» »

Potapljaška oprema

Potapljaška oprema

Kleemen ::

Za na morje kupujem potapljaško masko z dihalko tam okrog 20eur, rabim predvsem za snorklanje, nič zahtevnega. Kaj priporočate? Katere znamke so ok glede na ceno in kvaliteto? Hvala za info.

tomazic89 ::

Za 20 eur pojdi v genericno trgovino in nabavi prvi komplet, ampak kvalitete ne pricakuj. Za ~40 eur pojdi v Aquas (Dolenjska), Extremo (pri UKC), Scubatom (Crnuce), ... kar ti je pac blizje in ti bodo fantje povedali.
Kvalitetne in ugodne maske so naprimer od Salvimarja v Extremu (cca 35 eur + dihalka).

Rule of thumb gre nekako tako:
- prozoren silikon je slab (vzames masko s crnim ali belim mehkim silikonom)
- stekla naj bodo tempered glass (steklena z oznako T na vsakem steklu)

Po nakupu:
S faracajhom rahlo pozgi (do crnega) notranji del stekel maske (seveda ce so le ta pravi tempered glass - ne delaj tega na maski za 10 eur, ker niso). To pa zato, da se odstrani neke vrste zascitni sloj, ki je nanesen med izdelavo in pogosto povzroca, da se maska rosi.
Priporocam pa tudi anti-fog spray.

jojw ::

Samo ne tistih poceni kupovati, ki jih dobiš na štantih...

starfotr ::

Jaz sem imel dolgo časa eno maresovo. Za moje potrebe je bila dovolj. Sedaj sem kupil eno v dekatlonu mislim, da je bila manj kot 10 eur. In bo spet za nekaj let.

Kleemen ::

V Hervisu imajo eno od Maresa za 20eur razmišljam to vzet. Nevem pa če je tempered glass. Razmišljam kar to vzet. Če ne drugega je vsaj znamka kolikor toliko znana in ni lih takšna kot s štanta.. Predvidevam.. :)

https://www.hervis.si/store/Oprema/Opre...

tomazic89 ::

Za snorkling je ta, katero si nalimal povsem dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup ohišja

Oddelek: Kaj kupiti
322956 (589) Buggy
»

ebay tempered glass

Oddelek: Mobilne tehnologije
242286 (537) acookook
»

Namestitev zaščitnega stekla na mobitel

Oddelek: Loža
314657 (3018) Anonimnež
»

Prihaja Gorilla Glass 6, safir pa je umrl

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
259656 (6394) Magic1
»

Počen zaslon

Oddelek: Mobilne tehnologije
81069 (893) jizzer

Več podobnih tem