» »

dodatni modem ?

dodatni modem ?

hemko2 ::

Hej ?

eno vprašanje imam, če kupim telemachov modem preko bolhe itd... ( sem tudi njihov naročnik ), in ga priključim na omrežje ali bi delal ? v spodnjem stanovanju bi dal še en modem, za internet ? ali je možno ali je potrebna aktivacija kot naprimer digitalni sprejemnik ipd... ?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem ;)

xtpwn ::

Ne vem kako točno to vse skupaj deluje ampak vem, da ti signal pride preko UTP kabla in mislim, da je skoraj vseeno kateri modem imaš.
Lahko si kupiš neki xy modem in bi morala zadeva delovati.

Fsegula62 ::

O joj! xtpwn to pa ne bo držalo, verjetno ta oba zamenjala Modem za Router,... če boš kupil XYZ modem in ga priključil ne bo nič, saj imajo ponudniki v sitemu dva mac naslova in en SN ter pin, da se vse skupaj poveže z njihovimi strežnik.

hemko2 ::

aha torej je potrebna aktivacija... torej če dobim njihov modem ( od druge osebe ) ki ga ne rabi recimo preko bolhe... in če pokličem da ga aktivirajo bi delalo ... upam da če je bil nekje drugje aktiviran, da tega ne zaznajo ?

problem je ker imamo modem zgoraj in imam težke okoliščine( sama hiša ) za potegnt kabl dol od routerja v klet... in bi raje z modemom rešu... skrajna sila so pač ojačevalci signala :/

d4vid ::

Kupis powerline adapterje - 35€ te stane, vklopis in dela. Mora pa bit na isti fazi menda.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hemko2 ::

powerline adapterje sem lih prejle gledu in jih priporočajo, ampak ja povezani morajo biti na isto instalacijo... torej zame ta možnost odpade, ker ima zgornje stanovanje svojo instalacijo / varovalke itd... spodnje pa svoje , je pa ista omarca/ stevc.

bom kar ojačevalce signala nabavu, druge ni :/

čeprav bi rabu vsaj dva ojačevalca, dva pa baje ne morta bit povezana torej v vrstnem redu : router -- ojačevlc srednje nadstropje -- ojačevalc klet ( kjer rabim internet ) torej ojačevalc iz kleti bi ojačal signal od srednjega ojačevalca...

ali pač je možno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hemko2 ()

Dr_M ::

To ni ojavevalec, ampak repeater.
To je bolj zasilna resitev,hitrosti bodo zelo nizke.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xtpwn ::

Fsegula62 je izjavil:

O joj! xtpwn to pa ne bo držalo, verjetno ta oba zamenjala Modem za Router,... če boš kupil XYZ modem in ga priključil ne bo nič, saj imajo ponudniki v sitemu dva mac naslova in en SN ter pin, da se vse skupaj poveže z njihovimi strežnik.


Tega pa res nisem vedel.
Hvala za obrazložitev ;)

spyker123 ::

ti potrebuješ router, ne modem..ker se mi zdi, da nisi najbolj domač na tem področju, povej kakemu prijatelju, ki se v to razume, da nabavita nek cenovno ugoden router in boš imel vse lepo pokrito z wifijem oz žično..

hemko2 ::

Zdej res je ta področje mi je neznanka, ogromna ;)

Ampak kolikor jst vem routerja ne moreš priklopit direkt na omrežje, ampak potrebuješ vmes modem ki pretvori signal ? v kleti imam speljan koaksialen kabel ( telemach ). Za TV imam rešen tako da bom digitalni sprejemnik samo prestavil iz zgoraj dol ( iz bivše sobe )...

Problem pa je da Modem in router ( internet na splošno ) zgoraj tudi rabijo... in ga ne morem prestaviti

Enostavna rešitev je da iz routerja potegnem UTP kabel do kleti, ampak je neizvedljivo ( način hiše, št. sten, nosilnih plat ) skratka potreben bi bil ornk poseg, da bi kabel spravil do dol...

Zato zdej iščem druge rešitve... pač ali ojačevalec signalov ali powerline adapter ( bolj težko vsak stanovanje ma svojo omarco z varovalkam )

Skrajna rešitev je pa pač naročniško razmerje št.2 tam mi pa modem pripada... sam zakaj bi si delu dodatne mesečne stroške

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hemko2 ()

Matevz96 ::

hemko2 je izjavil:


Enostavna rešitev je da iz routerja potegnem UTP kabel do kleti, ampak je neizvedljivo ( način hiše, št. sten, nosilnih plat ) skratka potreben bi bil ornk poseg, da bi kabel spravil do dol...


Kako imaš napeljane kable za elektriko (ali karkoli drugega)? če imaš vsaj nekaj v ceveh lahko brez (večjih) težav dodaš še en kabel.
#hooldthedoor

Lonsarg ::

hemko2 je izjavil:


Skrajna rešitev je pa pač naročniško razmerje št.2 tam mi pa modem pripada... sam zakaj bi si delu dodatne mesečne stroške

Niti slučajno ti ne bo Telemach dovolil 2 modema na isto naročnino, tako da to ni skrajna rešitev ampak edina, v kolikor hočeš dva modema. Modem je tisti link med ISP omrežjem in tvojim lokalnem.

1 naročnina = 1 modem, vse ostalo se speljuje od tega enega modema dalje.

Ne razumem pa kako se vsi toliko bojite tega vrtanja. En dan dela pa imaš plastični kanal, ki ti bo zadostoval za 100 let. Dobro če hočeš namesto plastičnih zunanjih kanalčkov še čez stanovanje dati v steno je lahko dela več.

Powerline pa čez varovalke načeloma lahko potuje, števci so bolj kritični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

d4vid ::

Se ena opcija, da si speljes po zunanjem delu stavbe kabel. Po zlebu npr.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

XS!D3 ::

Dodatni modem itak ni opcija, razen če boš plačeval dodaten priključen, ampak potem ti itak oni dajo in priklopijo modem.

Najboljša opcija je definitvno potegnit mrežni kabel.

Sicer pa je tudi powerline za sprobat. Meni je deloval (sicer z manjšano hitrostjo) iz kleti v zgornje nadstropje, pa so tudi komplet ločene varovalke v kleti in zgoraj. Če ti res ni za vrtat, bi si probal sposodit kvalitetne powerline adapterje in po možnosti poiskat isto fazo čeprav imaš ločene varovalke.

hemko2 ::

glede na to da se na področju interneta in elektro stvari ne spoznam, me zanima kaj se šteje pod skupno fazo ?

če je to od števca pr glavni omarci naprej, pol mam vso bajto pod isto fazo... ker imamo samo en števec za celo bajto, in potem instalacijo naprej do dveh omarc z varovalkami ena za moj stanovanje+ pritličje in druga za zgorn stanovanje

SaXsIm ::

Skupno fazo imaš od transformatorja naprej. Ti, sosedje, vsi. 3 skupne faze, če smo točni. Važno je, da daš na ISTO fazo.
SaXsIm

...:TOMI:... ::

To sploh ni res, da mora biti vse na isto fazo. Dobiš tudi take PLCje, ki delajo ne glede na to, katera faza je v uporabi.

Najbolje je pa seveda potegniti kabel. Pokliči električarja in ti bo uredil zadeve.
Tomi

dottor ::

Ni pri Telemachu tako da so vse naprave njihove (modem in komunikatorji) in jih ob preklicu pogodbe moreš vrniti? Ko sem še imel Siol je bil le modem njihov, komunikatorje pa si mogu plačat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493992 (2576) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559398 (6200) next3steps
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5015488 (14203) ...:TOMI:...
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718703 (16086) Furbo
»

powerline mrežni adapterji

Oddelek: Omrežja in internet
194358 (3352) Primoz78

Več podobnih tem