» »

Predlogi za računalniške mize?

Predlogi za računalniške mize?

TheHusky ::

Zdravo!

Iščem računalniško mizo saj imam trenutno tisto kotno pisalno mizo in dva monitorja ne pašeta v en kot :)
Torej, miza mora bit dovolj široka za dva monitorja in še malo, imeti kakšen predal in dovolj prostora pod mizo seveda.

Želel si bi jo tudi v sivi barvi kot npr:


Sprašujem ker sem že gledal malo okoli po Momax, Lesnina ipd in ne najdem nič podobnega. Mogoče ima kdo od vas kakšno podobno mizo oz ve kje se dobi :)

Hvala

pero50 ::

Pri vsakem mizarju. Lahko poiščeš tudi razrez in robljenje plošč, kupiš lamelo in diy it's not a rocket science.

korenje3 ::

važn da sta 2 monitorja, ker 1 je premalo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gapi ()

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

važn da sta 2 monitorja, ker 1 je premalo.


Saj imamo dva očesa. Zato tudi dva zvočnika ponavadi kupimo.
Quack !

TheHusky ::

pero50 je izjavil:

Pri vsakem mizarju. Lahko poiščeš tudi razrez in robljenje plošč, kupiš lamelo in diy it's not a rocket science.

Je to boljš kukr že narjena miza iz pohištvenih trgovinc?

paraboŁa ::

Če za računalnikom preživiš več kot 3 ure na dan, potem ti močno priporočam dvižno mizo klik. Niso najbolj poceni in traja nekaj časa da se navadiš, ampak ne zamenjam več :D.

harmony ::

paraboŁa je izjavil:

Če za računalnikom preživiš več kot 3 ure na dan, potem ti močno priporočam dvižno mizo klik. Niso najbolj poceni in traja nekaj časa da se navadiš, ampak ne zamenjam več :D.

In nima managementa za kable...

Steinkauz ::

Reaper ::

Točno tu sem prejšnji teden naročil mizo, sporočili so, da bo dostavljena ta teden. Zaenkrat je bilo iz njihove strani (komunikacija in obveščanje) vse na visokem nivoju. Pričakujem, da bo enako veljalo tudi za mizo.

DePalmo ::

Mizarji so predragi, sem spraševal zase in so bile zlatarske cene. Razni ponudniki ala Rutar, Dipo, Lesnina nimajo nič pametnega na zalogi, sem pa našel v Momaxu eno ki se mi je dopadla, ampak je bila cena olala. Na koncu sem se odločil da jo "naredim sam" in sem skiciral načrt, napisal približne mere (zunanje so bile točne) in poslal Slovenijalesu kjer so mi zgornji plošči razrezali po mojih željah in obrobili. Tam sem tudi kupil noge (so me strašili da nebo dovolj stabilna in se bo majala ... pa ja de, nikamor ne bo šla) in me je miza stala z dostavo vred okoli 220 evrov.

Načrt (naknadno malenkost spremenjen):



Dejanska miza:





Plusi:
- unikatna
- zelo ugodna v primerjavi z ostalo ponudbo
- točno taka kot sem jo hotel

Minusi:
- nima lukenj za kable in s tremi zasloni, laptopom in en kup ostale šare je kablov kot dreka
- ni dvižna, a že razmišljam o nadgradnji

EDIT:
Preden pozabim. Sestra je dala narediti mizo mizarju, je na uč debela 3.5 cm in je že upognjena, moja je debela 2.5 cm in je ista kot prvi dan. Koliko pa nosi, se pa vidi na slikah, medtem ko od sestre je pol manjša in nosi pol manj robe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

SimplyMiha ::

Tam sem tudi kupil noge (so me strašili da nebo dovolj stabilna in se bo majala ...

Če so to te noge take, kot jih poznam, potem se zna sčasoma zamajat sploh ko daš svoj špeh gor pri pretikanju kablov... Naravnost zgrozim se ko sestra gor spleza da bi obesila zavese. Nikoli več takih nog!

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Potem imam srečo da mi nihče ne pleza po mizi ;)

LeQuack ::

DePalmo je izjavil:

Potem imam srečo da mi nihče ne pleza po mizi ;)


Meni se bi zdela boljša izraba prostora, če bi bila obrnjena proti steni. Zdaj zgleda kot da si en bančni uslužbenec in čakaš na stranke. Pa še tisti tepih na tleh moraš zamenjati s čem bolj higieničnim.
Quack !

starfotr ::

Luknje za kable lahko še vedno narediš. Obstajajo lepi zaključki lukenj, tudi najlonske ščetine, namesto golih lukenj.

Noge delajo pri nas, voga.si. Ugodno in kvalitetno.

DePalmo ::

Sam sem samo podal predlog mize in kakšno se dobi, če se malo znajdeš.

Drugače pa, meni pozicija ustreza ker nočem biti z hrbtom obrnjen proti vratom, tepih je redno čiščen, za luknje sem pa tudi že gledal ampak so svedri predragi, mizarja nisem pa še nobenega klical če bi mi jih prišel naredit. In je pač kakor je.

Če bi pa kdo omenil kakšne dobre električne noge, torej da bi lahko tele plošče obesil na njih, bi bil pa zelo vesel informacije.

harmony ::

Lepo si to naredil.

Unknown_001 ::

Ma ne kompliciraj. Kupi noge za mizo, naroč en 30mm ploh odet v ultrapas in prišrafaj noge.

Tista miza ki si jo nalimal v uvodnem postu izgleda zanimivo, realno pa so tiste police pod mizo neuporabne, oni predali pa pogojno uporabni ker se odpirajo v stol.

+

Zasnova je iz vidika trdnosti katastrofalna.

++

Nočna mora za brisanje prahu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

freesty ::

Poglej v ikei.. dobis razlicne plate in razlicne noge. Sam skombiniras. Pride pa plata 150x75 30eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mihor ::

DePalmo je izjavil:


Plusi:
- unikatna
- zelo ugodna v primerjavi z ostalo ponudbo
- točno taka kot sem jo hotel

Minusi:
- nima lukenj za kable in s tremi zasloni, laptopom in en kup ostale šare je kablov kot dreka
- ni dvižna, a že razmišljam o nadgradnji


Bravo! :) Jaz sem si prav tako omislil custom-made mizo pri slovenijalesu. Izrezejo ti lepo s CNC masino, noge pa sam nasraufas. Najvecji podvig je sicer dostava plate domov (v avto zihr ne bo pasala, ce je v L) in ce zivis v bloku, upas na dovolj veliko dvigalo.
Sam sem si sicer kupil modularni sistem za noge, ki ima integrirane kanale za kable, takole: (random link, izdelovalcev je pomojem veliko) http://www.voga.si/sl/izdelki/sistem-ve...
Glede lukenj za kable pa ni noben problem kupit glave za bor masino za rezat luknjo (rece se ji menda zagin venec) in si sam naredis luknjo na tocno doloceni tocki (zacni rezat z vrha, ker se ti bo na drugi strani znalo malo vec odlomit okoli luknje in bi grdo izpadlo). Pa ne pozabi na rozeto. ;)
Dvizne mize so pa ze pase, that's so 2010... :D

P.S.: Ikea ima bolj boge plate, po mojih izkusnjah. Sem eno nabavil, je bila sumljivo lahka... Notri je satovje iz kartona in se je ukrivila kot plahta, ko sem dal gor dva monitorja. Navadna iverka se ne bo tako zlahka.

P.P.S.: Kljub dosti boljsemu sistemu za noge in tadebeli plati sem prisel na priblizno tak budget kot ti, dobrih 200 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

DePalmo ::

Čeprav je moja narejena iz dveh kosov, sem vseeno doplačal dostavo tistih 30 evrov ;) V tretji štuk sva pa nesla dva, ker tavelika plošča je le malo pretežka da bi jo nesel sam. Noge sem pa seveda sam našraufal, predhodno premeril in premislil kako jih razporedit za večjo stabilnost. In kot pravim, miza nebo šla nikamor, je dovolj masivna da se lahko gor usedem če želim, a tega pač ne delam.

Sem že gledal tiste svedre, ampak so vsi okoli 40 EUR ali raje več (gledal sem dimenzije premera 6 cm) in da jih bom rabil natanko 3x, se mi zdi preveč.

Mene pač ne zanima kaj je "in", dvižno bi imel zaradi mojega zdravja. Ker preživim veliko ur za računalnikom, se mi že pozna v hrbtu ... Je pa zanimiv tistle sistem z integrirani vodili za kable. To + dvižna in je zmaga.

EDIT:
Ali sem takrat narobe gledal ali so se pa občutno pocenili: https://www.mimovrste.com/dodatki-elekt...
Tole je pa za vzet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

DePalmo ::

Imam vprašanje za tiste ki ste si vrtali luknje in dodali te pokrove (naprimer: https://www.merkur.si/specialno-okovje-... ).

Kmečka pamet mi pravi da če zvrtam luknjo 63mm in vstavim pokrov 60mm, bo 3mm lufta. Ali se pokrovi dejansko lepo vsedejo v te luknje ali imam prav in bojo vstavljeni in se premikali "prosto po prešernu"?

Ker če gledam tujino (USA), dobiš sveder za 2 inča in pokrov za dva inča, tiste izbokline na pokrovu ob strani pa sklepam da so mišljene da se pokrov lepo vsede in da ne gre kar tako iz luknje, medtem če bom imel 3 mm lufta ... bo rad skočil ven.

Razmišljam prav? Nebi rad vsega nabavil, nato pa ugotovil da sem imel prav ...

cmx89 ::

starfotr je izjavil:

Luknje za kable lahko še vedno narediš. Obstajajo lepi zaključki lukenj, tudi najlonske ščetine, namesto golih lukenj.

Noge delajo pri nas, voga.si. Ugodno in kvalitetno.



Kaj pa je ugodno? Vse lepo in prav, cenika pa ni da bi iskal...

fikus_ ::

Tele kronske žage so boljše:
https://www.merkur.si/krona-za-les-bosc...
One z vstavljenimi žaginimi listi rade počijo (venec, ki drži liste).

Vrtaš pa najprej z ene strani, dokler ne sredinski sveder pogleda skozi, potem z druge strani, da ne odlomiš roba za izstopni strani vrtanja.

krneki0001 ::

Tiste z vstavljenimi listi so res zanič. Te so konkretno boljše. Jih tudi sam uporabljam.

Ampak namesto v merkurju, kupujte v Interdiskontu. Je dosti ceneje, pa veliko boljša in večja izbira.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Hvala za nasvete, tega nisem vedel. Mi lahko kdo še poda odgovor na moje vprašanje o velikosti lukenj in nato teh pokrovov če razmišljam prav?

krneki0001 ::

Pokrov ima rob 6mm naokoli, tako da luknja mora biti manjša od tega roba. 60 ali 63mm ne igra vloge.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115384 (4660) black ice
»

Kaksno racunalnisko mizo imate?

Oddelek: Loža
172237 (1526) cebelar123
»

Kvalitetna rac. miza

Oddelek: Loža
285564 (3583) d4vid
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348606 (6987) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227034 (24523) root987

Več podobnih tem