» »

Posledice Manchesterskega napada?

Posledice Manchesterskega napada?

««
11 / 20
»»

zmaugy ::

Isto bi lahko trdil za modele, ki verjamejo da je Zemlja stara 6000 let.

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Dejstvo je, da se Koran lahko interpretira na več načinov

No pa interpretiraj te verze drugače!


A si imel kdaj v roki naše Sveto pismo? :)


mi smo imeli reformacijo oni ne!
Kot drugo, nikjer nisem rekel da je sveto pismo Ok, razen če me citiraš...

Samael ::

Scaramouche je izjavil:

Samael je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Dejstvo je, da se Koran lahko interpretira na več načinov

No pa interpretiraj te verze drugače!


A si imel kdaj v roki naše Sveto pismo? :)


mi smo imeli reformacijo oni ne!
Kot drugo, nikjer nisem rekel da je sveto pismo Ok, razen če me citiraš...


Bilo je preprosto vprašanje v sklopu konteksta (pisanja zgoraj), ne trditev. Nikar tako agresivno! :)

jype ::

Scaramouche> mi smo imeli reformacijo oni ne!

Niste je imeli. Protestantov imate komaj za vzorec.

Scaramouche ::



Niste je imeli.


meltdown number .....

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

jype je izjavil:

Scaramouche> mi smo imeli reformacijo oni ne!

Niste je imeli. Protestantov imate komaj za vzorec.


Protestanti so večji ekstremisti kot katoliki.

jype ::

Berserker> Protestanti so večji ekstremisti kot katoliki.

To reče vsak katolik, ja.

V resnici protestantje Biblijo berejo manj dobesedno kot katoliki, pa tudi več so pripravljeni storiti za sočloveka.

Scaramouche> meltdown number

Zmanjkalo argumentov?

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

Isto bi lahko trdil za modele, ki verjamejo da je Zemlja stara 6000 let.

Konec koncev, jaz pozdravljam to, da jih manj verjame v nebuloze, kaj naj rečem. Dobro za njih.

Kljub vsemu imaš v ZDA cca 75% vernih, mnogi od teh so globoko verni. Kreacionistov (beri: krščanskih fundamentalistov) je vsaj 45% in verjetno je koga res sram priznati, da verjame v takšne oslarije.

Neobhoden je tudi podatek, da je v trenutni sestavi kongresa v ZDA 91% samoizpovedanih kristjanov, 10 pa se jih ni želelo izreči ali pa so ateisti. To so poklicni politiki, ki se izrekajo za kristjane zato, ker jim to prinaša volilce - in če želijo biti naslednjič zopet izvoljeni, morajo tudi delat v skladu s svojo veroizpovedjo.

Spomnimo: vsa poanta tega pisanja o veroizpovedi v ZDA je v tem, da te je zanimalo, kako lahko bombandiranje bolnišnic in kolateralno škodo pospravimo pod rubriko "krščanska ljubezen".
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Scaramouche je izjavil:

Samael je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Dejstvo je, da se Koran lahko interpretira na več načinov

No pa interpretiraj te verze drugače!


A si imel kdaj v roki naše Sveto pismo? :)


mi smo imeli reformacijo oni ne!
Kot drugo, nikjer nisem rekel da je sveto pismo Ok, razen če me citiraš...

Spet preskakuješ med temami. Ni vprašanje, ali mi danes (znamo?) drugače interpretirati Sveto pismo; vprašanje je bilo, če si že kdaj imel v rokah naše Sveto pismo. Oziroma vprašanje med vrsticami je, če si že kdaj bral, kaj vse dobesedno zagovarja naše Sveto pismo? Od suženjstva, kamenjanja prešuštnic, celo starši naj bi svojega neubogljivega otroka morali kamenjati... Stara zaveza je krasen vir navdiha za strahote, ki jih lahko zavdamo posameznikom ali skupinam v imenu boga, če bodo okoliščine prave. Samo pravega papeža ali pridigarja rabiš, pa dovolj demagogije in strahu pred tujci plasirat ljudem. Plošča se lahko hitro obrne.

Še več, določene krščanske verske ločine (tudi mainstream RKC) danes odkrito pozivajo k šikaniranju, zatiranju ali celo fizičnemu nasilju nad homoseksualci ter ženskami, ki se odločajo za splav. Ja - na podlagi Svetega pisma.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

dice7 ::

Scaramouche je izjavil:

mi smo imeli reformacijo oni ne!

Zdaj se pa se reformiraj da bos kompatibilen z zahodu, trenutno si po razmisljanju na nivoju ahmeda, samo da raje prepustis drugim da opravljajo ta umazano delo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Berserker ::

jype je izjavil:

Berserker> Protestanti so večji ekstremisti kot katoliki.

To reče vsak katolik, ja.

V resnici protestantje Biblijo berejo manj dobesedno kot katoliki, pa tudi več so pripravljeni storiti za sočloveka.

Scaramouche> meltdown number

Zmanjkalo argumentov?


Večina krščanskih ekstremistvo pripada protestanskim ločinam v USA.

Katolištvo je mrtvo v Evropo. Statistika ti pokaže da so ostali zgolj še starejši občani in občanke.

arnecan1 ::

Prej je bila omenjena Westboro Baptist Church. Naj avtor prosim izbrska prosim še podatek, koliko članov ima tale vesoljna cerkev. Vemo, da obstajajo skrajneži tudi med kristjani in hindujci ter budisti, ampak ne vidim, da bi organizirano in množično preganjali druge in jih pobijali.

Pa še tole:
1. Islam se ne bo sekulariziral kakor krščanstvo ali druge vere. Po vseh poskusih do sedaj se ni in se ne bo. Ni uspelo niti Stalinu, Titu ter Ataturku. Turčija je samo zadnji primer. Naslednji primer zna biti Bosna. Čez kakšno generacijo, morebiti dve.
2. Kakšni v Evropi rojeni in vzgojeni muslimani? To je tisto, kar eni ne uvidite, islam se bo nagnil na stran fundamentalizma, pa naj bodo njeni pripadniki rojeni v Evropi ali na Antarktiki. Ker če boš vzdignil glas za liberalno različico islama, ti hitro oddrobijo glavo.

Če vidimo Marijo z podgano ali sežgano Sveto pismo, pač pride do zgražanja in polemike. Če sežgete Koran, dobite vsaj par mrtvih. Islam je fašistična ideologija, od zatiranja žensk do odpadnikov in drugače mislečih. In to se ne bo spremenilo. Vprašajte Kopte v Egiptu ali kristjane in jazide na Bližnjem Vzhodu. Ali pa vpašajte tiste, ki jih maltretirajo šarija kontrole v Londonistanu.

vostok_1 ::

Nekaj razumi jype (dice7):

Musliman ti lahko mirno laže v faco in bo vseeno lahkotno spal, ker ve da bo šel v nebesa.
Taqiya to dovoljuje. Laganje nevernikom je halal.

Islamist/Musliman lahko pred celim svetom pove da popolnoma podpira LGBT skupnost, pa nihče iz svoje grupe mu ne more tega očitati.
Kristjani seveda tudi lažejo, ampak oni se morajo skrivat, ker te klavzule nimajo.

In to Islamisti pridno izkoriščajo. Na TVju lepo govorijo kako so tolerantni, da dobijo zaupanje ljudi, državno podporo, v mošejah pa kill the kufar. In imam mu sploh ne more nič očitat.

Saj pravim, vi SJWji, ki se držite samo vaših premožnejših belih sosesk ščijete po drugih, češ kako so ____fobni.
V resnici, če bi bili postavljeni v tako situacijo bi vas v roku enega dneva pokončali. Pa ne mislim, fizično. Obrnli bi vas za 360 stopinj in en bi niti vedli kaj se je zgodilo.
"tisti prekleti ____" pa itak ne smete izjavit.
Skratka, držite se svojih upper-middle class belih sosesk, for your own good.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

Heavy je izjavil:

D3m je izjavil:

To misliš no-go cone na Švedskem? :D


Pa tiste v UK, Franciji, Belgiji... ampak to je samo mit, ki nima veze z ničemer.
bil v londonu pa mi nihče nič ni reko o no go conah.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Isto bi lahko trdil za modele, ki verjamejo da je Zemlja stara 6000 let.

Konec koncev, jaz pozdravljam to, da jih manj verjame v nebuloze, kaj naj rečem. Dobro za njih.

Kljub vsemu imaš v ZDA cca 75% vernih, mnogi od teh so globoko verni. Kreacionistov (beri: krščanskih fundamentalistov) je vsaj 45% in verjetno je koga res sram priznati, da verjame v takšne oslarije.

Neobhoden je tudi podatek, da je v trenutni sestavi kongresa v ZDA 91% samoizpovedanih kristjanov, 10 pa se jih ni želelo izreči ali pa so ateisti. To so poklicni politiki, ki se izrekajo za kristjane zato, ker jim to prinaša volilce - in če želijo biti naslednjič zopet izvoljeni, morajo tudi delat v skladu s svojo veroizpovedjo.

Spomnimo: vsa poanta tega pisanja o veroizpovedi v ZDA je v tem, da te je zanimalo, kako lahko bombandiranje bolnišnic in kolateralno škodo pospravimo pod rubriko "krščanska ljubezen".


Približno takole, ane?

http://www.vicevi.rs/vicevi/mujo-i-haso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vostok_1 ::

Saj tudi Breivik je človek.
Nihče ne trdi, da niso ljudje.

Ampak indoktrinacija spremeni človeka. Pa ne mislim, politična indoktrinacija. Čist obična day to day vzgoja.
Če si vzgojen v kulturi, kjer so ženske sužnji, nevernice pa sploh produkt za enkratno uporabo.
Tega človeka po 20 letu, skoraj ne ujameš več. Izredno izredno težko.
Če ti ga že uspe s palico umirit, prvo priložnost, ki bo imel, da poizkusi...bo vrjetno poizkusil.

Ni zastonj, da so vse grupe od civilizacije naprej pravile, da treba že od malih nog vadit.
Možganske poti se formirajo in se v kasnejših letih ustalijo.

Boljševiki pa kljub temu želijo premenit pšenico v koruzo, tud če prebivalstvo doma strada.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

jaz sem se nekaj časa družil z bosanci pa so bili normalni. edino kaj skupnega nismo imeli, ker so rad hodili drug drugemu na obisk in edino kaj so delati je bilo pitje ali kajenje in small talk. meni osebno nezanimivo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ADIJOOO ::



No tudi za Slovenijo je še nekaj upanja : http://www.rtvslo.si/slovenija/turski-z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

dice7 ::

vostok_1 je izjavil:

Nekaj razumi jype (dice7):

Musliman ti lahko mirno laže v faco in bo vseeno lahkotno spal, ker ve da bo šel v nebesa.
Taqiya to dovoljuje. Laganje nevernikom je halal.
so politiki potemtakem muslimani?
Donald bi lahko bil Oranzni al-Amerikani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Samael ::

vostok_1 je izjavil:


Saj pravim, vi SJWji, ki se držite samo vaših premožnejših belih sosesk ščijete po drugih, češ kako so ____fobni.
V resnici, če bi bili postavljeni v tako situacijo bi vas v roku enega dneva pokončali. Pa ne mislim, fizično. Obrnli bi vas za 360 stopinj in en bi niti vedli kaj se je zgodilo.
"tisti prekleti ____" pa itak ne smete izjavit.
Skratka, držite se svojih upper-middle class belih sosesk, for your own good.


A to si si dobesedno namislil neki imaginarni sloj ljudi, jim dodal neke lastnosti, orisal okolje kjer zivijo itd?
Kako se ze tej igrici rece? Sims? Sims city? Al nekaj tazga?
Mislim kaksne budaleštine se še ne bodo sproducirale v tej temi. Verjetno so vsi, ki se ne strinjajo s teboj iz neke vrste imaginarnega slovenskega Bel Air-a, al kaj? Tako pač, kot vidiš v ameriških filmih?
Aja, ej, živijo sosed!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

arnecan1 ::

Samael je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Saj pravim, vi SJWji, ki se držite samo vaših premožnejših belih sosesk ščijete po drugih, češ kako so ____fobni.
V resnici, če bi bili postavljeni v tako situacijo bi vas v roku enega dneva pokončali. Pa ne mislim, fizično. Obrnli bi vas za 360 stopinj in en bi niti vedli kaj se je zgodilo.
"tisti prekleti ____" pa itak ne smete izjavit.
Skratka, držite se svojih upper-middle class belih sosesk, for your own good.


A to si si dobesedno namislil neki imaginarni sloj ljudi, jim dodal neke lastnosti, orisal okolje kjer zivijo itd?
Kako se ze tej igrici rece? Sims? Sims city? Al nekaj tazga?
Mislim kaksne budalšetine se še ne bodo sproducirale v tej temi. Verjetno so vsi, ki se ne strinjajo s teboj iz neke vrste imaginarnega slovenskega Bel Air-a, al kaj? Aja, ej, živijo sosed!

Jaz sem razumel da misli na Zahodno Evropo. Sem bil tam in vem, da obstajajo četrti, ki so pravzaprav geti. No, v takem 2 milijonskem getu zaenkrat živimo tudi Slovenci.

Ljudje kot mtosev nimajo razjasnjenih osnovnih pojmov. Za njih je vsak človek enak. Pa nismo. Vsi ljudje smo enaki samo v toliko, da smo pod kožo krvavi.

In pri kulturah je razlika še večja. Pa se ne bi spuščal v debate, katera je boljša, katera je slabša. Verjetno je za vsakega njegova kultura boljša. In tu je tudi problem. Muslimani se selijo v naše okolje, ki je takšno kot je zaradi naše kulture obdržali pa bi svojo. In s tem okužili gostitelja.

Stvar gre tako daleč, da bi jim nekateri celo pustili šarijo.

Rezultat tega bo porast skrajnih skupin. In to ne tipa Breivik, ki je bil osamljen človek z psihičnimi problemi (pravzaprav je bil nor, ne samo moten!), ampak pravih organiziranih skupin, ki bodo začele izvajati povračilne napade. Pa seveda porast podpore skrajnim strankam.

energija ::

Eni živijo v ograjeni soseski, drugi ste pa muslimani.

Kdo vas bo pa nahranil, ko se boste znebili nacije? Aja, roboti vas bojo futrali :D

Samael ::

energija je izjavil:

Eni živijo v ograjeni soseski, drugi ste pa muslimani.


Ograjene soseske? A to imamo v sloveniji? Ali pa spet preveč ameriških serij in filmov? :)

arnecan1 ::

Samael je izjavil:

energija je izjavil:

Eni živijo v ograjeni soseski, drugi ste pa muslimani.


Ograjene soseske? A to imamo v sloveniji? Ali pa spet preveč ameriških serij in filmov? :)

Pa saj ni mislil v Sloveniji. A ne znaš čitat?

Je pa res, da je celotna Slovenija zaenkrat še otoček miru. Bosanski muslimani v Sloveniji so še večinoma ostanek Titove šole trde roke. V Bosni ta različica jugoslovanskega sekularnega islam počasi izginja.

energija ::

Samael je izjavil:

energija je izjavil:

Eni živijo v ograjeni soseski, drugi ste pa muslimani.


Ograjene soseske? A to imamo v sloveniji? Ali pa spet preveč ameriških serij in filmov? :)


Ja, so so skupinski bloki ki imajo na vhodu na dvorišče varnostnika. Sorči starči ker si moral zagrabiti za napačno prispodobo, dobro vemo zakaj se zatikate v mankajoče vejice in prispodobe ki niso 100% korektne.

Ker skupinski bloki spet ni prava prispodoba, boš sedaj spet lahko rajal, kako so muslimani in črnci intelektualci ki bojo rešili Evropo pred naciji. Evropa 2025 na Marsu! Pa pedofilija po koranu ni haram, spet bonus za ta tvoje.

Samael ::

arnecan1 je izjavil:

Samael je izjavil:

energija je izjavil:

Eni živijo v ograjeni soseski, drugi ste pa muslimani.


Ograjene soseske? A to imamo v sloveniji? Ali pa spet preveč ameriških serij in filmov? :)

Pa saj ni mislil v Sloveniji. A ne znaš čitat?

Ampak? Kolikor je pojasnil, je mislil točno to.

Samael ::

energija je izjavil:


Ja, so so skupinski bloki ki imajo na vhodu na dvorišče varnostnika. Sorči starči ker si moral zagrabiti za napačno prispodobo, dobro vemo zakaj se zatikate v mankajoče vejice in prispodobe ki niso 100% korektne.


V bistvu da. Če gradiš argument na nečem, naj to ne bo potegnjeno iz riti, ampak dejanska realnost. Če mi gre kaj na jetra pri tovrstnih debatah je to, da sogovornik zgradi neki fiktivni svet, ga uporabi kot argument in nato interpretira kot dejstvo.
Kako potem pričakuješ, da te bo nekdo (z izjemo somišljenikov - ki jim je spet cilj za vsako ceno zmagati v fiktivnem argumentu) jemal resno?

next3steps ::

Še enkrat, zakaj se bojite ekstremistov Islama, ko pa dnevno pri nas več škode naredijo ljudje Cerkve, ki se jih sploh ne tretira kot ekstremistov? Zamegljeni razum? Dvojni standardi? Populisti? Morda še vedno vpliv cerkvenih dogem na vas?

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

next3steps je izjavil:

Še enkrat, zakaj se bojite ekstremistov Islama, ko pa dnevno pri nas več škode naredijo ljudje Cerkve, ki se jih sploh ne tretira kot ekstremistov? Zamegljeni razum? Dvojni standardi? Populisti? Morda še vedno vpliv cerkvenih dogem na vas?


Še enkrat!

Ateisti ne maramo cerkve in nočemo da se neumnosti ki se ne dajo dokazati učijo otrokom!

Polega tega vidimo nereformiran Islam ki prihaja v milijonih sem in se bojimo še več tega sranja.

Že dovolj imamo cerkve in še ena bi pomenila clash of civilizations!



KAJ NI JASNO?

next3steps ::

Da sta 2 slovenca od 3, ki naredita sranje v Sloveniji označena kot navadna zločinca, čeprav sta od Cerkvenega Boga odposlana človeka? Zakaj nista tudi onadva ekstremista? Zakaj teh verskih skrajnežov ne postavimo pred puške?

pirat ::

Zakaj v temo o terorističnem napadu v Manchestru, za katerega je odgovornost prevzela teroristična organizacija Islamska država, ter za katerega kasnejše aretacije nakazujejo, da najbrž ni bil delo osamljenega skrajneža, pač pa del širše akcije, vpletate Cerkev?

Cerkev s tem dogodkom nima nobene povezave, relativiziranje problematike moznih posledic teroristicnega napada v Manchestru, pa meni osebno deluje tako, da drugega opravicila, pojasnila, komentarja v bistvu nimate.

Je pa vprasanje, ki ga je zastavil OP pomembno. Bi bilo lepo ce bi bil kdo sposoben odgovoriti brez relativiziranja.

PaX_MaN ::

vostok_1 je izjavil:

Napovedujem extremne protiukrepe v segmentu nadzora itd...

Že storjeno.

next3steps ::

pirat je izjavil:

Zakaj v temo o terorističnem napadu v Manchestru, za katerega je odgovornost prevzela teroristična organizacija Islamska država, ter za katerega kasnejše aretacije nakazujejo, da najbrž ni bil delo osamljenega skrajneža, pač pa del širše akcije, vpletate Cerkev?

Cerkev s tem dogodkom nima nobene povezave, relativiziranje problematike moznih posledic teroristicnega napada v Manchestru, pa meni osebno deluje tako, da drugega opravicila, pojasnila, komentarja v bistvu nimate.

Je pa vprasanje, ki ga je zastavil OP pomembno. Bi bilo lepo ce bi bil kdo sposoben odgovoriti brez relativiziranja.

Ni pomembno. Če so za to krivico krivi posamezniki neke vere, ni potrebno te krivde posplošiti na vse.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Ja rekel sem streljat na migrante v kontekstu - kadar ilegalno pridejo preko meja.

Ja, to je vojni zločin.



Ne ni, ilegalce se lahko strelja, če tako postaviš zakon. Madžarska je tak zakon sprejela.

next3steps ::

Sam obstoj zakona ne pomeni, da se ga sme izvajati. Oziroma se lahko, v kolikor imajo snežinke vsepovsod svoje kremplje zraven.

pirat ::

next3steps je izjavil:

pirat je izjavil:

Zakaj v temo o terorističnem napadu v Manchestru, za katerega je odgovornost prevzela teroristična organizacija Islamska država, ter za katerega kasnejše aretacije nakazujejo, da najbrž ni bil delo osamljenega skrajneža, pač pa del širše akcije, vpletate Cerkev?

Cerkev s tem dogodkom nima nobene povezave, relativiziranje problematike moznih posledic teroristicnega napada v Manchestru, pa meni osebno deluje tako, da drugega opravicila, pojasnila, komentarja v bistvu nimate.

Je pa vprasanje, ki ga je zastavil OP pomembno. Bi bilo lepo ce bi bil kdo sposoben odgovoriti brez relativiziranja.

Ni pomembno. Če so za to krivico krivi posamezniki neke vere, ni potrebno te krivde posplošiti na vse.


Je pomembno. OP sploh ni omenjal posplosevanja krivde na vse pripadnike islama, pac pa je izpostavil vprasanje posledic taksnega teroristicnega napada v celotni druzbi - od dodatnih varnostnih ukrepov, zmanjsanja zasebnosti do (najbrz dodatno slabsega) javnega mnenja o pripadnikih islama. Recimo, da si ateist v UK, kjer se povecuje pritisk na enkripcijo... nisi pripadnik cerkve, nisi pripadnik islama, nisi terorist - a vseeno se lahko zgodi, da bos ostal brez enkripcije.

Zato moje vprasanje: zakaj se na vsako izpostavljeno teroristicno dejanje, debata na koncu spremeni v debato o cerkvi ? Se res ne zavedate, da postajate zelo podobni ekstremisti, kot npr. najbolj goreci pripadniki SDS (o katerih verjamem, da nimate dobrega mnenja)? Zakaj torej taksno posnemaje njih? Za SDS je vedno dezurni krivec Kučan (ni vazno kaj ga vprasas), tukaj vas je nekaj, kjer je vedno dezurni krivec cerkev.

Da ne bomo off-topic... Mislis, da lahko umor 22 ljudi (tudi otrok) ter hujse telesno poskodovanje skoraj 60 ljudi, izvedeno v javnosti na nacin kot je bilo izvedeno v Manchestru, ostane brez posledic pri zakonodajalcih, pri javnem mnenju, pri odnosu do drugih ljudi? Kateri ukrepi so mozni, da se verjetnost ponovitve taksnega dogodka zmanjsa (predvsem v smislu, da to ni prvi primer, ko se je radikaliziral potomec priseljencev, ki pa je bil rojen v EU)? In pri moznih ukrepih je potrebno upostevati, da morajo biti tudi realno izvedljivi - ce ideje o vzgoji, integraciji, ipd... niso tudi podprte z budgeti so samo to - ideje.
Torej - imas kak odgovor ali mnenje, ali samo svojo mantro, da "da je cerkev kriva" ?

next3steps ::

pirat je izjavil:

next3steps je izjavil:

pirat je izjavil:

Zakaj v temo o terorističnem napadu v Manchestru, za katerega je odgovornost prevzela teroristična organizacija Islamska država, ter za katerega kasnejše aretacije nakazujejo, da najbrž ni bil delo osamljenega skrajneža, pač pa del širše akcije, vpletate Cerkev?

Cerkev s tem dogodkom nima nobene povezave, relativiziranje problematike moznih posledic teroristicnega napada v Manchestru, pa meni osebno deluje tako, da drugega opravicila, pojasnila, komentarja v bistvu nimate.

Je pa vprasanje, ki ga je zastavil OP pomembno. Bi bilo lepo ce bi bil kdo sposoben odgovoriti brez relativiziranja.

Ni pomembno. Če so za to krivico krivi posamezniki neke vere, ni potrebno te krivde posplošiti na vse.


Je pomembno. OP sploh ni omenjal posplosevanja krivde na vse pripadnike islama, pac pa je izpostavil vprasanje posledic taksnega teroristicnega napada v celotni druzbi - od dodatnih varnostnih ukrepov,

Varnostni ukrep je ta, da se locira potencialne skrajneže in se jih eliminira. Kakopak so potencialni skrajneži ponavadi vsi, ki niso vaši.

vostok_1 ::

Res nisem, ampak je debata zanesla v to smer.

Me pa vseeno firbec...ali je ob danih razmerah, upravičeno bolj nadzorovati eno skupino kot pa drugo?

Bi bilo prav, da policija posveča isto efforta v katolike kot pa muslimane v angliji?
Konceptualno sem sicer res proti nadzoru, ampak i'm keeping it real.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Vsekakor. Več smrti povzročijo kot pa muslimani. Seveda ne v enem momentu, lahko pa si poiščeš podatke, kjer preko leta ubijejo več ljudi, kot pa muslimani v enkratnih dogodkih čez leto.

vostok_1 ::

V angliji katoliki, v tem desetletju pobijejo več? Zanimivo. Lahko vseeno linkaš podatke.

Kakorkoli že, se pa vseeno strinjaš, da rizične skupine je upravičeno bolj nadzorovati.
Sedaj sam še jypetu pa dice7 to prosim razloži
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Tudi Jure pravi tako. Med rizične pa spadajo tudi neofašisti, snežinke in ostali nebodigatreba.
571 (homicides)
skoraj vsak četrti britanc je katolik
571/4
142 smrti, če se grem idiota, zaradi kristjanov.
Pazi to, za zadnjim večjim terorističnim napadom je stala teroristična skupina. Predstavljaj si, da bi za vsako nepotrebno smrtjo kristjana stala taka skupina. Smrti bi bilo več - in to ogromno.

vostok_1 ::

@pax_man

Ker to je nonsense. Kultura kristjanov in proto-mulsimanov je bila v tistem času približno ista ali zelo podobna.
Samo pač kodificiralo se je.

Problem je, ker Islam je začel takrat vsem dobro poznan troublemaker. Kateri je približno vedel kaj dela in namenoma dal take omejitve.

Krščanstvo se je prebilo, ker osnovni teksti so bili bolj odprti do interpretacije in nekoliko bolj verski in manj posvetni. Še posebej nova zaveza. Ni zastonj, da so protestanti začeli moderni svet.

next3steps je izjavil:

Tudi Jure pravi tako. Med rizične pa spadajo tudi neofašisti, snežinke in ostali nebodigatreba.
571 (homicides)
skoraj vsak četrti britanc je katolik
571/4
142 smrti, če se grem idiota, zaradi kristjanov.
Pazi to, za zadnjim večjim terorističnim napadom je stala teroristična skupina. Predstavljaj si, da bi za vsako nepotrebno smrtjo kristjana stala taka skupina. Smrti bi bilo več - in to ogromno.


Nisem opazil, da bi to pravil. Pravzaprav vs čas govori, kako se ne sme diskriminirat. Kdo ga razume.


Čak, torej ko se zgodi umor, katolik zavriska Bogu hvala or something?
A denarni tokovi iz vatikana za te umore so tudi poznani?
A so tud undercover posnetki, kjer na zahodu farji pridigajo o ubojih nevernikov?

Če že bi morali katolike, predvsem menihe obravnavat za pedofilijo, ne pa organiziran terorizem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

pirat ::

next3steps je izjavil:

pirat je izjavil:

next3steps je izjavil:

pirat je izjavil:

Zakaj v temo o terorističnem napadu v Manchestru, za katerega je odgovornost prevzela teroristična organizacija Islamska država, ter za katerega kasnejše aretacije nakazujejo, da najbrž ni bil delo osamljenega skrajneža, pač pa del širše akcije, vpletate Cerkev?

Cerkev s tem dogodkom nima nobene povezave, relativiziranje problematike moznih posledic teroristicnega napada v Manchestru, pa meni osebno deluje tako, da drugega opravicila, pojasnila, komentarja v bistvu nimate.

Je pa vprasanje, ki ga je zastavil OP pomembno. Bi bilo lepo ce bi bil kdo sposoben odgovoriti brez relativiziranja.

Ni pomembno. Če so za to krivico krivi posamezniki neke vere, ni potrebno te krivde posplošiti na vse.


Je pomembno. OP sploh ni omenjal posplosevanja krivde na vse pripadnike islama, pac pa je izpostavil vprasanje posledic taksnega teroristicnega napada v celotni druzbi - od dodatnih varnostnih ukrepov,

Varnostni ukrep je ta, da se locira potencialne skrajneže in se jih eliminira. Kakopak so potencialni skrajneži ponavadi vsi, ki niso vaši.


Vidis? Ker v resnici nimas odgovora na to, kako locirati potencialne skrajneze, tako peljes pogovor v drugo smer in pripisujes sogovorniku nekaj, cesar ni nikoli izrekel. Temu se v civiliziranem svetu lahko rece tudi laž, pove pa bistveno vec o tebi, kot meni.

Drugo: resno mislis s tem, da bi vse _potencialne_ kar _eliminiral_? Mar ni za eliminacijo potrebno zagresiti kaj vec, kot biti samo _potencialni_? Zagovarjas preemptive strike torej?

D3m ::

next3steps je izjavil:

Vsekakor. Več smrti povzročijo kot pa muslimani. Seveda ne v enem momentu, lahko pa si poiščeš podatke, kjer preko leta ubijejo več ljudi, kot pa muslimani v enkratnih dogodkih čez leto.


LOL.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Matako ::

To je mogoče težko verjeti... ampak koncept (izražene) laži kot nekaj slabega samega po sebi je dejansko precej značilno zahoden koncept.

V večini večjih svetovnih kultur je to precej bolj.. fluidno. No saj tudi pri nas se razume, da v določenih okoliščinah govorjenje neresnice je sprejemljivo, ni pa vodilno merilo, bolj izjema. Medtem ko v jugo-vzhodni smeri je laž bolj retoričen koncept - ni slaba sama po sebi, _vse_ je odvisno od tega o čem lažeš.
Recimo v arabskem svetu je povsem sprejemljivo nategniti nekoga, če s tem izboljšaš (materialno) stanje svoje družine - kljub temu, da je njegova družina v zelo podobnem položaju. Njihova razlaga? Ja, pa saj bi on naredil enako, no biggie. Pošteno, neke vrste džentelmenski dogovor.

Še bolj jasno zahoden je koncept resnice kot nekaj ločenega in neodvisnega. Zato je tako pogosto videti Resnico nastopati v raznih maksimih, napisih ipd. vsepovsod v Belem patriarhatu, sploh v prejšnjih stoletjih. Drugje... eee. resnica je nekaj kar vidiš in se odločiš verjeti - po potrebi. V bistvu so nas druge kulture šišale v postmodernizmu še preden smo se sami dokopali do njega. ;) Ker kdo si ti, da boš govoril kaj je res in kaj ne?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

dice7 ::

Matako je izjavil:

Recimo v arabskem svetu je povsem sprejemljivo nategniti nekoga, če s tem izboljšaš (materialno) stanje svoje družine - kljub temu, da je njegova družina v zelo podobnem položaju. Njihova razlaga? Ja, pa saj bi on naredil enako, no biggie. Neke vrste džentelmenski dogovor.

Saj ves kaku pravjo, samo da sosedu krava crkne!

perci ::

Zelo zanimiv se mi zdi pojav, ki se dogaja v tej temi. Napadalec se razstreli v imenu islama in islamske države ter pobije desektratnike otrok. In rezultat je, da se nekateri sodelujoči spravijo na katolike ter poskušajo relativizirati in opravičevati to dejanje. Precej pokvarjeno.

dice7 ::

Kdo pa opravicuje ta dejanja? Samo nekateri imajo tezave lociti storilce od ljudi, ki niso v zivljenju storili nicesar napacnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Poldi112 ::

Nope, tisto kar je pokvarjeno je posploševati, da se zaradi par debilov, ki se raztrelijo, etikira in demonizira miljone muslimanov, ki so civilizirani, produktivni člani družbe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

D3m ::

perci je izjavil:

Zelo zanimiv se mi zdi pojav, ki se dogaja v tej temi. Napadalec se razstreli v imenu islama in islamske države ter pobije desektratnike otrok. In rezultat je, da se nekateri sodelujoči spravijo na katolike ter poskušajo relativizirati in opravičevati to dejanje. Precej pokvarjeno.


Saj veš perči. ;)

|HP EliteBook|R5 6650U|
««
11 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241006 (37111) zee

Streljanje v Parizu (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Problemi človeštva
1902301320 (233451) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196764 (156585) Alencica

Več podobnih tem