» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
10 / 63
»»

stinger9 ::

Seveda točno, taki podvigi se nanašajo izključno na aktualen trend rasti ETH in ostalih altcoinov, izkoristiti hitro rast in na hitro zaslužiti (vsaj povrniti vložek in še malo zraven).

Ampak kot je rekel mafijski šef Tony Soprano, "indecision is worse than bad decision".
:))

krneki0001 ::

problemi z eth?

anketar ::

kje je yjpe? (kam z 50 jurjov €)

jype je 15. jun 2017 ob 19:46:40 izjavil:
Aja, jaz nisem želel ponuditi sebe, da ne bo pomote.

anketar je 15. jun 2017 ob 19:41:42 izjavil:
alt kripto so v večini pump in dump kot so ble včasih penny stocks pa otcbb
in potem
anketar je 15. jun 2017 ob 19:41:42 izjavil:
vzem kredo in kup nepremičnino in jo prodaj za 1 let, ker ceene bojo šle še naprej gor
se sliši, kot da nimaš pojma o čem pišeš.


večina jih je pump in dump, vid se, da trolaš, dokler ni židov v ozadju nima kredibilnosti za rajo

Zeitgeist ::

stinger9 je izjavil:

Pozdravljeni, kriptorudarji. Ob pomanjkanju grafičnih kart (predvsem radeonov, zaradi nedobavljivosti spominskih čipov zanje), se mi zdi naslednja novica predobra, da je ne bi delil:
Asus je izdelal grafično karto posebej za mining
Po mojih vezah, bodo karte v Ljubljani takoj julija:
ekskluzivni dobavitelj

TL;DR - grafa je namenjena zgolj sestavljanju mining rigov, brez izhoda za monitor in optimirana za procese rudarjenja (eth, etc, zcash, altcoin..)

No kaj pravite na to?
LP

baje daje samo 19Mh/s

tikitoki ::

Kdaj se bo ta bedarija koncala.

Zeitgeist je izjavil:

stinger9 je izjavil:

Pozdravljeni, kriptorudarji. Ob pomanjkanju grafičnih kart (predvsem radeonov, zaradi nedobavljivosti spominskih čipov zanje), se mi zdi naslednja novica predobra, da je ne bi delil:
Asus je izdelal grafično karto posebej za mining
Po mojih vezah, bodo karte v Ljubljani takoj julija:
ekskluzivni dobavitelj

TL;DR - grafa je namenjena zgolj sestavljanju mining rigov, brez izhoda za monitor in optimirana za procese rudarjenja (eth, etc, zcash, altcoin..)

No kaj pravite na to?
LP

baje daje samo 19Mh/s


http://mojcomp.net/asus-mining-p106-6g

Dej poglej ceno, saj moras biti debil, da kupis polizdelke po tej ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SaXsIm ::

Vprašanje, za rx570/580, kater OS in miner uporabljate?
SaXsIm

Soni ::

tikitoki je izjavil:

Kdaj se bo ta bedarija koncala.

Zeitgeist je izjavil:

stinger9 je izjavil:

Pozdravljeni, kriptorudarji. Ob pomanjkanju grafičnih kart (predvsem radeonov, zaradi nedobavljivosti spominskih čipov zanje), se mi zdi naslednja novica predobra, da je ne bi delil:
Asus je izdelal grafično karto posebej za mining
Po mojih vezah, bodo karte v Ljubljani takoj julija:
ekskluzivni dobavitelj
TL;DR - grafa je namenjena zgolj sestavljanju mining rigov, brez izhoda za monitor in optimirana za procese rudarjenja (eth, etc, zcash, altcoin..)
No kaj pravite na to?
LP

baje daje samo 19Mh/s

http://mojcomp.net/asus-mining-p106-6g
Dej poglej ceno, saj moras biti debil, da kupis polizdelke po tej ceni.


tukaj piše 24h/s - 26h/s Nvidia Asus Mining-P106-6G
glede na to, da je skor enako dobra kot RX 580 HASHRATE katera sploh ni dobavljiva, je cena primerna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soni ()

krneki0001 ::

tikitoki je izjavil:

Kdaj se bo ta bedarija koncala.

Zeitgeist je izjavil:

stinger9 je izjavil:

Pozdravljeni, kriptorudarji. Ob pomanjkanju grafičnih kart (predvsem radeonov, zaradi nedobavljivosti spominskih čipov zanje), se mi zdi naslednja novica predobra, da je ne bi delil:
Asus je izdelal grafično karto posebej za mining
Po mojih vezah, bodo karte v Ljubljani takoj julija:
ekskluzivni dobavitelj

TL;DR - grafa je namenjena zgolj sestavljanju mining rigov, brez izhoda za monitor in optimirana za procese rudarjenja (eth, etc, zcash, altcoin..)

No kaj pravite na to?
LP

baje daje samo 19Mh/s


http://mojcomp.net/asus-mining-p106-6g

Dej poglej ceno, saj moras biti debil, da kupis polizdelke po tej ceni.


To je 1060 brez portov. In 1060 dobiš za nižjo ceno. In rX580 da več od sebe. Za 1/3 več.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ja, za ceno GTX 1060 s porti..., damn, v nmeciji si lahko pred mesecem za ta danr skor GTX 1070 dobil

Rok Woot ::

S tem, da večina ne priporoča nakup mining opreme. Kolikor razumem, je bolj dober izgovor za nakup dražje grafične :)

Blue3D ::

Zdravo,

pred 3 dnevi sem začel rudarit GTX 1070
CLAYMORE 9.5 WIN10
Pa me zanima ali so takšni dropi normalni ?

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Rok Woot ::

A 23 MH/s za 1060 6gb na DaggerHashimoto je dobr?

Dzhimen ::

Moja 1060 3gb z navitim RAM-om doseže max nekaj čez 23. Stock pa nekaj čez 18.

Rok Woot ::

Pol je isti šmorn 3gb al pa 6gb. Jaz jaz sem tudi ram navil za +850 MHz.

Mato989 ::

Rok Woot je izjavil:

Pol je isti šmorn 3gb al pa 6gb. Jaz jaz sem tudi ram navil za +850 MHz.


letos še :)

hojnikb ::

novembra bo tko konec z eth miniranjem
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

novembra bo tko konec z eth miniranjem


Torej sploh ne boš mogel več eth minat?

Kaj se bo zgodlo v nanopoolih itd. kjer je izplačilo min 0,2eth in tisti ki ne dosežemo tega do novembra, recimo :P

Dzhimen ::

Rok Woot je izjavil:

Pol je isti šmorn 3gb al pa 6gb. Jaz jaz sem tudi ram navil za +850 MHz.


Jaz mam navito za 951 MHz na 4753 MHz.
A ni tako da pri 1060 ni razlika samo v ramu med 3gb in 6gb verzijo? A nima 3gb verzija tudi nekaterih ostalih stvari okrnjenih?

hojnikb ::

ja 10% manj shader enot ma.
zna bit pa 3gb verzija slej k prej premal.
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

novembra bo tko konec z eth miniranjem

Zakaj?

Dzhimen ::

:)):))Zaradi RAM-a verjetno. Ko se bo težavnost povišala bo 3gb vedno bolj premalo...

Zaenkrat mi narudari malo čez 0.0012 BTC in porabi 0.44€ elektrike na dan. Tako da imam po sedanjih tečajih vsak dan nekaj malega čez 2.5€ plusa. Ko bo pa tole upadlo bom pa grafo menjal :D

Mato989 ::

Dzhimen je izjavil:

:)):))Zaradi RAM-a verjetno. Ko se bo težavnost povišala bo 3gb vedno bolj premalo...

Zaenkrat mi narudari malo čez 0.0012 BTC in porabi 0.44€ elektrike na dan. Tako da imam po sedanjih tečajih vsak dan nekaj malega čez 2.5€ plusa. Ko bo pa tole upadlo bom pa grafo menjal :D


Meni je bolj problem ker mam en PC ki rudari ampak nanopool ma 0,2eth za izplačilo, jaz pa na njem rudarim recimo 3dni v tednu cca... kar pomeni da sem v 14 dneh narudaril "komaj" 0,02xxx eth izplačilo je pa pri 0,2eth... ob taki hitrosti bo torej trajalo še 10x toliko da pridem do izplačila časovno gledano torej 20 tednov :P

In kaj potem se ne bo dalo eth več minat in bom tole izgubil ker mi ne bodo hotli izplačat?

Zeitgeist ::

btw kateri pool se vam najbolj izplača za eth?

hojnikb ::

eth bo sel na proof of stake mehanizem...
#brezpodpisa

hamez66 ::

hojnikb je izjavil:

eth bo sel na proof of stake mehanizem...


Bo šel, ampak postopoma. Rudarjenje ETHja se bo nadaljevalo, le manj POW blokov bo. Razen, če ti veš nekaj, česar jaz ne vem?

Mato989 ::

Zeitgeist je izjavil:

btw kateri pool se vam najbolj izplača za eth?


Jaz uporabljam nanopool :)

Zeitgeist ::

Mato989 je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

btw kateri pool se vam najbolj izplača za eth?


Jaz uporabljam nanopool :)

meni se zdi nekako nanopool najbolj profitabilen.

Blue3D ::

Zdaj sem naročil še tole zraven moje 1070

rx580 8gb
https://www.mindfactory.de/product_info...

poceni a ne ?
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

SaXsIm ::

To dejansko imajo zalogo?
SaXsIm

amacar ::

Ne

Blue3D ::

SaXsIm je izjavil:

To dejansko imajo zalogo?

V sredo 28.6. bo.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

amacar ::

Ni nujno, da boš srečnež, ki jo bo dobil :)

Blue3D ::

Materialne dobrine niso faktor za srečo.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Dzhimen ::

Jaz sem včeraj slučajno gledal na MindFactory in v kategoriji RX 580 je bilo vse "Ohne Liefertermin". Pa zagledam 8GB RX 580 PowerColor Red Devil Aktiv za 329€, zaloga "Bestellt" in sem si reku za foro da naročim. Ura je bla 5 ali 6 popoldan in če je po kakšnem čudežu res kartica bila na voljo (in ni bila to napaka pri prikazu zaloge), sem bil pa 95% prepričan da preden moje nakazilo pride do njih drugi dan (danes) zjutraj, bojo zaloge že zdavnaj pošle. V najslabšem primeru, sem si mislil, dobim denar nazaj.

Plačam torej včeraj zvečer 330€ + 20€ ppt, danes dopoldan me obvestijo o prejetju plačila in pred eno uro sem dobil tracking number za paket, ki naj bi bil v torek tukaj. :))

Torej, 350€ za PowerColor Red Devil RX 580 8GB... Worth? :))

dronyx ::

FireSnake ::

 Mining

Mining



Se je kaj spremenilo?

Nekaj se je na novo zaganjalo, zdaj je pa spet ETH na začetku.

Prav tako je za malo časa padel dnevni zaslužek ... zdaj je zopet malenkost preko 3EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Saul Goodman ::

fantje iz slovenije kupujejo batche po 300 graficnih kartic pri njih. ko narocijo, jim povejo ali je zaloga ali ne in kdaj bo. ostalim ne govorijo nic, vzamejo denar in ti potem povejo koliko casa bos cakal k debil. ko bos dobra stranka bo drugacen treatment. :-P

chucki ::

Sem opazil, da je zdaj € pri miniranju, why?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

FireSnake ::

Da se nastavit, katero valuto ti kaže - v nastavitvah (preden klikneš start).

Saul Goodman je izjavil:

fantje iz slovenije kupujejo batche po 300 graficnih kartic pri njih. ko narocijo, jim povejo ali je zaloga ali ne in kdaj bo. ostalim ne govorijo nic, vzamejo denar in ti potem povejo koliko casa bos cakal k debil. ko bos dobra stranka bo drugacen treatment. :-P


Rekla kazala ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hojnikb ::

tole z 300 gpuji me čist nič ne preseneča... Folk je znorel okol tega mininga :)
#brezpodpisa

Pennywis3 ::

Ima kdo mogoče kakšen x16 - x16 riser za prodat?

Saul Goodman ::

FireSnake je izjavil:

Da se nastavit, katero valuto ti kaže - v nastavitvah (preden klikneš start).

Saul Goodman je izjavil:

fantje iz slovenije kupujejo batche po 300 graficnih kartic pri njih. ko narocijo, jim povejo ali je zaloga ali ne in kdaj bo. ostalim ne govorijo nic, vzamejo denar in ti potem povejo koliko casa bos cakal k debil. ko bos dobra stranka bo drugacen treatment. :-P


Rekla kazala ...


no jst sem se osebno pogovarjal s tipom, tudi videl operacijo. men je povedal in pokazal, za druge pa ne vem. prepričevat ne rabim nikogar, nimam nič od tega. ;-)

Blue3D ::

300gpu x 250€ = 75.000€
Postavitev celega sistema 50 Rigov je 100.000€

Kakšen je riziko ?
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Sc0ut ::

Mato989 je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

:)):))Zaradi RAM-a verjetno. Ko se bo težavnost povišala bo 3gb vedno bolj premalo...

Zaenkrat mi narudari malo čez 0.0012 BTC in porabi 0.44€ elektrike na dan. Tako da imam po sedanjih tečajih vsak dan nekaj malega čez 2.5€ plusa. Ko bo pa tole upadlo bom pa grafo menjal :D


Meni je bolj problem ker mam en PC ki rudari ampak nanopool ma 0,2eth za izplačilo, jaz pa na njem rudarim recimo 3dni v tednu cca... kar pomeni da sem v 14 dneh narudaril "komaj" 0,02xxx eth izplačilo je pa pri 0,2eth... ob taki hitrosti bo torej trajalo še 10x toliko da pridem do izplačila časovno gledano torej 20 tednov :P

In kaj potem se ne bo dalo eth več minat in bom tole izgubil ker mi ne bodo hotli izplačat?


Lahko nastavis na manj v settings
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Rok Woot ::

Meni 1060 včasih ni na max power modu, torej ne uporablja najvišje frekvence, kartica se ne pregreva in v nvidia control panelu imam naštiman max performance. Torej kako uredim tole?

K0l1br1 ::

Uporabi MSI Afterburner.

Rok Woot ::

Uporabljam že ves čas.

Sedaj sem malo zvišal napetost, pa zgleda dela, sam ne štekam zakaj. Lahko pa, da bo spet padlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

m0LN4r ::

Za foro sem se jst zagnal malo to:


Opazam da minerji navijajo memory nad gaming stable frekvence. Kako se to potem obnese na dolgi rok na graficni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

Ma še kdo težave z claymore minerjem... dual minerja mi skoz meče ven offline. net pa dela. eth + sia

anzi2001 ::

Pozdravljeni. Pravkar sem prišel v ethereum rudarjenje, in me zanima kako pretvorim ether v eur, po možnosti brez obdavčitve, ter katero menjalnico uporabiti?
««
10 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324416 (6028) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917780 (10940) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127671 (65398) -žiga-

Več podobnih tem