» »

Disk v okvari

Disk v okvari

Grizzly ::

V okvari imam trdi disk, in sicer Maxtor Diamond Plus 9 120GB SATA, na katerem imam pomembne podatke. Ob priklopu se nič ne zgodi (ni zaznati vibracij - torej se plošče ne vrtijo), le elektronika (ploščica) na spodnji strani diska se segreje. Na servisu pravijo, da je odpovedala elektronika, popravilo pa bi me stalo cca 500€.

500€ za popravilo diska nikakor ne dam oz. si toliko ne morem privoščiti. Dam pa takoj 100€ tistemu, ki bi prišel do podatkov na disku (če je slučajno kdo na tem forumu).

Alternativa je, da disk odprem in se lotim sam. Možnost da mi bo uspelo je zanemarljivo majhna, vendar še zmeraj večja kot če disk pustim pri miru. Za začetek bi mi prišlo prav malo izobraževanja:
1. Se plošče lahko vzamejo ven iz diska ali je zadeva narejena tako, da ni možno razstaviti?
2. Če plošče vstavim v drugi (delujoč) disk, bi načeloma moralo delovati, vprašanje je ali mora biti isti model diska?

Dr_M ::

Ce imas doma sobo z ustreznim orodjem in popolnoma cisto, brez enega samega prahu, en identicen delujoc disk in orodje za kalibracijo glav, lahko to sam naredis. Drugace placas 500e za resevanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grizzly ::

Dr_M je izjavil:

Ce imas doma sobo z ustreznim orodjem in popolnoma cisto, brez enega samega prahu, en identicen delujoc disk in orodje za kalibracijo glav, lahko to sam naredis. Drugace placas 500e za resevanje.


Orodje se da dobiti. Če kupim vse izvijače, ki se uporabljajo v elektroniki, ne bom zapravil 500€, niti pol toliko. Glede čistoče mogoče malo pretiravaš... na youtubu je kup posnetkov, kjer disk popravljajo kar tako, brez kakšnih rokavic oz. posebne opreme. Kot sem rekel, verjetno ne gre kar tako, a splača se probat, razen če zna kdo popraviti za predlagani znesek.

TOP ::

Na youtube je vse videti lepo in enostavno,dejstvo je da za tole rabiš znanje in mali labaratorij brez praha,kot je Dr M ti že povedal in kalibracja glav je potrebna.Tebi tole definitivno ne bo uspelo,ker če bi bilo tako enostavno potle ne bi obtajale firme,ki samo tole delajo.Rešitev je enostavna,če so ti podatki gor res velikega pomena in jih nujno rabiš,plačaš in si siguren,da jih boš vsaj nekaj dobil nazaj,oziroma ne plačaš in nimaš podatkov simpl.Drugič delaj backup šola za naprej.

specing ::

Zakaj bi ven jemal plošče? Vzemi elektroniko iz donatorskega diska in jo vstavi v obstoječi disk. Nato upaj, da bo delovalo.

Bizkit45 ::

mogoče bi ti lahko pomagal. Imam en kup starejših diskov. Pošlji mi točen model, ali pa kar sliko in bomo poiskali podobnega ter zamenjali elektroniko.
Kot je sprecing predlagal - ne vem zakaj bi se lotevali plošč, najprej poizkusiti z elektroniko.

Grizzly ::

Model je napisan na začetku. V problem bi prišla tudi menjava elektronike, vendar nimam identičnega diska in tudi nimam zagotovila, da bo po menjavi res delalo. Če pa ima kdo identičen disk, vsekakor preizkusim tudi to opcijo.

opeter ::

Maxtor Diamond Plus 9 120GB SATA pove točni nič.

Vsak disk ima točno oznako. Primer za WDC Blue 750 GB:
Model je WD7500LPCX-90KHST0, DCM: HVTJBHO in še cel kup drugih podatkov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

Poleg tega so važne še oznake na elektroniki. Najbolje je slika nalepke + kvalitetna slika elektronike z obeh strani.

Kot že večkrat omenjeno, menjava plošč pri tebi ne pride v poštev. Tudi če bi jih znal pobrati ven (rabiš orodje, ki ti plošče drži perfektno poravnane med seboj - malo jih zamakneš in je konec), bi jih še vedno moral vstaviti v identičen disk.

Bizkit45 ::

Grizzly, želel sem le pomagati. In kot je predhodnik opeter napisal tvoj "opis" diska v prvem postu ni bil zadosten.
Želja po pomoči me mineva :)

Riff ::

naprimer jst imam sata maxtor 120gb model: 6Y120M0

Bizkit45 ::

 disk

disk

niha ::

tudi meni je maxtor odpovedal.ali ima kdo doma ?
maxtor
model: 32049h2

če se kdo najde bi prosil, če mi piše na florijanb@gmail.com

filip007 ::

Na Bolhi je eden za 10€.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bizkit45 ::

Po mojem on potrebuje IDE? ta na bolhi je SATA..popravite me, če se motim.

niha ::

žal ni ustrezen...mora biti enak model:(

Bizkit45 ::

mogoče si spregledal privat sporočilo. Če še rabiš imam jaz elektroniko za isti model.

niha ::

Bizkit45 je izjavil:

mogoče si spregledal privat sporočilo. Če še rabiš imam jaz elektroniko za isti model.

malo sem že obupal nad tem :)

odpisal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava elektronike diska!

Oddelek: Strojna oprema
161463 (974) MIHAc27
»

mrtev disk

Oddelek: Strojna oprema
81201 (846) connel
»

huda nesreča z diskom

Oddelek: Strojna oprema
91264 (941) nodes
»

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

Oddelek: Strojna oprema
312322 (1799) everyone
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221435 (1082) Nocko

Več podobnih tem