Malo pozno se javljam, dobil sem jo v četrtek. Naročil sem 160x80cm.
Pakiranje profi, v 2 paketih, je pa paket z mehanizmom kar težek.
Montaža bp, samo en vijak viška :)
Konstrukcija je res top, zadeva se praktično nič ne ziblje v nobeno smer, v nobenem od ekstremov (zgoraj in spodaj). Absolutno nobenega wobbla ob uporabi, čeprav imam mehansko tipkovnico in posledično precej tolčem po njej.
Mehanizem je precej tih, deluje res premium, kot kakšen dobro podmazan robot :)
Za njihov cable management kufer se nisem odločil, ker je predrag. Sem raje naročil Ikea Signum za pol cene z dostavo.

Manjše pripombe:
1. Čeprav naj bi bila miza bela, je ploha zgoraj malo siva. Malo me motijo zaobljeni robovi, ker nimam nobenega takega kosa pohištva. Če bi bila opcija, bi verjetno naročil samo stojalo in ostalo uredil sam.
2. Za premik v pozicijo 1 ali 2 moraš držati gumb cel čas, namesto da ga samo pritisneš in da se sam premakne.
3. Za odpremo naročila po plačilu s predračunom so rabili 3 dni... Priporočam katero od drugih opcij.

Pod črto: priporočam :)

Kar se tiče stanja med delom: sem za to stvar - mi paše, vsaj zaenkrat, cca. 2x po eno uro.
Jutri grem še po udobne crocsice, namesto "anti-fatigue mata", ker se mi zdi bolj praktično kot da ga stalno sem pa tja porivam.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Comandante ::

2. Za premik v pozicijo 1 ali 2 moraš držati gumb cel čas, namesto da ga samo pritisneš in da se sam premakne

Evropski predpis. Ce bi miza imela funkcijo, da se sama vozi, bi spadala v kategorijo robotov, ne pa miz, in tam veljajo povsem drugi varnostni standardi.

Jaz sem si moje mize doma sicer vse parametriral tako, da to funkcijo imajo... kliknes dvakrat, pa gre na visino, ker je res kul :) za trg tega zal ne smemo delati.

UnknownSoil ::

Hvala za review, mislim da bom jo kar naročil.

Comandante je izjavil:

2. Za premik v pozicijo 1 ali 2 moraš držati gumb cel čas, namesto da ga samo pritisneš in da se sam premakne

Evropski predpis. Ce bi miza imela funkcijo, da se sama vozi, bi spadala v kategorijo robotov, ne pa miz, in tam veljajo povsem drugi varnostni standardi.

Jaz sem si moje mize doma sicer vse parametriral tako, da to funkcijo imajo... kliknes dvakrat, pa gre na visino, ker je res kul :) za trg tega zal ne smemo delati.


Mogoče kakšen namig kako to naredit :D Lahko tudi na ZS, če ni primerno za javnost :D

Comandante ::

Mogoče kakšen namig kako to naredit :D Lahko tudi na ZS, če ni primerno za javnost :D

Ne mores, rabis interface (USB dongle) za parametriranje + software ki je samo intern. Zal, ne smem :)

Se pa da marsikaj spimpat, med drugim tudi da pelje okoli 50-55mm/s. Samo to je ze advanced setup, ker moras kalibrirat se obcutljivost collision protection sistema in pospeske/pojemke, drugace dobivas false triggerje. Hardware pa je neunicljiv, prenese vse ker je divje predimenzioniran.

techfreak :) ::

Zakaj pa firmware ni odprt? Domnevam da ni ravno neka skrivnost kako tocno krmili motorje, bi pa omogocal da si ljudje kaksno stvar prilagodijo.

Comandante ::

techfreak :) je izjavil:

Zakaj pa firmware ni odprt? Domnevam da ni ravno neka skrivnost kako tocno krmili motorje, bi pa omogocal da si ljudje kaksno stvar prilagodijo.

Gre se za varnost. Zato, ker spremenijo en na videz nepomemben parameter, recimo hod pogona, in ga fizicno lahko unicijo. Ali pa se huje, prestavijo kaksne parametre in pogon naredi referencno voznjo (reset) na napacno pozicijo, kar ima lahko za posledico da miza/cevi ob voznji navzgor razpadejo in se sesedejo, miza pade na eno stran, kar pa lahko resno poskoduje nekoga.

TÜV/GS/Bifma so zelo strogi glede tega kaj se sme in kaj ne.

Plus, ko nekaj crkne, ljudje pogledajo kaj pise na elektroniki, in nas klicejo in gnjavijo. Tega nocemo.

redtech ::

Mi izdelujemo dvižne mize po meri, ogrodje iz ALU profilov, plošča po izbiri, 2 pogona. Je za večno ni pa poceni :)

UnknownSoil ::

redtech je izjavil:

Mi izdelujemo dvižne mize po meri, ogrodje iz ALU profilov, plošča po izbiri, 2 pogona. Je za večno ni pa poceni :)

In kdo ste to vi?

SlimDeluxe ::

Comandante je izjavil:

2. Za premik v pozicijo 1 ali 2 moraš držati gumb cel čas, namesto da ga samo pritisneš in da se sam premakne

Evropski predpis. Ce bi miza imela funkcijo, da se sama vozi, bi spadala v kategorijo robotov, ne pa miz, in tam veljajo povsem drugi varnostni standardi.

Jaz sem si moje mize doma sicer vse parametriral tako, da to funkcijo imajo... kliknes dvakrat, pa gre na visino, ker je res kul :) za trg tega zal ne smemo delati.

Tnx za pojasnilo. Vprašanje pa kako se potem prodajajo kitajske variante pri nas - kot roboti? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lesena miza z vgrajenim računalnikom in urejenimi kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511758 (7038) Zimonem
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528173 (4940) STASI
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115491 (4767) black ice
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348628 (7009) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227143 (24632) root987

Več podobnih tem