» »

zložljiv, žepni mini letalnik - kaj kupit?

zložljiv, žepni mini letalnik - kaj kupit?

«
1
2

kumer ::

Dober dan

Torej iščem letalnik, ki bi ga lahko nesel z sabo v planine, izlete, morje ipd.
Mora biti majhen in lahek, dobre kvalitete, mora imeti kvalitetno kamero (vsaj 1080p).

Ne iščem poceni dronov za 30, 50 usd ampak nekaj bolj konkretnega.

Vem, da je na vrhu DJI MAVIC PRO, ki pa je kar drag.
Kaj pa recimo rang cca 300-600 usd (eur). Se dobi kaj pametnega. Kaj priporočate oz kaj bi vi nabavili in v kateri trgovini.

Hvala

LP

sennheiser ::

Moje mnenje je da začni na poceni dronu. Treba poznati malo kako se zadeve obnašajo. DJI je zelo dobra zadeva... računaj da karkoli ostalega boš gledal bo treba dodati kamero itd. Tukaj imaš pa vse. Tudi če sam sestavljaš je samo elektronike takoj za 600€ ali več če želiš karkoli konkretnega. Dron + gopro je OK... ampak že gopro je več kot polovico tvojega budgeta.

kumer ::

igračk za 50 usd ne bom kupoval
se bom že počasi naučil

torej ti bi vzel dji mavic pro?

sem malo pogledal spletne strani, youtube še nisem imel časa gledat

največkrat so omenjeni naslednji droni:

Zerotech Dobby
DJI Mavic Pro
Wingsland S6
Yuneec Breeze
XIRO Xplorer Mini
Hover Camera Passport
AirSelfie

večina stanejo med 300-600 usd, dji je seveda dražji

najraje bi vzel enega izmed teh oz v tem cenovnem rangu, razen če so popolnoma zanič?

LP

SimplyMiha ::

Zadnjič sem videl, kako je po Soči priplaval en tak dronič. Začetniki jih raje pustite doma, preden iz naših planin naredite plastično pokopališče.

Jst ::

Si kdaj sploh upravljal drona?

Takoj kupiti neko high tech zadevo in misliti, da bo letenje tako kot na PlayStationu...

Že videl v živo, kako se je 800 EUR nov dron, v svojem prvem letu raztreščil, nato je popravilo stalo "samo" 100 EUR, ampak vseeno. Prvo kupi ne neko kitajsko plastiko, ampak vseeno nekaj poceni za učenje. Potem, čez nekaj mesecev, naj šele pridejo na vrsto "hribi in lepi posnetki."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kumer ::

ne si delat skrbi, če ga bom razbil, bom jaz moral nosit odgovornost :)

raje se posvetimo glavni tamatiki te teme, to je: kateri žepni letalnik kupit?

mavic pro je v bistvu največji in najtežji od zgoraj naštetih, kar za planine ipd sploh ni +

LP

sniff ::

Koliko od vas, ki mu odgovarjate, ima izkušnje z letenjem in na katerih dronih? Da niso komentarji tipa meni se zdi..."Dron" za 50 € je igrača in nima nobene veze s tem kar on išče. Glede na to kar si napisal, da rabiš (transportabilnost) bi se jaz na tvojem mestu odločil za DJI MAVIC-a ker je leader na področju dronov - alternativa mogoče Karma od GoPro-ja če so uspeli porihtati porodne težave. Nisem letel ne z enim ne z drugim, ampak s DJI Phantomom in kar se letenja tiče je relativno enostavno.

Qcube ::

Vzami Mavic Pro, ni tako drag kot izgleda in vse lepo deluje out of the box. Če boš kaj po svoje delal boš zapravil več kot za mavic pro in še boš imel težave s kalibriranjem quada/gimbala itd. Govorim iz realnih izkušenj od znancev in sem videl v praksi MavicPro...

SimplyMiha ::

ne si delat skrbi, če ga bom razbil, bom jaz moral nosit odgovornost :)

Dokler ne pade komu na glavo.



Koliko odgovornosti si pripravljen sprejeti kot začetnik?

okidoki ::

Adijo mir v hribih in spokojna tišina ... Kaj nihče več ne zna uživati v lepoti narave si vzeti čas za občudovanje ne pa za fotografiranje milijonov slik pa navigiranje dronov??? Kaj smo že po malem vsi znoreli? Joj ... Včasih sem se čudil nad Kitajci - zdaj pa še nad Slovenci z kitajsko robo.
Imejte se ...

kumer ::

nikoli ne bo letel nad ljudmi, čeprav jih je v planinah res vedno več

dji mavic pro, to je 1x več kot sem bil pripravljen odštet :(
kolikor sem gledal cene, se gibljejo od 1000 do 1300 usd z dodatki + carina...

oz se dobi kje v EU ceneje?
kje bi vi nabavili, če bi se odločili za nakup?

LP

feryz ::

Mene ste naspidirali, sem šel na mimovrste in enega naročil.
Bomo videli, če je ta igrača za kaj uporabna. Oz. če služi svojemu namenu.

scenic16 ::

S klikom na polje se bodo prikazale informacije o letenju in dovoljenja, ki jih potrebuješ za izbran primer. Izberi polje glede na težo drona in želeno področje letenja: http://dronbonton.si/o-uredbi/

blackbfm ::

Takoj kupiti neko high tech zadevo in misliti, da bo letenje tako kot na PlayStationu...


V bistvu ni dost drugace kot v kakšni dobri simulaciji.. Mene so strašili da mi morajo drugi sestavit letalo pa drugi mi pokazat, pa par ur odletet z instruktorjem pa ostale nakladancije samo da bi zmolzli se dodatne eure od mene. Ok stekam da se najde kdo res lesen brez feelinga in rabi kaksno pomoc, sam ce ti je tehnika vsaj malo blizu komot sam zrihtas vse

Jz bi zacel s poceni modelom iz drugega razloga, verjetnost da se navelicas je visoka, ce vržeš 500+ eurov in se ti cez en mesec potem nabira prah gor, dobis en tak rahlo beden feeling :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jst ::

Naučiti se leteti recimo da ni nek velik problem. Ampak v tem, kam bo dron vse (pri)letel dokler se ne naučiš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Unknown_001 ::

sniff je izjavil:

Koliko od vas, ki mu odgovarjate, ima izkušnje z letenjem in na katerih dronih? Da niso komentarji tipa meni se zdi..."Dron" za 50 EUR je igrača in nima nobene veze s tem kar on išče. Glede na to kar si napisal, da rabiš (transportabilnost) bi se jaz na tvojem mestu odločil za DJI MAVIC-a ker je leader na področju dronov - alternativa mogoče Karma od GoPro-ja če so uspeli porihtati porodne težave. Nisem letel ne z enim ne z drugim, ampak s DJI Phantomom in kar se letenja tiče je relativno enostavno.


Sicer nimam izkušenj z droni imam pa izkušnje z Easystarjem, jadralnim letalom in eno benzinsko Cessno.

Za začetek naj si res kupi nekaj poceni al pa magari če se na simulatorju prej uči. Dober simulator za letenje in pok komando na USB. Pa naj se privadi. Dokler ne zna osnovnega manevriranja nima kaj s tem iskat v zraku. To NI igrača ampak potencialni projektil ki lahko komu prilezi v glavo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Se strinjam, da je potencialno nevarno, ampak pri nas imamo kar stroga pravila, tako da do česa hujšega že zaradi njih ne more priti (minimalno 30 m od posamezne osebe, minimalno 150 m od skupine ljudi večje od 12, prepoved v naseljih, ...).

http://dronbonton.si/o-uredbi/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

sennheiser ::

Delaj karkoli želiš. Denar je tvoj. Je pa to skrajno neodgovorno ravnanje. Zakaj igračo.. za male pare? Da sploh dobiš občutek kako to deluje. Skoraj nikoli niso na voljo idealni pogoji za letenje. Sploh sprobaj če ti je zadeva dejansko zanimiva. Ne govorim na pamet. Tudi najbolši tekmovalci iz področja drone racing trenirajo na poceni igračkah.
Je samo dobronameren nasvet. Razočaranje če ni to to je veliko. Predvsem na račun ker boš dal krepko čez 1000€. Na koncu pa če ti ne bo ok zadevo ne boš uspel prodati z majhno izgubo.

Minimum kar ti dejansko priporočam da najdeš nekoga in ti zadevo pokaže, razloži in da za probat.

Qcube ::

Ne moreš ravno enačit tale DJI z racing droni. Mavic je stativ v zraku in bi moral vsak ki nima ravno dveh levih rok ga znat obvladat kar hitro.

kumer ::

Hvala za nasvet, seveda vem da pišeš z dobrimi nameni.
Bom poiskal nekoga, ki ima poceni igračo in preizkusil zadevo.

Glede cene za mavic pro, kje se dobi najceneje?
Ali se ta zadeva kupuje v EU oz kitajska....?

Kakšna je ta ponudba:

DJI Mavic Pro Fly More Combo
https://m4dm4x.com/dji-mavic-pro-fly-co...
1070 eur + ddv...

Še ne bom kupil, samo raziskujem kje se najceneje dobi.

Hvala

LP

gregor ::

na dji spletni strani je navedena cena 1500 eur za Fly More Combo
na idealo.de pa so cene okrog 1450 + poštnina
torej zelo podobne cene

kar precej draga igrača :'(, veliko dražje kot nekatere zgoraj omenjene zadeve

se nisem poglabljal v drone, vendar ta dobby ne izgleda slaba zadeva, za cca 300 usd

LP

globoko grlo ::

Mene ste naspidirali, sem šel na mimovrste in enega naročil.
Bomo videli, če je ta igrača za kaj uporabna. Oz. če služi svojemu namenu.


Kaj za enga si pa kupu?
Pa povej kak leti.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

sniff ::

Qcube je izjavil:

Ne moreš ravno enačit tale DJI z racing droni. Mavic je stativ v zraku in bi moral vsak ki nima ravno dveh levih rok ga znat obvladat kar hitro.


Točno tako! Odločit se mora čemu bo dron namenjen. Če želi snemati HD posnetke je dron tipa DJI ali pa GoPro Karma prava zadeva, ker so namenjeni širši množici ljudi in je vstopni prag z vidika znanja obvladovanja drona relativno nizek. Praktično lahko spustiš komande in bo DJI lebdel pri miru, če zapiha veter z ene strani bo kot protiutež sam z motorji pojačal, da ostane na isti točki...Če pa se misli malce igrat kot npr. z avtom na daljinsko so pa igrače za precej manj dnarja...naslednja stopnja pa racing droni. Nasvet, da naj najprej zadevo parkrat preizkusi je še najbolj na mestu, da ga ne bo takoj začetno navdušenje minilo, prevzela pa grenkoba glede luknje 1500€ v žepu.

sennheiser ::

Drgač pa poglej kak lindinger ali schweighofer.... tudi hobbyking in podobno. To je use res da je razlika ali je tekmovalni ali takšen tip. Ampak neko osnovno ravnanje je potrebno osvojiti. Lahko izivamo na dragi opremi... lahko pa na poceni začneš pa potem konkretno.

Pa še ena stvar za branje:

https://www.suasnews.com/2017/05/dji-re...

Tako d mogoče DJI ravno ne bo dolgoročna dobra izbira.

kumer ::

Kakšno je vaše mnenje o naročanju dji mavic pro iz kitajske, npr link zgoraj.
Ali se splača za cca 200 eur ceneje nabavit na kitjaskem. Ali gre za isto kvaliteto, kot če bi kupil v EU.
Morda veste kako je z garancijo.

LP

knap ::

morda pa je to tisto kar ti iščeš...

čisto nova dji igrača

DJI Launches Spark, The Easy And Fun Camera Drone For Everyone

http://www.dji.com/newsroom/news/dji-la...
http://www.dji.com/spark
https://www.youtube.com/playlist?list=P...
http://store.dji.com/product/spark?from...






veliko cenejši kot mavic pro, seveda pa bo potrebno počakat na teste
me prav zanima kako se bo obneslo upravljanje z rokami

vsekakor nova zanimiva zadeva, glede na to da dji dela dobre drone, bo morda tudi ta dron povsem dobra izbira za ne preveč zahtevne uporabnike, ki ne želijo dati 1500 usd ipd za dron

LP

kumer ::

to pa bom moral bolj podrobno preučit kot bom imel čas :)
cena je veliko bolj prijazna do moje denarnice
upam, da čim prej pridejo testi, da vidimo ali je to uporabna zadeva

LP

http://www.techradar.com/reviews/dji-sp...
https://techcrunch.com/2017/05/24/heres...
https://www.engadget.com/2017/05/24/dji...

sniff ::

sennheiser> Pa še ena stvar za branje: https://www.suasnews.com/2017/05/dji-re...
Tako d mogoče DJI ravno ne bo dolgoročna dobra izbira.

Zakaj bi bla to apriori slaba zadeva? DJI je mel že prej nofly cone (letališča...), kar je z vidika regulacije, ko enkrat droni ratajo bolj pogosti, lahko čisto v redu zadeva, da norci ne letijo snemat letala, ko pristajajo. Res pa je vprašanje, kdo bo na lokalni ravni te cone določal.

kumer> Kakšno je vaše mnenje o naročanju dji mavic pro iz kitajske, npr link zgoraj.
Ali se splača za cca 200 eur ceneje nabavit na kitjaskem. Ali gre za isto kvaliteto, kot če bi kupil v EU.
Morda veste kako je z garancijo.

DJI je kitajska firma tako da mislm da s kvaliteto ne bi smelo biti problema. Ne vem pa kako je z garancijo, sam če ga boš krešnu ti tud garancija verjetno ne bo pomagala ;-)

Tale DJI Spark tud dober zgleda. Lahek, enostaven za uporabo pa še bolj mainstream, kot ostali.

kumer ::

testi so že online:







ne morem pa jih v službi pogledat, ne smem motit okolice ;)
upam, da ga ne kritizirajo preveč

LP

dottor ::

Kako je kej glede zakonodaje in regulative teh letalnikov, če bi želel snemat na nekem javnem dogodku ali dogajanje nad urbanimi deli?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

[D]emon ::

dottor je izjavil:

Kako je kej glede zakonodaje in regulative teh letalnikov, če bi želel snemat na nekem javnem dogodku ali dogajanje nad urbanimi deli?


http://dronbonton.si/o-uredbi/
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Hvala. Če prav razumem če hočeš karkoli snemat kar ni lih sredi njiv in gozdov rabiš izpit, dovoljenje in ne smeš letet stvarem bližje od 30m, pri večji množici ljudi pa 150m?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

scenic16 ::

kumer ::

bolj ko gledam youtube filme za to novo igračo, bolj se mi dopade
verjetno jo bom celo nabavil

kje je najbolje nabavit?
tukaj:
http://store.dji.com/product/spark?from...
fly more combo za 800 eur

oz kje drugje?

pišem pa, da bo dobavljiv čez cca 1 mesec

LP

xmetallic ::

sniff je izjavil:


Zakaj bi bla to apriori slaba zadeva? DJI je mel že prej nofly cone (letališča...), kar je z vidika regulacije, ko enkrat droni ratajo bolj pogosti, lahko čisto v redu zadeva, da norci ne letijo snemat letala, ko pristajajo. Res pa je vprašanje, kdo bo na lokalni ravni te cone določal.

Zato ker za 1500EUR uporabnik pričakuje delujoč dron brez omejitev. No itak se bo slej ko prej pojavil custom firmware. Nisem proti regulacijam vendar te naj bodo prepuščene državam in ne nekemu kitajskemu podjetju. Omejitve letenja bodo negativno vplivale na prodajo. Takoj ko se najde nekdo, ki bo delal vsaj približno enako dobre drone brez omejitev lahko DJI ustavi proizvodnjo, ker za trg ne bodo več zanimivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

sniff ::

xmetallic je izjavil:

sniff je izjavil:


Zakaj bi bla to apriori slaba zadeva? DJI je mel že prej nofly cone (letališča...), kar je z vidika regulacije, ko enkrat droni ratajo bolj pogosti, lahko čisto v redu zadeva, da norci ne letijo snemat letala, ko pristajajo. Res pa je vprašanje, kdo bo na lokalni ravni te cone določal.

Zato ker za 1500EUR uporabnik pričakuje delujoč dron brez omejitev. No itak se bo slej ko prej pojavil custom firmware. Nisem proti regulacijam vendar te naj bodo prepuščene državam in ne nekemu kitajskemu podjetju. Omejitve letenja bodo negativno vplivale na prodajo. Takoj ko se najde nekdo, ki bo delal vsaj približno enako dobre drone brez omejitev lahko DJI ustavi proizvodnjo, ker za trg ne bodo več zanimivi.


to neko kitajsko podjetje dela to zaradi complienca z regulativami držav ne pa za to ker je to nek njihov fetiš. Njim bi se malo j***** za regulative, če ne bi v tem videli potencialni problem za prodajo in bannanje njihovih dronov na dolgi rok z vidika pozameznih državih organov. Glede na to da pa bi lahko rekli, da so market leader na segmentu dronov za mass market so primorani orati ledino tudi z vidika complienca.

bauci ::

Kumer, lahko ga naročiš tudi v sloveniji http://foto-shop.si/kamere-in-kamkorder....

kumer ::

hvala za info
če bo dobava res že junija, ga lahko že na morje vzamem
testiram če je vodoodporen ;)

http://tech.firstpost.com/news-analysis...

dottor ::

ta Fly more kit ni slab ampak osebno bi bil bolj zainteresiran za costume kite. Recimo osebno bi izbral poleg drona še en par rotorjev, 2 dodatni bateriji in polnilec za polnjenje dveh baterij preko USBja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Assass1n ::

Tu ga vzemi, boš imel vsaj support kot se zagre.
http://onedrone.com/store/dji-spark-fly...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kumer ::

zakaj bi samo v tej trgovini imel dobro podporo?
ali drugje ni priporočljivo kupit?
LP

gregor ::

ali bo najprej res na voljo samo v beli barvi?
kdaj pa bodo na voljo druge barve?

LP

koyotee ::

gregor je izjavil:

ali bo najprej res na voljo samo v beli barvi?
kdaj pa bodo na voljo druge barve?

LP


Klic danijeve zvezde, bojo pogledal datum.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xmetallic ::

sniff je izjavil:

to neko kitajsko podjetje dela to zaradi complienca z regulativami držav ne pa za to ker je to nek njihov fetiš. Njim bi se malo j***** za regulative, če ne bi v tem videli potencialni problem za prodajo in bannanje njihovih dronov na dolgi rok z vidika pozameznih državih organov. Glede na to da pa bi lahko rekli, da so market leader na segmentu dronov za mass market so primorani orati ledino tudi z vidika complienca.

Kar naj oni vstavljajo omejitve. Ne bo dolgo trajalo, da se pojavi custom firmware. Ali pa še bolje si narediš z IoT svojega drona. Ta bo potem zagotovo "bolj" varen. Za nedovoljeno letenje naj odgovarja oseba, ki dron uporablja. Ne pa da se v sam dron vstavljajo brezvezne omejitve. Na koncu ljudje ne bodo več kupovali teh dronov, ker imajo omejitve. Bodo raje na YT pogledali DIY drone, ki bo na vaški veselici padel nekomu na glavo. Birokrati ne razumejo, da kdor ima namen kršiti regulacije jih bo kršil tako ali drugače. Edina razlika je, da jih bodo kršili z nekimi home made nevarnimi droni ali nepreverjenim custom firmwareom polnim bugov, namesto z bolj zanesljivimi in varnimi izdelki.

TLDR; Kršiteljev ne bo manj, le varnost bo manjša

Zgodovina sprememb…

kumer ::

Sedaj ko je že veliko youtube testov za sparka...

Kakšno je vaše mnenje, je vredu dron za 800 eur (fly more) oz se za ta denar dobi kaj boljšega?

Hvala

LP

janko10 ::

Kaj se da z DJI Mavic-om posnet:

dottor ::

Ni trik kaj zna zadeva posnet ampak kaj zna upravljalec z zadevo nardit (isto kot pri fotografiji). Določeni izseki so se ti dokaj dobro posrečli večina je pa malo kr neki, sploh z vsemi preleti pod mostovi. Panorama čez Ptujski grad bi bla super če bi bila od začetka do konca stavbe.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Drugače pa upam da Sparka dobijo v Bigbangu, pa si ga konc leta uzamem na obroke skupaj z objektivi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

scenic16 ::

Posnetek je očitno nastal po uveljavitvi uredbe.
Za takšen posnetek je potrebno pridobiti dovoljenje kategorije D + "izjeme bližje".
Imetnika takšnega dovoljenja v SLO trenutno še ni:
http://www.caa.si/fileadmin/user_upload...

Kršena so vsa ključna pravile uredbe:
- letenje s 4 rotorji nad objekti
- letenje bližje kot 30m od ljudi
- letenje bližje kot 150m od skupine ljudi (12 oseb)
- itd.

Neodgovorno in nevarno!
Kmalu lahko pričakuje obisk CAA...

feryz ::

Ja, ja, ja. A si fouš? Kar bodi.

Droni so danes še relativno redki.
Kmalu bo tega kot blata. Policija bo imela novo zaposlitev.
Skupaj s scenic16, ki bo lahko tekoče javljal kršitelje. In si dvigal ego, če že drona ne more dvigniti.

Za vse ostale, ki jih to zanima. Mavic je res trotl ziher zadeva. Upravljanje je ekstremno lahko. In s tremi baterijami se dejansko prej naveličaš leteti, kot on omaga. Je pa v Sloveniji mogoče malo problem konfiguracija terena. Hitro se zgodi, da se signal izgubi. "Hitro" je seveda kak kilometer oddaljenosti. Itak dron pribluzi nazaj, če se to zgodi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13224691 (2326) Nikonja
»

Droni

Oddelek: Loža
232309 (431) stuhecd
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10822059 (3365) MacGyver141
»

Quadcopter (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
523113528 (24096) helonational
»

Dron za začetnika?

Oddelek: Kaj kupiti
278779 (3478) ziga1990

Več podobnih tem