» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
72 / 76
»»

hojnikb ::

ja, sj purpose je izkjučno to, da je kot backup telefon in nič druga. bob 4c bi bil kul, sam je naročniški.

Nekje na drugem forumu sn zasledil, da se kao storitve nebi deaktivirale, če je gor vsaj 15€. Nwm pa če to dejansko drzi.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Pa res.. Lahko potrdim. Jaz sem na moji številki imel neke ~20€ in sem nazadnje polnil 2.9.2021, torej pred skoraj 5 meseci. Trenutno stanje je ~13€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Pa res.. Lahko potrdim. Jaz sem na moji številki imel neke ~20€ in sem nazadnje polnil 2.9.2021, torej pred skoraj 5 meseci. Trenutno stanje je ~13€.

hmm, torej nastavis avtomatsko polnjenje k pade pod 15€ in si golden ? :D
#brezpodpisa

DarwiN ::

Očigledno, ja. HOT 4 life. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

nič probamo se v praksi na prakticno neuporabljeni backup stevilki, ce to drzi :D
#brezpodpisa

breadbane ::

Fuj. Vzel paket HoT Maxi, danes zvečer prvič vključil podatke.

144p stream na YT šteka

Klic preko discorda s punco skače iz 50ms na 5000+ms, ni stabilen niti 10s. Telefon mi kaže 4g, APN sem poskusil oba, simobil ki je bil prej in tisti, ki je v njihovemu PDFu (websi). Kaže mi, da sem povezan na 4g, hitrosti in povezava pa za 2g nekje na deželi v tri pm (živim 4km od centra Lj). Jutri kličem, da mi razložijo kaj lahko sploh še naredim, da bi se izboljšala povezava. Z veseljem spet plačujem tistih 7e več za skoraj 2x toliko podatkov + delujoče omrežje na telemachu, če bo taka povezava. Na istem mestu sem imel... 3-5MByte download se mi zdi? in stabilnega 60 pinga.

vinkop ::

pri zasedenosti baznih postaj ima prioriteto A1, potem pa prideta na vrsto BOB in HOT....zato pa so razlike v cenah....

Kiwix ::

Mogoče preveri še Izimobil, ravno sedaj imajo akcijo za paket SuperKUL, je pa Telekom omrežje in hitrost 50/20.

Tema že obstaja:
https://slo-tech.com/forum/t739131/99

starfotr ::

vinkop je izjavil:

pri zasedenosti baznih postaj ima prioriteto A1, potem pa prideta na vrsto BOB in HOT....zato pa so razlike v cenah....


Razlike so tudi v "premium" storitvah. Na primer e-sim, VoLTE, VoWiFi ipd. Za vse to se plačuje licence in ker je to drago, imajo to samo premium userji ki plačajo več, navadni pa pač ne.

V-i-p ::

Premium userji, hehe, a tako se jim zdaj reče? Če že, so storitve premijske, ki jih uporabnik pač plača, saj tudi oni z x6-tko nima premijske vozniške, jaz pa navadno za Lado Nivo ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

starfotr ::

Imajo pa premium plačilo cestnine in zavarovanje. Tako, da ni ravno isto.

In ja, operaterjem ponudniki opreme zaračunavajo vse možno. Vse gre na št. uporabnikov.

d4vid ::

starfotr je izjavil:

vinkop je izjavil:

pri zasedenosti baznih postaj ima prioriteto A1, potem pa prideta na vrsto BOB in HOT....zato pa so razlike v cenah....


Razlike so tudi v "premium" storitvah. Na primer e-sim, VoLTE, VoWiFi ipd. Za vse to se plačuje licence in ker je to drago, imajo to samo premium userji ki plačajo več, navadni pa pač ne.


Ne omenjan besed "premium" in A1 skupaj, lepo prosim...
Ker pri A1 ni nič premium.

Sem šel iz A1 na hot, cela familja pa na bob in ne pogrešamo NIČ. Dela mi pa tudi vse tako, kot je treba.
Nimam sicer izkušenj, kako je, če je kaj narobe in kaka je kaj podpora, ampak nižje od A1 je že težko. Npr. ta teden rešujem nekaj s fiksnimi storitvami, pošljem mail, potem pošljem še preko web obrazca, nato še na en drug mail, odgovora od nikjer.
Šele potem, ko sem jih napizdil preko FB strani in grozil s odhodom k drugem operaterju, se je začelo premikat. Ampak kolikor so zblojeni, sem še daleč od rešitve...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

starfotr ::

Glej, še vedno so večji frajerji, kot en telesmeh.

Jaz imam že od začetka mobitel. Simobil je bil vedno korak zadaj. Ampak še večji podn je pa tale vega.

shadeX ::

Sem šel iz A1 na hot, cela familja pa na bob in ne pogrešamo NIČ. Dela mi pa tudi vse tako, kot je treba.


Sem že od začetka na HoT (iz Boba) in pogrešam:

1. Pošiljanje MMS-jev na iPhonu
2. Pošiljanje "posebnih" SMS-jev tipa 1919 (največkrat donacije)

Nič kaj posebno hudega, se je pa že večkrat zgodilo da bi nujno potreboval poslat MMS pa ga pač nisem upal. Razmišljam za prehod nazaj na Bob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

V bistvu glede na zadnjo BOB-ovo ponudbo -50% za 2 leti s kodo (3000min, 3000SMS, 55GB), za 5€ se mi vsekakor splača iti nazaj na BOB.

erkgheoruugh ::

A je že kdo menjaval sim na HOT-u. Kakšen je postopek?

Pinturicchio ::

Kupiš nov sim, pokličeš na hot, poveš za prenos številke, poveš puk stare številke, urejeno v roku 5min.

erkgheoruugh ::

Ok, zveni simple, bomo probali. Hvala za odgovor.

no comment ::

Ne dat nove sim kartice v telefon dokler ti ne naredijo prenos številke.

cias ::

A je kdo s HOT šel izven EU?

V-i-p ::

no comment je izjavil:

Ne dat nove sim kartice v telefon dokler ti ne naredijo prenos številke.

Ker?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mtosev ::

Kolk se spomnim se bo ta kartica registrirala v omrežje in pol ne morejo več prenesti številke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Steinkauz ::

cias je izjavil:

A je kdo s HOT šel izven EU?


Ja v Peru. Niti z enim operaterjem nimajo pogodbe.
Tako da sploh nisem imel omrežja tam.
Nisem mogel nič plačat kar ima 2FA preko SMSa.
Dost slabo...

V-i-p ::

mtosev: hvala
Steinkauz: pri takih destinacijah se pa ja prej preveri svojega operaterja kako in kaj imajo roaming poštiman, jaz bi še za Telekom preveril, kaj šele pri virtualcu ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Steinkauz ::

Sem dosti po aziji potoval pa sm vedno imel.
Če primerjam Hot s recimo IZI mobil ima IZI več držav pokritih (k si verjetno s telekomom deli).
Sem pričakoval da HoT na A1 omrežju podobno.

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

nič probamo se v praksi na prakticno neuporabljeni backup stevilki, ce to drzi :D

ocitno ta trik ne deluje vec, k sn glih ta teden dobil msg, da bo stevilka potekla 8-O

In the bin it goes;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Zanimivo.. Meni je definitivno držal račun 5.5 mesecev brez polnjenja. In dvomim da so kaj spreminjali, saj se ta "feature" ne tiče velikega števila uporabnikov.

Mogoče "IF zanka" vsebuje še kakšne druge pogoje. Mogoče moraš v 3 meseceh pokurit vsaj 1 cent. Ali kaj podobnega.

Sem takrat januarja/februarja nečaku naštimal isto foro in ima ++30€ na računu, ampak še niso minili 3 meseci, tko da ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

mja, vidim kako bo ko ta rok dejansko potece. ce dejansko zablokira stevilka roma na smeti oz. kaksnemu kandidatu k bi rad mel hofer stevilko z 20e dobroimetja :P

Mobitel kolker vidim stane 1,52e/90dni, kar bi zneslo dobrih 6e/leto, brez prckanja.
#brezpodpisa

DarwiN ::

A si v teh treh mesecih sploh kaj koristil telefon? Če nisi sploh nič, potem mogoče probaj poslat 1 SMS ali whatever. Mogoče kakršnakoli uporaba prestavi "self-destruct" za 3 mesece. Ker če si dobil opozorilo, bo kartica skoraj zagotovo blokirana čez 14 dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

nope nic, ker je dejansko backup telefon, ki lezi v gloveboxu.
#brezpodpisa

lojzze1 ::

Hofer router mi je crknil. Po dveh letih se je baterija napihnila, stalno nekaj šteka. Mogoče kdo ve če se lahko kupi nek drug router in se vanj vstavi sim kartico od Hot hofer? So potrebne kakšne posebne nastavitve na novem routerju?

V-i-p ::

Nič, popolnoma nič ne rabiš nastavljat. Simko notri in to je to. Vzami pa en Huawei 4g router, ker ni drag pa samo gasa ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

recmajkemi ::

SMSi na posebne številke še vedno ne delujejo? 1919, 3131,... ?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

bostt ::

Imam paket Hot Extra kjer naj bi bila hitrost 150/50, imam pa stalno samo 20/5. Kje je težava?

DarwiN ::

Nimaš 5G telefona.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bostt ::

5G nima nobene veze s tem. Na drugi SIMki mi gre prek 150Mb na 4G Telekemu

mtosev ::

Tale Hotov ZTE modem je kr švoh zadeva. Sn ga pred nekaj časa nastavljal, ampak tole je verjetno normalno glede, da stane točno 30 eur, če odšteješ, da dobiš 15 eur bonusa ko ga kupiš v paketu za 45 eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bostt ::

Simko imam v telefonu ne uporabljam Lte modema

Apofis ::

bostt je izjavil:

Imam paket Hot Extra kjer naj bi bila hitrost 150/50, imam pa stalno samo 20/5. Kje je težava?

Maš vključeno lte oopcijo (z doplačilom)?

bostt ::

Ne da se je vključit ker kolikor vidim je vključena ta hitrost (150/50) v paket Hot Extra

slott ::

Ve kdo ali bi morali mms naceloma delovat na iphone X? Znanec ima paket maxi in omenjen telefon pa ne more posiljat. Mmse ima vklopnjene v nastavitvah za sporocanje, podatke tudi, nastavitveni sms je urejen tako da nevem vec kaj bi lahko bilo, ve kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

Opkow ::

Na Aplovih napravah MMSi ne delujejo.
Klik - Stran 3 - APN Nastavitve na IOs

slott ::

Jah na 13 deluje BP, kako potem?

m3k ::

V-i-p ::

NAROBE! Spremenjeni (povišani) so paketi in ne cene, katere ostajajo iste.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

d4vid ::

Kaj lahko storim, da bi lahko imel server na HOT omrežju?
Stvar je taka, da imam doma en server, do katerega bi rad dostopal. Lavfam na njem octoprint za 3D tiskalnike in preko DSL-a deluje obupno.
Imam zakupljen nek VPS, pa sem si zamislil nekako takole:
- med VPSom in domačim serverjem za HOT NAT-om vzpostavim VPN povezavo (tunnel ?)
- na VPS-u na apache naredim reverse proxy na server preko VPN-a

Si zamišljam prav, se da tako to naredit, ali lahko kako drugače?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SambaShare ::

d4vid je izjavil:

Kaj lahko storim, da bi lahko imel server na HOT omrežju?
Stvar je taka, da imam doma en server, do katerega bi rad dostopal. Lavfam na njem octoprint za 3D tiskalnike in preko DSL-a deluje obupno.
Imam zakupljen nek VPS, pa sem si zamislil nekako takole:
- med VPSom in domačim serverjem za HOT NAT-om vzpostavim VPN povezavo (tunnel ?)
- na VPS-u na apache naredim reverse proxy na server preko VPN-a

Si zamišljam prav, se da tako to naredit, ali lahko kako drugače?


Da zdaj ponujajo tudi opcijo s statičnem IPjem veš? Mislim da od maja dalje. Ugibam da bi potem port fw moral delati.

https://www.hot.si/Veljaven__Cenik.pdf

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

A Hot modem se lahko nadomesti tud s kakim drugim v katerega gre hot kartica.

V-i-p ::

Seveda. Huawei 4g routerji so zelo popularni in sploh ne pretirano dragi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
««
72 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578988 (4572) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649936 (12264) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116180 (10141) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440908 (17254) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035640 (23949) AštiriL

Več podobnih tem