» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
16 / 63
»»

FireSnake ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Bo nasa konfiguracija sploh spilala?


Ti sploh ne znaš vprašati. Kako naj vemo, kaj bo pri tebi "špilalo", če ne vemo prav ničesar o konfiguraciji?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

SmeskoSnezak ::

FireSnake je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Bo nasa konfiguracija sploh spilala?


Ti sploh ne znaš vprašati. Kako naj vemo, kaj bo pri tebi "špilalo", če ne vemo prav ničesar o konfiguraciji?


Zgresil si prejsni post, quote: Za test smo pognali rudarsko jamo, Easy Minerja... Ampak predvidevamo, da to rudarimo Litecoin. Za denarnico smo dali blockchain.
@ Pusti soncu v srce... @

dexterboy ::

Khm, kaj je to to, ali pa se bo še kaj "rolalo na sceni"?
https://damijan.org/2017/07/12/kripto-t...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GupeM ::

Nihče ne ve, se bo pa po mojem mnenju še rolalo, saj so kriptovalute še daleč od stabilnih. Tako kot je sedaj padlo dol, lahko jutri ali čez en mesec/eno leto gre nazaj gor. Bitcoin je novembra 2013 bil vreden okrog 1000$. Januarja 2015 "samo še" okrog 200$. Do februarja letos je počasi, z vmesnimi padci, naraščal spet do vrednosti 1000$, nato pa do sredine junija zrastel na 3000$. Ob vsaki rekordni vrednosti ljudje govorijo, da je vlak zamujen in da bo šlo samo še dol, pa vedno pade nov rekord. Sigurno pa to ne bo šlo v nedogled.

Red_Mamba ::

GupeM je izjavil:

Nihče ne ve, se bo pa po mojem mnenju še rolalo, saj so kriptovalute še daleč od stabilnih. Tako kot je sedaj padlo dol, lahko jutri ali čez en mesec/eno leto gre nazaj gor. Bitcoin je novembra 2013 bil vreden okrog 1000$. Januarja 2015 "samo še" okrog 200$. Do februarja letos je počasi, z vmesnimi padci, naraščal spet do vrednosti 1000$, nato pa do sredine junija zrastel na 3000$. Ob vsaki rekordni vrednosti ljudje govorijo, da je vlak zamujen in da bo šlo samo še dol, pa vedno pade nov rekord. Sigurno pa to ne bo šlo v nedogled.


Jst cakam dan k bo en BTC 100k$. Pol se upokojim :D
No ja, mogoc bo pa za moje potomce.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

belo mleko ::

BTC čez 5 let verjetno ne bo več obstajal. Za potomce bo tako ostalo kvečjemu nekaj MB neuporabno kode.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

dexterboy ::

Bitcoin padel na 1900.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

Filip8 je izjavil:

http://www.bolha.com/iskanje?q=mining&s... kaj se dogaja? zadnje dni ljudje objavlajo mining rige..


|HP EliteBook|R5 6650U|

Samuel ::

belo mleko je izjavil:

BTC čez 5 let verjetno ne bo več obstajal. Za potomce bo tako ostalo kvečjemu nekaj MB neuporabno kode.


Oh, kako si ti zaskrbljen nad nečim, s katerim nimaš ničesar...
A tako peče zavist? Ta pametni smo že pospravili letino na varno. >:D
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

dexterboy ::

Danes bo marsikomu vroče :)
BTC še vedno pada; 1869... še malo, pa bomo pri številki, ko sta se zgodili Francoska in Ameriška revolucija, he he he
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Samuel ::

Pa saj vsi vemo, kaj je vzrok temu (spor glede SW in 2MB forka).
Ne vem od kod takšno začudenje??
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Cveto ::

Vse skupaj je "kr'neki". Propadlo pa itak da ne bo, saj imajo kriminalci preveč koristi od vsega skupaj.

Kar se mene tiče (in če odmislim vse ostalo), moti predvsem da je zadeva precej neekološka. Danes se povsod gleda na varčnost, šli smo na ta glupe žarnice, z energijo se varčuje na vsakem koraku itd..., tukaj pa imamo "valuto", zaradi katere kup ljudi goni precej požrešne kartice 24/7 na polno (od teh "stalnih" porabnikov je grafična kartica oziroma računalnik še najbolj požrešna).

K0l1br1 ::

Jok brate. PC ti brez kartice dela s polovico moci. Torej porabi za eno kartico v idle. To pa te ne moti?!

dexterboy ::

Pri VSEM tem bi te ŠTROM grafične kartice moral najmanj skrbeti. To je tako, kot če bi v domačem okolju bilo pomembno, ali je lonček jogurta pri desni ali levi steni hladilnika, okna ti pa ne bi več tesnila, streha bi puščala, pipa bi ti stalno kapljala... vem, ni ravno primerjava, samo, da prideš na plano s takšnim komentarjem... Konec koncev se pozimi od tega ogreva soba oz. stanovanje, kar pomeni, da to ni skozi okno vržena energija. Ali pa druga primerjava; potreba po življenskem prostoru krči gozdove. Ti ti ljudje, ki se plodijo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

belo mleko ::

Samuel je izjavil:

belo mleko je izjavil:

BTC čez 5 let verjetno ne bo več obstajal. Za potomce bo tako ostalo kvečjemu nekaj MB neuporabno kode.


Oh, kako si ti zaskrbljen nad nečim, s katerim nimaš ničesar...
A tako peče zavist? Ta pametni smo že pospravili letino na varno. >:D


Računam da ste letino res spravili na varno, ne vem pa kdaj? Ko je vse gor letelo in sem pisal o spravljanju letine, si bil glasen, kako da nimam pojma. Me veseli da si si potem (očitno) premislil. Ali je to po zaslugi mojega pisanja ali kar tako, mi je pa vseeno. Trg kriptovalut se je v zadnjih tednih skrčil za 1/3, se vprašam koliko premoženja Slovencev je v teh tednih pogorelo. Če je verjetni statistiki potem prav tako 1/3. To bodo priznali redki.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

m0LN4r ::

Jaz upam, da do konca mesca veliko ljudi neha in proda svoje rudarske sisteme xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Roadkill ::

Ü

todman74 ::

belo mleko je izjavil:

Trg kriptovalut se je v zadnjih tednih skrčil za 1/3, se vprašam koliko premoženja Slovencev je v teh tednih pogorelo. Če je verjetni statistiki potem prav tako 1/3. To bodo priznali redki.


Jaz priznam. Pred meseci sem vložil 300 evrov, nakar je čez čas vse skupaj naraslo na 650, ker pa nisem prodal, imam sedaj samo še okoli 200 ojrov, pa še pada. Jebiga, ne bom prodal, pa če vse zgubim. Pa mi v tem trenutku tudi 200€ veliko pomeni. Imam pa polovico v Gnosisu in pol v Iconomi.

dexterboy ::

Evo, nedelja zvečer 8-)
Tečaj BTC je danes 1714.11 EUR.
NiceHash kaže, da je zaslužek pri GTX 1070 slabih 1,5 evra na dan.
Recimo, da je to 50 na mesec. Pri tem tečaju.
Ker pri prejšnjem bumu nisem bil zraven, bi povprašal;
kaj se zgodi z grafikuljami, ko niso več uporabne?
predvidevam, da gredo na tržišče, ampak, kdaj se jih splača kupiti?
je to takoj, ko dajo vsi oglase ali je bolje počakati pol leta?
in kaj se zgodi s cenami novih? se tudi njim zmanjša cena?
Vem, da je to veliko vprašanj, ampak kupil sem grafično, da bi nadomestil staro HD 6950 2GB, pa skočil na vlak rudarjenja. Torej, sem še vedno... na začetku, pri zamenjavi grafične za 6950 ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Red_Mamba ::

jaz bi rekel cim prej. K trg se bo popravil in veliki minerji delajo to itak na dolgi rok.
Njim se gre da akumulirajo coin-e.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

majomhus ::

Panika taka... Vsak, ki je vložil več kot 30 minut časa v to in preštudiral v kaj se spušča ne bo prodajal niti mining rig, niti bitcoin (altcoin). No edino če je prodal z namenom da jih pred avgustom kupi še ceneje.

Preglej top 200 coinov, 95% je tak shitcoinov če ne več. Jaz ne daytradam ker sem slab v tistem in nočem izgubljat časa ne denarja, držim nekaj coinov in bomo vidli čez 1-5 let kaj bo. Trenutno imam: Antshares,Nimiq,Vertcoin. Probajmo is raje pomagat in priporočat v kaj se splača oz. ne splača vlagat.

Je kdo uspel stopit v chaincoin ko se je začelo? :) Če je kdo uspel, čestitam. Ima zdaj 4000-6000% več

kiFni ::

kak rig se splača imet doma. čez sto let vse prav pride pravijo :)
ko se splača rudarit imaš ti že vse ready, ko drugi šele kupujejo.
sploh se pa rudari ko ni coin v hypu in težavnst nižja. pa tvegaš tistih 60€ elektrike. zaslužiš pa lahko veliko več.

majomhus ::

Točno to, rudarit se splača coine ko bodo popularne čez 2 leti komaj. Najt tak coin je pa vedno gamble.

Jaz zdaj rudarim Vertcoin, na kratko: asic resistant, bitcoin fork, atomic swap/lightning network ready, dober community, developerji že od začetka z coinom. Imajo tudi slack na katerem se lahko spustiš v debate v developerji, vsak dan so aktivni in pomagajo z veseljem pri vsem.

Any other suggestions kaj bi se splačalo na dolgi rok ?

kiFni ::

jaz sem si pustil r7 240 4gb kartice, ki so top za scrypt-jane algo. in ravno so oživili cachecoin.
za ostalo pa r9 270 undervoltane in se da še zaslužit. občasno rovam kmd in hush.

next3steps ::

majomhus je izjavil:

Točno to, rudarit se splača coine ko bodo popularne čez 2 leti komaj. Najt tak coin je pa vedno gamble.

Jaz zdaj rudarim Vertcoin, na kratko: asic resistant, bitcoin fork, atomic swap/lightning network ready, dober community, developerji že od začetka z coinom. Imajo tudi slack na katerem se lahko spustiš v debate v developerji, vsak dan so aktivni in pomagajo z veseljem pri vsem.

Any other suggestions kaj bi se splačalo na dolgi rok ?

Poglej imena delnic, ki v zadnjih letih rastejo. Poišči kovanze, ki se začnejo na isto črko.???? PROFIT!

dexterboy ::

Exchange rate of 1 BTC = 1847.91 EUR
Zopet je šlo gor...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Red_Mamba ::

1975 trenutno.
sem se zaj. v nedeljo ko nisem pustil buy order pri 1613EUR. bo zanimivo videt ce bo jutri spet zacelo padati in do kam bo padlo do vikenda
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

dexterboy ::

Exchange rate of 1 BTC = 2038.09 EUR
Khm... zdej mi gre po glavi uvodna scena vojne zved, ne vem kateri del, ko se tekst odmika od ekrana in kjer opisuje, da so to konfuzni časi za republiko :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Predator X ::

eth 235$

SaXsIm ::

Za vikend pa spet dol :)
SaXsIm

flisak ::

rip panic sellers :S

krneki0001 ::

Evo, za test:
I7-3770 in nvidia 1050 rudarjenje ZEC (ZCASH)

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Ni to nekam malo? Samo 30?

krneki0001 ::

zelo malo

krneki0001 ::

Po optimizaciji:

urosz ::

Hočem se nekaj poigrati s Smart Contract-i na Ethereum Ropsten Testnet-u, pa rabim eth. Če je kaka dobra duša, ki bi mi lahko kaj poslala na 0x76a06444730b16a25d0dcd69ee349CF162880278 bi bil zelo hvaležen.

amacar ::

Vsak je dobra duša, če mu nakažeš € :))

DeeJay ::

urosz je izjavil:

Hočem se nekaj poigrati s Smart Contract-i na Ethereum Ropsten Testnet-u, pa rabim eth. Če je kaka dobra duša, ki bi mi lahko kaj poslala na 0x76a06444730b16a25d0dcd69ee349CF162880278 bi bil zelo hvaležen.


Poigravam se neki na Sberbank online banki, pa vidm, da rabm evre za plačat račun. Če je kdo tolk dobra duša, da mi nakaže 30€ da plačam račun za telefon, bi bil zelo hvaležen.

Spock83 ::

krneki0001 je izjavil:

Po optimizaciji:


Zakaj je CPE toliko obremenjen?

krneki0001 ::

Ker tudi proc računa. 6 niti.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Torej za etherium uporablja grafiko in proc? Nicehash?

urosz ::

amacar je izjavil:

Vsak je dobra duša, če mu nakažeš € :))


DeeJay je izjavil:

urosz je izjavil:

Hočem se nekaj poigrati s Smart Contract-i na Ethereum Ropsten Testnet-u, pa rabim eth. Če je kaka dobra duša, ki bi mi lahko kaj poslala na 0x76a06444730b16a25d0dcd69ee349CF162880278 bi bil zelo hvaležen.


Poigravam se neki na Sberbank online banki, pa vidm, da rabm evre za plačat račun. Če je kdo tolk dobra duša, da mi nakaže 30€ da plačam račun za telefon, bi bil zelo hvaležen.


Kaj vama ni jasno, Eth na testnetu nima vrednosti. Praktično vsak ga lahko zminira enostavno tudi s CPU-jem, ampak se mi malo mudi..

Anyway, pozabite. Če bo kdo rabil, naj tukaj zaprosi: https://www.reddit.com/r/ethdev/comment...

krneki0001 ::

Spock83 je izjavil:

Torej za etherium uporablja grafiko in proc? Nicehash?


Zcash, ne ether.

Qcube ::

Tole s CPU je brezveze minat, sem preveril na whattomine in kaže 0.03$/dan za ZEC in 0.05$/dan Monero, s tem da sem odštel elektriko, če ne je 0.20$/dan.

kiFni ::

Qcube je izjavil:

Tole s CPU je brezveze minat, sem preveril na whattomine in kaže 0.03$/dan za ZEC in 0.05$/dan Monero, s tem da sem odštel elektriko, če ne je 0.20$/dan.


dons... kok bo pa zec ali xmr vreden čez eno leto.... sej ni treba sprot prodajat. btc se tud ni splačal rudarit.
če si pa hranil leto dve tri. zato pa rudari kolikor si lahko privoščiš račun za elektriko in drži kovance.
men en rig skos laufa cca 15€ elektrike, pač par pirov manj na mesec ;) prodaš pa ko se ti zdi cena dobra.

Qcube ::

To že, ampak najmanjše izplačilo(nanopool) za monero je 0.5. Samo da bi to naminal bi trajalo skoraj 100 dni. V tem primeru bi ga jaz raje kupil za 17€ takoj.

slodreamer ::

kiFni je izjavil:


dons... kok bo pa zec ali xmr vreden čez eno leto.... sej ni treba sprot prodajat. btc se tud ni splačal rudarit.
če si pa hranil leto dve tri. zato pa rudari kolikor si lahko privoščiš račun za elektriko in drži kovance.
men en rig skos laufa cca 15€ elektrike, pač par pirov manj na mesec ;) prodaš pa ko se ti zdi cena dobra.

Ali pa pač naložiš tisti denar ki bi ga dal za elektriko na borzo, pa kupiš kovance? Še zrastli bodo malo :P

kiFni ::

slodreamer je izjavil:

kiFni je izjavil:


dons... kok bo pa zec ali xmr vreden čez eno leto.... sej ni treba sprot prodajat. btc se tud ni splačal rudarit.
če si pa hranil leto dve tri. zato pa rudari kolikor si lahko privoščiš račun za elektriko in drži kovance.
men en rig skos laufa cca 15€ elektrike, pač par pirov manj na mesec ;) prodaš pa ko se ti zdi cena dobra.

Ali pa pač naložiš tisti denar ki bi ga dal za elektriko na borzo, pa kupiš kovance? Še zrastli bodo malo :P


ja al pa to... jaz skoraj nič ne rudarim. samo še trgujem uglavnem

tomaz4 ::

Ali se je že kdo ubadal z minanjem s server PSU-jem.
Npr. na parallelminer prodajajo "Delta 2400watt Platinum 94% efficiency Power Supply".
A je to zakomplicirano za uporabit v buildu?

krneki0001 ::

Qcube je izjavil:

Tole s CPU je brezveze minat, sem preveril na whattomine in kaže 0.03$/dan za ZEC in 0.05$/dan Monero, s tem da sem odštel elektriko, če ne je 0.20$/dan.


Ta cpu rudari nekje 15 sol/s, 145 sol/s pa grafična 1050 navadna brez TI.
To je samo za test. Ne rudarim na tem, tukaj testira.
««
16 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324410 (6022) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917779 (10939) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127630 (65357) -žiga-

Več podobnih tem