» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
4 / 63
»»

krneki0001 ::

Pero_SLO je izjavil:

Ne me narobe zastopit, da sem žleht al pa kej... Potem si tisti, ki potrebujemo/želimo nov GPU lahko manemo roke, ko bo(če bo) balonček počil, nasičenost rabljenih in še v garanciji grafičnih kartic po nizkih cenah ;P .

LP,
Peter


Seveda. Samo mislim da bo do poka balona še nekaj časa preteklo. Namreč trenutno nič ne kaže da smo na vrhu balona, ampak šele na začetku.

Filip8 ::

kako pa zaenkrat kaže? ne zgleda da bi tega lahko bilo konec v pol leta a?

winko12345 ::

Trenutno sem se spravil na rudarjenje na nicehash

imam 1060 6gb in mi rudari samo 3,80$ na dan ali je to okey - nisem pa nič zbiral samo bencharkal.

Glede walleta kje si naj naredim wallet na kraken ali je uredi če si naredim na nicehast račun in mi tja izplačuje.
V bistvu me zanima glede walleta kje je najbolje narediti da si izplačujem, trenutno imam nicehast.

Mato989 ::

winko12345 je izjavil:

Trenutno sem se spravil na rudarjenje na nicehash

imam 1060 6gb in mi rudari samo 3,80$ na dan ali je to okey - nisem pa nič zbiral samo bencharkal.

Glede walleta kje si naj naredim wallet na kraken ali je uredi če si naredim na nicehast račun in mi tja izplačuje.
V bistvu me zanima glede walleta kje je najbolje narediti da si izplačujem, trenutno imam nicehast.


Jap, to je to ja...

Jaz mam myethereumwallet :)

Infusion ::

Prihajam v to temo kot noob. Komu se dejansko rudarjenje Etheruma izplača? Nekomu ki ima cel mining rig ali tudi celo "normijem" z gaming compom?

Moj rig:
i7 920 @ 3.5 ghz
GTX 1070
16 GB rama

flisak ::

Infusion je izjavil:

Prihajam v to temo kot noob. Komu se dejansko rudarjenje Etheruma izplača? Nekomu ki ima cel mining rig ali tudi celo "normijem" z gaming compom?

Moj rig:
i7 920 @ 3.5 ghz
GTX 1070
16 GB rama

tule si poglej https://www.nicehash.com/index.jsp?p=ca...
trenutno za gtx1070 je Equihash najbolj profitabilen. Na njihovi strani maš tudi GUI miner.
Če si lahk, si potegn dol MSI afterburner pa daj na memory ene +600/+700.
Izplača se ti če maš namenski rig za to...

krneki0001 ::

Še dve 1070 zraven pa bo že nekaj.

winko12345 ::

Nice hash werjetno nima denarnice ane?

Ali je kraken vredu samo mi račun verificirajo žže en teden :)

myethereumwalle so provizije velike in ali izplačujejo na paypal ?

Heavy ::

winko12345 je izjavil:

Nice hash werjetno nima denarnice ane?


Ustvariš bitcoin denarnico in vneseš naslov v programček.
#TeamFelix

K0l1br1 ::

Kaj pa če daš bitcoin naslov za depozit na bistampu? Bi ravno tako moralo iti, je res?

krneki0001 ::

I7-3770 (4 jedra) + 2x 1050TI OC - 305sols\s
3x titan X (maxwell) - 1100sols\s

dope1337 ::

winko12345 je izjavil:

Nice hash werjetno nima denarnice ane?

Ali je kraken vredu samo mi račun verificirajo žže en teden :)

myethereumwalle so provizije velike in ali izplačujejo na paypal ?


Se kak teden-2 bos cakal na kraken za verifikacijo xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

K0l1br1 ::

krneki0001 je izjavil:

I7-3770 (4 jedra) + 2x 1050TI OC - 305sols\s
3x titan X (maxwell) - 1100sols\s

Minergate?

krneki0001 ::

Nope. Skripta in ewqminer

Kaksne nastavitve naj dam za titane?

Ker se mi zdi malo premajhen izkupicek

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Minam z NIceHash programom.

Iz 500W Enermaxa sem šel na EVGA G3 750W.

Poraba pred prehodom (undervoltana kartica RX 480 in ugasnjeni monitorji):
- 215W

Po nadgradnji:
- 185W

Želim povdariti, da je napajalnik lahko zelo pomemben, ko govorimo o oprabi.

Razmišljam, da bi kupil še kaj boljšega (bolj učinkovitega) :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

amacar ::

Rajši še eno grafo kupi. Pri 50% bo še bolj učinkovit.

galu ::

@FireSnake
Yup. Investicija se ti povrne že po ~9 letih (24/7 rudarjenja)!
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

FireSnake ::

Kje naj dobim še eno 480???
Trenutno nemogoče ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Heavy ::

FireSnake je izjavil:

Kje naj dobim še eno 480???
Trenutno nemogoče ....


Na bolhi - za 400€
#TeamFelix

FireSnake ::

Ne dam toliko :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

amacar ::

Js sem 1070ko nabavo rajši, ker 580tk ni. Itak imam primarno to za gaming, če si jo polovico povrnem, za ostalo polovico pa trenutno 970ko prodam, ko so cene gor šle.

FireSnake ::

Predvidevam, da bi dve 480tki različnih proizvajalcev komot delale v enem kompu.


Edit: zgleda, da gre.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Heavy ::

Seveda.
#TeamFelix

kevinl ::

kaj trenutno rudarite? pa kako
na moji gtx 970 imam (Equihash) 240sol/s cca 3,3 do 3,5€ na dan
Katere verzijo gtx se najbolj splača kupiti pa koliko?

chucki ::

Na bolhi ni kartic , tako da smo obstal na enojni :| Kaj pa smrklovje, ki si bo zazelelo nov Pc, ker je bil ucni uspeh dober? :D To poletje ne bo gejmanja. Bodo pa vec PS4 prodali :P
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

amacar ::

V nemčiji še imajo (580 seveda ne, ali pa rok dobave konec meseca - še to verjetno vprašljivo), js včeraj zvečer naročil in plačal, danes že ma ups v skladišču (mindfactory.de).

chucki ::

Jaz sem na DaggerHashimoto 26 Mh/s , 4.60 € /day .... Ampak je manj, kot pise pa tudi ko gejmam je potrebno ugasniti za par urc na dan :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

K0l1br1 ::

DaggerHashimoto na nicehash? Je samo izbralo ta algoritem?

chucki ::

Jap, sam je izbral
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

K0l1br1 ::

Wallet imaš njihov ali kaj tretjega?

Kinetic ::

Danes je tud na mindfactoryu zelo okrnjena ponudba 1070...
Sam si sestavljam en tak mini rig pa praktično nič več ni za dobiti zadev. Napajalniki so problem. Plate je treba iskat... :)
Sedaj ko gredo vsi v minanje se bodo tudi zaslužki verjetno hitro prepolovili :(

skico ::

Živijo

Imam par vprašanj glede mininga.

Če bi imel PC, pa bi rabil samo še grafike za mining.. kaj trenutno kupiti? Dobavljivo je itak samo vse od nvidie.. Ali je recimo bolje 2x 1060 kakor 1x 1080ti (samo primer..)?

potem če gremo naprej.. majnal bi z nicehash-em. Denarnico sem razmišljal pri coinbase. Ali kdo pozna? Kako se obnese?

Potem naprej.. kaj najbolj vpliva pri hitrosti rudarjenja? Ali je full pomembno kakšno frekvenco core-ov ima grafika.. reciko da je navadna verzija grafike na 1600mhz O.C. pa na 1800mhz. Ali se splača dat par € več za OC verzijo?

potem, kam priklopit dodatne grafike če imaš samo en pci-e slot? mlacom ima nek pci-e x1 pa na usb pa potem na pci-e v grafiko.. ali je tisto možno dat v usb 3.0 direktno? Ter kakšne so izgube pri hitrosti v primeru priklopa na x1 ali pa na usb 3.0 (oz. opcija na usb 2.0)?

ali ima vpliv na hitrost rudarjenja tudi hitrost PC-ja na katerem se ta izvaja? če predpostavimo da se bo rudarilo samo na grafiki.

pa še zadnje in ključno.. kakšne so realne cifre izkupička na dan z kakšno od grafik? Pa če lahko napišete kakšno grafiko imate ne samo 1070, kajti teh izvedenk je miljon pa razlik pri izkupičku tudi..

sam sem testiral spodnje.. (na i7-860, 8gb, 500gb hdd)

gigabyte 1050 2gb - cca 1.6€/dan
gigabyte 1050ti oc 4gb - cca 2.2€/dan
pny 1060 3gb - cca 3.3€/dan

hvala za odgovore!

lp

goranzaric ::

Mene pa zanima če uporabljam nicehash in imam več računalnikov, kako se potem taka konfiguracija izvede, ali je dosti da pač na vsakem kompu isti bitcoin naslov ali mora bit posebej kaj nastavljeno.

LP

skico ::

goranzaric je izjavil:

Mene pa zanima če uporabljam nicehash in imam več računalnikov, kako se potem taka konfiguracija izvede, ali je dosti da pač na vsakem kompu isti bitcoin naslov ali mora bit posebej kaj nastavljeno.

LP


tole ti lahko jaz odgovorim.. včeraj testiral iz 3-eh kompov na isti wallet id in toj to.. se syncha :)

goranzaric ::

skico je izjavil:

goranzaric je izjavil:

Mene pa zanima če uporabljam nicehash in imam več računalnikov, kako se potem taka konfiguracija izvede, ali je dosti da pač na vsakem kompu isti bitcoin naslov ali mora bit posebej kaj nastavljeno.

LP


tole ti lahko jaz odgovorim.. včeraj testiral iz 3-eh kompov na isti wallet id in toj to.. se syncha :)


workername si dal verjetno samo drugačen.to imaš v istem lanu potem. Sam sem ustravil Bitgo wallet to je menda ok in ta naslov dal v program.

Zgodovina sprememb…

skico ::

goranzaric je izjavil:

skico je izjavil:

goranzaric je izjavil:

Mene pa zanima če uporabljam nicehash in imam več računalnikov, kako se potem taka konfiguracija izvede, ali je dosti da pač na vsakem kompu isti bitcoin naslov ali mora bit posebej kaj nastavljeno.

LP


tole ti lahko jaz odgovorim.. včeraj testiral iz 3-eh kompov na isti wallet id in toj to.. se syncha :)


workername si dal verjetno samo drugačen.to imaš v istem lanu potem. Sam sem ustravil Bitgo wallet to je menda ok in ta naslov dal v program.


workname imam drugačen, pa nimam v istem lanu.. imam na 3eh lokacijah.. ali bi moral dati isti workname? v čen je sploh fora workname-a?

Pero_SLO ::

Majna kdo z RPi-ji? Je to profitabilno?

LP,
Peter

amacar ::

workname je za lastno evidenco, da spremljas statistiko za posamezne masine
Recimo:
https://new.nicehash.com/miner/Tvoj btc naslov/

krneki0001 ::

skico je izjavil:

Živijo

Imam par vprašanj glede mininga.

Če bi imel PC, pa bi rabil samo še grafike za mining.. kaj trenutno kupiti? Dobavljivo je itak samo vse od nvidie.. Ali je recimo bolje 2x 1060 kakor 1x 1080ti (samo primer..)?

potem če gremo naprej.. majnal bi z nicehash-em. Denarnico sem razmišljal pri coinbase. Ali kdo pozna? Kako se obnese?

Potem naprej.. kaj najbolj vpliva pri hitrosti rudarjenja? Ali je full pomembno kakšno frekvenco core-ov ima grafika.. reciko da je navadna verzija grafike na 1600mhz O.C. pa na 1800mhz. Ali se splača dat par € več za OC verzijo?

potem, kam priklopit dodatne grafike če imaš samo en pci-e slot? mlacom ima nek pci-e x1 pa na usb pa potem na pci-e v grafiko.. ali je tisto možno dat v usb 3.0 direktno? Ter kakšne so izgube pri hitrosti v primeru priklopa na x1 ali pa na usb 3.0 (oz. opcija na usb 2.0)?

ali ima vpliv na hitrost rudarjenja tudi hitrost PC-ja na katerem se ta izvaja? če predpostavimo da se bo rudarilo samo na grafiki.

pa še zadnje in ključno.. kakšne so realne cifre izkupička na dan z kakšno od grafik? Pa če lahko napišete kakšno grafiko imate ne samo 1070, kajti teh izvedenk je miljon pa razlik pri izkupičku tudi..

sam sem testiral spodnje.. (na i7-860, 8gb, 500gb hdd)

gigabyte 1050 2gb - cca 1.6€/dan
gigabyte 1050ti oc 4gb - cca 2.2€/dan
pny 1060 3gb - cca 3.3€/dan

hvala za odgovore!

lp


Poceni dobiš samo še 1050 in 1050ti, vse ostalo je pokupljeno. Lahko ima kak bigbang še kaj na zalogi, ampak so cene take, da drugje dobiš 3 kartice za ceno dveh v bigbangu, ostali so skoraj vse zaloge odpordali in ni več prav veliko za dobit.

Zcash:
1050 - 130H/s
1050TI - 150H/s
1070 - 360H/s (naj bi z navijanjem šle do 400, ampak moje ne gredo)
titan x (Maxwell) - 375 do 380H/s (brez navijanja) 400H/s z navijanjem

prejšnji titanX (Maxwell) je še vedno malo hitrejši od nove 1070, tudi po porabi ni prav dost bolj požrešen, če 1070 naviješ. Oba imata tam med 200 in 210W porabe.

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Potem naprej.. kaj najbolj vpliva pri hitrosti rudarjenja?

To je odvisno od algoritma. https://whattomine.com/

potem, kam priklopit dodatne grafike

Mini PCI-E PCI Express Extension1X Riser Card Power USB 30cm Extender Cable 4pin usb je samo povezava, ne moreš direkt v usb dat, izgub ni
če imaš samo en pci in dober napajalnik, lahko uporabiš PCI-e Express 1X to 3 Port 1X Switch Multiplier HUB Riser Card +USB Cable 1PC
cpu načeloma ni pomemben, je pa fajn met dosti rama

Če pa hočeš samo mining mašino, pa lahko na ključek daš [Mining OS] SimpleMining.net, plačaš 2$ na mesec in samo mal poklikaš in vstaviš naslove svojih denarnic.
Kaj?

FireSnake ::

amacar je izjavil:

workname je za lastno evidenco, da spremljas statistiko za posamezne masine
Recimo:
https://new.nicehash.com/miner/Tvoj btc naslov/



Najlepša hvala za tole! ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mastazeko ::

krneki0001 je izjavil:

skico je izjavil:

Živijo

Imam par vprašanj glede mininga.

Če bi imel PC, pa bi rabil samo še grafike za mining.. kaj trenutno kupiti? Dobavljivo je itak samo vse od nvidie.. Ali je recimo bolje 2x 1060 kakor 1x 1080ti (samo primer..)?

potem če gremo naprej.. majnal bi z nicehash-em. Denarnico sem razmišljal pri coinbase. Ali kdo pozna? Kako se obnese?

Potem naprej.. kaj najbolj vpliva pri hitrosti rudarjenja? Ali je full pomembno kakšno frekvenco core-ov ima grafika.. reciko da je navadna verzija grafike na 1600mhz O.C. pa na 1800mhz. Ali se splača dat par € več za OC verzijo?

potem, kam priklopit dodatne grafike če imaš samo en pci-e slot? mlacom ima nek pci-e x1 pa na usb pa potem na pci-e v grafiko.. ali je tisto možno dat v usb 3.0 direktno? Ter kakšne so izgube pri hitrosti v primeru priklopa na x1 ali pa na usb 3.0 (oz. opcija na usb 2.0)?

ali ima vpliv na hitrost rudarjenja tudi hitrost PC-ja na katerem se ta izvaja? če predpostavimo da se bo rudarilo samo na grafiki.

pa še zadnje in ključno.. kakšne so realne cifre izkupička na dan z kakšno od grafik? Pa če lahko napišete kakšno grafiko imate ne samo 1070, kajti teh izvedenk je miljon pa razlik pri izkupičku tudi..

sam sem testiral spodnje.. (na i7-860, 8gb, 500gb hdd)

gigabyte 1050 2gb - cca 1.6€/dan
gigabyte 1050ti oc 4gb - cca 2.2€/dan
pny 1060 3gb - cca 3.3€/dan

hvala za odgovore!

lp


Poceni dobiš samo še 1050 in 1050ti, vse ostalo je pokupljeno. Lahko ima kak bigbang še kaj na zalogi, ampak so cene take, da drugje dobiš 3 kartice za ceno dveh v bigbangu, ostali so skoraj vse zaloge odpordali in ni več prav veliko za dobit.

Zcash:
1050 - 130H/s
1050TI - 150H/s
1070 - 360H/s (naj bi z navijanjem šle do 400, ampak moje ne gredo)
titan x (Maxwell) - 375 do 380H/s (brez navijanja) 400H/s z navijanjem

prejšnji titanX (Maxwell) je še vedno malo hitrejši od nove 1070, tudi po porabi ni prav dost bolj požrešen, če 1070 naviješ. Oba imata tam med 200 in 210W porabe.


Moje 1070 dajo od 430-440Sol/s. Msi afterburner cc+200, mc+400 powerlimit 80, okol 120W na kartico...

skico ::

maco-maco je izjavil:

Potem naprej.. kaj najbolj vpliva pri hitrosti rudarjenja?

To je odvisno od algoritma. https://whattomine.com/

potem, kam priklopit dodatne grafike

Mini PCI-E PCI Express Extension1X Riser Card Power USB 30cm Extender Cable 4pin usb je samo povezava, ne moreš direkt v usb dat, izgub ni
če imaš samo en pci in dober napajalnik, lahko uporabiš PCI-e Express 1X to 3 Port 1X Switch Multiplier HUB Riser Card +USB Cable 1PC
cpu načeloma ni pomemben, je pa fajn met dosti rama

Če pa hočeš samo mining mašino, pa lahko na ključek daš [Mining OS] SimpleMining.net, plačaš 2$ na mesec in samo mal poklikaš in vstaviš naslove svojih denarnic.


hvala za info.

ps: se pravi da cpu ne vpliva na performance? torej lahko kupim eno ploščo z veliko pci-e in dam gor enega celerončka in je to to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skico ()

maco-maco ::

Če bo samo mining mašina, potem bi moralo biti ok.
Mining (Altcoins) Tukaj se večkrat pojavijo predlogi in napotki. Malo preglej.
Kaj?

kevinl ::

Moje 1070 dajo od 430-440Sol/s. Msi afterburner cc+200, mc+400 powerlimit 80, okol 120W na kartico...


od kere firme jih maš EVGA?

mastazeko ::

kevinl je izjavil:

Moje 1070 dajo od 430-440Sol/s. Msi afterburner cc+200, mc+400 powerlimit 80, okol 120W na kartico...


od kere firme jih maš EVGA?


1xGainward pa 3xPalit. Gainwardka se bolš navija pa tud hlajenje ma neprimerno bolje. Drugič bom raje mal več plačal :-)

Zgodovina sprememb…

Torx ::

So še komu na ethermine.org izginili stale share-i zadnja dva dneva? Kakšna razlika v avg.hashrate?

skico ::

a coinbase denarnico pozna kdo? a se obnese?

pa še vedno nismo odgovoril na vprašanje.. ali je boljše 3x 1060 ali 1x 1080ti? ter zakaj je tako

hvala

K0l1br1 ::

Od oka bi na nicehash 3x1060 dala od sebe od oka 3x100 USD (trenutno piše 96 USD/mesečno), 1x1080ti pa enih 200+ USD (trenutno piše 219 USD/mesečno). Začetni vložek je podoben oziroma celo manj za 3x1060, ki se prodajo okrog 200 EUR, odvisno ali so 3 ali 6 gb (te so nekaj več).
Lahko da je še kakšen razlog, ki govori proti 1080 ti.
V glavnem - jaz bi eno dražjo, ki bo ravno tako hitro poplačana, od tam dalje pa bodo mesečni zneski višji in nato bi še kakšno tako nabavil.

chucki ::

0,13 centa je pa elektrika na kw z vsemi dajatvami, vsaj pri meni :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch
««
4 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324346 (5958) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141272 (727) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218224 (3863) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917750 (10910) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127418 (65145) -žiga-

Več podobnih tem