» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
16 / 76
»»

RejZoR ::

Ne vem, sam sem dolgo imel neke predsodke, da je Simobil omrežje zanič. Predvsem na podlagi izkušenj iz začetkov, ko je bil res crap in je folk skoz imel probleme. Danes sem na Bob-u in nimam slabe besede. Nobenega prekinjanja, hitri prenosi, res nimam pripomb.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

broken/link ::

@IQ veverca: ignoriraj trole. Nekatere tvoje težave so potrdili tudi drugi uporabniki, nekatere celo HoT podpora in naravnost smešno je, da nekateri tega ne razumejo. Zavedati pa se moramo tudi tega, da je HoT ravnokar začel delovat in normalno je, da imajo še nekatere poporodne težave. Lepo je pa slišat, da HoT podpora beleži napake in se jih trudi odpraviti.

Nekaterim seveda dela vse out of the box, nekaterim pa pač ne, in super je imeti feedback s prve roke od vseh - tudi od tistih, ki jim storitve ne deluje v nulo, da vsaj poznaš "worst case scenario" in se lahko tudi na podlagi tega odločiš.

Drugače pa HoT je nekaj najboljšega, kar se je zadnje mesece zgodilo na telekomunikacijskem področju. Kar naenkrat so vsi ponudniki začeli večat pakete oz. paketom zniževat ceno. Konkurenca je res nekaj odličnega za naše denarnice.

dev ::

Res je HoT podpora zelo odzivna. Sem jim pisal nekaj glede smsov pa so mi uredili že takoj naslednji dan, ko sem zjutraj prižgal telefon. Za razliko od Telemacha kjer ti samo na mail odpisujejo 2 tedna - brez heca žal. Samo upam, da se ne pokvarijo glede tega. Odzivna pomoč uporabnikom je v moji knjigi zabeležena zelo visoko.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kokosvilek ::

@broken/link
prav imaš, največja prednost hota(za nas potrošnike) je pravzaprav njegova kunkorenca...:D ter seveda tudi to da ponujajo toliko prenosa podatkov, kar je za take porabnike kot sem jaz zelo koristno.

Hot effect očitno deluje, spar in izimobil sta podvojila enote, telemach data shock... vi razen oderuhov kot so a1 in TS spreminjajo ponudbo8-)

Zdaj en čas bom še ostal na hotu da vidim če se stvari popravijo in počakam na kašen bob paket z veliko prenosa podatkov ali pa grem na telemach še več, če se pa bojo svari v roku kašnega mesca porihtale pa je možno da celo ostanem, amapk dvomim, preveč so me razočrali:'(

dev ::

Jaz si predstavljam, da bodo v naslednjih par mesecih odpravili pomankljivosti. Potem pa priporočam HoT vsakemu, ki koristi veliko podatkov. Malo še pa bo :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

MacGyver141 ::

Kokosvilek je izjavil:

@broken/link
prav imaš, največja prednost hota(za nas potrošnike) je pravzaprav njegova kunkorenca...:D ter seveda tudi to da ponujajo toliko prenosa podatkov, kar je za take porabnike kot sem jaz zelo koristno.

Hot effect očitno deluje, spar in izimobil sta podvojila enote, telemach data shock... vi razen oderuhov kot so a1 in TS spreminjajo ponudbo8-)

Zdaj en čas bom še ostal na hotu da vidim če se stvari popravijo in počakam na kašen bob paket z veliko prenosa podatkov ali pa grem na telemach še več, če se pa bojo svari v roku kašnega mesca porihtale pa je možno da celo ostanem, amapk dvomim, preveč so me razočrali:'(


Glih dva dneva nazaj so mi pri TS povečali iz 15GB na 60GB brez doplačila ;)

Kokosvilek ::

MacGyver141 je izjavil:

Kokosvilek je izjavil:

@broken/link
prav imaš, največja prednost hota(za nas potrošnike) je pravzaprav njegova kunkorenca...:D ter seveda tudi to da ponujajo toliko prenosa podatkov, kar je za take porabnike kot sem jaz zelo koristno.

Hot effect očitno deluje, spar in izimobil sta podvojila enote, telemach data shock... vi razen oderuhov kot so a1 in TS spreminjajo ponudbo8-)

Zdaj en čas bom še ostal na hotu da vidim če se stvari popravijo in počakam na kašen bob paket z veliko prenosa podatkov ali pa grem na telemach še več, če se pa bojo svari v roku kašnega mesca porihtale pa je možno da celo ostanem, amapk dvomim, preveč so me razočrali:'(


Glih dva dneva nazaj so mi pri TS povečali iz 15GB na 60GB brez doplačila ;)

Kar 60 gb??? Kter paket to? Meni bi sicer že itak 15 GB bilo več kot dovolj, samo upam da ni več kot 20€, ker tolk dnarja pa jim res ne dam, raje pol vzamem telemach še več.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Paket modri.

Kokosvilek ::

Meni se zdi napram modrem paketu a1 kombo s dosti bolj zanimiv, sploh ker maš zraven fiksnih storitev tudi dve mobilni številki z Neomejenimi klici, sms-i in celo prenos podatkov(po 50Gb se ti zmanjša max hitrost iz 150/50 na 2/1 kar je za brskanje še recimo da sprejemljivo). Ima kdo ta paket? Kako se obnese?

Zgodovina sprememb…

gorann ::

raje kombiniram t2, kjer za 30eur(33eur zarad jebenga pop in kanal a) dobis t4 giga paket in mas eno leto lahko xl hd shemo brezplacno pa se 200 mobilnih enot vsaj tako mam jest
zraven vzames pa se hot za 10eur in mas za 40eur cist vse

modri paket za 60eur naj pa elita nabavlja in futra monopoliste se naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

MacGyver141 ::

gorann je izjavil:

raje kombiniram t2, kjer za 30eur(33eur zarad jebenga pop in kanal a) dobis t4 giga paket in mas eno leto lahko xl hd shemo brezplacno pa se 200 mobilnih enot vsaj tako mam jest
zraven vzames pa se hot za 10eur in mas za 40eur cist vse

modri paket za 60eur naj pa elita nabavlja in futra monopoliste se naprej


Če že primerjamo, je primerljivi paket modremu oranžni diamant, ki pa je tudi cenovno tam tam + manj prenosa podatkov ima.

Kokosvilek ::

Ja vseeno, ampak tam pri a1 maš zravn dve številki, z praktično vsem Neomejenim za 50€. Pa uporabo druge številke dobi en družinski član al pa jo prodaš sosedu pa prideš še ceneje:P

Sem pa videl da ima telemach ponudbo paketa gold trojka plus paket še več za 36€ prvo leto,saj je paket še več eno leto zastonj, je pa res da se moraš vezat, kar mi ravno ne ustreza..

Zgodovina sprememb…

gorann ::

MacGyver141 je izjavil:

gorann je izjavil:

raje kombiniram t2, kjer za 30eur(33eur zarad jebenga pop in kanal a) dobis t4 giga paket in mas eno leto lahko xl hd shemo brezplacno pa se 200 mobilnih enot vsaj tako mam jest
zraven vzames pa se hot za 10eur in mas za 40eur cist vse

modri paket za 60eur naj pa elita nabavlja in futra monopoliste se naprej


Če že primerjamo, je primerljivi paket modremu oranžni diamant, ki pa je tudi cenovno tam tam + manj prenosa podatkov ima.

tud oranzni je slabsi kot t4 giga in hot skupaj

sem vse ponudbe pregledal preden sm naroceval in je to bilo dost ceneje

6151 ::

gorann je izjavil:

raje kombiniram t2, kjer za 30eur(33eur zarad jebenga pop in kanal a) dobis t4 giga paket in mas eno leto lahko xl hd shemo brezplacno pa se 200 mobilnih enot vsaj tako mam jest
zraven vzames pa se hot za 10eur in mas za 40eur cist vse

modri paket za 60eur naj pa elita nabavlja in futra monopoliste se naprej


Mi poveš kako prideš do te opcije za eno leto brezplačno XL HD. (Nisem naročnik T2, ampak v primeru da to drži bi postal)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

JebatGa ::

Kokosvilek je izjavil:

Ja vseeno, ampak tam pri a1 maš zravn dve številki, z praktično vsem Neomejenim za 50€. Pa uporabo druge številke dobi en družinski član al pa jo prodaš sosedu pa prideš še ceneje:P



Ko sem šel jaz vprašat na A1 o teh paketih so mi rekli da te pride 53€ (L paket) oz 40€ (M paket) (-13 evrov če si že pri A1) + za vsako številko ki jo dodaš plačaš tudi tisto naročnino. Če sem jaz prav razumel te pride 30 ali 40€ + 20€ + 10€ (sem hotel mene in očeta številko dat noter). S tem da bi moral preiti na paket svobodni (sedaj plačujem precej manj kot 20e kot stane paket svobodni) in oče bi moral iz enega starega paketa (kjer plačuje po porabi) na takega za 10€ (kar spet pride veliko več kot daje sedaj). Na koncu je postalo predrago. Vsaj tako sem razumel svetovalko jaz.

Pa še ni neomejeno. Po porabljenih 50GB pri obeh številkah pade hitrost na 2/1

Kokosvilek ::

Z 2/1 se da čisto normalno brskati, to pa da številke doplačaš... hm pol pa reklama zavaja.:(

XS!D3 ::

gorann je izjavil:


zanimivost pri paketu VEČ, da bo v gostovanju imel na voljo vec podatkov za porabit kot v telemach domacem omrezju

Ker si že večkrat to omenil samo opozorilo, da to ni res. Paket VEČ v Slo teoretično nima omejitve prenešenih podatkov samo hitrost je do 600MB polna potem pa se omeji na 64kb/s. Pri gostovanju v EU velja omejitev 1,33GB, če bi porabil več se računa pribitek.

Kokosvilek ::

Samo kaj pol lahko v slo izkoristimo 600mb na polni hitrosti v eu pa še 1,3gb ali se to ne sešteva?
Ker to je malo zavajajoče...

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Kokosvilek je izjavil:

Samo kaj pol lahko v slo izkoristimo 600mb na polni hitrosti v eu pa še 1,33gb ali se to ne sešteva?
Ker to je malo zavajajoče...


Ne vem, kaj ni jasno oziroma s čim naj bi zavajali, saj je s to uredbo pri vseh operaterjih isto, samo količine se razlikujejo. V Slo imaš na voljo X MB in OD TEH X MB lahko porabiš Y MB tudi pri gostovanju v EU. Nič se ne sešteva. Kakšen je minimum za Y je točno določeno, lahko pa operater ponudi tudi več. Če bi imel paket VEČ vključenih 600MB in bi po tem plačeval po porabi, bi bil Y itak 600 MB. Ker pa paket tehnično gledalo nima omejitve v Slo (čeprav se zniža hitrost) so morali postavit Y, ki je večji od določene količine (cena paketa brez DDV/7,7€*2). Če porabiš 600MB (v tujini ali v EU) se ti še vedno zniža hitrost od tam naprej (spet ne glede na to ali si v Slo ali drugje v EU), razlika je samo v tem, da lahko v Slo prenešaš kolikor želiš in nič ne plačaš (pri omejeni hitrosti), pri gostovanju v EU pa boš nad 1,33GB prenešenih v gostovanju plačeval pribitek (hitrost bo še vedno omejena tako kot v Slo).

Kokosvilek ::

Torej se tudi v tujini zniža hitrost po 600 mb?

Malo so čudni tile pri telemachu

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Kokosvilek je izjavil:

Torej se tudi v tujini zniža hitrost po 600 mb?

Malo so čudni tile pri telemachu

Ne vem, zakaj se ne bi in ne vem, kaj je tu čudnega. Meni se zdi to dosti boljša opcija, kot da se hitrost ne zmanjša in plačuješ polno ceno po porabi, kot je recimo pri HoTu. Sej oglašujejo samo količino do koder imaš polno hitrost, torej 600MB za VEČ, 15GB za ŠE VEČ in 50GB za največ. To, da se ti po porabi vključenih količin samo zmanjša hitrost in nimaš dodatnega stroška je zgolj bonus. Če rabiš več, še vedno lahko zakupiš dodatne količine in prenašaš s polno hitrostjo (ali pa pač menjaš paket). Ne vem no, eni res niste nikoli zadovoljni.

Če te moti tistih 1,33GB za prenos v EU, so pa v pogojih omenjeni samo zato, ker v skladu z regulativo morajo biti. Gre samo za dodatno omejitev nad katero se za gostovanje plačuje pribitek napram temu, kar imaš na voljo v slo torej polna hitrost do 600MB in omejena hitrost nad to količino. Menda ne pričakuješ, da bodo v paketu za 4 oz 6€ ponudili prenos podatkov po celi EU brez dodatnih omejitev(toretično lahko v enem mesecu z omejeno hitrostjo še vedno preneseš 20GB podatkov, če nonstop prenašaš).

No kakorkoli, meni se zdi to, da zgolj omejijo hitrost namesto, da bi dodatno zaračunavali prenos, super in pomemben plus, tebi se zdijo zaradi tega čudni....

Kokosvilek ::

ja samo 64kbit/s to živce zravn zgubiš, bi dali recimo vsa 1mbit/s da bi se dalo normalno brskat...

Modri dirkač ::

64kbit/s je tako, kot da nimaš prenosa. Vem, sem uporabljal net2go preden se je pojavil HoT.
Everybody lies!

XS!D3 ::

No point teh 64kbit/s je, da nimaš dodatnih nepričakovanih stroškov, se pa zadeva vseeno ne ustavi čisto. Maili prihajajo, iMessagei delajo, Viber dela, itd., kaj dosti več pa jasno ne. Paket je namenjen tistim, ki jim je 600MB (ali ustrezna količina v večjih paketih) na mesec dovolj, vseeno pa nočejo večjega računa ob morebitni prekoračitvi (ne rabiš pazit, to je to). Več pa že težko pričakuješ za 4€ na mesec.

Pakete, kjer se hitrost omeji na 1-2Mbit/s po določeni količini prenosa (ali pa je že v osnovi toliko nižja), operaterji običajno tržijo kot pakete z "neomejenim" prenosom in je tudi cena temu primerna. Omenjeni Telemachovi paketi niso bili nikoli tako niti zamišljeni (lepo piše 600MB, 15GB, 50GB), omogočajo ti samo to, da ne rabiš pazit, če bi slučajno kdaj prekoračil. Tako da res ne vem, kje je problem.

Je pa posledica tega bonusa z omejitvijo hitrosti tudi to, da se v skladu z EU regulativo paketi tretirajo, kot da nimajo omejitve prenosa podatkov (samo omejitev hitrosti nad določeno količino) in so morali definirati v pogojih določeno kvoto nad katero se zaračunava pribitek. In to je teh 1,33GB (ki izhaja iz polne cene paketa in formule po kateri se računa min. količina prenosa, samo da so iz 1,28GB "zaokrožli" na 1,33GB) pri paketu VEČ, ki ste ga nekateri narobe razumeli (kot da imaš v tujini polno hitrost do 1,33GB namesto do 600MB, čeprav to nikjer ne piše). To je pa tudi vse, kar sem želel povedat oziroma opozorit na zmoto, da ne bo kdo zaveden.

V praksi ravno zaradi te omejitve hitrosti vrjetno ne boš porabil dosti več kot 600MB (da bi presegel 1,33GB in plačeval ekstra) in lahko paket uporabljaš enako kot doma.

Kokosvilek ::

SAj ne mislim vzet tega paketa, ampak se mi je na začetku vse zdelo malo čudno, zdaj a mislim da razumem.
Koliko eu enot pa je v paketu še več? Tisi paket se mi zdi še kar mamljiv, ampak preden se spet zaletim v steno morem peizkusit omrežje in bom najverjetne kupil free2go kartico za preizkus... dosti me je ta hofer stal.. od zdaj naprej pri nji ne kupujem nič druga kot hrano.
________________________________

ne kupuj kruha in telefona v isti trgovini;((

next3steps ::

Modri dirkač je izjavil:

64kbit/s je tako, kot da nimaš prenosa. Vem, sem uporabljal net2go preden se je pojavil HoT.

Free2go vsloveniji te omejitve večinoma nima.

XS!D3 ::

Kokosvilek je izjavil:

SAj ne mislim vzet tega paketa, ampak se mi je na začetku vse zdelo malo čudno, zdaj a mislim da razumem.
Koliko eu enot pa je v paketu še več? Tisi paket se mi zdi še kar mamljiv, ampak preden se spet zaletim v steno morem peizkusit omrežje in bom najverjetne kupil free2go kartico za preizkus... dosti me je ta hofer stal.. od zdaj naprej pri nji ne kupujem nič druga kot hrano.
________________________________

ne kupuj kruha in telefona v isti trgovini;((


Neomejeno SMS/MMS ter klici (v celotni EU na slo številke), 15GB neta v Slo (oziroma polna hitrost do 15GB nato 64kb/s brez dodatnih stroškov) in 3,33GB od tega brez dodatnih stroškov pri gostovanju v EU (od 15.6 dalje). Jaz sem bil pozitivno presenečen in mi ni žal, da sem prešaltal iz A1. Najboljše je seveda sprobat na lokacijah kjer se največ giblješ. Lahko dobiš tudi testno SIM zastonj (mislim da za 7 dni?). Je pa to že za drugo temo, da ne smetimo HoTa.

gorann ::

6151 je izjavil:

gorann je izjavil:

raje kombiniram t2, kjer za 30eur(33eur zarad jebenga pop in kanal a) dobis t4 giga paket in mas eno leto lahko xl hd shemo brezplacno pa se 200 mobilnih enot vsaj tako mam jest
zraven vzames pa se hot za 10eur in mas za 40eur cist vse

modri paket za 60eur naj pa elita nabavlja in futra monopoliste se naprej


Mi poveš kako prideš do te opcije za eno leto brezplačno XL HD. (Nisem naročnik T2, ampak v primeru da to drži bi postal)
petrolov katalog ugodnosti ma ponavad take akcije,jaz sem dobil za 250 tock xl hd in casovni zamik za eno leto
moras pa biti pomoje narocnik giga in tera paketov, nisem pa cist preprican
preberi si :)

gorann ::

XS!D3 je izjavil:

gorann je izjavil:


zanimivost pri paketu VEČ, da bo v gostovanju imel na voljo vec podatkov za porabit kot v telemach domacem omrezju

Ker si že večkrat to omenil samo opozorilo, da to ni res. Paket VEČ v Slo teoretično nima omejitve prenešenih podatkov samo hitrost je do 600MB polna potem pa se omeji na 64kb/s. Pri gostovanju v EU velja omejitev 1,33GB, če bi porabil več se računa pribitek.

ena punca na telemachu je tko rekla, nisem pa v detajle spraseval kaj tocno pomeni vse skupaj
za omejitev 1.33GB pa prvic berem tukaj tko da hvala za razlago
torej tud v tujini lahk na ful porabljas podatke do 600MB potem se pa upocasni vse do porabe 1.33GB takrat se pa ustavi dokoncno in ne mores prekoracit niti bajta vec? saj to je zame super da potem brez skrbi brskas po netu

Modri dirkač ::

next3steps je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

64kbit/s je tako, kot da nimaš prenosa. Vem, sem uporabljal net2go preden se je pojavil HoT.

Free2go vsloveniji te omejitve večinoma nima.


Seveda ima, s 1.1.2017, 1GB/24ur, po tem si obsojen na malo več kot nič.
Everybody lies!

next3steps ::

To pravilo se včasih upošteva, včasih ne.

Kokosvilek ::

Modri dirkač je izjavil:

next3steps je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

64kbit/s je tako, kot da nimaš prenosa. Vem, sem uporabljal net2go preden se je pojavil HoT.

Free2go vsloveniji te omejitve večinoma nima.


Seveda ima, s 1.1.2017, 1GB/24ur, po tem si obsojen na malo več kot nič.


To je za net2go ne free2go,pri free2go maš ono revolucijo 7€ en mesec

scipascapa ::

Zgleda, da vam je telefon za net? Sem mislil, da temu služi internetni priključek doma + router ali kafiči + router.
Pa sem se uštel. Samo še o tem jebenem mobilnem netu pišete, ste taki odvisniki?

RejZoR ::

Erm, mogoče zato ker se je neto do zdej plačeval kot da je zlat? In zakaj smo tolk obsedeni s tem? Zato ker nisi skoz doma, that's why. Rabiš na Google Maps neki pogledat? Ni problema. Rabiš nekje potegnit dol specifičen app za neko opravilo. Ni problema. Moraš na Youtube neki pogledat, ni problema. Še par mescev nazaj si se vsemu temu izogibal če se je le dalo, ker smo imel piškavo količino prenosov za zasoljene cene. Iskat free wifi okol tud ni vedno opcija. Zdej pa ti skor ni treba več skrbet, imaš internet vedno na dosegu, za pol nižjo ceno brez absurdnih omejitev. Tle sploh ne gre za odvisnost ampak za neodvisnost. Da nisi ves čas odvisen od absurdnih limitov za prenose podatkov, ki so večino spravljali ob živce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scipascapa ::

Saj to vse drži, je dobro. Samo obsedenost je malce previsoka :)

zee ::

scipascapa je izjavil:

Zgleda, da vam je telefon za net? Sem mislil, da temu služi internetni priključek doma + router ali kafiči + router.
Pa sem se uštel. Samo še o tem jebenem mobilnem netu pišete, ste taki odvisniki?


Facetime, Whatsapp (tudi klici), Skype, Hangouts, Google Maps, Apple Maps, Navigon, ... pameten telefon je "pameten" z razlogom. Ce te zanima samo telefoniranje, bo katerakoli poceni telefon dovolj dober.

Zame je mobilni telefon nadomestek racunalnika, ko sem na poti.

Se on topic: Ravnokar sem narocil dve SIM kartici, ki jih bomo uporabljali med pocitnikovanjem v Sloveniji. Uporabljali bomo paket Maxi, ki bi moral zadostiti vsem nasim potrebam po podatkih.

V preteklosti smo uporabljali Visitor SIM, ki pa ima zivljenjsko dobo samo dobra tedna, kar je problem, ce si v Sloveniji dlje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

scipascapa je izjavil:

Saj to vse drži, je dobro. Samo obsedenost je malce previsoka :)


Ni. Folk je samno tolk navdušen, ker lahko končno s prenosno napravo kaj delaš, ne da paziš vsak jeben megabajt, ker si bil prej tolk omejen s temi prenosi. Tud sam sem zdej na rehabilitaciji od neprestanega čekiranja kolk MB sem že skuril, skoz preklapljat na WiFi za karkoli večjega itd. Je fajn. Zelo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xxubeyy ::

Mogoče bo pa bo tudi Lidl v bližnji prihodnosti naredil "pretres" med ponudniki telefonije;
https://www.lidl.de/de/lidl-connect/s73...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxubeyy ()

MArkusPrimus ::

Kokosvilek je izjavil:

SAj ne mislim vzet tega paketa, ampak se mi je na začetku vse zdelo malo čudno, zdaj a mislim da razumem.
Koliko eu enot pa je v paketu še več? Tisi paket se mi zdi še kar mamljiv, ampak preden se spet zaletim v steno morem peizkusit omrežje in bom najverjetne kupil free2go kartico za preizkus... dosti me je ta hofer stal.. od zdaj naprej pri nji ne kupujem nič druga kot hrano.
________________________________

ne kupuj kruha in telefona v isti trgovini;((


Zanima me, kateri paket pa bi ti priporočil oz. se zdi tebi najboljši. Testiraš vse pakete na Izi-ju, Telemachu, Bob-u, Simobilu. S katerim pa si sploh zadovoljen?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

scipascapa je izjavil:

Zgleda, da vam je telefon za net? Sem mislil, da temu služi internetni priključek doma + router ali kafiči + router.
Pa sem se uštel. Samo še o tem jebenem mobilnem netu pišete, ste taki odvisniki?

Hja, s tem je tako...
Ko je folk '98 in '99 leta hodil naokrog s prvimi širši množici cenovno dostopnimi GSM telefoni in paketi, smo jih tudi zabodeno gledali, češ, lej tega postavljača, kaj pa sploh rabi to?

In ko so par let kasneje nekateri dobivali emaile na mobilce, pa k so prek GPRS omrežja "frajarili" z brskanjem po spletu, smo se spet zgražali, češ a ne more do doma/pisarne počakat pa pogledat maila. Telefoni s fotoaparati leta 2005 so bili po večini crap, pa so ljudje vseeno fotkali - le zakaj bi to kdorkoli kadarkoli počel s telefonom, če pa imamo top šit digitalne fotoaparate?

Ko so se leta 2008-2009 prvič pojavili moderni smartphoni, smo se spet zgražali nad prvimi lastniki, češ da to itak ni za nikamor: premajhen ekran in premajhna ločljivost za brskat po webu, Youtuba na tako majhnem zaslonu ne moreš gledat pa še zatika se. Prenos podatkov na EDGE leta 2008 ni bil ravno okno v svet, UMTS bazne postaje v SLO smo leta 2008 šteli na prste ene roke.

In tako pride leto 2010, pa 2013, pa 2016... In kar naenkrat ni več neobičajno, da ljudje nosijo telefone s sabo - ne (samo) za pogovor, ampak za to, da gledajo email, brskajo po spletu, uporabljajo navigacijo, fotkajo, snemajo HD posnetke, brezplačno kličejo ljudi iz drugega konca sveta preko VoIP aplikacij in preko videotelefonije...

In zdaj, leta 2017, je največji problem to, da nekateri hočejo brez skrbi uporabljat LTE oz. internetne storitve na mobilcih? Brez skrbi, da jih bo doletel visok račun oz. omejitev prenosa podatkov? Halo? Kaj je tu čudnega? To je naravna evolucija stvari. Tudi dostop do "landline" interneta se je od začetka tako ali drugače zaračunaval po količini: najprej po impulzih v okviru PSTN, kasneje si poleg naročnine na internet še dodatno plačeval Telekomu preko obligatorne naročnine na ISDN. Spomnim se, da smo v podjetju imeli 1MB Wireless povezavo do ponudnika, kjer smo imeli zakupljenih 500 MB podatkov prenosa mesečno. Kar je šlo preko, so nam zaračunavali v korakih po 100kB. Ista ideja, kot jo imajo danes ponudniki mobilne telefonije.

Zelo bom razočaran, če do leta 2020 noben ponudnik mobilne telefonije ne bo dal ven paketa s popolnoma neomejenim internetom, se pravi brez drobnega tiska in omejitev na 64kb/s po določeni kvoti, omejitvah v tujini, ipd. Pravzaprav je do leta 2020 že kar malo pesimistično; takrat bi IMO morala biti že tudi ponudba televizije in interneta preko 4G (4.5G) omrežij čisto nekaj standardnega, brez omejitev in na izbiro vzporedno z drugimi variantami (xDSL, optika).
- Hoc est qui sumus -

beta1 ::

Saj že imaš na voljo ponudbo televizije in interneta preko 4G. TopTrio Brezžični in Domači net +TVASLTE.

imagodei ::

Ja, na voljo je tistim, ki nimajo druge alternative, poleg tega lahko dobiš samo osnovni nabor programov. Jaz govorim o času, ko bo ponudba preko LTE nekaj standardnega, na voljo vsakomur, po isti (ali celo nižji ceni) kot preko optike/bakra.
- Hoc est qui sumus -

Kokosvilek ::

MArkusPrimus je izjavil:

Kokosvilek je izjavil:

SAj ne mislim vzet tega paketa, ampak se mi je na začetku vse zdelo malo čudno, zdaj a mislim da razumem.
Koliko eu enot pa je v paketu še več? Tisi paket se mi zdi še kar mamljiv, ampak preden se spet zaletim v steno morem peizkusit omrežje in bom najverjetne kupil free2go kartico za preizkus... dosti me je ta hofer stal.. od zdaj naprej pri nji ne kupujem nič druga kot hrano.
________________________________

ne kupuj kruha in telefona v isti trgovini;((


Zanima me, kateri paket pa bi ti priporočil oz. se zdi tebi najboljši. Testiraš vse pakete na Izi-ju, Telemachu, Bob-u, Simobilu. S katerim pa si sploh zadovoljen?


No,no, malo pa tudi pretiravaš, telemacha še nimam v rokah, zaenkrat pa sem bil z izimobilom in bobom zadovoljen, dejansko med simobilom in bobom v kakovosti skoraj ni razlike(razen nižja omejitev) med bobom pa hotom pa kot noč in dan...
Kar se pa paketov tiče pa trenutno ima trenutno izimobil zdaj ko so podvojili enote zanimivejše pakete, izimesec s(3000) je evro cenejši od norega boba(1500/1500) pa ima isto enot samo je prilagodljiv(enote porabiš zakaj hočeš za razliko od boba ter pri iziju lahko enote uporabljaš za prenos podatkov, pri bobu pa ne) če pa hočeš carski bob(1500/1500/1500) pa se splača doplačat en evro za izimesec l(6000) ali pa vzet izimesec m (4000),kot pravim zdaj čakam da morda bob reagira na hot in da kakšen 15gb paket pa grem takoj tja. Drugače pa za nekoga ki rabi zelo veliko prenosa podatkov(5gb+) pa zaenkrat najcenejši hot(ampak gš odsvetuje vsem ki se kaj gibljejo izven mest ali večjih naselij) Pol drugi je pa telemach z paketom še več(bom v kratkem malo testiral omrežje) pol ti pa ostanejo samo se oderuhi kot so a1 in Ts ki so za moje pojme predragi.
Po mojem zdaj nima smisla hitet, raje počakati na kakšen nov bobov paket, če ponujeno treba menjat pa izimobil ali pa telemach(tam sicer eni pravijo da vse obžalujejo, morem na lastnih očeh videt da se prepričam) samo po mojem slabše kot hot ne more bit, saj lahko greš na telekomov signal in telesmeh je že lep čas prisoten na tržišču za razliko od hota.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

imagodei je izjavil:

Ja, na voljo je tistim, ki nimajo druge alternative, poleg tega lahko dobiš samo osnovni nabor programov. Jaz govorim o času, ko bo ponudba preko LTE nekaj standardnega, na voljo vsakomur, po isti (ali celo nižji ceni) kot preko optike/bakra.



A1 domači net in TopTrio brezžičen je navoljo v vsakemu, ki ima dober LTE 4G signal oz. bazno postajo ki to omogoča.

Paket brezžični internet od Telekoma je navoljo samo tistim, ki nimajo možnosti fiksnega priključka in imajo zadovoljivo pokritost z 3G ali 4G signalom.

Tako so mi razložili na Telekomu (za A1 domači net pa na A1).

Zdaj bom vzel za očeta eno HOT simko. So kake fore, da je treba pazit?

Kokosvilek ::

Kaj hot start boš vzel? Krožili so sicer eni screenahoti češ da so zaračunali več kot so porabili pa take fore, jaz nevem ker mam hot maxi.

beta1 ::

hmm. Mislim, da bo on hot mini v uporabi.

imagodei ::

@beta1,

očitno so pri Telekomu pred kratkim res odstranili omejitev, da je Trio paket namenjen samo tistim, ki nimajo druge možnosti priklopa na internet. Pohvalno. Je pa navedeno še nedavno bila dejansko omejitev - žal sem našel samo sekundarni vir za to trditev:
Cena paketa TopTrio Brezžični je 35.95€ mesečno in je namenjen tistim uporabnikom, ki nimajo dostopa do xDSL ali FTTH povezave.


Vse ostalo pa še vedno ni tako, kot bi moralo biti - se pravi, ponudba identičnih paketov tako na bakru/optiki kot tudi na LTE omrežju, za identično ceno.

Na LTE je trenutna ponudba za paket TopTrio Brezžični (torej čisto poseben paket) on 24-mesečni vezavi 34,95 €. Paket ponuja hitrost do 10/2 Mbps, za ta denar pa dobiš tudi 15 TV programov (za doplačilo 9 € pa 75+ programov)

Po drugi strani je to približno enako čisto osnovnemu paketu TopTrio Začetek, kjer za 30,95 € ob 24-mesečni vezavi dobiš ravno tako 10/2 Mbps Internet in 120 programov(!). Za ceno, kot je na voljo Brezžični, dobiš že TopTrio A, kjer je za nove naročnike v času vezave na voljo hitrost 100/20, več kot 140 programov... Da ne omenjam TopTrio B ali TopTrio C...

Skratka, tega, kar ponuja optika ali baker, na LTE ta hip še ne moreš dobit. Sem pa ob trenutnem razvoju dogodkov optimističen, da Telekom do leta 2020 ne bo več razlikoval med ponudbo na bakru/optiki oziroma tisto na LTE.
- Hoc est qui sumus -

beta1 ::

Mislim, da se to še dolgo nebo zgodilo da bi tretirali mobilna omrežja kot optiko/kabelsko/optiko.

2020 še to nebo. Prej 2040.

Kokosvilek ::

Lahko pa si naročiš paket za mobilni internet daš v lte modem ter plačaš 7€ na mesec za voyo. Za nekatere bi bilo to čisto dovolj, druge kot sem jaz pa ne.

imagodei ::

@beta1,

mislim, da se motiš. Na poti so 4.5G omrežja (v bistvu LTE Advanced Pro). Mobilni operaterji so veliko vlagali v razvoj omrežij, bazne postaje so postavljene. Veliko ceneje je občasno postavit novo bazno postajo na delih omrežja, ki jih imaš kot operater slabo pokrite, kot pa pripeljat optiko do vsake odročne vasi.

Če gledaš pokritost z optiko, je le-ta kljub velikim projektom izgradnje v preteklih letih omejena predvsem na večja mesta. Če gledaš npr. Zgornjesavsko dolino, je pokritost z optiko porazna. Telekom je sicer črpal evropska sredstva, namenjena izgradnji/prenovi širokopasovnih omrežij v odročnih krajih, tako da so v Zgornjesavski dolini pokrite nekatere vasi. Ni pa optike v Kranjski gori, Mojstrani, na Hrušici, v Lescah, Radovljici, večjem delu Bohinja, da ne omenjam desetin in desetin manjših krajev, kjer niso imeli sreče, da bi Telekom gradil optična omrežja. Izgradnja optike je v zadnjih letih nekako zaspala - sploh pa bi izgradnja optičnega omrežja v teh krajih stala ogromno, na drugi strani pa so ti kraji že zdaj povsem OK pokriti s 3G in 4G signalom, ki že sedaj ponujajo višje hitrosti, kot jih običajno dobiš na optiki (do 100 Mbps DL).

IMO je nepredstavljivo bolj poceni, predvsem pa bolj gospodarno ponudnikom (Telekomu v tem primeru) vlagati v nadaljni razvoj hrbteničnega omrežja, postopno nadgrajevanje in večanje propustnosti obstoječih baznih postaj, ter občasno izgradnjo novih baznih postaj na delih omrežja, kjer ima ponudnik slabo pokritost. Z nadgradnjo ene bazne postaje na npr. 4.5G tehnologijo v prihodnjih letih lahko ponudnik naenkrat ponudi izjemno hiter internet npr. 1000 odjemalcem (če ima seveda bazna postaja dobro povezavo do hrbteničnega omrežja). Zdaj pa pomisli, koliko kilometrov optike je treba položiti, da dosežeš enako količino odjemalcev preko zemeljske povezave - pri čemer optični kabel seveda ni edini strošek.

Mogoče je 2020 preveč optimistično. Mogoče je 2022 (čez 5 let) bolj realno. Če pa bo to šele 2040, bo pa to zgolj zaradi namenskega odiranja odjemalcev, pri čemer bo šlo za kartelno dogovarjanje.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
««
16 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579080 (4664) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650212 (12540) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116284 (10245) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15441053 (17399) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035771 (24080) AštiriL

Več podobnih tem