» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
9 / 76
»»

mat11 ::

andi5 je izjavil:

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.


Meni isto, nekaj ne štima. Pri Iziju nisem nikdar skuril 500mb na mesec, sedaj sem jih v petih dneh. poročaj kaj ti bodo odgovorili. Vem da jih imam 20gb ampak v tujini pa samo 2gb in če jih zaradi kateri koli napake preveč štepa, grem raje kam drugam.
Gledam izpisek in mi je danes ob tretji uri ponoči zapisalo 3 in nekaj mb prenosa. Telefon je bil priklopljen na polnilec in doma imam wifi skozi prižgan. ???
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

Qcube ::

Pri meni ni bistvene razlike kar pokaže android in njihova aplikacija (2,23GB, hot app 2,31GB).

mat11 ::

meni pa kaže 246mb porabljenih pa imam 540mb...
mat

Skyfall ::

Dejv je izjavil:

andi5 je izjavil:

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.


meni je ob aktivaciji bila poraba že 0,2 GB pa še sploh nisem vklopil podatkov, sem bil na wifiju, klical so rekli da bodo poštimal, še zmeri mi kaže 180MB več ampak ok tistih 20GB teško da bom skuril, bom videl nasledni mesec ob ponovni polnitvi računa kak bo. aja pa še na začetku mi je podvajal SMS sporočila. bojo že poštimal, važn da so s svojimi cenami prisilil konkurenco, da so spremenil ponudbo. končno trg deluje :)


Sistem ti avtomatsko rezervirana podatke, ki ti jih ob izklopu mobilnih podatkov potem vrne nazaj. Čisto točne podatke za porabo imaš na njihovem portalu

konspirator ::

O kakšni rezervaciji je govora ?
--

andi5 ::

mat11 je izjavil:

andi5 je izjavil:

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.


Meni isto, nekaj ne štima. Pri Iziju nisem nikdar skuril 500mb na mesec, sedaj sem jih v petih dneh. poročaj kaj ti bodo odgovorili. Vem da jih imam 20gb ampak v tujini pa samo 2gb in če jih zaradi kateri koli napake preveč štepa, grem raje kam drugam.
Gledam izpisek in mi je danes ob tretji uri ponoči zapisalo 3 in nekaj mb prenosa. Telefon je bil priklopljen na polnilec in doma imam wifi skozi prižgan. ???


Jaz sem jih v 5 dneh porabil skoraj 1GB pri enaki uporabi kot pri Telekomu
Andrej

Blade ::

Kar se podatkov tiče, tudi meni ni klapalo s tem kar je android poročal - ampak se mi je potem čez čas (merjeno v urah) sinhroniziralo, oz popravilo na pravilno kvoto.
Eg. Brskam po netu, HoT napiše 0.17 (170MB) od 1, android 67MB. Po parih urah preverim HoT in je pisalo 0.06 od 1.
Mal mi je čudno da app prikaže 1000min, 1000sms in potem 1GB - kjer MB kaže kot decimalke :D. Mar bi tudi to prikazali kot 1000MB heh.

Zankrat zadovoljen, hitrost prenosa pri piramidi v Trzinu 20/5..
Edino nobenega SMS o zgrešenem klicu nisem dobil. Če ugasnem telefon klicatelju ne zvoni, ampak pove da storitev ni na voljo (nekaj v tem stilu).

primozzzz ::

Ali se "glasovno pošto" lahko kako izklopi?
NI PODPISA

modelno1 ::

Izklopiš preusmeritve v predal.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

bizilux ::

pozdravljeni vsi,

evo že neki dni spremljam tole temo... dons sm v hoferju neki kupvov pa vidm na blagajni pa si rečm ah jebeš gremo probat k glih rabm 20gb podatkov na mesec... trenutno sm na super bob in mi je 3GB mal premal...

torej moje vprašanje, kako ste šli vi iz boba? pregledu sm cel bob portal pa ne duha ne sluha o ukinitvi. A je treba poklicat kam? obračunski interval imam 25. v mesecu, torej mam glih še nasledn tedn časa da zrihtam to...

MacGyver141 ::

Če boš premaknil številko iz boba na HOT, bo to vse HOT zrihtal.

CyberPunk ::

modelno1 je izjavil:

Izklopiš preusmeritve v predal.

Samo potem tudi SMS obvestilo o zgrešenih klicih ne bo delalo, ker imajo to malo čudno urejeno. Mislim, da je pravilni način, da pokličeš 690 (svoj predal) in potem nekje v nastavitvah deaktiviraš predal. (Edino malo zna biti zmede, ker ima odzivnik nekje v menuju vedno posneto "pritisni xy za deaktivacijo predala", ne glede na to, če gre za aktivacijo ali deaktivacijo - malo so verjetno posnetek zašuštrali.)

MPM ::

nekdo na drugem forumu je svetoval, da pri bobu zamenjaš paket na tistega z 0€ naročnine (bob 4 cente) in potem za 5€ preneseš cifro na HoT. V kolikor z njimi ne boš zadovoljen lahko do konca leta številko brezplačno preneseš nazaj na Bob in si aktiviraš nek aktualni bob paket. Je pa vprašanje ali bo takrat na voljo paket s 3 ali več GB podatki.

bizilux ::

aha hehe ja to pa nevem kako se nism spomnu, na tistga 4 cente bom zamenjov ja... pol pa sledim navodilom za HOT, bom pa obdržu številko ja.

no hvala vsem, bom pa to magari 24.ga rihtov ker mam do takrat še bob plačan

edit: evo sm zamenju na 4 cente, piše da "sprememba paketa do 25.05.2017 ni dovoljena." tako da takrat se bo zamenjal k mi poteče obdobje in potem presedljam na HOT. Fajn je met konkurenco ja :)

aha še eno vprašanje, zdej sm kupu HOT bon za 10EUR, torej morm it še za 5EUR ga kupt če hočm prenest številko? al to plačam bobu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

Master_Yoda ::

To placas bobu.

P.S. Nevem kaksen je sicer postopek menjave stevilke pri HOTU ampak ko sem sel na BOB je bilo tako da si imel 2 okenca eno za prenos stevilke in eno za to da ti prekinejo pri starem. V tem primeru je potrebno izpolniti samo prvo, po prenosu stevilke pa ti bodo na starem operaterju dali drugo stevilko.

Zgodovina sprememb…

issak ::

Glede prenosa številke, a lahko to prenesem iz telekoma na HoT tudi ko že dva tedna uporabljam HoT, ali moram takoj narest to?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

MPM ::

nič ne rabiš takoj narest. Pač imaš dve simki, vsaka s svojo številko (in operaterjem).

andi5 ::

Kar se tiče porabe podatkov na HOTu pravijo da deluje vse ok. Po njihovih besedah je pa postopek trošenja MB sledeč:

"Naj ob tem dodam, da prikaz porabe v aplikaciji MOJ HOT ni popolnoma natančen. Za to obstaja več razlogov:
- vsakič, ko uporabljate mobilne podatke, vam sistem rezervira od 100-200MB, da bi lahko internet nemoteno uporabljali. Sistem namreč ne ve, koliko časa boste internet potrebovali in vam zato predrezervira megabajte. Tudi, ko ste internet prižgali le za minuto, je torej sistem prikazal, kot da ste porabili 200MB;
- obračun se izvaja na 12 ur, kar pomeni, da vam se bodo neporabljeni, predrezervirani MB avtomatsko povrnili v primeru, da jih ne porabite."

LP
Andrej

bizilux ::

zanimivo... i suppose it makes sense če že maš 20gb, da te tkole "zavarujejo" :) sam nekje morjo to bl jasno napisat hehe

sprimozs ::

Imam Hot mini torej plačam 7 Eur. Aktiviral sem avtomatsko podaljšanje preko kartice, pa sem ravno kar gledal izpisek kartice, in imam knjiženo dva krat po 7 eur zaporedoma, a je to normalno ?

mirkuma ::

Ja je normalno je, ker pri avtomatskem polnjenju gleda tudi minimalni znesek dobroimetja na računu, zato ti je odtegnilo še dodatnih 7EUR če je bilo stanje prenizko za prihodnje polnjenje (za prihodnji mesec). Malo preglej HoT in Hofer teme, na slo-tech, je že razloženo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

scipascapa ::

Kaj pa preko dobroimetje na računu? Vzameš tam po 10-20€ pa je.

vilonja ::

Izimobil že spreminja svojo ponudbo.
Zdaj imam za 6.9 eur na mesec 3000 enot. Hvala HOT:)

perkomat ::

Pri klicu na 1808 ali 0801808 za študentsko prehrano javi, da številka trenutno ni dosegljiva. Drugi, ki so pri drugih operaterjih, s tem niso imeli težav. Opaža kdo kaj podobnega?

AvtoR ::

Mogoče imaš vklopljeno blokado?

perkomat ::

zahvaljujemo vam se za vaše sporočilo. Naša tehnična ekipa dela na problemu. Zavedamo se, da je številka ključnega pomena za študentsko prehrano, zato se trudimo rešiti problem čim prej.

Curly ::

perkomat je izjavil:

Pri klicu na 1808 ali 0801808 za študentsko prehrano javi, da številka trenutno ni dosegljiva. Drugi, ki so pri drugih operaterjih, s tem niso imeli težav. Opaža kdo kaj podobnega?

Jaz sem klical 5x zaporedoma brez uspeha, potem je natakarica skupaj s terminalom odšla na prosto pred restavracijo in vse je delovalo normalno, predvidevam, da je bil v tisti ''zakotni gostilni'' samo slab signal.

perkomat ::

Curly je izjavil:

perkomat je izjavil:

Pri klicu na 1808 ali 0801808 za študentsko prehrano javi, da številka trenutno ni dosegljiva. Drugi, ki so pri drugih operaterjih, s tem niso imeli težav. Opaža kdo kaj podobnega?

Jaz sem klical 5x zaporedoma brez uspeha, potem je natakarica skupaj s terminalom odšla na prosto pred restavracijo in vse je delovalo normalno, predvidevam, da je bil v tisti ''zakotni gostilni'' samo slab signal.


Bojim se da ima HoT napram A1 zelo slab QoS.

Kokosvilek ::

kaj je qos

perkomat ::

Jaz sem klical 5x zaporedoma brez uspeha, potem je natakarica skupaj s terminalom odšla na prosto pred restavracijo in vse je delovalo normalno, predvidevam, da je bil v tisti ''zakotni gostilni'' samo slab signal.


Sicer pa, če javi, da številka ni dosegljiva, dvomim da je težava v siganlu, saj klic do MSC očitno pride.

GupeM ::

Kokosvilek je izjavil:

kaj je qos

Quality of Service - Kvaliteta storitve.

...:TOMI:... ::

V tem primeru pomeni, da imajo A1 uporabniki in tudi bob prednost pred Hot...

Torej, ce je omrezje zasedeno, Hot odpade.
Tomi

imagodei ::

... Kot sem do sedaj v tej temi napisal že 3x ali 7x?
- Hoc est qui sumus -

facepalm ::

So to ugibanja ali obstaja vir?
Jaz namrec, se nisem opazil razlike med Bobom in HoTom. Edina nevsecnost se mi je zgodila prejsnji teden (sre ali cet), ko mi je signal ostal na 3g, net pa ni deloval. Po rebootu aparata, je delalo normalno (lte, 3g). Pridem domov, na zeninem telefonu ista napaka, zato sem izkljucil moznost napake telefona.

scipascapa ::

vilonja je izjavil:

Izimobil že spreminja svojo ponudbo.
Zdaj imam za 6.9 eur na mesec 3000 enot. Hvala HOT:)


če prav razumem 3000 enot za sms/mms/min.....mešano na žaru torej, 200 sms + 100 mms in ostaneš 2700 min za vsa omrežja? kako je kaj tujina ok?

miko22 ::

za tujino velja enako kot v slo. Lahko porabiš vse brez omejitve.

CyberPunk ::

...:TOMI:... je izjavil:

V tem primeru pomeni, da imajo A1 uporabniki in tudi bob prednost pred Hot...

Torej, ce je omrezje zasedeno, Hot odpade.


Je pa to lahko dvorezni meč za operaterja. Ker bo v primeru slabe storitve odgnal potencialne direktne stranke, ki s preprodajalcem omrežja ne bi imele dobrih izkušenj (in stranke, tudi poslovne, ki bi lahko iz teh nastale), češ "a to je tisto omrežje, ki prekinja" oz. karkoli na to temo.
Po drugi strani pa lahko nekdo, ki bo hudo zadovoljen s HoT (in omrežjem), tudi poslovno priporoči, da gre za kvalitetno omrežje, kamor bi bilo dobro celo firmo spravit.

mrtnxii ::

perkomat je izjavil:

Pri klicu na 1808 ali 0801808 za študentsko prehrano javi, da številka trenutno ni dosegljiva. Drugi, ki so pri drugih operaterjih, s tem niso imeli težav. Opaža kdo kaj podobnega?


To žal ni res, tudi tisti, ki imajo tel. št. pri telekomu so imeli enake težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrtnxii ()

Dri3r ::

En teden na HOTu, zaenkrat brez vsakršnih težav. Glede QOS pa sem mnenja, da je prikrito omejevanje le tega najemnikom nelegalno in bolj kot ne vaša teorija zarote/izgovor, ker plačujete več za enako storitev.
dri3r

zez ::

Tudi jaz imam težave s študentskimi boni (že en teden). Sedaj ne vem ali so se težave pojavile pri izdajatelju bonov in so ravno sovpadale z mojim prehodom na HoT ali je težava pri HoT-u. Je pa tako da meni javi nedosegljiv samo klic na 1808, če pokličem na 080 1808 pa vse dela normalno in lahko brez problema unovčim bon.

Glede nedelovanje omrežja kot je opisal @epecar pa ga jaz na HoT-u še nisem zasledil, sem imel pa identičen problem na bob-u nekaj časa, signal je kar ostal na 3G, net pa ni delal, takrat ravno tako ni pomagalo nič drugega kot reboot telefona. So pa potem to na bob-u odpravili po nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zez ()

IQ Veverica ::

Jaz počakam do prve ugodne ponudbe pri bobu in migriram nazaj. Počakal bom še kak mesec če mi bo uspelo zdržat. Toliko kolikor sem bil navdušen, sedaj nisem več. Internet med klicem še vedno ne dela, danes sem moral 2x prekiniti pogovor da sem lahko pobrskal nekaj informacij, ki sem jih nato izmenjal s sogovornikom.

To zame pač ni. Aja pa tudi spraševal sem se kaj je danes z netom, ker je delal tako počasi. Jah bejž no bejž..



Moje mnenje tistemu, ki hoče it na Hot:

Če:
- Živiš v večjem mestu kjer je dovolj signala
- Ne uporabljaš interneta med klicem
- Ti hitrost neta ni pomembna

Pol menjaj. V nasprotnem primeru, don't do it.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

Joseph033 ::

IQ Veverica treba še malo počakati ostati na HOT mogoče pa še vse skupaj urejajo in odpravljajo kar je še potrebno ter bo čez kak teden vse kot mora biti ali pa se motim in to žal ne drži.

dev ::

Ta hitrost zgleda res obupno. Glede na to, da živim malo bolj bogu za hrbtom (je pa tam signal od A1 polni, zato nisem mislil, da bi lahko bili kakšni problemi), sedaj nisem več prepričan po tvojih postih IQ Veverica. Sem mislil konec meseca naredit prehod, zdaj pa vidim, da moram prej malo testirat preden sprožim prehod številke. Hm.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

IQ Veverica ::

Prvo testiraj brez prenosa številke. Uporabljaj nekaj dni tiste stvari ki potrebuješ. Če ti bo delalo ok, potem naredi prenos. Drgač mi je na 20 Mbps uspelo pridet samo na italjanskem omrežju. V slovenskem niti blizu.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

eMarek ::

Prejšnji teden presedljal na HOT. Čez vikend bil v Zagrebu. Ni mi delal prenos podatkov, ni mi delalo klicanje in ni mi delalo pošiljanje SMS-ov. Testiral tri njihova omrežja (HR Vip, Tele 2, T-mobile). Po klicu na njihovo tehnično pomoč (iz drugega calling only telefona) mi je čez kakšno uro začelo delovati klicanje, prenos podatkov pa še vedno ne. Danes sem jih še enkrat klical, če so kaj ugotovila in so mi pojasnili da so zaznali probleme na iPhonih in na telefonih z dvemi SIM karticami. Nisem čist prepričan ali je bil to joke in so se me hotel znebiti po telefonu ali je res kaj na temu. Mam telefon z dvemi SIM sloti, ampak uporabljam samo eno. Zanima me če ima še kdo podobne izkušnje? Je bila kar podvig vozit se po mestu brez navigacije. I don't wanna do it again.
Kar se pa tiče Slovenije, mi pa za enkrat deluje brez problema.

Dejv ::

meni hot dela solidno, hitrost večrat pomeri in je bla zmeraj 20/5, sem pa se gibal na različnih koncih gorenjske, mi je kr fajn ko mam tok neta zdej, ga pa uporabljam na svoji nexus tablci.

buttcrack ::

eMarek je izjavil:

Je bila kar podvig vozit se po mestu brez navigacije. I don't wanna do it again.

GPS?

polde66 ::

Imel sem problem z telefonom LG G Optimus ( prvi G serije), nikakor ampak nikakor ni sprejel nastavitev Hot omrežja. Ko sem se hotel registrirati mi je prijavni sms vedno poslal z zamudo tako da mi je "uspelo" prvi sms z kodo vpisati šele po kakih 25 neuspelih akcijah. Ko sem ga dal v drug telefon ni bilo problema, niti v tretjem niti nadaljnjih. Pri nas smo vsi migrirali iz BOBA na HOT. Nisem nek hud uporabnik vendar mi je že opcija zgrešenega klica všeč. Potreboval bom pa podatke na hrvaškem po 15.6. Zato mi je velika količina podatkov za majhen denar sprejemljiva. S tem se izognem nabavljanju SIM kartic in VIP interneta.
polde

IQ Veverica ::

buttcrack je izjavil:

eMarek je izjavil:

Je bila kar podvig vozit se po mestu brez navigacije. I don't wanna do it again.

GPS?



GPS sporoča samo lokacijo. So pa nekatere aplikacije, ki skoz streamajo mapo z neta. Sicer nisem pristaš takih navigacij, ker v vsakem trenutku lahko crkne net. Pač naložiš Sygic oz. podobno alternativo z že naloženimi mapami in si zmagal. Verjetno si imel nekaj takega v mislih.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

luka222 ::

Besna Glista je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kaj je naslednje, Poštamobil, Eurospinhot itd? Pa daj, 2 mio folka rabi 100 operaterjev?


dumping.press



Več kot je konkurence, boljše je za nas potrošnike. Sej ni nč hudga, če imamo več izbire, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luka222 ()
««
9 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579103 (4687) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650314 (12642) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116326 (10287) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15441075 (17421) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035856 (24165) AštiriL

Več podobnih tem