» »

Najboljše dvižne pisarniške mize?

Najboljše dvižne pisarniške mize?

««
7 / 7
»
»»

Neon87 ::

karosha je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.

Hm, tole bi pa meni prišlo prav. Doma v pisarni sem omejena s prostorom in iščem manjšo dvižno mizo (samo za prenosnik + monitor + tipkovnico).
Mi lahko prosim poveš, če je vse štimalo s prodajalcem in dostavo? Glede na to, da pošiljajo iz UK, moram vračunati še carinjenje in DDV?


Miza je super, po nekaj dneh uporabe.
Jaz sem naročil od tam ko je pisalo DE stock, torej iz EU, nič davka, pri meni pa je bilo v treh dneh. Enostavno za sestavit, dobra navodila in to je to.
Dostava je bila 20€, vendar pa je bila ravno neka akcija za 20€ popusta, tako da mi je pokrilo ta znesek. Plačal sem 189.90€ za ogrodje z dostavo.

karosha ::

@Neon87 Hvala ti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karosha ()

Vedran ::

Kaj je točno razlika med Satius TWIN650NG in TWIN650?
In ali kaj vpliva na končnega kupca (fizična oseba ali podjetje), če pri nakupu Satius mize davek ni obračunan kot piše na njihovi spletni strani?

Comandante ::

Vedran je izjavil:

Kaj je točno razlika med Satius TWIN650NG in TWIN650?
In ali kaj vpliva na končnega kupca (fizična oseba ali podjetje), če pri nakupu Satius mize davek ni obračunan kot piše na njihovi spletni strani?

Sistema fizicno izgledata enako, s to izjemo, da ima TWIN 650NG elektroniko (razen napajalnega dela) integrirano na samih pogonih. To omogoca takojsnjo odzivnost (pod 200ms), kontrolna enota recimo potrebuje blizu sekunde. NG uporablja brezkrtacne motorje, kar v praksi pomeni lepsi tek ter predvsem mehkejsi start sistema.

Kar se tice zmogljivosti, sta sistema identicna. Nominalno dovoljena obremenitev je 120kg, v praksi pa dvigneta tam proti 200kg.

Vse se prodaja brez DDV - ker podjetje ni davcni zavezanec, davek placa samo ob nabavi robe, ne pa ob prodaji. To je mozno, ker ima podjetje letni promet manjsi od 50k€ (vsaj do zdaj ga je imelo). Ko bo ta meja presezena, bo podjetje postalo davcni zavezanec, in bo ob prodaji obracunavalo DDV (in ne vec ob nabavi). Za koncnega kupca je navedena cena v vsakem primeru koncna.

Vedran ::

To da je elektronika posebej in ni integrirana na samih pogonih je mogoče celo boljše v primeru okvare elektronike.
Če je zunaj pogona je lažje popravilo ali celotna zamenjava elektronike?
Tista sekunda več pri odzivnosti po moje ni tako huda.
Za Satius TWIN650NG si napisal, da uporablja brezkrtačne motorje. Kake motorje pa ima Satius TWIN650?
In ali je še kaka razlika med tema dvema modeloma Satius miz (TWIN650NG in TWIN650)?

30 EUR razlike v ceni ni veliko, toda škoda, da tudi dražji model ni do 500 EUR, ker tistim kateri kupujejo na podjetje bi potem šlo v osnovna sredstva (drobni inventar).

Comandante ::

To glede popravila je res. Vendar pa je v praksi tako, da so odpovedi elektronike hudo redke - ko odpove, pa ponavadi odleti napajalni del, ki je pri NG se vedno v svoji skatlici, pa bistveno ceneje je kot cela kontrolna enota.

"Stari" TWIN 650 uporablja obicajne krtacne DC motorje s permanentnimi magneti, ki jih vodi kontrolna enota - so neumni, od sebe dajejo samo signale hal senzorjev, in na osnovi teh dobijo odmerjen tok od kontrolne enote. Zelo zanesljiva tehnologija, v testih so z lahkoto zdrzali 30 000 hodov na polni obremenitvi (100 kil po nogi) in vec. Edina slabost je, da je pri samem zagonu vodenje nekoliko manj fino kot pri novem brezkrtacnem motorju, ter delay okoli 1000ms, odvisno od parametrov. Kot receno, novi startajo hitreje.

Sicer razlike med sistemoma ni nobene. Enake performanse, enaki hodi, enake visine.

dejanslo ::

Jaz sem vzel ta prejšnji twin 650 pa lahko potrdim, da se opazi trd začetek premika :) Delay me ne moti sploh. V ostalem se mi zdi pogon super - konstrukcija je kar težka, zato je miza stabilna.
Ploščo sem vzel custom pri na prejšnji strani omenjenem dokk. Imel sem neke precej specifične zahteve, skupaj z njihovimi predlogi pa imam sedaj ploščo, oz mizo, s katero sem zdaj že cca pol leta zelo zadovoljen.
There`s More Than One Way To Do It

mafijc ::

dejanslo je izjavil:


Ploščo sem vzel custom pri na prejšnji strani omenjenem dokk. Imel sem neke precej specifične zahteve, skupaj z njihovimi predlogi pa imam sedaj ploščo, oz mizo, s katero sem zdaj že cca pol leta zelo zadovoljen.


Kakšne dimenzije plošče in zahteve po "modifikacijah" si imel in kakšna je bila cena plošče na koncu?

Orlus ::

Ima kdo izkušnje z Ergoles dvižno mizo pro2?
https://www.ergoles.si/collections/dviz...

i33a ::

Tudi jaz se zanimam za isto dvižno mizo, kot Orlus zgoraj in pa Ikea Idasen (kjer mi pa ni všeč, da so samo v temnih barvah).
Kakšne izkušnje s katerokoli od teh dveh / predlog za kako tretjo?

Steinkauz ::



Lidl outlet bo mel zelo ugodno opcijo. Verjetno bodo sicer hitr šle, pa vedno je miljon folka na ta outlet

Vedran ::

Ali mogoče kdo ima kake izkušnje s temi mizami?
Povezava: https://ergochord.com/

dejanslo ::

mafijc je izjavil:

dejanslo je izjavil:


Ploščo sem vzel custom pri na prejšnji strani omenjenem dokk. Imel sem neke precej specifične zahteve, skupaj z njihovimi predlogi pa imam sedaj ploščo, oz mizo, s katero sem zdaj že cca pol leta zelo zadovoljen.


Kakšne dimenzije plošče in zahteve po "modifikacijah" si imel in kakšna je bila cena plošče na koncu?


Moja miza je postavljena v kot, kjer je bolj malo prostora, zato sem jo meril 0,5 cm do robov, da sem dobil čim več površine. Potrebno je bilo opraviti nekaj kotnih izrezov, da se miza lahko dviguje mimo ovir. Ker je že v osnovi bolj mala (120x80), na njej pa je cca 50kg opreme, sem hotel 2. nadstropje, na katerem je ta oprema, da mi ostane še uporaben spodnji nivo. Na spodnjem nivoju je tudi drsna "zadnja stena", za katero se skrivajo nekateri kabli in napajalniki. Na obeh nivojih pa so še po tri odprtine za kable.
There`s More Than One Way To Do It

Vedran ::

Navpični del noge v kateri je motor se pri mizi Satius TWIN650NG privijači za zgornje ogrodje ali pa se samo zatakne?
Sodeč po fotografijah na spletni strani mi se zdi kot da se samo zatakne. Ali to kaj vpliva na stabilnost?

Comandante ::

Vedran je izjavil:

Navpični del noge v kateri je motor se pri mizi Satius TWIN650NG privijači za zgornje ogrodje ali pa se samo zatakne?
Sodeč po fotografijah na spletni strani mi se zdi kot da se samo zatakne. Ali to kaj vpliva na stabilnost?

Zatakne, v bistvu gre za ogromno objemko, in privijaci. Privijaci se z enim konkretnim M10 vijakom, tako da je stabilno.

N-E-O ::

Je vzel kdo od Yaasa samo ogrodje? https://yaasa.com/en-eu/products/desk-f...

Me zanima, ce se uporablja enako, kot je pri Pro 2 izvedenki https://yaasa.com/en-eu/products/desk-p...
Follow the white rabbit.

tilenrogan ::

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!

132932 ::

tilenrogan je izjavil:

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!

Predvsem vprasaj, kdo jo se uporablja. Ker 90% jo dvigne, uporablja uro ali dve in nato spusti in nikoli vec ne dvigne.

kuglvinkl ::

tilenrogan je izjavil:

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!


Vpršanje je, kako bo ta ploh podprt., če bo dvotočkovno na koncih, potem se bom upognil zagotovo.
Your focus determines your reallity

tilenrogan ::

dvižni okvirji imajo po sredini prečno oporo, tako da nebo točkovno na robovih

132932 je izjavil:

tilenrogan je izjavil:

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!

Predvsem vprasaj, kdo jo se uporablja. Ker 90% jo dvigne, uporablja uro ali dve in nato spusti in nikoli vec ne dvigne.


dvižni sistem bo v uporabi, to ni uprašanje trenutno

Zgodovina sprememb…

132932 ::

tilenrogan je izjavil:

dvižni okvirji imajo po sredini prečno oporo, tako da nebo točkovno na robovih

132932 je izjavil:

tilenrogan je izjavil:

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!

Predvsem vprasaj, kdo jo se uporablja. Ker 90% jo dvigne, uporablja uro ali dve in nato spusti in nikoli vec ne dvigne.


dvižni sistem bo v uporabi, to ni uprašanje trenutno


Gres stavit? :)) Ves koliko takih sem ze slisal? Tudi takih, ki so dejansko imeli potrebo po okrepitvi misic okrog hrbtenice, 2m+ ipd? :)

Nabavi si 2-4 gajbici za pivo in nanju postavi svojo trenutno mizo. In sprobaj, ko bi rad znizal, odstrani gajbice. Malo vec dela ampak ti bo takoj vse jasno, pa se denarja ne bos metal v smeti.

To je pac se ena modna muha. Raje si dober stol kupi in pojdi na vsakih 55 minut sedenja za 5 minut na sprehod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

tilenrogan ::

132932 je izjavil:

tilenrogan je izjavil:

dvižni okvirji imajo po sredini prečno oporo, tako da nebo točkovno na robovih

132932 je izjavil:

tilenrogan je izjavil:

Pozdravljeni, vidim da pogovor ni aktiven že ves mesecev, ampak vseeno poskusim srečo. Zanimajo me vaše izkušnje glede "ploha" za mizo. In sicer nameravam na slovenijales naročiti oplemeniten iveral debeline 18 mm (160x80 dimenzije). Zanima me vaše mnenje ali bo debelina 18mm ustrezala, ali raje vzamem 25 mm. Ne bi sicer rad bilo kakšnega "posedanja" ploha v sredini ob večji obtežitvi. Že v naprej, hvala!

Predvsem vprasaj, kdo jo se uporablja. Ker 90% jo dvigne, uporablja uro ali dve in nato spusti in nikoli vec ne dvigne.


dvižni sistem bo v uporabi, to ni uprašanje trenutno


Gres stavit? :)) Ves koliko takih sem ze slisal? Tudi takih, ki so dejansko imeli potrebo po okrepitvi misic okrog hrbtenice, 2m+ ipd? :)

To je pac se ena modna muha. Raje si dober stol kupi in pojdi na vsakih 55 minut sedenja za 5 minut na sprehod.


hvala za mnenje, uporabljam v službi dvižno že precej časa. Ponavljam, ne zanimajo me rekreacijski predlogi, ampak zgolj izkušnje z 18mm plohom za dvižno mizo dimenzij 160x80

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

ajd ne utrujaj lyssa, kaj te briga kako hodi v službo...

kar se tiče teh 18mm. V službi imamo ja okol 20mm in se ne upogne, približno tvojih dimenzij. Lahko jutri natančneje pogledam.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Za 160x80 je 18mm v principu se ok debelina, odvisno od okvirja mize. Karkoli vec, bi osebno predlagal 25mm.

Debelejsa in tezja kot je plosca, boljsa je stabilnost in manj je zvijanja - ne glede na kakovost okvirja. Je pa res, da pri dobrem okvirju ne bos opazil bistvene razlike pri 160x80.

Sc0ut ::

Jaz mam 18mm iveral 270x70, pa mam na sredini z eno nogo podprto. Drugac bi zvilo ko žogo. Pa še tu se ob tipkanju čuti tresljaje.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gta4samo ::

Comandante je izjavil:

Za 160x80 je 18mm v principu se ok debelina, odvisno od okvirja mize. Karkoli vec, bi osebno predlagal 25mm.

Debelejsa in tezja kot je plosca, boljsa je stabilnost in manj je zvijanja - ne glede na kakovost okvirja. Je pa res, da pri dobrem okvirju ne bos opazil bistvene razlike pri 160x80.

Kaj pa debelina iveralne plošče, če bi na zadnjem robu (na sredini) zvrtal luknjo in na grommet način pritrdil npr. Ergotron HX stojalo za 42' TV (10kg)? Je 25mm dovolj oz. bi to zdržalo ali raje več? Miza naj bi bila cca. 1400x700mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gta4samo ()

kuglvinkl ::

Vedno daš lahko dve npr. 5mm debeli železni plošči recimo 200x200mm in na to daš stojalo. S tem ne boš odtrgal mize.
Your focus determines your reallity

Opkow ::

Imam 25 mm iveral, roka za dva monitorja vpeta za rob mize skupne teže 20 kg, drži kot pribito.

Comandante ::

Iveral je precej mocan, se posebej ce je oblecen v ultrapas ali kaj podobnega. 25mm mora zadostovati za 20kg monitor, samo ornk mora biti pritrjena roka.

Samo ne pretegniti vijakov, ker potem je treba luknje popravljati z epoksijem in lesnim prahom. Najboljse izkusnje imam z Spaxi (ali katerokoli kopijo le teh), drzijo boga in pol.

kuglvinkl ::

al pa M čez, široko podložko in (samozatezno?) matico.
Your focus determines your reallity

OrkAA ::

Ima kdo izkušnje z Ergohide? https://ergohide.com/sl

Me mika, ker res luštno zgleda, ampak končna cena tam okrog 1200 (skupaj s pripomočki) je vseeno kar zasoljena.

kuglvinkl ::

Les kupiš, ploščo ti naredi mizar, in kupiš noge, vsaj pol bi moral ušparat?
Your focus determines your reallity

DePalmo ::

Vedno sem kupoval 25mm plošče iz Slovenijales in ti lahko rečem da če bo podprto samo točkovno na straneh, se bo upognila. Vem ker se mi je že ena. Sedaj imam dvižno in je podprta na več točkah in je praktično fiksna.

Imam pa v njej zvrtano luknjo in nosilec za dva zaslona. Skupnih tež ne vem, se pa ne bo odtrgalo. Ko pa tipkam, se pa zasloni malce tresejo, tega pa dvomim da se da odpravit.
Nosilec je: https://www.mimovrste.com/monitorji-nos...
Zaslona sta: https://www.mimovrste.com/monitorji-61-...

Sedaj planiram dodati še tretji zaslon in še en enojni nosilec, 25mm plošča bo to preživela brez problema.

Dvižno mizo pa še vedno uporabljam. Ne bom rekel dnevno, jo pa nekje povprečno 2-3x na teden dvignem in delam stoje. Ampak ko jo dvignem jo ne dvignem samo za 10 minut, ampak nekje med 2-6 ur. Ja, tudi 6 ur sem že stal za mizo. Je pa moteče ker se mi takrat zasloni še bolj tresejo, kot pa ko je spuščena.

tomazic89 ::

Jaz sem dal plosco narediti lokalnemu mizarju. Predlagal je lepljenje 2x18mm iveral (oz mozno je da je 2x16 + ultrapas, pa je skupaj okoli ~35mm).
Oblika je priblizno taksna, le da je najozji del 70cm, najsirsi pa 120cm in bolj naraven polkrog v kotu.

Podnozje imam Ikea idasen, na katerega sem dodal profil iz zeleza na del, ki je 120cm. Miza je stabilna in bi se enkrat naredil identicno.

18mm bi jaz rekel da je ok, za navadno mizo, za stand-up bi sel na raje na 25mm

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Imam kotno pisalno mizo in bi rad nabavil dvizno podnozje. Dve nogi sta premalo, obstaja kaksna resitev za tretjo, kotno, dvizno nogo?

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

Imam kotno pisalno mizo in bi rad nabavil dvizno podnozje. Dve nogi sta premalo, obstaja kaksna resitev za tretjo, kotno, dvizno nogo?


Obstajajo rešitve, le malce dražje je.

Jaz sicer nimam kotne, vendar sem videl, da jo imajo na voljo tukaj: https://ergochord.com/

Poglej v katalog: https://static1.squarespace.com/static/...

Na tretji strani vidiš kotni model. Sicer pa priporočam podjetje Ergochord, cena je malce višja, vendar je res premium zadeva :) Jaz sem ful zadovoljen z mojo. Tudi dostavijo in postavijo na domu, super izkušnja.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ima kdo priporocilo za pisarnisko mizo z nastavljivo visino (elektricni motor), za cca. 250-30 EUR?

velikBrokoli ::

Za tako ceno najbrž najbolj ugodna Ikejina Rodulf:

https://www.ikea.com/si/sl/p/rodulf-dvi...

tilenrogan ::

velikBrokoli je izjavil:

Za tako ceno najbrž najbolj ugodna Ikejina Rodulf:

https://www.ikea.com/si/sl/p/rodulf-dvi...



ima kdo izkušnje?

Neon87 je izjavil:

karosha je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Za 234€ sem dobil super stabilno mizo, dvojni motor, shranjevanje programov višine, prikaz višine, tiha.
-https://www.ebay.de/itm/403761972948?va... (20€ popusta, tako da sem imel gratis poštnino) 190€
-desko sem dal delat v Slovenija les Hrast sonoma 115cmx70cm, debeline 25mm: 44€

Priporočam. Če bi se mi dalo in bi imel prostor ter bi lahko nudil garancijo, bi kamot preprodajal kompletek za najmanj 300€.

Hm, tole bi pa meni prišlo prav. Doma v pisarni sem omejena s prostorom in iščem manjšo dvižno mizo (samo za prenosnik + monitor + tipkovnico).
Mi lahko prosim poveš, če je vse štimalo s prodajalcem in dostavo? Glede na to, da pošiljajo iz UK, moram vračunati še carinjenje in DDV?


Miza je super, po nekaj dneh uporabe.
Jaz sem naročil od tam ko je pisalo DE stock, torej iz EU, nič davka, pri meni pa je bilo v treh dneh. Enostavno za sestavit, dobra navodila in to je to.
Dostava je bila 20€, vendar pa je bila ravno neka akcija za 20€ popusta, tako da mi je pokrilo ta znesek. Plačal sem 189.90€ za ogrodje z dostavo.



Kako se obnese po letu dni ? :)

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Jaz iščem pa kombinacijo statične in dvižne mize v L postavitvi, a pozna kdo kakšno tako varianto? En raven del do vogala bi moral biti dvižen, ostalo pa fiksno. Pa ko se miza spusti se mora lepo usesti na fiksen del.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

</head> ::

Kaj pa mize s štirimi nogami? Ne bi rad kupoval od kitajcev.
Kaj takega: https://www.flexispot.com/flexispot-4-l...

vidko54 ::

https://www.salonpohistva.si/dvizna-pis... - to sem jaz naročil slabo leto nazaj. Je draga, ampak če hočeš kvaliteto boš s to zadovoljen.

Majo pa tle tud cenejše, kok sm zdej na hitr pogledal, takrat jih še ni bilo. Mogoče si poglej, če ti kaj pade v oko. https://www.salonpohistva.si/dvizne-pis...
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lesena miza z vgrajenim računalnikom in urejenimi kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511767 (7047) Zimonem
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528177 (4944) STASI
»

Pisalna stoječa miza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115493 (4769) black ice
»

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Oddelek: Loža
348629 (7010) c00L3r
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227147 (24636) root987

Več podobnih tem