» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
14 / 63
»»

dexterboy ::

Moja pomota, se opravičujem, želel sem vprašati:
Ali za obvestilo po mailu napišeš kar, primer:
janez/janez@mail.com
???
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

chucki ::

Pennywis3 je izjavil:

Jap, šele sedaj opazil, poleg tega sem imel štrom vnešen v izračun, sry :/

Kurc, jaz ne morem dual minat, že sedaj sedim v gatah, ko rihtam rige, pa mi teče dol :)


Jaz imam klimo v sobi in sem računalnik dvignil na stol, tako da direktno v njega piha :D Grafa je do 70C max
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Qcube ::

dexterboy je izjavil:

Moja pomota, se opravičujem, želel sem vprašati:
Ali za obvestilo po mailu napišeš kar, primer:
janez/janez@mail.com
???


Takoj za wallet address wallet/imeworkerja/email@mail.com

B-Stard ::

chucki je izjavil:

Pennywis3 je izjavil:

Jap, šele sedaj opazil, poleg tega sem imel štrom vnešen v izračun, sry :/

Kurc, jaz ne morem dual minat, že sedaj sedim v gatah, ko rihtam rige, pa mi teče dol :)


Jaz imam klimo v sobi in sem računalnik dvignil na stol, tako da direktno v njega piha :D Grafa je do 70C max



Lepa izraba energije

m0LN4r ::

Tisti, ki zdaj zacenjate z 1-2-3 karticami IMO se vec ne splaca. Amortizacija, stroski, cas, cakanje, vrocina, padanje vrednosti....
Na koncu boste do zime spravili skup realno 200-300 evrov vrednih coinov, ki jih potem ne boste znali kje porabiti.
Bo slo-tech poln tem, kako se izogniti davkom, kako spremeniti coine v $$$ ipd.

:P;)

Malo ste prepozni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pennywis3 ::

m0LN4r je izjavil:

Tisti, ki zdaj zacenjate z 1-2-3 karticami IMO se vec ne splaca. Amortizacija, stroski, cas, cakanje, vrocina, padanje vrednosti....
Na koncu boste do zime spravili skup realno 200-300 evrov vrednih coinov, ki jih potem ne boste znali kje porabiti.
Bo slo-tech poln tem, kako se izogniti davkom, kako spremeniti coine v $$$ ipd.

:P;)

Malo ste prepozni.


Res je.
Čas za kupovanje mining opreme je bil do Maja nekje, pa že to je bilo pozno.
Smešno je gledat, kako folk kupuje kartice za 300eur++, mi smo jih pa za 200-220 kupovali.
Draga oprema + naraščujoča težavnost ti uniči ROI, škoda denarja.
Sicer se zadeva lahko obrne in ponovno zraste vrednost alt coinov, ampak je zelo malo verjetno da se bo to zgodilo.

Škoda, je kar žalostno gledati vsak dan manj zaslužka 8-O

FireSnake ::

Z obstoječimi karticami je še vseeno profitabilno rudarjenje.

Bi se pa strinjal glede nakupa opreme. razen, če si v preteklosti toliko narudaril, da imaš strošek že vnaprej pokrit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mja zdaj ce gledas, tisti ki si je nabavil 470/480 in prve 1060ke za max. do 200-250eurov je ze danes na povsem zeleni veji in samo se profitira.

Kdor pa danes da za dve 580ki 800eur pa bolj slabo.

Tut tist, ki planira da bo zdele nabavil 580/1060 za 350-400eur in na to prodal, nima dosti smisla.
Sem pa bral recimo nemske forume, kjer se vsi derejo da se ne splaca, ker je elekrita tako zelo draga. Pa kljub temu se spravljajo zraven, pa ce bo to samo 40eurov na mesec - lol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

skico ::

dolenc je izjavil:

Tkole za mal info, nicehash in rx480.
Če dam pa samo ether rudarit, sicer dost manj našpona grafično, tko da pade poraba na manj kot 100w, seveda pa tud manj naredi.



kako pa nastaviš da minaš še DAG?

Blue3D ::

Jaz gledam na to kot dolgoletno investicijo.
1eth = 250 usd kasneje bo pa več morda 2500usd kot bitcoin.
Polno valut je ki obetajo, v kolikor je to hobby.
Da se bo pa kaj vrnilo pa je tak tak.
Še z bitcoini težko najdeš eprodajalno, ker valuta ni stabilna se jo izogibajo,
razen če bi cene vezali na usd in bitcoine bi imelo smisel.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

dolenc ::

Nicehash izbereš claymoreAmd algoritm in bi sam mogu zagrabit. Če pa kak drug pool uporabljaš

EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal 0xD69af2A796A737A103F12d2f0BCC563a13900E6F -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

(manjka še decreeds wallet adresa, ker je pač nimam :))

Se pa strinjam, za tiste, ki mamo bolj malo računske moči, je bolj to investicija. Tud jst še potegnem vn iz nicehasha ob naslednem izplačilu, pol pa sam še čisti ether, pa naj bo za težke cajte.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Mja zdaj ce gledas, tisti ki si je nabavil 470/480 in prve 1060ke za max. do 200-250eurov je ze danes na povsem zeleni veji in samo se profitira.

Kdor pa danes da za dve 580ki 800eur pa bolj slabo.

Tut tist, ki planira da bo zdele nabavil 580/1060 za 350-400eur in na to prodal, nima dosti smisla.
Sem pa bral recimo nemske forume, kjer se vsi derejo da se ne splaca, ker je elekrita tako zelo draga. Pa kljub temu se spravljajo zraven, pa ce bo to samo 40eurov na mesec - lol.


Ne, ne, to se popolnoma motis. Cez par let bo bitocin vreden 100x vec, Etherium 400, Fiat valute bodo ukinili in vsak miner bo postal instant multimiljonar.

dexterboy ::

@K0l1br1; hvala na pomoči, sedaj deluje :)

Zgolj v info, izšla je nova verzija nicehash programa. Nikjer noben info, da bi nova verzija prinašala več e-šoldov, nisem zasledil... Bom nadgrail proti večeru, da vidim, koliko se mi bo čez dan segrela kišta; včeraj sem našel napajalne kable za grafo od modularnega Scythe napajalnika, pa bi rad videl, če bo postal glasen...

Drugače je pa čisto res o nabavi kartic, še jest sem ujel zadnji vlak zadnjega vagona, pa ne vidim več 3 evre na dan, največkrat se vrti okoli 2,8. Junija je samo 1060 kazal 3,5 na dan.

@m0LN4r; ravno v času, ko vsak nakup ni več profitabilen, je treba folku trobiti, da je to must have :) Takrat so ravno dobički najvišj... ROFL
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

solo5 ::

Ima kdo mogoče idejo zakaj v v Nicehash pokaže samo Nvidia grafično za mining, CPU pa ne ?

Kolior razumem Nicehash rudari Bitcoine preko Nicehash wallet, kako pa bi z Nicehash rudaril Zcoin.
Nikjer ne najdem da bi nastavil kateri voini naj se se rudarijo v NiceHashu ?

Ali obstaja kakšen delujoč vodič za rudarjenje Zcoinov z Nvidia GPU, ker za AMD je kup vodičev mapak mi z temi programi ne dela.

Kebo ::

Nicehash je tržnica, kjer prodajaš računsko moč za bitcoine, nekdo drug jo kupi in usmeri v tisti coin, ki ga hoče rudarit.

Dzhimen ::

dolenc je izjavil:

Tkole za mal info, nicehash in rx480.
Če dam pa samo ether rudarit, sicer dost manj našpona grafično, tko da pade poraba na manj kot 100w, seveda pa tud manj naredi.



A je to 480 ali 580? V screenshotu je 580...

Kaj pa maš to za ene nastavitve, če lahko prašam? :)
Najbrš custom BIOS?


Moja 580 stock, z maxanim power limitom doseže 20.100M/0.6G H/s, pri tem pa nabije porabo kartice na 200W... :|

shintaro ::

jaz malo stežka razumem kako lahko rudariš nek luft in pol dobiš denar? mi kdo razloži na kratko kako je to možno?

CoreySteel ::

Twitter: @CoreySteel_

Dzhimen ::

Zelo težko se tole na hitro razloži. Moraš vedet kako bitcoin sistem deluje (klik in kaj je to bitcoin mining (klik.

Recimo z programom NiceHash, zelo na hitro in preprosto razloženo, povprečen Janez, ki ima doma računalnik z grafično kartico, posodi računsko moč svoje kartice nekomu drugemu. Torej kartica laufa na polno, računa, kuri elektriko, se greje, ta čas jo praktično ne moreš uporablat, ampak v zameno za to dobiš plačilo v digitalni valuti (Bitcoin). Tisti, ki pa najame tvojo (in še najbrž kup drugih) grafično kartico, pa vso to računsko moč uporabi, da rešuje probleme, ki so potrebni za obstoj in delovanje tega istema digitalnih valut in ravno tako dobi plačilo.

Če te zadeva zanima oz. bi rad izvedel več, je Google tvoj prijatelj. Če pa se ti zdi vse skupaj preveč zapleteno in brez veze, pa naslednjič ko boš na SloTechu to temo izpusti. ;)

shintaro ::

thx thx... bom se malo poglobil... sej sm kr pc wiz pa počasi bom probal se 'uštulit' - odvisno kolko se mi bo zdelo komplicirano.

meternich ::

Katero etherum denarnico uporabljate, da ne bom glih moral prebrat pol interneta. V blockchain grejo samo BTC, a ne?

Vrjetno se mi z dvema gpu ne splaca v solo, tko da ce mate kaksen dobr pool z malimi feeji.

Se neki za blockchain. Po vsaki transakciji spremeni naslov. A stari naslovi ostanejo aktivni, al kako naj vežem nakazovanje iz poola vsak dan?

dexterboy ::

Glede nove verzije Nicehash 2.0.0.8; sem ga namestil in ponovno pognal benčmarke, razlika v rezultatih je majhna v boljše, zgolj v info sem samo skopiral moje rezultate. Leva kolona prej, desna sedanji rezultat. Nisem pa pisal kateri test je v vsaki vrstic.

GTX 1060 6GB;
22850 22460
15079 16735
1890 1944
193002 193546
272696 271633
662129 666533
6254 6131
8373 8459
1135 1148
2765 2830

GTX 1050 Ti;
1017 1022
104126 104872
143775 143617
351814 355448
2284 2927
4252 4395
603713 612546
1461 1499
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dolenc ::

@Dzhimen, nastavitve so take kot gpuz kaže + timingi na ramih, grafa je 480, sam se ima za bolj fino kot je in misli da je 580.

Se pa ne splača navijat ali kak powerlimit dvigovat. Med 1150mhz in 1400mhz za jedru recimo ni neke hude razlike, verjetno je bolj hitrost spomina pomembna. Med tem ko med 1150 in 1100 je občutit padec, tko da tam nekje je "sweetspot", vsaj za mojo grafo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

aborko ::

Imam možnost dobiti novo Radeon RX 580 8GB DDR5 za 330€. Igric ne bi igral, bi pa probal malo mining - kolikor sem googlal lahko z pravimi nastavitvami pridem do 30Mh pri ETH, tako da bi ROI bil nekje 5 mesecev...Se splača ali
pridejo kmalu bistveno boljše grafične?

B-Stard ::

Se splača samo jih zloži 6 skupaj pa vsaj ene 5 rigov se pravi 30 kartic.

hojnikb ::

330e je absolutno prevec. pa ROI se lahko hitro podere, ce se bitcoin oz. eth sesuje
#brezpodpisa

SaXsIm ::

Glede na trenutne cene, če je dobavljivo v tem trenutku, cena niti ni tako visoka. Glede ROI, 1 kartica je bolj hec, kot ne.
SaXsIm

Samuel ::

hojnikb je izjavil:

330e je absolutno prevec. pa ROI se lahko hitro podere, ce se bitcoin oz. eth sesuje


A ti veš kakšne so cene kartic, ki so zdaj na voljo, al sam nekaj lapaš... malo poglej okoli.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Red_Mamba ::

trenutno ni ugodna klima za investicijo v tole.
Kartice so obupno drage, nikjer ni zaloge. KriptoKojni se pa blizajo podnu, sploh bitcoin in njegove pijavke :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

SaXsIm ::

Poletje pač. Jeseni bo pa šlo spet gor. In do takrat imaš naminiranih nekaj kovancev.
SaXsIm

hojnikb ::

Samuel je izjavil:

hojnikb je izjavil:

330e je absolutno prevec. pa ROI se lahko hitro podere, ce se bitcoin oz. eth sesuje


A ti veš kakšne so cene kartic, ki so zdaj na voljo, al sam nekaj lapaš... malo poglej okoli.

taksne karte so se ze prodajale po cca 220e, tko da ja, absolutno prevec.
ce mining dviguje cene, se ne pomeni da so dejansko tok vredne.
#brezpodpisa

def0r ::

Vredne so toliko, koliko so ljudje pripravljeni placati za njih. Zgleda so tako da je realna vrednost zdaj visja.

dexterboy ::

Tole poletje res ubija, pa ne samo s vročino, ampak tudi s padanjem cen...
Še mesec nazaj mi je kazalo okoli 3 ojre, sedaj sem srečen, če prileze na 2,5...
:8)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SaXsIm ::

In? Kaj ma veze, koliko EUR ti kaže? Kaj rudariš EUR ali rudariš ETH? Boš pač počakal s prodajo ETH, da bo tečaj boljši, ali pa si boš delal izgubo.

Drugače pa predlagam, da date vsi kartice nazaj, ker je hojnik rekel, da so predrage.
SaXsIm

krneki0001 ::

Poleti je vedno padec cen. Zdaj nabirajte kovance, ker bo jeseni spet vse skočilo gor.

tikitoki ::

dexterboy je izjavil:

Tole poletje res ubija, pa ne samo s vročino, ampak tudi s padanjem cen...
Še mesec nazaj mi je kazalo okoli 3 ojre, sedaj sem srečen, če prileze na 2,5...
:8)


Buhuhu, kolk casa pa mislis, da lahko vleces denar iz nic konkretnega?

SaXsIm ::

Dej, pejdi ti trolat drugam. Saj ti zadeve ne rabijo biti všeč, trg kriptovalut pač ne rabi tvojega odobravanja, da deluje.
SaXsIm

tikitoki ::

SaXsIm je izjavil:

Dej, pejdi ti trolat drugam. Saj ti zadeve ne rabijo biti všeč, trg kriptovalut pač ne rabi tvojega odobravanja, da deluje.


Prej si pa kaksen Amway probal:)?

frudi ::

aborko je izjavil:

Imam možnost dobiti novo Radeon RX 580 8GB DDR5 za 330€. Igric ne bi igral, bi pa probal malo mining - kolikor sem googlal lahko z pravimi nastavitvami pridem do 30Mh pri ETH, tako da bi ROI bil nekje 5 mesecev...Se splača ali
pridejo kmalu bistveno boljše grafične?

Raje kupi kartico in jo preprodaj naprej za 100€ več. Instant profit za precej manj zajebavanja in truda, v primerjavi s parmesečnim rudarjenjem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

dexterboy ::

@SaXsIm, je tebi vročina udarila v glavo? Ali pa si preprosto srečen, ko si tečen?
Če ne zmoreš, ali pa ne želiš, da bi vsak od nas, ki se tukaj oglašamo vsled rudarjena, kaj dobil v žep, ti predlagam ponovni obisk vrtca pa naprej v šolo, gimnazijo.... boš videl, da bo šlo. Napisal sem pa znesek dnevnega zaslužka, ki mi ga prikaže NiceHash program. In sem v nastavitvah izbral eure nmaesto usd, nikjer pa ni opcije eth...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SaXsIm ::

Res, iz kje si pa to razbral?

Priznam, sem se rabil izobraziti o nicehashu, se pa zelo verjetno rabiš tudi ti. Naj ti razložim. Ko ti rudariš kovance z nicehashom, za njih dobivaš bitcoine. Vrednost bitcoina varira iz minute v minuto, kakor tudi celotna vrednost trga s kriptovalutami. To, da ti gledaš, koliko EUR na dan ti rudari tvoj računalnik, je pač svetska bedarija, če ne dobiš ob koncu vsakega dne tega zneska nakazanega na svoj TRR. Zakaj? Zato, ker si ti plačan v bitcoinih, je važno samo to, koliko bojo ti bitcoini vredni v trenutku, ko jih boš prodal, zato bi bilo dosti bolje, da bi si za primerjavo zmogljivosti svojega mining riga izbral njh. Seveda, v primeru, da dobivaš vsak dan EUR na svoj trr direktno iz nicehasha, se posipam s pepelom in prosim za povezavo, kako to narediš.
Je pa seveda tukaj treba poznati še nicehash - ker so valute trenutno vredne manj, računske moči je čezdalje več, zahtevnost pa se tudi viša, so za isto časovno enoto uporabe tvojega računalnika najemniki procesorske moči pripravljeni plačati manj. Če želiš za isti vložek svojega procesorskega časa in energije zaslužiti več, se boš pač moral v trg kriptovalut bolj poglobiti in nase prevzeti riziko volatilnosti trga. Dejstvo pa je, da ne glede, kako obračaš zadeve, vedno prideš do osnovnega principa ponudbe in povpraševanja.
SaXsIm

Red_Mamba ::

SaXsIm je izjavil:

Poletje pač. Jeseni bo pa šlo spet gor. In do takrat imaš naminiranih nekaj kovancev.


cakam split bitcoina ker bi takrat naj bil ugoden cas za nakup altcoin-ov :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

</head> ::

Eni samo čakamo na poceni 1060 in 1070 v malih oglasih.

Rabljene 280x od liteconerjev čakajo na zamenjavo.

FireSnake ::

dexterboy je izjavil:

@K0l1br1; hvala na pomoči, sedaj deluje :)

Zgolj v info, izšla je nova verzija nicehash programa. Nikjer noben info, da bi nova verzija prinašala več e-šoldov, nisem zasledil... Bom nadgrail proti večeru, da vidim, koliko se mi bo čez dan segrela kišta; včeraj sem našel napajalne kable za grafo od modularnega Scythe napajalnika, pa bi rad videl, če bo postal glasen...

Drugače je pa čisto res o nabavi kartic, še jest sem ujel zadnji vlak zadnjega vagona, pa ne vidim več 3 evre na dan, največkrat se vrti okoli 2,8. Junija je samo 1060 kazal 3,5 na dan.

@m0LN4r; ravno v času, ko vsak nakup ni več profitabilen, je treba folku trobiti, da je to must have :) Takrat so ravno dobički najvišj... ROFL


Jaz imam verzijo NiceHashMiner_v1.7.5.13 in nikjer nism zasledil, da bi bila vovejša na razpolago.

Od kje ti info?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

amacar ::

Tisto je beta verzija novega minerja v2.
Link: https://github.com/nicehash/NiceHashMin...
Zraven piše: Work in progress. Not for public use

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

K0l1br1 ::

Verzija 2.0.0.8 je na njiohovi spletni strani.

Saul Goodman ::

fak sam tale bitcoin je res že čist u podnu, samo še fakin $2422.05 je. I mean, WTF.

Red_Mamba ::

Saul Goodman je izjavil:

fak sam tale bitcoin je res že čist u podnu, samo še fakin $2422.05 je. I mean, WTF.


2100EUR in pada. In se bo padel pred splittom :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Blue3D ::

Na Mindfactory so skočle gtx 1050ti iz 140€ na 159€
Sem mislil nabaviti 2 kos. Se ne splača več.
So pa še ugodne na mimovrste za 158€ brez poštnine pa na zalogi.
Če preračunaš €/Mh je tam nekje na rangu gtx 1070
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

krneki0001 ::

Niso. Rabiš 3 komade, da bodo za eno 1070. Pa če jih spraviš na 49W porabe, bodo še vedno z 50W večjo porabo pri enakih hashih.
Bolj se splača 1060 3GB.
««
14 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324422 (6034) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141276 (731) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917782 (10942) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127686 (65413) -žiga-

Več podobnih tem