» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
17 / 76
»»

Modri dirkač ::

imagodei je izjavil:

@beta1,

mislim, da se motiš. Na poti so 4.5G omrežja (v bistvu LTE Advanced Pro). Mobilni operaterji so veliko vlagali v razvoj omrežij, bazne postaje so postavljene. Veliko ceneje je občasno postavit novo bazno postajo na delih omrežja, ki jih imaš kot operater slabo pokrite, kot pa pripeljat optiko do vsake odročne vasi.

Če gledaš pokritost z optiko, je le-ta kljub velikim projektom izgradnje v preteklih letih omejena predvsem na večja mesta. Če gledaš npr. Zgornjesavsko dolino, je pokritost z optiko porazna. Telekom je sicer črpal evropska sredstva, namenjena izgradnji/prenovi širokopasovnih omrežij v odročnih krajih, tako da so v Zgornjesavski dolini pokrite nekatere vasi. Ni pa optike v Kranjski gori, Mojstrani, na Hrušici, v Lescah, Radovljici, večjem delu Bohinja, da ne omenjam desetin in desetin manjših krajev, kjer niso imeli sreče, da bi Telekom gradil optična omrežja. Izgradnja optike je v zadnjih letih nekako zaspala - sploh pa bi izgradnja optičnega omrežja v teh krajih stala ogromno, na drugi strani pa so ti kraji že zdaj povsem OK pokriti s 3G in 4G signalom, ki že sedaj ponujajo višje hitrosti, kot jih običajno dobiš na optiki (do 100 Mbps DL).

IMO je nepredstavljivo bolj poceni, predvsem pa bolj gospodarno ponudnikom (Telekomu v tem primeru) vlagati v nadaljni razvoj hrbteničnega omrežja, postopno nadgrajevanje in večanje propustnosti obstoječih baznih postaj, ter občasno izgradnjo novih baznih postaj na delih omrežja, kjer ima ponudnik slabo pokritost. Z nadgradnjo ene bazne postaje na npr. 4.5G tehnologijo v prihodnjih letih lahko ponudnik naenkrat ponudi izjemno hiter internet npr. 1000 odjemalcem (če ima seveda bazna postaja dobro povezavo do hrbteničnega omrežja). Zdaj pa pomisli, koliko kilometrov optike je treba položiti, da dosežeš enako količino odjemalcev preko zemeljske povezave - pri čemer optični kabel seveda ni edini strošek.

Mogoče je 2020 preveč optimistično. Mogoče je 2022 (čez 5 let) bolj realno. Če pa bo to šele 2040, bo pa to zgolj zaradi namenskega odiranja odjemalcev, pri čemer bo šlo za kartelno dogovarjanje.


To nima popolnoma nobene veze s srečo ampak z nesposobno KS in županom.
Če so kjerkoli na novo vlekli kakršnokoli novo inštalacijo (elektriko, kanalizacijo ipd) in sočasno niso povlekli še optiko so si krajani popolnoma sami krivi.
Everybody lies!

MacGyver141 ::

Sej zdej se je spet mal pospešila gradnja: http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

imagodei ::

Modri dirkač je izjavil:

To nima popolnoma nobene veze s srečo ampak z nesposobno KS in županom.
Če so kjerkoli na novo vlekli kakršnokoli novo inštalacijo (elektriko, kanalizacijo ipd) in sočasno niso povlekli še optiko so si krajani popolnoma sami krivi.

Ne razumeš. Telekom, npr., je v preteklosti dobil/dobival evropska sredstva, namenjena za izgradnjo širokopasovnega omrežja v ruralnih oz. odročnih krajih. Telekom je zato na lastno pobudo po nekaterih vaseh menjal bakreno parico z optiko. KS in/ali župan tukaj nimajo posebnih zaslug, razen, da so morda dali soglasje.

Strinjam se, da bi se ob vsaki izgradnji kanalizacije ali elektrike danes moralo polagat vzporedno tudi optični kabel - ampak če se le-tega položi nekje v zakotni vasici, kjer Telekom nima ustrezne infrastrukture, ti tak kabel lahko sameva še X let. Če se Telekom sam loti prenove, seveda uredi tudi vso ostalo povezano infrastrukturo v centrali.
- Hoc est qui sumus -

MacGyver141 ::

imagodei je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

To nima popolnoma nobene veze s srečo ampak z nesposobno KS in županom.
Če so kjerkoli na novo vlekli kakršnokoli novo inštalacijo (elektriko, kanalizacijo ipd) in sočasno niso povlekli še optiko so si krajani popolnoma sami krivi.

Ne razumeš. Telekom, npr., je v preteklosti dobil/dobival evropska sredstva, namenjena za izgradnjo širokopasovnega omrežja v ruralnih oz. odročnih krajih. Telekom je zato na lastno pobudo po nekaterih vaseh menjal bakreno parico z optiko. KS in/ali župan tukaj nimajo posebnih zaslug, razen, da so morda dali soglasje.

Strinjam se, da bi se ob vsaki izgradnji kanalizacije ali elektrike danes moralo polagat vzporedno tudi optični kabel - ampak če se le-tega položi nekje v zakotni vasici, kjer Telekom nima ustrezne infrastrukture, ti tak kabel lahko sameva še X let. Če se Telekom sam loti prenove, seveda uredi tudi vso ostalo povezano infrastrukturo v centrali.


Predvidevam, da te evropska sredstva še zmeraj dobiva, ker v našem kraju trenutno polagajo optiko po bolj oddaljenih vaseh od mesta in do hribovskih vasi. Drugo leto bodo pa položili še v večja naselja v bližini mesta.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Sem malo gledal zemljevid in se presenetljivo veliko gradi. Na Koroškem (vsaj Dravograd) smo pa ostali na ali VDSL ali pa lokalni kablc (95 programov + 16/2 za 50€ na mesec). Optike pa nikjer, razen tam kjer se je OŠO gradil. Pa sem bil aktiven, ko so nam 2x prekopavali ulico, (pred 5 leti) vendar so sosednje večinoma upokojenci, ki jim osnovni 2/0,5 zgleda zadostuje, tako da so me imeli za čudnega. Je pa prišel en z GVOja pogledat situacijo, pa mi je rekel da bo se leta 2015 polagalo po celotnem naselju (:))) Bom prav vesel če bo v naslednjih 5 letih kaj, čeprav bi veliko raje lastno vlakno kot GPON.
Brez evropskih sredstev nebi šli na oddaljene vasi. Kvečjemu kak LTE stolp postavijo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

imagodei ::

MacGyver141 je izjavil:

Predvidevam, da te evropska sredstva še zmeraj dobiva, ker v našem kraju trenutno polagajo optiko po bolj oddaljenih vaseh od mesta in do hribovskih vasi. Drugo leto bodo pa položili še v večja naselja v bližini mesta.

No, to je lepo slišat. Verjetno je Telekom ustavil gradnjo v času, ko so ga želeli prodati tujcem, zdaj, ko se je situacija umirila, pa nemara nadaljuje, kjer je končal.

Zdaj, če dobiš evropska sredstva, se gradnja optike do vsake hiše najbrž res "splača". Vseeno se mi ne zdi logično. Napredek v brezžični komunikaciji je bil v zadnjih desetletjih ogromen; cene HW, ki skrbi za modulacijo (modemi, valjda), so padle, oziroma se je hkrati s padanjem cene zelo povečala zanesljivost in zmogljivost elektronike, ter uspešne rešitve za uporabo OFDM družine modulacij, so naredile klasično "cellular mobile network" izjemno hitro in zanimivo.
- Hoc est qui sumus -

...:TOMI:... ::

Gradnja GPON optike je res ekstremno hitra zadnje čase. Telekom investira brez EU sredstev. Zavedati se je treba, da na vasi, kjer ni koaksa, dobrega bakra za VDSL itd. mnogo lažje dobijo stranke na optiki. Zato tudi delajo vse v vaseh, mesta so pa že kar veliko pokrita, tam, kjer pa niso, je pa dober VDSL ali koax ali hiter LTE. Poleg tega je optika v mestih nezasedena, saj so kapacitete neizkoriščene. Ravno tako, kot recimo plinski priključki, ki so zasedeni 50 %.

Se pravi, manj zvrešena investicija je na vasi, čeprav mogoče dražja.
Tomi

imagodei ::

Jaz tukaj nimam kakšne agende :D in zgolj na glas razmišljam. Dejansko mi je vseeno. Sem pa pač mnenja, da bo z optiko, pripeljano do vhodnih vrat, podobno kot je bilo z VHS videorekorderji... Tehnologijo so izpilili do točke, da je lahko shranjevala in predvajala 720p in 1080i kakovost posnetka, ampak kaj, ko so hkrati dozoreli DVD, BlueRay in pa P2P strani ki so ponujale DivX in Xvid kompresiran video, ter nenazadnje kvaliteta monitorjev in surova procesorska moč, ki je omogočila ogled filmov v boljši kvaliteti, kot pa na stari katodni TV in VCR sistemu.

Pred 10 leti smo imeli v Sloveniji GPRS in EDGE, v teh desetih letih se je mobilno omrežje nadgradilo za dve generaciji, hitrosti prenosa podatkov pa so se povečale za faktor 100, če ne za faktor 1000. Če v naslednjih 10 letih mobilna omrežja napredujejo samo za delček tega, težav s propustnostjo omrežja ne bi smelo več biti, "fair usage" ne bi smel biti več problem niti v primeru, ko se na kupu zbere več tisoč ljudi...

Razumem, da bo povezava s kablom (optiko) vedno za magnitudo bolj zanesljiva, kot katera koli oblika wirelessa. Če boš že naročnik optike, valjda ne boš menjal samo zato, ker boš imel možnost zamenjat. Če pa boš želel čez 10 let iz preživete ADSL bakrene linije na hitro povezavo, ima pa t.i. "Cellular Network" vsaj eno pomembno prednost: ponudniku ni treba v stanovanje vlečt nobenega kabla, nobenih posegov na napeljavi ni treba - samo 4G/5G modem boš dal na mesto, kjer imaš močan signal, pa si priklopljen.
- Hoc est qui sumus -

next3steps ::

scipascapa je izjavil:

Zgleda, da vam je telefon za net? Sem mislil, da temu služi internetni priključek doma + router ali kafiči + router.
Pa sem se uštel. Samo še o tem jebenem mobilnem netu pišete, ste taki odvisniki?

Ne, baker pri meni vleče huje, kot ta poceni cipa. Cena je pa tam-tam. Etiga. Ko je bakr premalo, vklopim LTE. Hitro prideš do 50GB.
PS Manjši latency, višja hitrost.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Preko zraka ne bo nikoli, kot preko optike.
Z LTE se bo pokrivlo lise, ne pa da bodo v urbnih naseljjh doatopali preko LTE, namesto preko stacionarnega neta.

Poleg tega je frekvenčni spekter zelo omejena dobrina in ob obremenitvi počepne, pa delaj kar hočeš, fizika je fizika.
Tomi

imagodei ::

> "fizika je fizika. "

Še dobro, da imamo OFDM in QAM družini multipleksiranja in moduliranja signalov, massive MIMO, ter vrsto drugih trikov, s katerimi že danes ponudniki lahko v praksi ponudijo uporabnikom hitrosti 20 Mbps. V teoriji gre seveda še precej višje.

No, jasno, optika je gold standard in če jo boš imel položeno do vrat, zakaj pa ne. Brez dvoma je to tudi edina primerna varianta za hrbtenično omrežje in povezavo baznih postaj s centralo.

Res je, fizika je fizika, ampak ekonomika je pa tudi ekonomika. Vsem EU subvencijam, vsem lokalnim iniciativam in vsem lokalnim gradbenim podvigom (polaganje optike hkrati z izgradnjo/vzdrževalnimi deli na kanalizaciji, elektro omrežju ipd.) navkljub, optika še dolgo ne bo dosegla vseh odročnih vasic in zaselkov, pa tudi ne vsake ulice v večjih mestih.

V nasprotju s tem pa bo nova bazna postaja brez večje drame v trenutku omogočila internet trem odročnim zaselkom s po 20 hišami. Ena dodatna bazna postaja v centru mesta, kjer prihaja do zasičenja, bo nenadoma omogočila 250 prebivalcem soseske hi-speed internet. In ker jih je Telekomova, T-2 in Telemachova optika nesrečno zgrešila, bo teh 250 prebivalcev ob normalnih cenah in pogojih, potencialnih novih naročnikov Interneta, televizije (in IP telefonije) preko LTE, LTE Advanced, LTE Advanced Pro, ali 5G omrežij.

Glede na tole spletno stran, je bilo samo v prvih 5 mesecih letošnjega leta zgrajenih oziroma posodobljenih 297 baznih postaj na tehnologijo LTE.

Očitno ne gre za investicijo, ki bi mobilnim operaterjem delala sive lase.
- Hoc est qui sumus -

...:TOMI:... ::

Se strinjam. Hkrati pa ti povem, da se optika dela na veliko, tudi po odročnih vaseh.

Vem za primer, kjer imajo optiko od telekoma, hkrati pa je tam mobilni signal komaj za klice, pa še to zunaj stavb, pa še srečo moraš imeti. Če te zanima lokacija, ti povem ime kraja pa pojdi preverit.

Baker ima svoje stroške. Poleg vzdrževanja 2 infrastruktur so tu še druge zadeve, kot je menjava modemov zaradi strel. Česar je pri optiki bistveno manj.

Odkar je GPON je tudi interes telekoma, da jih čim več spravi na to, ker to pomeni zaračunavanje bitnega toka, ne samo najem kablov.

LTE je tudi modna muha. Nihče na telefonu ne rabi danes 150+ Mbit, sploh za fb, youtube, snapchat in podobno. Drugo je, če se mobilni internet uporablja za fiksni internet, vendar tudi tu povprečna stranka ne rabi takih hitrosti, 10 M je dovolj in še za 2 televiziji, to pomeni max 20 M.

To, da imamo super hiter internet na letališču je duvanje operaterjev, kdo ima daljšga.

Tole je čisti off topic
Tomi

imagodei ::

No, saj se v bistvu strinjava.

Jasno, 150+ Mbps preko LTE za smartphone je preseravanje. A kot si rekel, zanesljiva 20Mbps povezava preko LTE ta hip zadostuje za internet + 2 TV in verjetno še nekaj časa bo. In tako LTE lahko postane čisto spodobna alternativa VDSL, z večanjem propustnosti pa tudi alternativa optiki. Še enkrat: jasno, če imaš optiko že izgrajeno do vhodnih vrat, nimaš kaj premišljevat glede LTE.

Pokritost z 2/3/4(/5)G signalom se bo v prihodnosti izboljševala. Tudi če danes najdeš žepe, kjer je signal komaj dober za klice, pa še to na prostem, se to zna v naslednjih letih popravit. Spet, v tvojem primeru imaš tam optiko, zaradi česar je BV sploh razmišljati o mobilnem signalu.

Po drugi strani imam jaz drugačen problem: živim v vasici z 20 hišami, kjer (kot kaže) ni pričakovati izgradnje optičnega omrežja. Zunaj hiše mi lovi HSPA+ (po podatkih aplikacije SI Info bazna postaja podpira tudi LTE, vendar nimam ustrezne SIM kartice), v hiši pa mi prekinja celo pogovor. Kakor koli, realistična varianta je postavitev zunanje antene, morda tudi na kak drog nekaj metrov od hiše, ter internet preko LTE. Upam sicer še na kakšno novo bazno postajo v okolici, da bo signal boljši; ampak optike še zlepa ne bomo dočakali.
- Hoc est qui sumus -

zavajon ::

imagodei je izjavil:

Po drugi strani imam jaz drugačen problem: živim v vasici z 20 hišami, kjer (kot kaže) ni pričakovati izgradnje optičnega omrežja.

Ah ne sekiraj se! Jaz živim v centru Ljubljane, kjer niti ni za pričakovati izgradnje optičnega omrežja ;)

...:TOMI:... ::

Grem skoraj stavit, da jo bos v centru dobil kasneje, kot v vasici z 20 ljudmi. Poleg tega imaš v mestu vse žive možnosti, kot je coax, mobilna omrežja, vdsl...

Optika se vleče tudi po zraku, tako, da je to kar hitro narejeno, če pride do investicije. In verjemi, da se pospešno gradi. Jaz se samo čudim, kot da bi hoteli vsa leta počivanja sedaj nadoknaditi.
Tomi

telen ::

A ni tema že malo preveč časa offtopic? Modi?

radmannsdorf ::

imagodei je izjavil:


Če gledaš pokritost z optiko, je le-ta kljub velikim projektom izgradnje v preteklih letih omejena predvsem na večja mesta. Če gledaš npr. Zgornjesavsko dolino, je pokritost z optiko porazna. Telekom je sicer črpal evropska sredstva, namenjena izgradnji/prenovi širokopasovnih omrežij v odročnih krajih, tako da so v Zgornjesavski dolini pokrite nekatere vasi. Ni pa optike v Kranjski gori, Mojstrani, na Hrušici, v Lescah, Radovljici..

Hah, pri tenis igrišču v Radovljici je jumbo platak, da Telekom gradi optično omrežje v Lescah. Me prav zanima al bo to šlo dlje od parih blokov. Tolk časa že čakamo optiko v teh krajih, da sploh ni več zanimiva v času LTE paketov in tudi v primeru da bi hoteli kopati od hiše do hiše, je Telesmeh že povsod vrinjen s svojim bakrom. Se mi zdi da noben ne bo več dal soglasja Telekomu, da bo ril po vrtovih 15 let prepozno.
Jaz bom skenslal T2 in vzel A1 domači internet, takoj ko mi poteče pogodba pri T2.

imagodei ::

telen je izjavil:

A ni tema že malo preveč časa offtopic? Modi?

Ni treba bit čistunski. Tema je sicer rahlo offtopic, govorimo pa še vedno o mobile broadband tehnologijah oz. o internetnem dostopu. Vsi smo kulturni. Jaz mislim, da je navkljub offtopicu še upanje za to temo... :)
- Hoc est qui sumus -

swdev ::

@IQ Veverica

Lahko napišeš zadnje informacije? Zanima me:

  • Kako je z dosegljivostjo, če si recimo relacija Maribor-Koper? Je primerljivo z A1?

  • Uporaba interneta med klicem? Je možno?

  • Klic na čakanju?

  • Dobiš obvestila o neodgovorjenem klicu, ko to naj ne bi?

  • Recimo v povprečju, kakšna je hitrost LTE? Čez 10?



Ta mesec bom najbrž prešel na HoT, pa bi rad slišal, da so se stvari koliko toliko uredile.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swdev ()

Opkow ::

Kupi HOT sim kartico in preizkusi iz prve roke. Bo najbolj sigurno.

HoT Official ::

Spoštovani @IQ Veverca. Pri prebiranju foruma Slotech smo opazili, da ste izredno aktiven član in med drugim tudi uporabnik naših storitev, kar nas veseli in se vam na tem mestu zahvaljujemo. V nasprotju z mnogimi zadovoljnimi uporabniki, ki so že del družine HoT mobilne telefonije, pa imate, kot kažejo vaše objave, z našimi storitvami občasne težave. Kot pišete, imate kljub zmogljivemu mobilnem LTE omrežju A1 težave s prenosom podatkov ter še nekaj drugih, manjših problemov, ki bi jih radi preverili in seveda, v kolikor se da, odpravili. Zato vas vljudno prosimo, če nam lahko pošljete elektronsko sporočilo na info@hot.si s pripisom IQ Veverca, kjer bomo nemudoma in urgentno preverili vsa vaša vprašanja z našo tehnično službo ter vam pomagali, da do težav, ki jih omenjate, ne bo več prihajalo. Hvala vam in vsem uporabnikom foruma Slotech lep pozdrav.
PR služba HOT

imagodei ::

...:TOMI:... je izjavil:

In verjemi, da se pospešno gradi. Jaz se samo čudim, kot da bi hoteli vsa leta počivanja sedaj nadoknaditi.

Iz tvojih ust v božja ušesa.
- Hoc est qui sumus -

scipascapa ::

IQ Veverca še malo pa te Hollywood pokliče :) Pa na prvi strani Hofer reklam boš :D

Na koncu bomo ugotovili, da si Telekom agent :)

Zgodovina sprememb…

Kokosvilek ::

swdev je izjavil:

@IQ Veverica

Lahko napišeš zadnje informacije? Zanima me:

  • Kako je z dosegljivostjo, če si recimo relacija Maribor-Koper? Je primerljivo z A1?

  • Uporaba interneta med klicem? Je možno?

  • Klic na čakanju?

  • Dobiš obvestila o neodgovorjenem klicu, ko to naj ne bi?

  • Recimo v povprečju, kakšna je hitrost LTE? Čez 10?



Ta mesec bom najbrž prešel na HoT, pa bi rad slišal, da so se stvari koliko toliko uredile.

Hvala!

Z dosegljivost načeloma ni problema razen v hribih in bogu za hrbtom. Dalje od Ljubljane še z hotom zaenkrat nisem bil, vendar od NG do LJ ni bilo večjih problemov z dosegljivostjo, vmes je malo prekinjali.
Ne, uporaba interneta med klikom mi zaenkrat ne dela, hot trdi da bi moralo ali pa bo kmalu...
Hm, čakajoči klic: ta številka ni dosegljiva/storitev za vaš telefon ni na voljo
Obvestilo o dogovorjenem klicu dobiš tudi če se ne javiš.
Hitrost pa v mestih šiba čez 20, v vaseh pa pod 10 ali max 15. Torej počasi.

Najbolj tu priporočam da si kupiš sinko in 5€ preden prineseš številko na hot da sprobaš.

Kokosvilek ::

scipascapa je izjavil:

IQ Veverca še malo pa te Hollywood pokliče :) Pa na prvi strani Hofer reklam boš :D

Na koncu bomo ugotovili, da si Telekom agent :)

In če bi delal za telekom zakaj bi pol bil pred hotom pri bobu in hvalil bob?

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Da ne bi kdo pomislil, da si Telekomov agent. :))

Kokosvilek ::

Z dosegljivostjo načeloma ni problema razen v hribih in če si kje bogu za hrbtom. Dalje od Ljubljane še z hotom zaenkrat nisem bil, vendar od NG do LJ ni bilo večjih problemov z dosegljivostjo, vmes je sicer nekaj prekinjalo.
Ne, uporaba interneta med klicem mi zaenkrat ne dela, hot trdi da bi moralo ali pa bo kmalu...
Hm, čakajoči klic: ta številka ni dosegljiva/storitev za vaš telefon ni na voljo
Obvestilo o neogovorjenem klicu dobiš tudi če se ne javiš.
Hitrost pa v mestih šiba čez 20, v vaseh pa pod 10 ali max 15. Torej počasi.

Najbolj ti priporočam da si kupiš simko in 5€ preden preneseš številko na hot da sprobaš.

Zgodovina sprememb…

Kokosvilek ::

thramos je izjavil:

Da ne bi kdo pomislil, da si Telekomov agent. :))

Če bi delal za telekom nebi bilo logike da bi hvalil konkurenco;((

thramos ::

Vidiš, točno tako razmišlja dober dvojni agent. :D

NooB ::

LOL
LP, JAZ

Kokosvilek ::

Ja jaz tudi lahko rečem da ti delaš za hot ker mi ne verjameš:P
Vidiš, v tem obsojanju ni smisla ker bi lahko vsakega ki se pritožuje ali koga hvali obtožili da dela za nega od operaterjev.

dev ::

Kar je IQ veverca napisal potrjujem, vendar pa mi te težave niso deal-breaking, tako da jaz sem relativno zadovoljen. Svojo prejšnjo številko sem že prenesel. Z dosegljivostjo še nisem imel težav v širši okolici Celja, Žalca, Maribora, proti Šentilju in vmes na poti.

Dodal bi edino, da me malo moti, da ne omogočajo polnjenja poljubnega zneska preko spleta. Lahko se zgodi da imaš recimo 9.96 na računu (ker si poslal 1 MMS), ne moreš pa naložit te 4 cente nazaj da bi si aktiviral tarifo naslednji mesec. Naj omogočijo polnjenje vsaj min 2EUR ali pa kaj podobnega namesto 10EUR...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

OvCa77 ::

Eno vprašanje za uporabnike avtomatskega polnenja preko kartice: Ali je možno izbrati znesek, ki ga bodo odtegnili?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Kokosvilek ::

To si nastaviš na koliko časa ti bo kakšen znesek napolnilo, izbereš pa lahko med 20,10, za 5 pa mislim da ne.

RejZoR ::

A prek trajnika to? Sem mislu, da ti to v 30 dnevnih intervalih nalaga toliko kot si izbereš paket.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kokosvilek ::

To je prek trajnika, si izbereš koliko se ti polni, pol se ti pa iz dobroimetje avtomatsko zakupuje paket.

Zgodovina sprememb…

kanko ::

Jaz se pridružujem k opciji polnjenja pod 5 EUR!

Kokosvilek ::

zaenkrat je najnižja 5€ pa še to samo če kupiš vrednostnico v trgovini.

OvCa77 ::

Kokosvilek je izjavil:

To je prek trajnika, si izbereš koliko se ti polni, pol se ti pa iz dobroimetje avtomatsko zakupuje paket.

Zanima me predvsem za start paket, če bi bila taka možnost polnjenja, bi ga že vzel.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Kokosvilek ::

Start paket itak nima naročnine, in je tudi default opcija. Lahko si postaviš da ti recimo vsakem mesec polni za 10EUR, ali pa 10EUR na 3 mesece, mislim da se celo da, da ko ti dobroimetje pade pod limit ki si ga sam izbereš, se ti polni izbrana vsota in take fore. V glavnem možnosti imaš veliko, najraje pa pokliči na hot in jih tam vprašaj da ti obrazložijo. V primeru da misliš prenesti staro št. Ti toplo priporočam da kupiš simko in 5EUR ter sprobaš omrežje, kakšno je na tvojem domu službi itd. Preden se zaje*** in prineseš številko ko ti doma ne vleče signala.

Zgodovina sprememb…

nurse013 ::

thramos je izjavil:

Vidiš, točno tako razmišlja dober dvojni agent. :D


Saj ni vazno cigav agent je,vazno je da je dober
:)
you gotta be kidding me...

Pro ::

IQ veverca: sedaj pa že zaključi! Če nisi zadovoljen s HOT pač enostavno preidi na drugega operaterja pa bo mir. Celo HOT ti časti prenos številke drugam!

Moje izkušnje so zelo pozitivne. Čakajoči klic mi dela super, ko telefonska številka ni dosegljiva javi: Telefonska številka trenutno ni dosegljiva, če se ne javim NE dobim obvestila o dogovorjenem klicu. Le vse moraš lepo nastaviti v aplikaciji ali telefonu. Pa je očitno bolje jamrat pa kritizirat, kot pa se malo poglobit v to.

In ja, tudi sam nisem iz mesta, pa mi LTE dela spodobnih 18/1 Mbps. To vsekakor ni malo. Če bi potreboval več, bi si pač nabavil paket pri Telekomu za še enkrat več denarja.

RejZoR ::

Njemu gre najbolj v nos, da je Bob imel dobre prenose in pokritost kjer živi, HoT pa ne, čeprav naj bi uporabljal isto omrežje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Hitrost pa v mestih šiba čez 20, v vaseh pa pod 10 ali max 15. Torej počasi.

Pa kaj je s tabo? Pol Slovenije lahko na stacionarnem internetu sanja o taki hitrosti. Pretiravaš.

Qcube ::

Sem vklopil dodatno opcijo LTE+ in speedtest pokaže 50/13,4 , ni slabo.

laguna1 ::

BOB je reagiral na Hottelekom, 5000 min, 5000 sms in 15 gb prenosa za 8,99 EUR.

http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocnisk...

LP

MArkusPrimus ::

Qcube je izjavil:

Sem vklopil dodatno opcijo LTE+ in speedtest pokaže 50/13,4 , ni slabo.


A lahko tale test tut zabeležiš in ga tuki pripneš?

laguna1 je izjavil:

BOB je reagiral na Hottelekom, 5000 min, 5000 sms in 15 gb prenosa za 8,99 EUR.

http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocnisk...

LP


Zanimivo, samo moraš že bit njihov naročnik.

Zgodovina sprememb…

MaterVola ::

Lahko uporabiš kodo VIPKZ3C.

Qcube ::

 speedtest

speedtest

seminal ::

A lahko še en enkrat pove kaj moreš dati tam v nastavitvah za klice, za nedosegljivost itd.? a moreš met vklopljene preusmeritve al ne?
««
17 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579053 (4637) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650167 (12495) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116247 (10208) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15441005 (17351) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035744 (24053) AštiriL

Več podobnih tem