» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
59 / 76
»»

forplan ::

Ali hofer telekom tudi omogoča recimo kot telekom, da podaljšaš veljavnost sim kartice za 90-dni brez polnitve. Recimo pri telekomu plačaš 1,5e iz stanja pa se ti podaljša za 90 dni
da se strinjam

XS!D3 ::

forplan je izjavil:

Ali hofer telekom tudi omogoča recimo kot telekom, da podaljšaš veljavnost sim kartice za 90-dni brez polnitve. Recimo pri telekomu plačaš 1,5e iz stanja pa se ti podaljša za 90 dni

AFAIK ne.

A je kdo probal, če se za podaljšanje šteje tudi polnitev za 1€, ki se zgodi vsakič, ko nastaviš avtomatsko polnenje (lahko takoj skenslaš in naslednič še enkrat nastaviš, da ti spet trga). Sam nisem uspel preverit, ker še ni dovolj časa od zadnje običajne polnitve, pa tudi za razliko od avstrijskega HoTa nikjer nisem videl, da bila veljavnost kje eksplicitno napisana.

AštiriL ::

Ja, vsaka polnitev šteje, tudi 1EUR. AFAIK

Ne šteje pa to kar je "forplan" omenil, pri HOt se stanja ne da premikati med uporabniki.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AštiriL ()

aborko ::

Za avstrijski Hot lahko iz prve roke povem da tudi po 5 mesecih brez polnitve kartica še deluje.

KdoSem ::

Ali lahko pri HoT preneseš telefonsko številko preko interneta?

ali3n ::

Da. Vse urediš iz domačega kavča.
Edino po SIM kartico je treba it v najbližjo trgovino.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Vazelin ::

Koliko vam vleče LTE, do 5Mbit Upload in cca 25MBit DL?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

XS!D3 ::

aborko je izjavil:

Za avstrijski Hot lahko iz prve roke povem da tudi po 5 mesecih brez polnitve kartica še deluje.

Avstrijski HoT ima veljavnost kartice 12m (naš pa 3), tako da po 5ih seveda dela. Poleg tega ti tudi v avstrijskem appu točno piše do kdaj velja (v našem p afaik ne).

recmajkemi ::

Katere cene so spremenili je kdo pogledal?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

NooB ::

Roaming na Balkanu se bo pocenil. Ostalo vse enako.
LP, JAZ

luka222 ::

Vazelin je izjavil:

Koliko vam vleče LTE, do 5Mbit Upload in cca 25MBit DL?



Meni uploada okrog 5,5 Mb/s in downloada cca 20 Mb/s.

brez-imenko ::

ali3n je izjavil:

Da. Vse urediš iz domačega kavča.
Edino po SIM kartico je treba it v najbližjo trgovino.

Malo dražje, ampak ne rezkiraš, da te kakšen divjak zbije: https://www.hot.si/shop/checkout/index....
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

zee ::

XS!D3 je izjavil:

aborko je izjavil:

Za avstrijski Hot lahko iz prve roke povem da tudi po 5 mesecih brez polnitve kartica še deluje.

Avstrijski HoT ima veljavnost kartice 12m (naš pa 3), tako da po 5ih seveda dela. Poleg tega ti tudi v avstrijskem appu točno piše do kdaj velja (v našem p afaik ne).


Emm. Pred dobrim letom sem mojo SIM kartico aktiviral le nekaj dni pred "smrtjo" in je delala prav lepo najprej en teden v Nemciji in nekaj mesecev kasneje po ponovnem polnjenju v Sloveniji.

"Dela" je relativen termin. V splosnih pogojih lepo pise, kako in kdaj je treba napolniti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dejanslo ::

luka222 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Koliko vam vleče LTE, do 5Mbit Upload in cca 25MBit DL?

Meni uploada okrog 5,5 Mb/s in downloada cca 20 Mb/s.


Jaz imam doma kar konstantno 40/~9 (LTE+ 2EUR).
There`s More Than One Way To Do It

Bellzmet ::

Ali je Mobilni WiFi modem ZTE pri Hoferju zaklenjen? Ga lahko uporabljam s SIM kartico drugega operaterja?

brez-imenko ::

Ni zaklenjen. Lahko, vendar boš moral popravljati nastavitve za LTE.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Bellzmet ::

Ima mogoče priključek za priklop dodatne zunanje antene?

AštiriL ::

Ni zaklenjen, ja pa nezanesliv in njegov firmware je nezasciten. Nastavitve lahko kdorkoli mebja iz LANa brez gesla. MW40 je nezanesljivz zanj obstaja kup eksploitov. Tistega za 40€ pa še nisem poskusil. Ampak Mw40 je no-no. Uporabite kakšen samsungov J telefon.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

lojzze1 ::

Mogoče kdo ve kakšne so razlite med ZTE ruterjem in Alcatel ruterjem katera se kupi v hoferju. Se splača vzet ZTE za 45e al je Alcatel za 30e za domačo uporabo kjer je lahko ruter skos na štromu?

MadMax ::

Alcatel na default user/pass brez baterije skoz na štrom, pa je...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lojzze1 ::

Včeraj sem kupil wifi to go za 45e kar pomeni da je dražji ZTE modem. Najprej sem ga stestiral na telefonu in je delalo brez težav, na speed testu je pokazalo 19/4. Potem sem pa povezal še na laptop in je delalo prav tako vredu(speed test 21/4), downoload filma je bil cca 2M, kar je čist solidno. Samo potem se je pa pojavila težava da ko sem skušal predvajati youtube na telefonu pa ni dohajalo, čeprav je bil film že potegnjen dol, samo še seedalo je.Na laptopu je tudi med seedanjem youtube delal na full hd brez težav. Mogoče veste za kakšno težavo bi lahko šlo?

Master_Yoda ::

IMO postavi omejitev na upload ker ti ga tako torrent zabije da ti potem vse steka - ne sfolga posiljati requestov na server ko delas kaj drugega.
Dovie'andi se tovya sagain.

;-) ::

Uporablja kdo hot wifi dostopno tocko za EON box. Priblizno koliko ur gledanja tv bi slo skozi na teh 200GB. Wifi se za druga nebi uporabljal.

stara mama ::

Imam EON app na telefonu s HOT sim kartico, ampak nisem tega testiral še, ker nimam volje gledat vsega dreka in oglasov po TVju.
Ekologija™ in Trajnost™

XS!D3 ::

;-) je izjavil:

Uporablja kdo hot wifi dostopno tocko za EON box. Priblizno koliko ur gledanja tv bi slo skozi na teh 200GB. Wifi se za druga nebi uporabljal.

Jaz sem v fazi selitve, ko še nisem imel fiksne linije, uporabljal EON (sicer ne EON boxa ampak iOS app + AirPlay na AppleTV, kasneje pa tudi smart TV app na Mi Boxu) preko HOTa . Kar se tiče porabe prenosa je odvisna od kvalitete. Če imaš max kvaliteto (7Mb/s) je cca. 3GB na uro.

Prvi mesec je dalovalo BP, ampak sem imel vklopljeno še višjo hitrost. Naslednji mesec, ko te opcije nisem vklopil, je pa ob večerih na moji lokalciji na trenutke internet deloval dovolj zanič (obačno prenosa padel skoraj na nulo, tudi če si želel karkoli drugega naredit poleg TV), da TV ni bil več gledljiv. Kljub temu da ni šlo niti tistih free 20Mb/s, pa sem očitno s tisto dodatno opcijo vseeno dobil večji share (ali pa se je vmes nabralo toliko več userjev ampak težko vrjamem), da je šlo vsaj nekih 10Mb/s dokaj konstantno za gledanje TVja. Izven peaka je vedno delovalo BP. Potem sem na srečo že dobil fiber.

Za kak vikend ali občasno uporabo, če omržje na tvojem koncu ni prezasedeno, bi moralo biti tudi za TV ok.

w4nkst4 ::

sd kvaliteta 720x576(2,0 Mb/s) je okoli 1gb na uro...2x60*60=7200/8= 900 mb

strom_15 ::

1 ura preko EON na android telefonu je cca 2GB (povem iz lastnih izkušenj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

w4nkst4 ::

js pa za amis mobia med 800mb in 1.1gb na uro

psillon22 ::

A lahko HOT giga kartico ki sem jo dobil poleg ZTE modema vstavim tudi v kaksen drugi 4G LTE modem ? Kajti ta modem mi zelo slabo deluje ni signala. in bi raje dokupil kaksen boljsi LTE modem ?

Hvala

DINAMIK ::

@psillon22...,kartico lahko vstaviš tudi v drug modem,bo delovala...,sam imam tega http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... ,na vikendu deluje odlično ;)

psillon22 ::

Pa dobro lovi signal. so poleg antene ?
Hvala

DINAMIK ::

Meni lovi signal odlično :),antene moraš dokupiti...,sam jih ne potrebujem,ker je signal odličen ;)

AštiriL ::

MW40 in ZTE imam na strehi, ker v hiši ne lovi 4G, potem pa takoj zraven TP-LINk wifi router z ddwrt, da dela kot repeater in kot WiFi-Ethernet interface. A je kdo že odpiral porte/ali lahko poslušam na portu? Imam svoj IP?
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

brez-imenko ::

IP imaš pa preko VPNa ali česa? Ne vem kako je z odpiranjem portov to običajno moraš nastaviti v routerju oz. računalniku.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

XS!D3 ::

AštiriL je izjavil:

MW40 in ZTE imam na strehi, ker v hiši ne lovi 4G, potem pa takoj zraven TP-LINk wifi router z ddwrt, da dela kot repeater in kot WiFi-Ethernet interface. A je kdo že odpiral porte/ali lahko poslušam na portu? Imam svoj IP?

Imaš svoj IP ampak ni javni (si za CGNATom), tako da z "odpiranjem portov" ne boš nič dosegel tudi pri opremi, ki ti to omogoča. Edina opcija je, da si urediš dostop preko neke druge javno dostopne točke npr. s pomočjo VPNja. Ali pa menjaš providerja....

Bellzmet ::

@XS!D3: lahko prosim malo več poveš o tem CGNAT? Kako se potem preko interneta sploh dostopa do naprave, če nima svojega IP-ja?

MrStein ::

CGNAT je NAT, le da ga namesto tvojega ruterja izvaja ruter pri ponudniku.
Pa porte ne moreš forwardirati. (ker ne pustijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Kdo ve, se da na hofru nastavit, da ti trgajo recimo s paypala za vsak, ko poteče veljavnost (ie vsakih 90 dni) ?
#brezpodpisa

MArkusPrimus ::

hojnikb je izjavil:

Kdo ve, se da na hofru nastavit, da ti trgajo recimo s paypala za vsak, ko poteče veljavnost (ie vsakih 90 dni) ?


Se ne da. Daj trajnik uredi ali pa s kreditno kartico plačaš lahko.

J.McLane ::

Žena mi je pojamrala da ji spet ne delujejo MMSi, grem gledat APN nastavitve in so se notri kar same od sebe spet pojavile dodatno nastavitve za A1, sem pobrisal in je delovalo. Ali je treba to kako urediti? Kako to preprečiti?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GrX ::

J.McLane je izjavil:

Žena mi je pojamrala da ji spet ne delujejo MMSi, grem gledat APN nastavitve in so se notri kar same od sebe spet pojavile dodatno nastavitve za A1, sem pobrisal in je delovalo. Ali je treba to kako urediti? Kako to preprečiti?


Mi lahko poveš katere nastavitve si uporabil? Hvala

J.McLane ::

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

brez-imenko ::

MrStein je izjavil:

CGNAT je NAT, le da ga namesto tvojega ruterja izvaja ruter pri ponudniku.
Pa porte ne moreš forwardirati. (ker ne pustijo)

Pa tak internet prek LTEja(jele), zato sem ga jim po treh dneh testiranja kar vrnil, naj si ga imajo. Preko njega njim nisem mogel gledat videov v Popcorn aplikaciji.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

dejanslo ::

Moji dela Popcorn b.p., trenutno se pa acestreama football match of the day @720p tudi b.p., brez zatikanj. Lahko, da si imel slab signal, ali pa slab source?

Sem razmišljal, da bi jeseni šel na telemach net light, ker kabel je pač kabel (nekoliko moteča stvar pri LTE netu je občasen disconnect, kar včasih dela težave raspotifyu), sam po tem dvigu cen (+17%!) si lahko teh 150 mbitov downloada vtaknejo tja kot 150 TV programov v osnovni tv shemi.
There`s More Than One Way To Do It

stara mama ::

Torej, komaj čakamo na IPv6!
Ekologija™ in Trajnost™

Bellzmet ::

Ja.

MArkusPrimus ::

J.McLane je izjavil:

Žena mi je pojamrala da ji spet ne delujejo MMSi, grem gledat APN nastavitve in so se notri kar same od sebe spet pojavile dodatno nastavitve za A1, sem pobrisal in je delovalo. Ali je treba to kako urediti? Kako to preprečiti?


Pokliči na +386 69 699 699 Hot klicni center in ti bodo uredili apn nastavitve.

J.McLane ::

Pa saj imam urejene, ampak so se v telefonu spet kar pojavili stari, ki sem jih brisal.

Kakorkoli bom malo spremljal če bo sedaj OK, samo se mi zdi čudno da tega nihče v tej temi še ni doživel.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

brez-imenko ::

dejanslo je izjavil:

Moji dela Popcorn b.p., trenutno se pa acestreama football match of the day @720p tudi b.p., brez zatikanj. Lahko, da si imel slab signal, ali pa slab source?

Sem razmišljal, da bi jeseni šel na telemach net light, ker kabel je pač kabel (nekoliko moteča stvar pri LTE netu je občasen disconnect, kar včasih dela težave raspotifyu), sam po tem dvigu cen (+17%!) si lahko teh 150 mbitov downloada vtaknejo tja kot 150 TV programov v osnovni tv shemi.

Ja telemach in IPv6 je druga pesem meni so pri A1 ponudli IPv4. Zdaj naj pa jaz zahtevam od Hota, da mi omogočijo IPv6. Ohh te smešnice.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

stara mama ::

IPv6 bi bilo potrebno uzakonit, ker se bo ta prehod vlekel še 20 let....
Ekologija™ in Trajnost™
««
59 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578911 (4495) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649715 (12043) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116059 (10020) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440651 (16997) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035521 (23830) AštiriL

Več podobnih tem