» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
25 / 63
»»

Tribal ::

Hvala bogu, bodo minerji saj pustil, da gamerji kupimo zadevo lahko...

legokan ::

Katere avtomatske aplikacije uporabljate za "profit switching" med algotimi?
Zanima me predvsem kako avtomatsko nastaviti zagon najdonosnejših algoritmov (cryptonight, hasimoto, equihash...) recimo na Nicehash, ki so že predhodno nastavljeni za specifični rig (npr. -mclock -cclock...) .
Hvala za pomoč.

Heisenberg ::

legokan je izjavil:

Katere avtomatske aplikacije uporabljate za "profit switching" med algotimi?
Zanima me predvsem kako avtomatsko nastaviti zagon najdonosnejših algoritmov (cryptonight, hasimoto, equihash...) recimo na Nicehash, ki so že predhodno nastavljeni za specifični rig (npr. -mclock -cclock...) .
Hvala za pomoč.


obstaja stran ki to dela namesto tebe (ne spomnim se imena - googlaj)
drugače pa se to ne splača preveč
Veliko poolov plačuje zvestobo in take ki skačejo sem in tja kaznujejo

DJ-DUST ::

dexterboy ::

Tisti, ki uporabljate, oz. "furate" tale miningpoolhub;
kakšna je razlika med omenjenim in nicehash stranjo, oz. njihovim programom?
Saj kakšne ogromne razlike v zaslužku vendar ne more biti...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

DJ-DUST ::

NiceHash plača v BTC in ima 4% fee, miningpoolhub plačuje v coinu, katerega si sam izbereš in ima 0.9% fee, več v "QUICK START GUIDE"...

Update: ko boš nek čas testiral ene, druge, tretje, boš prišel do zaključka da je najboljše minirat coin po izbiri v svojo denarnico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

DJ-DUST ::

Heisenberg je izjavil:

Veliko poolov plačuje zvestobo in take ki skačejo sem in tja kaznujejo


Nobenega kaznovanja ni, od kje to pobirate. Vse je od poola do poola odvisno, ti pa v večini uporabljajo metode nagrajevanja:
- PPLNS / Pay Per Last N Shares (nekako najpogostejše)
- PPS / Pay Per Share
- RSMPPS / Recent Shared Maximum Pay Per Share

Če menjaš poole, ciljaš na PPS, če ne menjaš pogosto, ciljaš na PPLNS/RSMPPS, ker logično sklepaš da nista najbolj za pool hopping. Obstajo še druge metode, research...

legokan ::

Hvala DJ- Dust za miningpoolhub! Sliši ze nice.. treba probat.

Pa omogoča kje zagon algoritmov da ročno naštimam nastavitve (voltažo dol itd..)

Heisenberg - Nicehash ravno to omogoča menjavanje algoritmov in vse izplačano v BTC...

DJ-DUST ::

Skoraj vsi minerji omogočajo ročne nastavitve, spet je tu odvisno ali AMD ali NVIDIA. NiceHash ti večino teh programov zmeče v mapo in uporabi tiste, za kateri algoritem\coin miniraš tisti čas...

Največ boš pridobil če boš downloadal program na roke in si ga nastavil, v primeru da miniraš Ethash, je zadovoljiv in enostaven miner: Claymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner, v readme pa boš našel vse kar potrebuješ za nastavitev.

Za Equihash Claymore's ZCash AMD GPU Miner oz EWBF's CUDA Zcash miner za NVIDIA...

Za Cryptonight bo SGMiner-GM 5.5.5 za GPU, ali XMR-STAK-CPU za CPU, za Vega kartice pa trenutno Cast XMR. Claymore je slab na Cryptonight algoritmu...

Heisenberg ::

DJ-DUST je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Veliko poolov plačuje zvestobo in take ki skačejo sem in tja kaznujejo


Nobenega kaznovanja ni, od kje to pobirate. Vse je od poola do poola odvisno, ti pa v večini uporabljajo metode nagrajevanja:
- PPLNS / Pay Per Last N Shares (nekako najpogostejše)
- PPS / Pay Per Share
- RSMPPS / Recent Shared Maximum Pay Per Share

Če menjaš poole, ciljaš na PPS, če ne menjaš pogosto, ciljaš na PPLNS/RSMPPS, ker logično sklepaš da nista najbolj za pool hopping. Obstajo še druge metode, research...


kaznovanje je v smislu, da nisi deležen vsega dobička kot stalni, nekateri pooli to objavijo na osnovni strani da "pool hopping not allowed"

DJ-DUST ::

Ja, to je sistem "nagrajevanja" kot sem opisal...

Heisenberg ::

DJ-DUST je izjavil:

Ja, to je sistem "nagrajevanja" kot sem opisal...


patejto - patato :)

legokan ::

Mogoče nisem prav postavil vprašanja.
Naprimer:
Imamo rig AMD kartic, mainamo recimo tri algoritme na poolu (Nicehash): ETHHASH(dagger hasimoto), EQUIHASH IN CRYPTONIGHT recimo z Caymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner, Equihash Claymore's ZCash AMD GPU Miner in Cryptonight bo SGMiner-GM. Za vsakega algoritem narediš svoj config z svojimi nastvatvami (-cclock, -mclock -tt ...) ETHHASH_start.bat, EQUIHASH_start.bat in CRYPTONIGHT_start.bat

Zanima me, če kak program omogoča, da men glede na profitabilitiy avtomatsko zažene najboljši algoritem (ETHHASH_start.bat, EQUIHASH_start.bat in CRYPTONIGHT_start.bat)
Hvala

DJ-DUST ::

Saj ravno to dela NiceHash? Confige od majnerjev pa najdeš v "thirdy-party" folderju, vsak tako je blo nekdaj... :)

Qcube ::

Tale miningpoolhub je cela znanost dokler ugotoviš kako deluje... Npr autowitch ti lahko mina vertcoin in plačuje v monacoin in če še vključiš auto exchange plačuje v bitcoin :)

legokan ::

Hvala

legokan ::

Pa lahko v Nicehashu pot bin_3rdparty svojga minerja recimo drugo verzijo noter skopiram, al morem pot bin ostalo spreminjat?

DJ-DUST ::

Odvisno, verjetno boš moral izklopiti updates v programu prej da boš obdržal svoje fajle, da jih NH ne bo pobrisal\updejtal. Probaj prvo v bin_3rdparty...

radirkar ::

A se še splača minat etherum glede na ceno elektrike.. Kako bo stem ko bodo šli v PoS, se bo dalo majnat v kakšnih poolih? Se splača sedaj kupit komp z 2x 1070, majnat ob nizkem toku?

bobby ::

Ce majnas samo z mislijo trenutnega dobicka, potem dobicek bos imel.
Ce upostevas poyem se ROI, potem se bo v garancijski dobi, pod danasnjimi cenami izplacalo.
Ce minas za spekulativno prihodnost in ne prodajas namajnanih eth ali karkoli bos majnal, in gre zadeva gor, potem je odgovor definiticni DA.
Ce bo slo dol, potem do neke meje mogoce, nizje pa se ne splaca.

Sedaj pa je vprasanje, ce ne ves, kaj blockchain sploh je, potem se ti sanja ne, zakaj majnas in bos gledal samo danasnje stanje, koliko ne bos v minusu oz bos v plusu in bos konc meseca to zapil in je vprasanje kratkorocno, kar postavi pod vprasaj tvojega prvega vprasanja, torej smiselnosti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

radirkar ::

bobby je izjavil:


Ce minas za spekulativno prihodnost in ne prodajas namajnanih eth ali karkoli bos majnal, in gre zadeva gor, potem je odgovor definiticni DA.


To ni res. Ce naminaš za 300e za elektriko pa daš 310e, si plačal 310e za to da si vložil 300e v eth...

bobby ::

Tiho bodi, ce se ne zastopis.

1070 je, ce jo imas milina za majnat, powet na 70%, ram na +600mhz
30mhs eth +500mhydcr nanese 1.1dolarja (deli z 1.16 pa dobis evre) na dan z odsteto elektriko pod pogojem, da ima optimizirano in ne zre vec kot 180w
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

radirkar ::

bobby je izjavil:

Tiho bodi, ce se ne zastopis.

1070 je, ce jo imas milina za majnat, powet na 70%, ram na +600mhz
30mhs eth +500mhydcr nanese 1.1dolarja (deli z 1.16 pa dobis evre) na dan z odsteto elektriko pod pogojem, da ima optimizirano in ne zre vec kot 180w


Itak nisi razumel kaj sem hotel povedat.. Hvala za ostale odgovore :)

bobby ::

Se opravicujem, sem spregledal dejstvo, da si odgovoril isti kot si zastavil vprasanje. Nekako sem videl, da je bil se nekdo drugi vpleten. Sorry :)
Je pa res, da takega podvprasanja nisem pricakoval od nekoga, ki je zastavil vprasanje, ker sklepam, da ima vsaj osnovno racunico urejeno brez 'kaj ce' postavk.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

DJ-DUST ::

radirkar je izjavil:

A se še splača minat etherum glede na ceno elektrike.. Kako bo stem ko bodo šli v PoS, se bo dalo majnat v kakšnih poolih? Se splača sedaj kupit komp z 2x 1070, majnat ob nizkem toku?


Ko gre kovanec iz PoW v PoS, se miniranje zaključi. Ko je kovanec enkrat PoS - Proof of Stake, to v praksi večkrat samo še pomeni - Piece of Shit... :)

Miniranje ETH je še profitabilno, ampak ne tako kot ostali kovanci na istem algoritmu, upoštevaj težavnost. Danes miniraš ostalo in kupiš ETH. 1070 pa bi jaz uporabil na Equihash algoritmu, bo večji profit kot na Ethashu...

Spock83 ::

Ja tko sem se jaz zajebal s signatuomom. Mi je žal, da nisem v enem trenutku prodal. Kaj pa kaj BTCZ? Kdo to rudari? Nvidia vs AMD?

Spock83 ::

4x Tesla P100 zalaufal za test.

DaggerHashimoto 257.7 MH/s
Pascal 2.23 GH/s

Je to cool? Ne znam primerjat z 1080Ti

Qcube ::

Za grafiko ki stane 7000€ je malo, to je 64MH/kartico, GTX 1070 za 400€ dela 30-32 MH, 1080ti približno 36 če se ne motim.

Spock83 ::

Dobro vedit. Hvala za info :)

sarma832 ::



A to je res? Potem se splača kupit te BITMAINove minerje. ROI je manj kot eno leto...

Pero_SLO ::

Kaj je pa boljše, rudarit v večjem ali manjšem poolu? Se kaj zelo pozna, če je razmerje enega in drugega poola hashrate 1:7? Kako je z difficulty-jem, če ga nimaš vnešenega, da je na auto? Si zelo oškodovan?

Hvala in LP

Qcube ::

Večji pool, večja verjetnost za reden prihodek. Je pa malo odvisno od sreče in lahko manjši pool na kratki rok večji dobiček, na dolgi rok približno enako.

V teoriji če se počutiš zelo srečnega lahko poskusiš solo minat in če slučajno zadaneš hitro blok si dobro nagrajen, seveda odvisno od vrednosti kojna in block rewarda. Samo tu je verjetnost nekje na nivoju loto zadetka.

Pero_SLO ::

Sedaj že kakšen mesec majnam en shit coin(kot se reče) s svojim sobnim PC-jem z gtx 960 GPU-jem(vem, crap). Pač malo da sem se naučil, za dušo in ljubeznijo do novih spoznanj, kot je že par strani prej pisal Heisenberg. Sedaj bi pa jst moj PC posodobil na 2x rx570. Zanima me, če bo moj napajalnik to obremenitev prenesel. Imam namreč EVGA SuperNOVA GS 550W. Na idle imam porabo ~35W. Ko majnam shitcoin na 75% power GPU-ja imam porabe ~150W. Bo prenesel napajalnik, če vn vržem 960-ko in dam notri 2x rx570, ki tudi ne bosta delovali na max moči(me ne zanima ROI)?

Hvala in LP

bobby ::

570 se da napedenat da porabi nekje med 90w in 160w, osvisni kaj majnas in kako je modana. Po moje bi moglo delovat. Jaz sem imel r9 290x in 1070 v eni gajbi z 650w napajalc in je brec modanja vleklo iz vticnice 590w, pa je 290x pozresna grafa (do 280w)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Heavy ::

Butasto vpršanje; pri napajalniku, ki ima samo 2x 8pin konektorje in sta oba trenutno v eni grafični (8+6 pin).

Bi zdržal še eno grafično če bi 6 pin konektor dobil iz adapterja iz 2x molex priklopa?

Malo specifike: http://www.pc-specs.com/psu/Corsair/Cor...
#TeamFelix

bobby ::

Preveri, koliko watov ti lahko mokex linija dobavi.
Dcomim, da je 150w, 75mogoce kar je ik, ker 6pin je 75x, 8pin je 150w, pcix 75w
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Athena99 ::

Berem, berem in še manj razumem kot prej...

Se vam rudarjenje sploh izplača, se investicija dovolj hitro pokrije glede na trenutne vrednosti ali še vedno par let predno se povrne investicija?

Koliko v povprečju dnevno nabere kovancev recimo s 3-4 grafičnimi karticami?

Hvala za odgovore

Heavy ::

Athena99 je izjavil:

Se vam rudarjenje sploh izplača, se investicija dovolj hitro pokrije glede na trenutne vrednosti ali še vedno par let predno se povrne investicija?

Koliko v povprečju dnevno nabere kovancev recimo s 3-4 grafičnimi karticami?



Odvisno, preden prideš na pozitivno ničlo (nakup opreme + elektrika) lahko traja tudi več kot leto dni. Se pa lahko zgodi, da valuta, ki jo koplješ naraste in ti hitreje pokrije investicijo. Lahko se zgodi da valuta uspe šele čez par let, lahko pa tudi propade. Po vrhu lahko kartice prodaš naprej in nekaj malega še profitiraš (kot v zadnjem navalu, ko so se rabljene prodajale držaje kot nove, ker jih ni bilo nikjer na zalogi).


To pa je odvisno od kartice. Ampak nekaj srednjega ranga ti bo prinašalo kakšen 1€/kartico na dan. Odvisno kaj minaš. Imaš polno teh kalkulatorjev na spletu.
#TeamFelix

Pero_SLO ::

Zanima me kako je z garancijo grafičnih, če z njimi 24/7 rudariš na stock nastavitvah(brez moddanja, navijanja in drugih trikov)? Direkt ven iz škatle na mining rig in start mining. Vem da sem nekje zasledil, da naj bi nekateri proizvajalci dodali člen, pod garancijske pogoje, da garancija ni več veljavna, če se jo uporablja za rudarjenje.

LP

Baja ::

eno vprašanje. a lahko pcie2usb riser priklopiš direkt na usb port na plati, ali more iti preko pcie porta?

hojnikb ::

seveda ne, usb je v tem primeru samo priklop, signal je še vedno pcie kar pomeni da gre preko pcie porta na plati
#brezpodpisa

Baja ::

se mi je kar zdelo :) tnx

Qcube ::

Pero_SLO je izjavil:

Zanima me kako je z garancijo grafičnih, če z njimi 24/7 rudariš na stock nastavitvah(brez moddanja, navijanja in drugih trikov)? Direkt ven iz škatle na mining rig in start mining. Vem da sem nekje zasledil, da naj bi nekateri proizvajalci dodali člen, pod garancijske pogoje, da garancija ni več veljavna, če se jo uporablja za rudarjenje.

LP


Enostavno bodo vsi kupili od proizvajalcev ki dajo garancijo tudi če se rudari, npr. Evga. Pri njih lahko tudi doplačaš in podaljšaš na 5 let.

Nekateri bodo morda poskusili izkoristit garancijo, jaz vsaj ne nameravam če se mi v enem letu povrne 2x vrednost kartice, v tem primeru bi raje kupil kar novo, novejšo generacijo.

dexterboy ::

Da si malo sposodim temo; katera od teh je boljša (kvalitetnejša) za rudarjenje:
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
Znancu sestavljam mašino, pa ne morem izključiti možnosti, da ne bo šel med rudarje, ne bi pa rad, da me že čez tri mesece ne bo klical, da se mu kadi iz ohišja :)
Sploh, če računam še to, da se na to ne spozna, pa še rad bi neko VR fural...
Seveda, če je še kakšna dobra v tem rangu, prosim za predloge.
Hvala vnaprej na odgovorih!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Qcube ::

Pomojem ta druga Strix. Čeprav če misli uporabljat za VR bi bilo najbolje kar 1080 ali 1080ti.

K0l1br1 ::

Za minanje je boljša 1070 kot 1080 (problem je v ramu pri 1080). Čeprav so AMD RX 580 skoraj pol cenejše...

Qcube ::

Ni res. Odvisno od algota. Edina slabost je ker imajo malo večjo porabo elektrike, pa še to spet odvisno od algota.

SmeskoSnezak ::

A ima kdo mogoce ATI Mobility Radeon HD 5870 ali pa sest tisoc serijo in rudari? Nisem zasledil v tej temi odgovora na to. Al sam na namizju vsi kopljete?
@ Pusti soncu v srce... @

Qcube ::

S prenosnikom nimaš kaj delat tu.

SmeskoSnezak ::

Qcube je izjavil:

S prenosnikom nimaš kaj delat tu.

Sprasujem, ce sploh kdo na to pomislo . :))
@ Pusti soncu v srce... @
««
25 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324416 (6028) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917780 (10940) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127659 (65386) -žiga-

Več podobnih tem