» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
62 / 76
»»

hojnikb ::

tako.
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

marjan_h je izjavil:

Ta ponudba je tako dobra, da ne verjamem tisto kar piše na uradni strani. Sicer jaz ne vidim tukaj minusov. Ima kdo kakšno pripombo?


Posiljanje MMSov stane 4 cente. Ostalo je tako kot pise.

Dobra stvar je tudi brezplacna menjava "paketov". Primer: obicajno uporabljas Mini za 7 evrov, ampak ves, da gres naslednji mesec na potep v Nemcijo. Enostavno spremenis v Maxi za 10 evrov in s tem nekoliko povecas EU podatkovni prenos.

PeterZ ::

Meni osebno je največji minus HOTa, da lahko menjaš paket 1x mesečno (ob poteku trenutnega paketa) in ne kadar želiš.
Recimo ko zmanjka podatkov, ne moreš tega kar dokupit. Skratka, če veš da boš naslednji mesec prekoračil zakupljene količine potem je OK, če ne ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PeterZ ()

dev ::

Lahko pa jim pises na podporo, da ti predcasno aktivirajo nov paket.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

PeterZ ::

Ko sm jih lansko leto klical, so mi rekli da to ni mogoče in da moram počakat na potek trenutnega paketa.
Če po novem to gre preko sporočila in vklopijo v nekem doglednem času (24ur), potem ok.

Vedran ::

Že nekaj dni testiram Hot GIGA paket in sem še kar zadovoljen. Hitrost je 21/6 Mbps, pri prenašanju večjih datotek download zaniha v povprečju +/- 2 Mbps. Ping je okrog 40 ms ka Google DNS strezniku. Meritve sem izvajal v Slovenj Gradcu.

facepalm ::

PeterZ je izjavil:

Ko sm jih lansko leto klical, so mi rekli da to ni mogoče in da moram počakat na potek trenutnega paketa.
Če po novem to gre preko sporočila in vklopijo v nekem doglednem času (24ur), potem ok.

Meni so lani septembra aktivirali v roku 10min po poslanem mailu.

Saul Goodman ::

PeterZ je izjavil:

Ko sm jih lansko leto klical, so mi rekli da to ni mogoče in da moram počakat na potek trenutnega paketa.
Če po novem to gre preko sporočila in vklopijo v nekem doglednem času (24ur), potem ok.


sem imel isti problem, vklopljeno minuto po klicu na support, v poznih večernih urah (na terenu / ponoči zmanjkalo podatkov). bad luck, dobil si nesposobnega študenta na podpori. drugič reči, naj te veže k sodelavcu. :D

blink ::

Zanima me ali je SIM kartica že zraven HOT EXTRA paketa, ali jo je potrebno kupiti ločeno?

Killermode ::

blink je izjavil:

Zanima me ali je SIM kartica že zraven HOT EXTRA paketa, ali jo je potrebno kupiti ločeno?

Sim od HoT moraš imet, da lahko aktiviraš paket.

Bekiiiii ::

Teden nazaj sem menjal na HOT iz telemacha. Signal mi nenormalno pada. Sem na dvoriscu in mi kaze 1 crtico isto v hisi.
recimo s telemachom teh tezav ni nic. Nisem pa v velikem mestu, sem od grosuplja južno.. sam sem pac predvidal da bo laufalo brez problema ker je omrezja A1...?

6151 ::

A si slepo šel v menjavo ali si dejansko preveril stanje signala pri tebi doma preden si menjal pakete?

Bekiiiii ::

Osebno nisem preverjal. Je pa kolega pri hotu ze nekaj casa. Pa je zelo zadovoljen. Je bil tudi pred obiskom pri meni doma. Sva gledala signal je bilo ok.
Cudno je ker recimo signal spreminja. Sem npr v dnevni je 4G pa kar ga zmanjka pa potem gre na h+ itd.
Klice in smse drugace dela super. Edin internet heca. Imam itak domaci wifi sam useeno je malo motece

RoyC ::

Zdravo,

da se še jaz priključim debati, moj prvi post na slo-tech forumih :)

Razmišljam o uporabi HoT-a kot primarnega internetnega ponudnika doma, saj TV praviloma gledam preko računalnika na EONu oz. T2go. Kupil bi torej HoT in ga preko ZTE modema uporabljal kot domači WiFi.

Edini, ki pride s ceno in ponudbo blizu HoT-u je Telemachov "Največ", ki pa ima vezavo. V tem primeru bi pač vzel drugo SIM.

Kar me zanima, je naslednje - kakšne so realne hitrosti na HoT-ovem omrežju? Na strani oglašujejo LTE 20/5, bi bilo to dovolj za HD na EON in T2go?

Kakšne so vaše izkušnje, bi potreboval večjo pasovno širino na mobilnem omrežju - kot jo ima npr. Telemach, ki ponekod dosega tudi krepko čez 100/20 na Huawei Mate 10 Pro?

Hvala za pomoč :)

dev ::

Uporabljal HoT Giga priblizno pol leta doma (LJ) in za TV HD ni problema, prav tako Youtube full HD bp. Najbrz bi ostal na tem paketu permanentno, ce ne bi uporabljal steama (nekatere igre danes imajo ze 80GB+ download). Navelical sem se razmisljanja recimo to igro "lahko" prenesem ta mesec, to bom pa raje naslednji, da mi ne bo zmanjkalo podatkov. Ce ti 200GB podatkov zadostuje na mesec pa toplo priporocam.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

nsa_ag3nt ::

RoyC
Kar me zanima, je naslednje - kakšne so realne hitrosti na HoT-ovem omrežju?

Hitrost je odvisna od obremenjenosti baznih postaj.

Kupi in prvo testiraj par dni, nato zamenjaj če je ok.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

ssitcm ::

Se opravičujem, če je že bilo odgovorjeno: Ali lahko dostopaš do LTE modema/routerja od 'zunaj'/remote? Na remote lokaciji imam wifi termostat za centralno. Na njem teče aplikacija za kontrolo delovanja ogrevanja - na portu 25050 . Imajo BOB in ostali ponudniki mobilnega interneta podobno rešitev ?

starfotr ::

Rešitev je, da ti nekam pošiljaš, dostopat se pa ne da, ker si za CGN in se uporablja samo IPv4.

blink ::

bajsibajsi je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Ta ponudba je tako dobra, da ne verjamem tisto kar piše na uradni strani. Sicer jaz ne vidim tukaj minusov. Ima kdo kakšno pripombo?


Posiljanje MMSov stane 4 cente. Ostalo je tako kot pise.



A tile MMSi delajo samo na določenih paketih? Ker sedaj testiram HOT Extra in mi javlja "Omrežje ne podpira MMS". Imam telefon z Androidom in default nastavitve MMS/internet, ki jih pošljejo v konfiguracijskih sms-ih.

blink ::

Ok, popravil APN z temi nastavitvami https://www.hot.si/APN_settings_in_engl... (če še komu prav pride) in sedaj dela OK.
Ne vem zakaj avtomatsko pošiljajo konfiguracijske sms-se za Vodafone/Simobil če niso pravilni.

blink ::

Nastavil sem SEPA direktno obremenitev in so trgali dvakratni znesek z bančnega računa. Zakaj?

modelno1 ::

Po aktivaciji paketa je vrednost padla pod 2 € (?) in je pač ponovno napolnilo. Predvidevam.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

gddr85 ::

aka na začetku jim šenkaš en mesec :P

blink ::

modelno1 je izjavil:

Po aktivaciji paketa je vrednost padla pod 2 € (?) in je pač ponovno napolnilo. Predvidevam.


Pred in po aktivaciji paketa je bila vrednost 0 eur. Po dveh dneh je bilo izvedeno prvo avtomatsko polnjenje (direktna obremenitev) = 2x vrednost paketa.

Izgleda da si vzamejo 1x znesek za uporabo paketa v prvem mesecu, 1x znesek pa da imaš dobroimetje napolnjeno. Domnevam da ko enkrat skenslaš avtomatsko polnjenje ti ostane to dobroimetje in ga porabiš do konca oz. jim pustiš 5 eur če prenašaš številko drugam.

Bezukhoff ::

Imam dokaj zanimiv problem, namreč, giga paket uporabljam zdajle že kar nekaj časa, a še nisem imel potrebe po deljenju internetne povezave (mobile hotspot), no, until recently, ampak, glej ga zlomka, ko želim to funkcijo vključiti, ne glede na napravo (fonči, komp), mi sistem javi, naj se obrnem na operaterja, ker je to del naročniškega paketa, okay, pokličem, ugotovimo, da verjetno imam defekten sim, kupim novo, uredijo prenos dobroimetja ter vseh storitev, poizkusim znova, and, voila, same shit again, skratka, sam ne morem deliti internetne povezave, še je kdo naletel na enak, oz. podoben issue, a? :))

Konec meseca, po poteku obračunskega obdobja, probam še enkrat, z novo sim kartico. :))

Qcube ::

? Večkrat sem uporabil android hotspot brez problema. Teoretično mi ni jasno kako bi sploh operater razlikoval koliko naprav je povezanih na en hotspot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

dev ::

Tudi na iOS hotspot deluje bp.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

MadMen ::

Bezukhoff je izjavil:

Imam dokaj zanimiv problem, namreč, giga paket uporabljam zdajle že kar nekaj časa, a še nisem imel potrebe po deljenju internetne povezave (mobile hotspot), no, until recently, ampak, glej ga zlomka, ko želim to funkcijo vključiti, ne glede na napravo (fonči, komp), mi sistem javi, naj se obrnem na operaterja, ker je to del naročniškega paketa, okay, pokličem, ugotovimo, da verjetno imam defekten sim, kupim novo, uredijo prenos dobroimetja ter vseh storitev, poizkusim znova, and, voila, same shit again, skratka, sam ne morem deliti internetne povezave, še je kdo naletel na enak, oz. podoben issue, a? :))

Konec meseca, po poteku obračunskega obdobja, probam še enkrat, z novo sim kartico. :))

SIM kartica nima vpliva na delovanje hotspota, ker telefon pa imaš? Ponavadi je težava z APN nastavitvam, maš Iphona?

MrStein ::

Qcube je izjavil:

? Večkrat sem uporabil android hotspot brez problema. Teoretično mi ni jasno kako bi sploh operater razlikoval koliko naprav je povezanih na en hotspot.

Tako, da operater postavi flag "no hocpot!" in naprava to spoštuje in ne postavi hocpota.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bezukhoff ::

Jah, meni glede tega ni nič jasno, operaterju očitno tudi ne, skratka, mobile access point pri meni ne deluje, ampak samo pri hotu, ostali operaterji, kolikor sem probal (bob, telemach), pa delujejo as advertised na isti napravi. :))

S sim kartico ni bilo verjetno nič narobe, ker tudi pri novi je isto, res pa je, da so se vse storitve prenesle na novo, zaradi odprtega dobroimetja, tako da je verjetno na njihovi strani kakšenle softverski issue, or something. :))

modelno1 ::

Preveri, če imaš v APN nastavitvah pod vrsta APN poleg default tudi suppl. Mora torej pisati "default,suppl".
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Vedran ::

Hot GIGA paket mi je med polnočjo in 4 uro zjutraj imel bistveno slabšo hitrost kot po dnevi.
Po noči je šlo od 2 do 8 Mbps.
Danes po dnevi pa je hitrost od 2 do celo 53 Mbps, povprečje in večino časa pa je okorg 19 Mbps.
Zgleda da QOS res čudno dela in da hitrost nima veze s obremenjenostjo bazne postaje.
Nisem še vplačal LTE+ hitrost (50/10 Mbps).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Vedran ::

Doplačal tudi 2€ za LTE+ (hitrost do 50/10 Mbps).
Hitrost boljša in bolj stabilna, večino časa hitrost 43 Mbps, niha pa med 30 in 48 Mbps.
Interesantno da je hitrost največja med časom ko bi morale biti bazne postaje najbolj obremenjene, med 19 uro in 1 uro zjutraj. Potem po noči tam okrog 2 ponoči pa hitrost pade na okorog 20 Mbps v povprečju.

Ali mogoče operaterji zmanjšujejo moč baznih postaj po noči?

marjan_h ::

Danes sem gledal SIM kartice v Hofru, ampak pridejo vse s svojo telefonsko številko. Ali se da dobiti takšno, da obdržiš svojo staro telefonsko številko? Nekako pri Špar mobilu piše na škatlici katero vzeti če hočeš prenesti 040, 031 ali druge podobne številke. Ali pa nisem našel ostalih.

Sicer ali so te SIM kartice nano velikost?

MrStein ::

To ne rabiš posebne SIM. Na vsako lahko preneseš številko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ali3n ::

https://www.hot.si/prenos-stevilke/kaj-...

Bolj enostavno verjetno ne gre...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Vedran ::

Vse HoT SIM kartice so v vse tri velikosti (mini, micro, nano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

marjan_h ::

Vedran je izjavil:

Vse HoT SIM kartice so v vse tri velikosti (mini, micro, nano).


Aja torej dobiš adapter za večje velikosti?

Sem mislil, da je tako kot v Šparu, kjer rabiš drugačno SIM kartico za prenos številke. Nisem pa vprašal prodajalke v Hofru kakšne so na voljo. Videl sem le škatlice in gor telefonske številke.

Vedran ::

S spletne strani operaterja HoT glede velikosti SIM kartice:

Katera SIM-kartica HoT ustreza mojemu telefonu?
SIM-kartica HoT vključuje vse tri velikosti, ki se uporabljajo v mobilnih telefonih. Ne glede na to, ali jo boste uporabljali v mobilnem telefonu ali drugi mobilni napravi, se bo vedno prilegala.

Niste prepričani, katera velikost je ustrezna?
Iz okvirčka najprej odlomite največjo (mini - rumene barve) in preverite, ali se prilega. Če se ne, nadaljujte s srednjo (micro - oranžne barve) in nazadnje z najmanjšo (nano - bele barve). Okvirčke vedno shranite za primer, da boste v prihodnosti uporabljali napravo, ki bo zahtevala drugačno velikost kartice SIM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

marjan_h ::

Ok, hvala.

Ali lahko plačuješ naročnino na položnico katero dobiš po pošti?
Kako pa preverjaš koliko enot porabiš? Pri A1 je *448#.

Vedran ::

HoT je predplačniški in ni naročniški, tako da ni položnic.
Denar na HoT račun nakazuješ s vrednostnicami, s plačilnimi karticami, s PayPal.

Vse je napisano na spletni strani:
www.hot.si
Na vsa osnovna vprašanja so napisani tudi odgovori na naslovu:
https://www.hot.si/vprasanja-in-odgovor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

broken/link ::

https://www.hot.si
do sedaj so bile gor še vse info, ki so te zanimale.

Zgodovina sprememb…

marjan_h ::

Ja sem si prebral navodila na hot.si.

Če pravilno razumem, če izberem hot mini paket, potem vsak mesec mi iz mojega računa vzamejo 7 EUR. Račun polnim z vrednostnicami ali preko TRR... Če nimam dovolj dobroimetja na računu mi blokirajo račun.
To je vse?

modelno1 ::

Če nimaš dovolj dobroimetja za ponoven vklop paketa, ti vklopijo osnovni paket za 3,9 centa na enoto. Račun ti blokirajo, če ga 90 dni nisi napolnil. Lahko si naštimaš avtomatsko polnjenje, ko ti stanje pade pod 2 eur.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

marjan_h ::

Aha, hvala vsem za informacije.

Jaz imam na stari SIM kartici še shranjene vnose v imeniku. Kako jih lahko prenesem? Bom moral vse ročno prenesti?

Vedran ::

Več rešitev imaš:
1. Prekopiraj imenik na telefon in ga imaš na telefonu.
2. Prekopiraj na telefon pa potem na novo SIM, če obstaja taka možnost.
3. Če imaš pametni telefon, imenik ročno prenesi v Google račun in potem ti se imenik sinhronizira z Google računom, tako da ko kupiš čez nekaj mesec ali let novi telefon ti se imenik prenese s Googla na nov telefon.

Bezukhoff ::

Bezukhoff je izjavil:

Imam dokaj zanimiv problem, namreč, giga paket uporabljam zdajle že kar nekaj časa, a še nisem imel potrebe po deljenju internetne povezave (mobile hotspot), no, until recently, ampak, glej ga zlomka, ko želim to funkcijo vključiti, ne glede na napravo (fonči, komp), mi sistem javi, naj se obrnem na operaterja, ker je to del naročniškega paketa, okay, pokličem, ugotovimo, da verjetno imam defekten sim, kupim novo, uredijo prenos dobroimetja ter vseh storitev, poizkusim znova, and, voila, same shit again, skratka, sam ne morem deliti internetne povezave, še je kdo naletel na enak, oz. podoben issue, a? :))

Konec meseca, po poteku obračunskega obdobja, probam še enkrat, z novo sim kartico. :))


Kratek updejt, po namestitvi nove SIM kartulje, vse deluje kot potrebno, očitno je res bil nek error z ex sim kartico, oz. storitvi. :))

marjan_h ::

Hvala Vedran.

Kaj, če imaš na stari SIM kartici več kot 5 EUR dobroimetja? Npr. 6 EUR, vzamejo 5 EUR za prenos številke kaj se zgodi s preostalim 1 EUR?

starfotr ::

Propade.

MrStein ::

Nič ne propade ampak lepo ostane na stari kartici.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
62 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578885 (4469) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649664 (11992) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116048 (10009) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440616 (16962) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035493 (23802) AštiriL

Več podobnih tem