» »

huda nesreča z diskom

huda nesreča z diskom

Elemen_T ::

zdravo!

medtem ko sem v notebook vklapljal prenosni disk (ohišje), je zmanjkalo štroma in zadevica je v trenutku mrknila :(
sem disk vzel ven in opazil zakurjen čip, ali je sploh mogoče, da (vsaj) rešim podatke?
hvala za nasvete, nekako sem kar izgubljen ker je gor ogromno podatkov za katere raje ne pomislim, da so za vedno izgubljeni:|

Stratus ::

Če se je res skuril samo čip potem je možnost sledeča nabavi ali sposodi si enak disk kot ga imaš (isti model number) zamenjaj elektroniko (moram te opozoriti da s tem zgubiš garancijo na obeh diskih) priklopi disk in zadeva bi morala delovati če ni tudi mehanske poškodbe
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Elemen_T ::

Kul, hvala za odgovor, se mi je zdelo, da je rešitev nekje tukaj...

vprašal si ali mi je res šel samo čip. težko rečem, disk je mrtu in ob vklopu niti ne pisne (se ne prižge...) močno pa dvomim, da bi zaradi izklopa iz štroma šla vsa elektronika?!

Stratus ::

Tko kot sem rekel če ni mehanske poškodbe (najbrž je ni razen če ti je od presenečenja še disk padel iz roke na tla ;) ) mislim da elektroniko drži na disk 5 vijakov torx. Če bošimel srečo in dobil enak disk mora zadeva delovati preverjeno.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Duhec ::

In disk je ?

Elemen_T ::

Disk je Maxtor DiamondMax Plus 9, 120GB ATA/133

Če ima kdo, kupim takoj :)

Stratus ::

Pomembno je da je isti model ne samo kapaciteta napiši kateri model je točno
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

Elemen_T ::

kje naj preverim model?
Code?

hvala!

Stratus ::

piše ti na nalepki na disku model potem pa je neka koda, če je možno daj poslikaj pa prilimaj tu
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

nodes ::

a nismo nekoč vedeli, da elektronka paše samo na en disk......brez formata zanesljivo ne bo šlo....maš firme, ki rešujejo podatke in na račun neprevidnežev mastno služijo..priporočam, da se posvetuješ z njimi, da ne bo z vsakim tvojim posegom potem še dražje.


diska lahko že v naslednjem trenutku NI VEČ in tako se je potrebno obnašat.pomembne podatke na dveh treh diskih + arhivq..že s prvo igro smo se učili svoje mukotrpno delo redno seivat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skurjeno krmilno vezje trdega diska help!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232412 (1857) highlander84
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354614 (3860) Spajky
»

Mrtva elektronika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102399 (2181) misso
»

A je možno rešit podatke ko disk 'crkne'?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251565 (1182) dr.J
»

IBM in garancija###!?

Oddelek: Strojna oprema
161179 (848) žvau

Več podobnih tem