» »

Ali bi mi delal powerline

Ali bi mi delal powerline

«
1
2

zanimame ::

V hiši uporabljam 3 fazni tok

Powerline (priključen v modem) --> Varovalke (prva električna omarica) --> Števec(analogni - stari) --> varovalke (električna omarica) --> Powerline (priključen v računalnik)

Ali bi to delalo???

darkolord ::

Mrbit ja, mrbit ne. Pri powerline nikoli ne veš, dokler ne probaš.

d4vid ::

Kakšna je razdalja med modemom in računalnikom? Wireless ni rešitev?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zanimame ::

Ubistvu sem narobe napisal rabim za tv komunikator, kjer ne pride v poštev wireless

d4vid ::

Še vedno ne vem približne razdalje. Wireless je opcija, vendar najbrž pretežka.

Sta modem in TV na isti fazi, če mogoče veš? Če sta, bi načeloma moralo it, drugače pa ne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zanimame ::

Kako naj prevrrim če je na isti fazi?

Ted ::

zanimame je izjavil:

V hiši uporabljam 3 fazni tok

Powerline (priključen v modem) --> Varovalke (prva električna omarica) --> Števec(analogni - stari) --> varovalke (električna omarica) --> Powerline (priključen v računalnik)

Ali bi to delalo???


Če je ista faza ne bi smelo biti težav.
Mah...

Dr_M ::

Zakaj dve enaki temi?
Powerline v stari hiši
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zanimame ::

Kako naj pa preverim če je enaka faza?

d4vid ::

Najlažje je pomoje dobit enga štromarja, ki ima ključe od glavne omarice, kjer imaš glavne varovalke (torej 3x 25A najbrž) in ti eno po eno vzame ven. Potem pa preverjaš kdaj sta modem in TV izklopljena. Če sta istočasno, sta na isti fazi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

Čisto enostavno, ko vtakneš powerline v vtičnico bo na isti fazi deloval, na drugi ne.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

solatko je izjavil:

Čisto enostavno, ko vtakneš powerline v vtičnico bo na isti fazi deloval, na drugi ne.


definiraj "deloval". Pač 'dela' še vedno, ker 'krvavi' skozi. Ampak hitrost je minimaaalna. Vsaj, ko sem jaz doma eksperimentiral s tem.

Mravlek ::

Pri meni laufa z 150Mbit brez problemov križkraž po stari hiši z trifaznim priklopom. Nič preklaplajal ali popravljal. Pa se štirije adapterji so. Dvomim da to gre preko faze - faza je mogoče samo za napajanje, signal pa verjetno gre preko nule, ki je skupna. Ali pa sem imel srečo takoooooo ;) Če se motim se oproščam.... LP
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

solatko ::

V večstanovanjskem bloku, preverjeno deluje na isti fazi in preverjeno ne deluje na drugi (verjetno je tudi nula ločena po fazah. Za individualno hišo bi pa verjetno šlo, ker je res po navadi nula skupna.
Delo krepa človeka

clancy ::

Tudi jaz aktivno razmišljam o tej zadevi, ker bi rabil za IP televizijo. Modem je na eni strani hiše, televizija pa na drugi strani. Imamo 3 fazni tok in sem skoraj 100% prepričan, da modem in tv nista na isti fazi. Električna omarica z novim elektronskim števcem je zunaj, omarica z temi novimi varovalkami pa je seveda znotraj.
Če Powerline deluje preko nule, potem bo verjetno ok, drugače pa dvomim da bo dovolj hitrosti za HD programe. Vlečenje kabla pa ne pride v poštev... sem že skoraj obupal.

Je že kdo probal powerline priklopiti na različne faze, oziroma preveril če gre preko nule?
Tele Powerline bi bil ok, ali vzeti kaj drugega?
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

solatko ::

Pokliči serviserja kabelskega ponudinika in bo na terenu (v tvoji hiši) preizkusil zadevo. Če bo delovalo vzameš, sicer iščeš drugo rešitev.
Delo krepa človeka

bananar006 ::

Jaz sem kupil 3 pare dragih powerline adapterjev in povezal celo hišo (velika hiša). Zadeva dela za internet vendar ultra nezanesljivo. Za televizijo preko UTP pa niti sanjat (siol box). Meni so na TELEKOMU rekli da bo delalo in ni bilo prav nič od tega. Za dodatek pa mi jih je vseh 6 adapterjev skurilo ko smo imeli neurje... in je šlo 150 € v smeti. Naknadno sem moral vleči še cca 200m utp CAT6 kabla ki ni poceni po celi hiši da lahko sedaj mirno uporabljam net.NE KUPOVAT POWERLINE
NE DELA!
Od te izkušnje naprej se izogibam vsemu kar ni kabel!

LP Jan

Mavrik ::

Če si kupil 6 adapterjev za 150EUR potem ni čudno da dela počasi, ker so bili drek. Dobri se začnejo tam pri 40-50eur na kos če hočeš imeti vsaj 100Mbit. Pa jasno morajo biti na isti fazi.

Dejansko se da lepo dobiti tam 100-200Mbit če kupiš kvaliteten hardware in ne crap za 25eur na kos :D
The truth is rarely pure and never simple.

d4vid ::

Sej powerline gre preko kabla :))

Lahko probas kupit 4... Po eni fazi dva, po drugi dva, pa jih vmes povežeš.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SaXsIm ::

solatko je izjavil:

V večstanovanjskem bloku, preverjeno deluje na isti fazi in preverjeno ne deluje na drugi (verjetno je tudi nula ločena po fazah. Za individualno hišo bi pa verjetno šlo, ker je res po navadi nula skupna.


Ti pa verjetno nisi elektro stroke, ne? Daj razloži, kako bo nula ločena za vsako fazo posebej.
SaXsIm

Apple ::

Meni teli PLCji, ki jih ponuja Telekom za Siol TV, delujejo odlično - neprekinjeno. Imam 6 komadov.

D-link se pregreje v 1 dnevu in je potrebno oba resetirati, ko se shladita.

Linksys se pregreje v cca 1 tednu in je potrebno oba resetirati, ko se shladita.
LP, Apple

Dr_M ::

Ze nickolikokrat je bilo omenjeno, da powerline dela med fazami, pa eni se kar tupite, da ne dela.
Ce pa kupujete drek robo, je pa to vas problem.

http://kb.netgear.com/app/answers/detai...
Can Powerline be used in homes across multiple phases?
Yes, but you will either suffer a noticeable loss in performance, or if the signal is too low the units will not be able to communicate.


http://www.smallnetbuilder.com/basics/l...
Will powerline work across multiple phases and circuits?

Yes. First-generation powerline gear worked only on conducted signals. So it would not work across the two phases present in most U.S. homes that have 220V / 240V split-phase service. But current-generation adapters work on both conducted and radiated signals, and work across phases just fine.


http://www.readynetsolutions.com/wp-con...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Buggy ::

Jaz imam pa celo razlicne, ker je od vsakega komplete enega skurilo. Na eni strani 4-5 let stare WD Livewire powerline na drugi pa en Canyon za 8€ tud ene 2 leti staro, pa dela zanesljivo brez vsakega odklapljanja in hlajenja ...vlece pa cca 50Mbps

bananar006 ::

Mavrik, se oproščam za narobe napisane podatke, 150 € je samo siol box, ki ga je skurilo.. powerline adapterji so bili dodatnih 300 vredni ;). V glavnem tako... utp kabl or nothing !

clancy ::

Evo, nabavil powrline iz linka, ki sem ga prilepil zgoraj in dela ko šus. :D Ne vem pa, če je na isti fazi ali ne.

Speedtest preko Powerlinka na 20/20 optiki:

http://www.speedtest.net/my-result/4934...

AC_DC ::

Daj poveži 2 pcja in daj kopirati velike datoteke v Total Commander med njima, da vidimo do katere številke od 500 Mb/s prideš v powerline lanu.

Dr_M ::

Vec kot 100mbit itak ne bo slo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

SaXsIm - Če zadeva v enostanovanjskih hišah dela ne glede na vtičnico (po navadi niso vse na isti fazi), v bloku s tremi ločenimi fazami pa samo v stanovanjih na isti fazi (preizkušeno), potem je po logiki ločena tudi 0.
In ja, imam nekaj malega pojma o elektriki (kakšnih 50 napeljanih hiš po SLO v 70-ih letih, pa še danes skoraj vse deluje (nekaj je bilo vmes adaptacij, tudi električne napeljave, če prav nebi bilo potrebno).

Ali pa zadevo ustavijo števci, priznam pa, da podrobno nismo raziskovali, pač ne dela in to je to.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SaXsIm ::

Očitno ne dovolj. V Sloveniji uporabljamo 3 fazni elektroenergetski sistem in v distribucijskem sistemu pri gospodinjstvih večinoma TN-C-S.
Ničelni vodnik je za vse tri fazne vodnike vedno skupen, pa tudi če ne bi bil, bi bil še vedno na istem potencialu, ker je povezan v isto točko. Števci pa opravljajo neinvazivno metodo merjenja s tokovniki in tako ne predstavljajo galvanske ločitve od omrežja, tako da težava ni v njih.
SaXsIm

clancy ::

AC_DC je izjavil:

Daj poveži 2 pcja in daj kopirati velike datoteke v Total Commander med njima, da vidimo do katere številke od 500 Mb/s prideš v powerline lanu.

Se moram najprej naučiti s tem delat.

shinko ::

Prosim nekoga, ki se res spozna da razloži kako lahko deluje powerline na različnih fazah.

hvala

Dr_M ::

A linki, ki sem jih podal, niso zadosti dobri zate?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shinko ::

Ne :) Lahko razložiš po domače?

Dr_M ::

Ce pa slik ne znas prebrat, ti tudi dumbed down razlaga ne bo pomagala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

shinko ::

Dokler ne poizkusiš, ne bova vedla, ane?

solatko ::

SaXsIm - Meni je to čisto jasno, vendar ob preizkušanju nekaj kosov, dovlj kvalitetnih powerline-ov, mi recimo najbližji sosed, ki je na eni fazi ni odgovarjal, pa tudi noben drug, ki ni bil na moji. Ni pa bilo problema v stanovanjih 6 nadstropij višje, z nobenim na isti fazi.
Bi morda lahko bilo krivo ničenje, saj je objekt še iz časov, ko se je v LJ do vseh vtičnic dajalo samo dvožilni PPR z ničenjem.

Na objektih, kjer je to delovalo pa so bile povsod s tremi žilami, saj objekti niso bili v LJ in tudi precej novejše izdelave.
Delo krepa človeka

clancy ::

AC_DC je izjavil:

Daj poveži 2 pcja in daj kopirati velike datoteke v Total Commander med njima, da vidimo do katere številke od 500 Mb/s prideš v powerline lanu.


Saj noben ne pričakuje, da bo letelo s tako hitrostjo. Glavno da deluje dovolj hitro in zanesljivo (upam) za normalno domačo uporabo. Teh 500 Mb/s pa je itak nateg oziroma bogsigavedi pod katerimi pogoji.

Sem malo potestiral hitrosti prenosa v domačem omrežju preko powerline-a.
Prenos 1150MB velikega fajla je trajal 6m in 15s v vtičnici, ki je najverjetneje na različni fazi. Potem sem obe enoti priklopil v isti sobi na isto fazo in je prenos istega fajla trajal 3m in 25s. Tako, da so te hitrosti daleč od tovarniško obljubljene.

Buggy ::

...kar je menda vsem jasno. Dvomim da je na tehnoliskem forumu kdo tako naiven, da teh stvari nebi razumel in jih jemal z rezervo.

AC_DC ::

Prenos 1150MB velikega fajla je trajal 6m in 15s v vtičnici, ki je najverjetneje na različni fazi. Potem sem obe enoti priklopil v isti sobi na isto fazo in je prenos istega fajla trajal 3m in 25s.

2,98 MB/s oz 5,609 MB/s niti niso tako slabe vrednosti, če si nekje v bloku, kjer je 2.4 Ghz spekter čisto zasmeten, vendar je daleč od napisanih številk (500 mbit), tudi če jih deliš z 2 ali 3.

Spajky ::

Jest ne morem razumet, kako folk po toliko letih uporabe še vedno ne loči brzine v paketkih prenosa in dejanske hitrosti prenosa in pa pojma "up to.." ;(
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

davor92 ::

Trenutno imam med dvema točkama v hiši postavljen wireless bridge in internet normalno dela, moti me edino to, da so hitrosti ob prenosa nižje kot ob kabelski povezavi, zato sem razmišljal, če bi to hitrost lahko malce povečal z nakupom Powerline adapterjev.
Lokaciji sta takšni, da nimam možnosti UTP povezave, ki pa bi sicer bila najbolj ugodna in zmogljiva.

Bojim se tudi tega, ker sta ti dve točki napajani iz dveh različnih hišnih razdelilcev in bi morala zadeva iti po svedeči poti:


Powerline adapter 1 --> Varovalka --> FID stikalo 1 --> FID stikalo 2 --> Varovalka --> Powerline adapter 2
Vtičnici mislim, da sta na isti fazi, v nasprotnem primeru bom pa eno izmed njih prevezal.

Ima mogoče izkušnje v taki situaciji in bi mi lahko dal kakšno informacijo?

l0g1t3ch ::

Jaz sem super zadovoln z powerline adapterji.
Imam tp-link nek model do 1200mbps in leti čez realnih 250mbps.
Latency, packet loss, jitter vse štima. HD tv dela brez problema, isto ves ostali internet.

Spajky ::

Če je vse na isti fazi, bi moralo delat; če pa imaš v bajti trofazni priklop, pa so ene vtičnice na eno fazu, druge na drugo, pa bi znal rata kakšen manjši problem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

l0g1t3ch ::

Pri meni gre čez varovalke in fid.
En adapter je v kleti na vogalu kjer pride optika, dva pa potem v podstrehi na različnih koncih.
Skratka nad pričakovanji.

MadMax ::

Probaš še obračat. Za 4 kombinacije probat ne rabiš veliko časa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Scorpia ::

Spajky je izjavil:

Če je vse na isti fazi, bi moralo delat; če pa imaš v bajti trofazni priklop, pa so ene vtičnice na eno fazu, druge na drugo, pa bi znal rata kakšen manjši problem ...


Ce si malo elektricar in ce omarica dovoli, lahko zvezes tako, da imas powerline na isto fazo. Ce ne pa elektricarja poklices. Sam sem tako naredil in vse dela bp.
////

gus5 ::

zanimame je izjavil:

Kako naj pa preverim če je enaka faza?
Kupiš PL vmesnik, ki izmenjuje podatke prek nevtralnega vodnika.
https://www.conrad.si/Zacetni-komplet-5...
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

UNIVERZUM ::

Živim v bloku in bi uporabil powerline za povezavo dveh stanovanj. Stanovanje 1 je v prvem nadstropju stanovanje 2 pa v drugem (Utp odpade ker bi moral po skupnih prostorih). Števci in pancerka so v drugem nadstropju. Torej linija bi morala preko 2, števcev da pride na željeno lokacijo. Je to mogoče in kateri set bi potreboval.

hvala
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

d4vid ::

Wifi pa ni OK? APje postavis cim blizje en drugemu v vsakem stanovanju, pa ni vrag da ne bi delalo.

Powerline je pa tako, dokler ne probas ne ves, ce ne ves kako je zvezano vse skupaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dr_M ::

Powerline ne gre cez stevec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493735 (2319) MrStein
»

dodatni modem ?

Oddelek: Omrežja in internet
172456 (2059) dottor
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718055 (15438) Furbo
»

Powerline v stari hiši

Oddelek: Omrežja in internet
111609 (1284) zanimame
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115886 (14048) lojze8

Več podobnih tem