» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
65 / 76
»»

masevc ::

A na bobu se pa da prestaviti?

w4nkst4 ::

nevem zakaj se ne bi dalo, nalozis sredstva na racun, v moj hot applikaciji izklopis paket in vklopis nov paket? se ne da?

dev ::

Ne mores predcasno izklopit paketa. Izklopi se ti ko se ti iztece zakupljena doba.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

WhiteAngel ::

-valvoline- je izjavil:

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici...
Na hrvaskem ze majo na voljo neomejen lte za 22-23e mesecno. Torej, hot in ostali... cakamo.... Stacionarni ponudniki lopovskih trojckov, time is running out...


Huh? Jaz imam 500Mb/s optiko z latenco dobro milisekundo do arnesa. Koliko ima že LTE (in 5g?). Saj sliši se fino, ampak po zraku bo vedno za razred slabša izkušnja kot po kablu. Je pa "good enough" za navadnega smrtnika, to se pa strinjam. Čeprav, ko je zrak obremenjen, si v riti. Medij (zrak) je namreč skupen vsem uporabnikom.

ejresnevem ::

masevc je izjavil:

Kaj pa do takrat? Placujem dodatno porabo podatkov po ceniku na starem paketu?

kupi se eno kartico in en paket in zadegaj v telefon/router.

masevc ::

ejresnevem je izjavil:

masevc je izjavil:

Kaj pa do takrat? Placujem dodatno porabo podatkov po ceniku na starem paketu?

kupi se eno kartico in en paket in zadegaj v telefon/router.


Ja, to sem naredil.
Bedasta logika, ko jim zelis placati po 3 dneh uporabe nov drazji paket, pa ne gre.

CleanPower ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima če je internet preko telefona dostopne točke ali modema lte dovolj hiter za igranje iger na računalniku? Bi moral izbrati opcijo lte+ mogoče? Hvala.

yabuk ::

Mislim, da ne bo dovolj hiter, tudi z opcijo LTE. Ravno sem pisal na support glede izredno nizkih hitrosti med ca. 19:00 in 23:00 uro. Dosegal sem ping 45-47ms, DL 1,63-1,7 Mbps in UL 4,7-5,1 Mbps.

In res nimam ničesar priključenega na liniji. Tako, da je bil npr problem normalno gledanje youtube. Vprašal sem jih tudi če z opcijo LTE dobim priority na liniji in so rekli da ne.

Njihov odgovor zakaj tako slabe hitrosti - so rekli naj modem postavim na okensko polico in usmerim proti severu na bazno postajo.

Tako, da za igre odpade. Vsaj v večernih urah.

CleanPower ::

Če se ne motim naj bi bil problem ping, ne toliko hitrosti? ali pač?

brez-imenko ::

V ugodnih razmerah bo LTE stabilen vendar bo ta še vedno kakšnih 19ms. Toliko vem za ruralno okolje, ker sem imel možnost testirat. Je pa ping še vedno nekoliko slabši na ADSLu in stalno niha. Oboje nekje 4 kilometre oddaljeno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

CleanPower ::

koliko pa je še sprejemljiv ping?

w4nkst4 ::

verjetno nekje do 30ms ni panike?

MrStein ::

Odvisno kaj igraš, s kako opremo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

severjug ::

Vprašanje. Če izklopim v nastavitvah HoT-a prenos podatkov ali bodo
MMS vseeno delovali?

vinkop ::

severjug je izjavil:

Vprašanje. Če izklopim v nastavitvah HoT-a prenos podatkov ali bodo
MMS vseeno delovali?

ne verjamem....MMS je vezan na internet se mi zdi....

petrusko ::

Na vikendu imam internet prek hot-a.
Do včeraj sem imel aktiven Hot Giga paket.
Sedaj se je avtomatsko prešaltalo Hot Start (po porabi). Vse kul. Ampak, imam na vikendu eno napravo, ki svoje stanje pošilja v cloud.
In od preklopa tarife dalje izgleda ne dela net.

Zanimivo mi je tudi to, da sem imel nekje drugje tudi wifi prek hota na Start paketu pa je vse ok laufalo, po porabi. Tukaj ko bi moral prešaltat iz ene tarife na drugo, pa zašteka? Ne sanja se mi kaj moram naredit.

Na remote ne morem nič, ker ni neta ne morem niti resetirat/restartat.

Ima kdo kako idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

errhec ::

Na strani piše naslednje:
* Po porabi zakupljenih količin ob zadostnem dobroimetju se ponovno samodejno zakupi paket HoT GIGA, v nasprotnem primeru uporaba storitve prenosa podatkov ni mogoča.

PS
Pokliči podporo pa povprašaj.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

petrusko ::

errhec je izjavil:

Na strani piše naslednje:
* Po porabi zakupljenih količin ob zadostnem dobroimetju se ponovno samodejno zakupi paket HoT GIGA, v nasprotnem primeru uporaba storitve prenosa podatkov ni mogoča.

PS
Pokliči podporo pa povprašaj.


Hvala za namig - na koncu sem uredil tako da sem jim pisal ter so vklopili paket. In sedaj dela.

SG_101 ::

Imam zte modem iz hoferja (wifi to go) in paket giga. Zadeva je cez noc prenehala delovati. Modem se konstantno ponovno zaganja sam od sebe. Odstranil sem sim kartico in modem ostane vklopljen. Ko ponovno vstavim sim kartico se ponovno pricne prižgati in ugašati. Druge sim kartice nisem sprobal, ker ne vem zakaj se to dogaja in je nocem uniciti. Ali se je to ze komu zgodilo in kaksna je rešitev? Je problem v modemu, sim kartici ali pri operaterju hot?

bosmla ::

Lahko je napajalnik malo slab oz crkuje.

w4nkst4 ::

uveljavljaj garancijo

Leaker49 ::

Meni je včeraj zvečer HOT konstantno padal iz mobilnega omrežja. Pa nimam njihovega modema.

-ninja-91- ::

Zdravo! Je kdo že preizkušal zadevo na podeželju, kjer je slabši signal? Iščem kakšno pametno kombinacijo zunanje antene za ojačitev signala ter routerja s sim slotom, na katerega bi omenjeno anteno lahko priklopil. Če presežem 2Mbit hitrost prek telefonskega kabla sem že zmagal :D

brez-imenko ::

Ali veš koliko si približno oddaljen od bazne postaje na katero bi se priklopil? Jaz sem imel na testu Domači net 1. V danih razmerah je moč sprejema bila med 50 in 75% ker je bil huaweiev router postavljen na bolj slabi lokaciji. Uporabljalo se je LTE 800 za ruralno okolje, od bazne postaje sem bil oddaljen približno 6km vidne razdalje, poleti brez oblačka na nebu. Internet deloval tako kot so na strani objavljali. Baje bi lahko šlo do 35M.

Če boš k routerju dal anteni naredi routernu hišico(paš nekaj, da je zaščiten pred podnebjem)ter skupaj z antenami postavi na vidno razdaljo do bazne postaje. To pa zaradi tega, ker se na kablu pojavijo izgube in je najbolje pripeljati čim krajši kos kabla iz antene do routerja. Potem že napelješ elektiko in LAN kabel v hišo.

Za antene lahko uporabiš yagi anteno, ki je uglašena na LTE 800 ali pa logaritemsko anteno, ki podpira tudi to spodnjo frekvenčno območje in jih obrneš proti izbrani bazni postaji.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Leaker49 ::

brez-imenko je izjavil:

Ali veš koliko si približno oddaljen od bazne postaje na katero bi se priklopil?


To lahko preverite tu:

https://www.cellmapper.net/

-ninja-91- ::

Oddaljenost je ene 3,5km do bazne postaje, je pa neugodno ker je hiša na vrhu hriba v manjši "dolinici", tako da mora signal mal "okol ovinka" zaradi naravne pregrade in ni na vidni razdalji.

Ugibam da bi potreboval nekaj takega: https://www.iskra.si/sl/LTE/LTE-antena-...
ali pa https://www.antene-zupancic.si/lte-ante...

Glede na to da pride z 10m koaksialnega kabla bi najbrž ločeno moral dokupiti čim krajšega?

Za router pa najbrž kaj takšnega: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik... ?

starfotr ::

10 m kabla ni problem.

brez-imenko ::

Če je možnost izbire konektorja se da tistega kateri je prisoten na napravi.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

w4nkst4 ::

luka91 vsili se 3g ce ja kaj drugace...

brez-imenko ::

Če mu bazna postaja to omogoča. Če se ne motim je omenjal ruralno okolje. Recimo pri meni za Telemach baje je prisoten 3g, ker je to delalo na sestrinem telefonu, za A1 pa tega ne morem z zagotovostjo reči. Ob testiranju sem preklopil Huaweiev router tudi v 3g način pa se je kar zgubil signal. Ne vem pa ali so v tem času že kaj posodabljali bazno postajo. Verjetno prej ne kot pa ja.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Leaker49 ::

A je kdo že kdaj probal LTE ojačevalec?

https://www.aliexpress.com/item/4000300...

Sicer rabiš vsaj 2, 3 črtice signala, samo to na zunanji anteni.

MrStein ::

link ne dela
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Leaker49 je izjavil:

A je kdo že kdaj probal LTE ojačevalec?

https://www.aliexpress.com/item/4000300...

Sicer rabiš vsaj 2, 3 črtice signala, samo to na zunanji anteni.


Ne zajebavaj se.

http://www.akos-rs.si/files/Radijski_sp...

MrStein ::

404: VSEBINA NE OBSTAJA - NOT FOUND
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

recmajkemi ::

V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

brez-imenko ::

Leaker49 je izjavil:

A je kdo že kdaj probal LTE ojačevalec?

https://www.aliexpress.com/item/4000300...

Sicer rabiš vsaj 2, 3 črtice signala, samo to na zunanji anteni.

Problem tega in večine je, ker ne opravlja svoje naloge kot se zagre. Signal že mogoče ojača ampak moral bi le sprejemnega iz bazne postaje, potem pa smeti še z oddajanjem pri katerem pa ne rabi ojačevati signala praktično nič saj je antena postavljena na vidno mesto in usmerjena proti bazni postaji. starfotr pa recmajkemi imata zato upravičen pomislek.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

SG_101 ::

SG_101 je izjavil:

Imam zte modem iz hoferja (wifi to go) in paket giga. Zadeva je cez noc prenehala delovati. Modem se konstantno ponovno zaganja sam od sebe. Odstranil sem sim kartico in modem ostane vklopljen. Ko ponovno vstavim sim kartico se ponovno pricne prižgati in ugašati. Druge sim kartice nisem sprobal, ker ne vem zakaj se to dogaja in je nocem uniciti. Ali se je to ze komu zgodilo in kaksna je rešitev? Je problem v modemu, sim kartici ali pri operaterju hot?


Glede tega so mi expresno pomagali pri hot tehnični pomoči. Kupiti sem moral novo sim, potem pa so prenesli vse podatke iz staro na novo sim.

blink ::

HoT že 3. leto na slovenskem trgu: skoraj 90.000 uporabnikov dokazuje, da je HoT odlična izbira. In da je naša ponudba ves čas vrhunska, paketom MINI, MAXI in EXTRA, ponovno povečujemo količine:

MINI iz 3 GB na 4 GB,
MAXI iz 30 GB na 40 GB in
EXTRA iz 60 GB na kar 80 GB prenosa podatkov.
Povečujemo prenos podatkov v EU
HoT EXTRA s še višjo hitrostjo prenosa podatkov iz 20/5 na 50/10 Mbit/s, brez doplačila.

https://www.hot.si/ponudba/paketi.html

starfotr ::

Spet je fora, da te nategnejo in ti dodatni zakupljeni podatki potečejo ob poteku obračunskega obdobja. Torej 5 dni pred ponovnim polnjenjem si dokupiš opcijo in ti velja samo 5 dni, ne pa 30.

Dri3r ::

dri3r

-valvoline- ::

Dri3r je izjavil:

Kdaj bo to pri nas?? https://www.hot.at/mobilesbreitbandinte...

Cakamo in cakamo, na hrvaskem tudi majo za 18e neomejen. Odstevanje se je vglavnem zacelo. Poj pa festa k se bomo koncno lahko losal kablov in lopovskih paketov. :v

Dri3r ::

Sem poklical klicni center pa o taki ponudbi pri nas ne vejo nič :)
dri3r

starfotr ::

Onanirate na mobilni net, v resnici pa dobiš 100/100 net preko optike za manj, kot 30 eur, vi bi se pa odpovedali kablu, da bi prihranili par eur in si na glavo dali porazno uporabniško izkušnjo, povsem neprimerljivo z optiko.

OvCa77 ::

starfotr je izjavil:

Onanirate na mobilni net, v resnici pa dobiš 100/100 net preko optike za manj, kot 30 eur, vi bi se pa odpovedali kablu, da bi prihranili par eur in si na glavo dali porazno uporabniško izkušnjo, povsem neprimerljivo z optiko.

In če ni optike?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

starfotr ::

Imaš pa DSL, COAX ipd.

MrStein ::

DSL je crap.
coax pa tudi lahko, odvisno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

Nocemo lopovskih vezav hvala lepa.

starfotr ::

Saj se ti nikjer ni treba vezati.

Vsi ki jambrajo tu gor, da komaj čakajo flatrate na LTE, da bodo končno prešli na LTE iz kabla, imajo doma zagotovo dobro povezavo preko kabla, pa naj bo to fiber, coax ali parica z DSL.

-valvoline- ::

Nocemo kabelskih povezav. Nocemo casovnih vezav. Simpl ko pasulj.
Neomejen LTE bo pravtako poskrbel za pocenitev interneta brez vsiljevanja neumnih paketov in narocnin.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Ponovno, vezava ni pogoj za storitev. Kjerkoli.

Mhm, LTE bo poskrbel za pocenitev. You wish. Pod 20 eur ne bo šlo.
««
65 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149900 (14621) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578727 (4311) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649233 (11561) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440317 (16663) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem