» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
12 / 63
»»

Ajnstajn` ::

S katerim programom nastavljate moč grafe.. Recimo da bi nastavil, da mi mina na nicehash z 80%?
//

krneki0001 ::

msi afterburner

subby ::

Zdajle nekaj časa minam eth z grafikami(280x), ki so mi ostale od ltc. Nisem se preveč poglabljal, ampak gibljejo se samo med 10 in 15Mh. Se komu sanja, kaj bi blo potrebno nardit za bolj stabilen output?

Pennywis3 ::

Subby, Zcash je precej bolj profitabilen za 79x0/280x grafične, saj jim je padel ETH hash zaradi velikosti DAG-a.
280x na Zcash naredi 2.7$ dnevno, medtem ko ti 14Mh/s ETHja prinese samo 1.7$.

Razen seveda če hočes držat ETH coine.

Heavy ::

Pennywis3 je izjavil:

Subby, Zcash je precej bolj profitabilen za 79x0/280x grafične, saj jim je padel ETH hash zaradi velikosti DAG-a.
280x na Zcash naredi 2.7$ dnevno, medtem ko ti 14Mh/s ETHja prinese samo 1.7$.

Razen seveda če hočes držat ETH coine.


Pa še z trenutnim padcem cen je Zcash na meji profitabilnega. Donos je padel na 1.7$. Z ETH si pa na pozitivni ničli. Če boš zadržal kovance je pa vseeno.
#TeamFelix

subby ::

Bi bilo mogoče najbolj smiselno, da kar na nicehash prešaltam?

Predator X ::

subby je izjavil:

Bi bilo mogoče najbolj smiselno, da kar na nicehash prešaltam?


etherum je zgubu okol 4Miljarde zarada fake novice ("Vitalik Buterin fatal crash"). Ethereum lahko (verjetno tudi bo) preraste bitcoin.
treba nekatere stvari prebrat...

Rok Woot ::

Predator X je izjavil:

subby je izjavil:

Bi bilo mogoče najbolj smiselno, da kar na nicehash prešaltam?


etherum je zgubu okol 4Miljarde zarada fake novice ("Vitalik Buterin fatal crash"). Ethereum lahko (verjetno tudi bo) preraste bitcoin.
treba nekatere stvari prebrat...


Ja samo kako, tako da bitcoin pade pod 300, ali da etherium naraste nad 2600, ali pa nekaj vmes?

amacar ::

Verjetno je mislil po marketcapu, ne po vrednosti na posamezen kovanec.

Predator X ::

Rok Woot je izjavil:

Predator X je izjavil:

subby je izjavil:

Bi bilo mogoče najbolj smiselno, da kar na nicehash prešaltam?


etherum je zgubu okol 4Miljarde zarada fake novice ("Vitalik Buterin fatal crash"). Ethereum lahko (verjetno tudi bo) preraste bitcoin.
treba nekatere stvari prebrat...


Ja samo kako, tako da bitcoin pade pod 300, ali da etherium naraste nad 2600, ali pa nekaj vmes?


ETH je boljši od bitcoina.
http://www.huffingtonpost.com/ameer-ros...

K0l1br1 ::

Evo, imate kartico RX 480 v oglasih na st. Se splača vžgat avto in iti iskati ;) Cena je tudi ugodna.

Qcube ::

RX 480 in 580 4GB bodo kmalu skoraj neuporabne za rudarjenje in jih bo verjetno več po oglasih. 8GB naj bi bile še za nekaj časa ok kolikor sem razumel.

chucki ::

A vam tudi narudari več, kot je napisano v programu nicehash?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jakan123 ::

Razmišljam, da bi za hec poskusil minariti in gledam na ebayu mining naprave, ampak nimam pojma kaj gledati :) Našel sem tudi na bolhi nekaj, kar naj bi rudarilo z 1000GHs. Je to ok?

SaXsIm ::

Za začetek si preberi kaj o Ethereumu in miningu nasplošno. Boš recimo ugotovil, da namenskih naprav za mining ni. So samo računalniki in boljši računalniki.
SaXsIm

Cveto ::

No ja, ni ravno tako. V osnovi je seveda vse pc (če odmislimo tiste res namenske zadeve, ki jih delajo recimo kitajci), a vseeno bi se lahko reklo da so zadeve z "BTC" platami, raznimi "riser" karticami in več ko 2 GPU-ji precej namenske zadeve.

SaXsIm ::

Ko govorimo o namenskih napravah za rudarjenje kriptovalut (ali izvajanje kakšnih drugačnih računsko zahtevnih kalkulacij), seveda govorimo o ASIC-ih (application specific IC). In ni res, z ASIC pač ne moreš na Youtube. Ali početi česarkoli, kar z Ether "rudarjem" lahko.

Naprave, s katerimi rudarimo Ether, so računalniki. Lahko je v enem 7 ali 12 grafičnih kartic, pa je zadeva še vedno računalnik. In prav enostavno bi rekel, da je mining PC namenjen preračunu kakšnih deep learning algoritmov, VR, ali pa rudarjenju kriptovalut. Zadeva je pač modularna, kakor pač računalniki so.
SaXsIm

kajetan ::

a bi lahko kdo razložil postopek za popolne noobe?
kaj pa procesor tudi kaj vpliva ali samo grafična kartica?

m0LN4r ::

Za popolne noobe je youtube in nicehash najboljse za zacetek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Hm, random preblisk ... na epyc čip boš lahko obesil okrog 60 pci naprav. Kdo bo prvi sponzoriral razvoj mining plate na epyc platformi? :D

hojnikb ::

pr asrocku bi znal bit taki norci, da bi napolal tok pcie portov gor :)
#brezpodpisa

kajetan ::

m0LN4r je izjavil:

Za popolne noobe je youtube in nicehash najboljse za zacetek.


ja, saj imaš prav. pa vendar me zanima - kaj je zdaj s temi denarnicami - kaki si sploh naredim bitcoin adreso - pa tukaj vidim 100 različnih strani: bither,armory,arcbit,bitgo... za katero se naj odločim - kaj uporabljate vi?

hojnikb ::

blockchain
#brezpodpisa

slodreamer ::

kajetan je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za popolne noobe je youtube in nicehash najboljse za zacetek.


ja, saj imaš prav. pa vendar me zanima - kaj je zdaj s temi denarnicami - kaki si sploh naredim bitcoin adreso - pa tukaj vidim 100 različnih strani: bither,armory,arcbit,bitgo... za katero se naj odločim - kaj uporabljate vi?



Na NiceHash imaš tudi začasno denarnico, če se registriraš. Z njo lahko normalno rudariš in prejemaš plačilo v BTC.
Ko bi rad BTC zamenjal v €, pa si lahko od tam prenakažeš v coinbase, wirex, cryptopay - ali na kakšno borzo, če bi rad menjal v drugo kripto valuto.

kajetan ::

slodreamer je izjavil:

kajetan je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za popolne noobe je youtube in nicehash najboljse za zacetek.


ja, saj imaš prav. pa vendar me zanima - kaj je zdaj s temi denarnicami - kaki si sploh naredim bitcoin adreso - pa tukaj vidim 100 različnih strani: bither,armory,arcbit,bitgo... za katero se naj odločim - kaj uporabljate vi?



Na NiceHash imaš tudi začasno denarnico, če se registriraš. Z njo lahko normalno rudariš in prejemaš plačilo v BTC.
Ko bi rad BTC zamenjal v €, pa si lahko od tam prenakažeš v coinbase, wirex, cryptopay - ali na kakšno borzo, če bi rad menjal v drugo kripto valuto.


hvala. zaenkrat sem naredil blockchain (niso glih vešči v prevajanju v slovenščino - sem kar na english dal..)
kdaj pa dobim nakazilo na denarnico če minam?
obstajajo mogoče kaki boljši programi ki bi lahko izkoristili tudi 8core procesorje? ne razumem kako lahko grafična več prinese kot dober procesor

slodreamer ::

tule imajo profitability calculator, nekateri algoritmi so menda tudi za procesorje, ne poznam ful dobro, večinoma pa se bolj splača z grafičnimi
Nakazilo je dnevno opoldne, če uporabljaš njihovo denarnico, ali tedensko, če uporabljaš zunanjo. Provizije nakazil pa so (2 oz 4%).

LeXani ::

0.60 €/dan :))
Čas prve prijave 04.11.2005

K0l1br1 ::

LeXani je izjavil:

0.60 €/dan :))

Kaj to? Jaz imam z dvema trenutno 4 EUR na dan. Konec meseca bo za elektriko in še kaj bo ostalo.

kiFni ::

Nikjer ni kartic. Na bolhi je en rig 6x rx 480... včasih si rabu pol leta da si dobil roi. Danes pa lahko že v enem mesecu če trofneš taprav coin ali še prej.

kajetan ::

in kateri od vas "pridela" največ na dan? če ni skrivnost. kakšnih 10$ na dan bi bilo že okej ane:D
za foro sem pognal na starem xeonu e3-1246 - circa 0.4$ na dan. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

SaXsIm ::

Good for you.
SaXsIm

kajetan ::

zanima me še kako bi izmeril koliko elektrike porabi računalnik in kako naj to pretvorim v evre?

SaXsIm je izjavil:

Good for you.


to je samo test bil, drugi mi šiba 4.5$ na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

K0l1br1 ::

Ampermeter priklopi med računalnik in vtičnico, zmeri tok, množi z napetostjo, ki jo ravno tako zmeriš. Dobiš moč v W, tole množi s 24h in s 0.14 EUR/h in dobiš EUR/dan. AxVx24X0,14=EUR

SaXsIm ::

Nabavi kaj takšnega.

SaXsIm

Pennywis3 ::

kajetan je izjavil:

in kateri od vas "pridela" največ na dan? če ni skrivnost. kakšnih 10$ na dan bi bilo že okej ane:D
za foro sem pognal na starem xeonu e3-1246 - circa 0.4$ na dan. :)


Hmm, 10$ na dan so 3-4 rx kartice.

Tukaj imaš ljudi, ki jih imajo 100+, potem si pa zračunaj :)

Predator X ::

Pennywis3 je izjavil:

kajetan je izjavil:

in kateri od vas "pridela" največ na dan? če ni skrivnost. kakšnih 10$ na dan bi bilo že okej ane:D
za foro sem pognal na starem xeonu e3-1246 - circa 0.4$ na dan. :)


Hmm, 10$ na dan so 3-4 rx kartice.

Tukaj imaš ljudi, ki jih imajo 100+, potem si pa zračunaj :)


"Taki so vedno na počtnicah"

Zgodovina sprememb…

krho ::

A k priklopiš 20 kartic pride čez kakšen mesec kaj policija na obisk? Za nalogom za hišno preiskavo...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

amacar ::

A ko kupis 20 struc kruha pride policija na dom?

krho ::

Ker poraba elektrike pri nakupu 20 štruc kruha naraste na 3kW preko celega dneva right?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Heavy ::

amacar je izjavil:

A ko kupis 20 struc kruha pride policija na dom?


Vsaj ne se delati pametnega če ne veš o čem se gre.

Ja, pridejo ti na dom, zaradi suma gojenja marihuane pod lučmi. Poznam par primerov ko se je to res zgodilo.
#TeamFelix

kajetan ::

ne vem kdaj bi te bolj čudno gledali. če bi imel sadike marihuane ali 20 grafičnih povrsti!? :D :D :D

norci haha:



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

LeXani ::

K0l1br1 je izjavil:

LeXani je izjavil:

0.60 €/dan :))

Kaj to? Jaz imam z dvema trenutno 4 EUR na dan. Konec meseca bo za elektriko in še kaj bo ostalo.


AMD FX6300 in asus geforce gtx750
Čas prve prijave 04.11.2005

NejcSSD ::

krho je izjavil:

A k priklopiš 20 kartic pride čez kakšen mesec kaj policija na obisk? Za nalogom za hišno preiskavo...

Jaz sem priklopil toplotno črpalko sredi januarja je blo na dan 50kwh in več. Pa ni bilo nobenega :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

K0l1br1 ::

Nekaj mi ni jasno: če držim power na 1060 na 80%, je recimo hashrate 165 MH/s, če ga dam na 100%, je pa 176 MH/s. Isto opažam na 1080. Se power omejuje zaradi trajanja kartice ali česa, če je hasrate z večjim pawerjem večji?

slodreamer ::

Spreminja se tudi učinkovitost kartice. Na pamet recimo z 60% power limit kartica naredi 165 MH/s s porabo 100W, z 100% pa 176 MH/s s porabo 140W, kar pomeni da je izkoristek precej slabši. Mogoče se celo ne izplača, če primerjaš povečan strošek električne energije z dodatnim zaslužkom.

K0l1br1 ::

Hvala. Razlika pri power od 80 do 100 je cca 20-30W, kar na dnevni bazi pomeni cca dodatnih 7 eurskih centov, toliko pa sedaj gledam, da se spremeni tudi dnevni zaslužek, tako da res nima smisla.

-valvoline- ::

SaXsIm je izjavil:

Za začetek si preberi kaj o Ethereumu in miningu nasplošno. Boš recimo ugotovil, da namenskih naprav za mining ni. So samo računalniki in boljši računalniki.

kaj pa je antminer s9?

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Za mining Ethereuma?
SaXsIm

Master_Yoda ::

Kolikor vidim iz prvega zadetka v googlu je to ASIC za bitcoin in ne za ethereum.

SaXsIm ::

Res je. In 2 sekundi googlanja ti tudi povesta, da je Ethereum "ASIC proof," ker njegov algoritem potrebuje precej hitrega RAMa, ki je drag, zato se ASICev ne splača delat. Poleg tega ethereum prehaja na "Proof of Stake," kar je za izdelavo ASICev še bolj neugodno.

Pa tudi, če malenkost spremljaš forum, se da hitro ugotoviti, da se aktualne kriptovalute da rudariti z računalniki, še posebej z GPUju, kar ti tudi že lahko da neko indikacijo, za kaj se gre. Verjetno se ne bi gamerji pizdili čez minerje, če bi ti kupovali minerje, ne GPUjev.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()
««
12 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324401 (6013) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917775 (10935) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127579 (65306) -žiga-

Več podobnih tem