» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
73 / 76
»»

CyberPunk ::

SambaShare je izjavil:

d4vid je izjavil:

Kaj lahko storim, da bi lahko imel server na HOT omrežju?
Stvar je taka, da imam doma en server, do katerega bi rad dostopal. Lavfam na njem octoprint za 3D tiskalnike in preko DSL-a deluje obupno.
Imam zakupljen nek VPS, pa sem si zamislil nekako takole:
- med VPSom in domačim serverjem za HOT NAT-om vzpostavim VPN povezavo (tunnel ?)
- na VPS-u na apache naredim reverse proxy na server preko VPN-a

Si zamišljam prav, se da tako to naredit, ali lahko kako drugače?


Da zdaj ponujajo tudi opcijo s statičnem IPjem veš? Mislim da od maja dalje. Ugibam da bi potem port fw moral delati.

https://www.hot.si/Veljaven__Cenik.pdf


Kaj pa ima statični IP za opraviti s portforwardom?

A portfwd sicer pri teh zadevah dela ali ne? Pa P2P aplikacije? Enkrat vem, da so bile ene omejitve in da nisi dobil direktno zunanjega IPja, ampak si bil v enem notranjem LANu operaterja.

Gledam namreč mojo mesečno porabo na optiki zadnje leto, pa glede na cene stacionarnih ISPjev (ki se še dvigajo) in dejstvo, da več kot 200-300 GB na mesec ne pokurim, izgledajo ti mobilni paketi vse bolj "feasible".

Bi pa verjetno še vedno ohranil moj obstoječi router-firewall (dd-wrt)...

SambaShare ::

CyberPunk je izjavil:


Kaj pa ima statični IP za opraviti s portforwardom?

A portfwd sicer pri teh zadevah dela ali ne? Pa P2P aplikacije? Enkrat vem, da so bile ene omejitve in da nisi dobil direktno zunanjega IPja, ampak si bil v enem notranjem LANu operaterja.


Pri HOT portfw ne dela, ravno zato ker si za enim skupnim IPjem in ti že operater dela NAT. Zato (ok ugibam), da tisti statični IP pomeni tudi lasten zunanji IP. Bi pa tudi sam rad dobil potrditev.

DamirK ::

Sem poslal povpraševanje na HOT, julija 2022, to je njihov odgovor:

info@hot.si
Zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.
Da, Opcija Statični-IP-360 vam omogoča dostop do svojih naprav od zunaj.
Statični IP je unikaten za vsako SIM kartico. Vmes ni NATa tako, da je javni statični IP dosegljiv iz public interneta.
Cena Opcije Statični-IP-360 je 24 EUR za 360 dni in ga je možno aktivirati na podlagi pisne zahteve, ki jo lahko pošljete na zgornji elektronski naslov.
Nato vam na podlagi pisne zahteve lahko aktiviramo Opcijo Statični IP 360, v kolikor imate na številki dovolj dobroimetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DamirK ()

RockyS ::

Čez vikend sem ugotovil, da ne morem priklicati 113, je to normalno pri HOT? Njihova 080 je delovala bp.

starfotr ::

Ali si javil na podporo, da ne gre?

V takem primeru poskusi 112, pa te bodo že ustrezno vezali na policijo, če bo treba.

zobnik ::

Kako je če pri hot maxi 80gb porabiš v 30 dneh se ti naprej obračunava po tarifi 4c/1mb....al kako.

hojnikb ::

po veljavnem ceniku..

nwm sicer zakaj bi se hecal s tem paketom, k za pest riza (15,90€) vec dobis 350mbit in neomejeno prenosa podatkov pr telemach.....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

V-i-p ::

Mogoče nima te možnosti? Jaz bi v tem primeru raje vzel Hot Giga, ki ima 300gb prenosa podatkov za 14,99€ za 2€ doplačila pa hitrost 50/10 in je. 17€ na mesec skupaj pa imaš vsaj "normalen" net.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

beta1 ::

CyberPunk je izjavil:

SambaShare je izjavil:

d4vid je izjavil:

Kaj lahko storim, da bi lahko imel server na HOT omrežju?
Stvar je taka, da imam doma en server, do katerega bi rad dostopal. Lavfam na njem octoprint za 3D tiskalnike in preko DSL-a deluje obupno.
Imam zakupljen nek VPS, pa sem si zamislil nekako takole:
- med VPSom in domačim serverjem za HOT NAT-om vzpostavim VPN povezavo (tunnel ?)
- na VPS-u na apache naredim reverse proxy na server preko VPN-a

Si zamišljam prav, se da tako to naredit, ali lahko kako drugače?


Da zdaj ponujajo tudi opcijo s statičnem IPjem veš? Mislim da od maja dalje. Ugibam da bi potem port fw moral delati.

https://www.hot.si/Veljaven__Cenik.pdf


Kaj pa ima statični IP za opraviti s portforwardom?

A portfwd sicer pri teh zadevah dela ali ne? Pa P2P aplikacije? Enkrat vem, da so bile ene omejitve in da nisi dobil direktno zunanjega IPja, ampak si bil v enem notranjem LANu operaterja.

Gledam namreč mojo mesečno porabo na optiki zadnje leto, pa glede na cene stacionarnih ISPjev (ki se še dvigajo) in dejstvo, da več kot 200-300 GB na mesec ne pokurim, izgledajo ti mobilni paketi vse bolj "feasible".

Bi pa verjetno še vedno ohranil moj obstoječi router-firewall (dd-wrt)...



Ni denarja, da bi nadomestil LTE z fiksno optiko. Ljudje, pa kaj vam je???
Huawei LTE CPE master.

mtosev ::

V-i-p je izjavil:

Mogoče nima te možnosti? Jaz bi v tem primeru raje vzel Hot Giga, ki ima 300gb prenosa podatkov za 14,99€ za 2€ doplačila pa hitrost 50/10 in je. 17€ na mesec skupaj pa imaš vsaj "normalen" net.

Eni prijatelji imajo za doma Hot net in pred nekaj časa sem vido, da net dosti krat ne doseže 20Mbps. Verjetno dosti ljudi uporablja net na tistem območju. Tisti prvi ZTE modem pa se mi zdi tudi švoh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

V-i-p ::

Jp, tisti ZTE je švohcen, za prvo silo. Kak Huawei B525, B535 je pa že druga pesem, pa niti drag ni pretirano.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zobnik ::

V-i-p je izjavil:

Mogoče nima te možnosti? Jaz bi v tem primeru raje vzel Hot Giga, ki ima 300gb prenosa podatkov za 14,99EUR za 2EUR doplačila pa hitrost 50/10 in je. 17EUR na mesec skupaj pa imaš vsaj "normalen" net.



A klical boš kako in sms pisal, Hot Giga je sam internet, tako da iščem paket z vsaj 80gb in klici in sms za 10 evrov je trenutno Hot najboljši. Ni treba nobenih naročnin, dobroimetje pa z vrednostnicami nafilam, tud za 20 evrov.
Hot Extra ima 150gb, neomejene klice/sms za 15 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

https://telemach.si/mobilna/predplacnis...

Za 5 evrov/200gb/30dni sam nima pa za klice, sms

mtosev ::

A tole za 4.99EUR čez nekaj časa gre nazaj na redno ceno 9.99EUR? Samo predvidevam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zobnik ::

Vrjetno že po 1 mesecu, razen če kupiš več kartic

flameir ::

https://www.hofer.si/sl/p.wifigo.000000...


A bo tale modem, ki ga dobiš v Hoferju ok, ali naj raje kupim kaj močnejšega? Zadevo mislim met za dalj časa, vsaj leto dni, tako da bi rad, da dobro deluje.

zobnik ::

Zakaj bi kupoval modem, se tud sam spraševal, uporabil sem telefon, zmeraj ko grem za računalnik na telefonu vklopim hotspot aplikacijo in se takoj poveže. Brezžična mrežna je 10 evrov al pa celo še manj.

beta1 ::

Pametne televizije, tablice, konzole, kamere, tiskalniki, vsak druzinski clan svoj pametni telefon itd itd....

Bos za vsako napavo ali uporabnika prizigal za vec ur mobilno tocko na telefonu?

Veliko nima moznosti fiksnega interneta, zato ga nadomstijo z mobilnim 4g 5g routerjem.

Lp
Huawei LTE CPE master.

zobnik ::

Temu ni namenjn, da bi 3 naenkrat bli na internetu in gledal youtube, igral igre ali tv in samo 300gb, bi skurli v 1 tednu.
300gb je za enga uporabnika/mesec dovolj, da si pogleda kak film,

mtosev ::

flameir je izjavil:

https://www.hofer.si/sl/p.wifigo.000000...


A bo tale modem, ki ga dobiš v Hoferju ok, ali naj raje kupim kaj močnejšega? Zadevo mislim met za dalj časa, vsaj leto dni, tako da bi rad, da dobro deluje.

Meni se zdi čisto v redu. Prvi ZTEjev modem je bil slabši od tega. Prvega sem nastavljal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

beta1 ::

Niso vsi zahtevni userji, samo pac rabijo net vsepovsod, brez da se ukvarjajo z telefoni in hotspoti.

Imas pa neomejene pakete. Tudi 2tb na mesec brez problema.
Huawei LTE CPE master.

zobnik ::

Samo internet preko modema, men to ne pride v upoštev, ker rabim poleg še za kak klic, sms in telefon internet.
Hot maxi zaenkrat je vse to, če kdo najde bolj opcijo da maš recimo omejene klice, sms in vsaj 100gb za 10 evrov naj pove.

flameir ::

beta1 je izjavil:

Niso vsi zahtevni userji, samo pac rabijo net vsepovsod, brez da se ukvarjajo z telefoni in hotspoti.

Imas pa neomejene pakete. Tudi 2tb na mesec brez problema.


Keri paketi pa so to?


Pol bom vzel kar ta modem. Rabim edino še nekaj, da bom lahko na PCju lovil internet. Pozna kdo kakšno opcijo=?

V-i-p ::

flameir: vzami eno USB kartico (wifi) in bo čisto dovolj. Recimo: https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

beta1 ::

flameir je izjavil:

beta1 je izjavil:

Niso vsi zahtevni userji, samo pac rabijo net vsepovsod, brez da se ukvarjajo z telefoni in hotspoti.

Imas pa neomejene pakete. Tudi 2tb na mesec brez problema.


Keri paketi pa so to?


Pol bom vzel kar ta modem. Rabim edino še nekaj, da bom lahko na PCju lovil internet. Pozna kdo kakšno opcijo=?



Jaz sem dal repliko, zakaj mobilni modem in ne hot-spot na telefonu.

Eden takih neomejenih paketov je pri Telekomu. Paket mobilni neomejeni 5g (ki dela tudi na 4g).
Huawei LTE CPE master.

zobnik ::

Telemach ima boljš opcijo, neomejen internet za 15-16 evrov+ tv.

beta1 ::

zobnik je izjavil:

Telemach ima boljš opcijo, neomejen internet za 15-16 evrov+ tv.


Če slučajno to leti na Telemach paketi VEČ, potem pozabi na neomejeno brez zmanjšanja hitrosti.

Pogoji:

Huawei LTE CPE master.

MIHAc27 ::

zobnik je izjavil:

Temu ni namenjn, da bi 3 naenkrat bli na internetu in gledal youtube, igral igre ali tv in samo 300gb, bi skurli v 1 tednu.
300gb je za enga uporabnika/mesec dovolj, da si pogleda kak film,


Smo bili na HOT 200Gb paketu, ko smo čakali da nam priklopijo optiko. Tablica je igrala hotspot. 2 Prenosnika, 3 telefoni. Veliko se je vrtelo Youtube in je bilo ravno prav.
300Gb je čist dovolj za eno normalno družino, ki popoldne mal gleda TV in ne downloada ravno filmov.
Itak imaš pa folk, ki 300Gb skuri v dnevu, dveh.

cias ::

MIHAc27 je izjavil:


Itak imaš pa folk, ki 300Gb skuri v dnevu, dveh.


2 igrici s Steama.

Valvoline ::

Kdaj bo pr nas ponudba podobna avstrijskem HOT neomejen lte za 20e?
https://www.hot.at/mobilesbreitbandinte...

hojnikb ::

sj maš telemach za 15,90€ z neomejenimi podatki.
#brezpodpisa

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

sj maš telemach za 15,90EUR z neomejenimi podatki.

To je zavajanje, imajo neke pogoje primerne uporabe, po dolocenem prometu/GB se hitrost zniza na 64kbs. Za stacionarni net neuporabno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Valvoline je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj maš telemach za 15,90EUR z neomejenimi podatki.

To je zavajanje, imajo neke pogoje primerne uporabe, po dolocenem prometu/GB se hitrost zniza na 64kbs. Za stacionarni net neuporabno.


ne velja za paket še več in največ. Sam več ma cap na 10GB, ostali so neomejeni s stališča podatkov, sam hitrost maš omejeno.
#brezpodpisa

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

Valvoline je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj maš telemach za 15,90EUR z neomejenimi podatki.

To je zavajanje, imajo neke pogoje primerne uporabe, po dolocenem prometu/GB se hitrost zniza na 64kbs. Za stacionarni net neuporabno.


ne velja za paket še več in največ. Sam več ma cap na 10GB, ostali so neomejeni s stališča podatkov, sam hitrost maš omejeno.

Na hitrco pogledal to majo sam na narocnino. Kaj pa je tist eon v paketu? Predplacniska ponudba samo 200gb

cias ::

Res neomejeno ma samo Telekom, pa še to le če nimaš opcije za fizični net.

Valvoline ::

https://telemach.si/mobilna/mobilni-pak...
Tist paket se vec za 16.90, je res neomejen ali je to spet uno zavajanje z posebnimi pogoji? Kaj pa je tist eontv, je to mobilni app kot pri trojckih? kaksna je vkljucena programska shema?

Zgodovina sprememb…

cias ::

Valvoline je izjavil:

https://telemach.si/mobilna/mobilni-pak...
Tist paket se vec za 16.90, je res neomejen ali je to spet uno zavajanje z posebnimi pogoji? Kaj pa je tist eontv, je to mobilni app kot pri trojckih? kaksna je vkljucena programska shema?


Jaz sem par let nazaj vse poklical in je zmeraj kak nateg. Sem rabil pol leta na neki lokaciji samostojen net, edino neomejeno je bilo pri Telekomu če nimaš možnosti stacionarnega interneta. Pol sem bil na HOT ker je bilo z 200GB edino ekonomsko. Kdaj pa z 2 karticami. Sedaj so itak na 300GB, če je kak drug postal od takrat neomejen pa res ne vem. Pokliči.

hojnikb ::

naj nekdo preizkus na še več potegnat 1TB in poroča, če ga bojo throttlal ;)
#brezpodpisa

Valvoline ::

cias je izjavil:

Valvoline je izjavil:

https://telemach.si/mobilna/mobilni-pak...
Tist paket se vec za 16.90, je res neomejen ali je to spet uno zavajanje z posebnimi pogoji? Kaj pa je tist eontv, je to mobilni app kot pri trojckih? kaksna je vkljucena programska shema?


Jaz sem par let nazaj vse poklical in je zmeraj kak nateg. Sem rabil pol leta na neki lokaciji samostojen net, edino neomejeno je bilo pri Telekomu če nimaš možnosti stacionarnega interneta. Pol sem bil na HOT ker je bilo z 200GB edino ekonomsko. Kdaj pa z 2 karticami. Sedaj so itak na 300GB, če je kak drug postal od takrat neomejen pa res ne vem. Pokliči.

Itak. Zanimivo tj sramotno Hofer(hot) v AT ponuja ze 3+ leta tapravi predplacniski neomejen internet za 20e/mesec. Pr nas pa strizejo ovce.

_Denny_ ::

cias je izjavil:

Res neomejeno ma samo Telekom, pa še to le če nimaš opcije za fizični net.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Niti en ne vpraša kaj imaš doma + tisti "5G" je samo v imenu, ker gre tudi preko 4G/LTE ali celo 3G, če je treba (slabše mi modem ne podpira). Prvi teden je praktično šlo 24/7 18MB/s down in 5,6MB/s up, ker je bilo treba obvezno nadgraditi filme/serije iz SD/720p na 1080p in pa spraviti vse unikatne stvari iz externih diskov v cloud; kombinirano vse skupaj nekaj več kot 10TB.

Ni bilo nobenega throttlanja, nobenega opozorila o "pravični uporabi", nobenih groženj s prekinitvijo pogodbe, ker sem hujši od vseh ostalih uporabnikov bazne postaje skupaj. Zdaj so zgleda podražili na 41,19EUR (prej 39,99EUR se mi zdi), samo glede na to kaj ponuja je še vedno poceni, tudi če dvignejo na 60EUR ali 80EUR.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

V-i-p ::

Valvoline je izjavil:

Kdaj bo pr nas ponudba podobna avstrijskem HOT neomejen lte za 20e?
https://www.hot.at/mobilesbreitbandinte...

Uff,tole je super ja in mislim, da bo (enkrat) tudi pri nas. Prvi, ki bo to naredil bo pa itak potegnil za sabo vse ostale operaterje in bo ratala to stalnica.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hojnikb ::

hja, sam avstrijski je cappan na 40Mbit...

nwm, telemach z 350mbit in 15,90e je zaenkrat se vedn top ponudba.
#brezpodpisa

cias ::

Da je v Avstriji taka opcija ni samo da nas skubijo. Sicer ne vem kako majo gor, a pri nas gostujejo pri A1, št. uporabnikov, konkurenca... pa koliko država gor pobira...

zez ::

Od danes naprej ima HoT 5G. Hitrosti so 150/50 Mbit/s, ob doplačilu 2€ oz. avtomatsko na paketu Extra pa do 1000/200 Mbit/s. Nisem si mislil, da bodo tako hitro ponudili 5G, sploh pa s takimi hitrostmi.

mtosev ::

Tole ni slabo za uporabnike Hot-a. Dobre hitrosti glede na ceno njihovih paketov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cias ::

zez je izjavil:

Od danes naprej ima HoT 5G. Hitrosti so 150/50 Mbit/s, ob doplačilu 2€ oz. avtomatsko na paketu Extra pa do 1000/200 Mbit/s. Nisem si mislil, da bodo tako hitro ponudili 5G, sploh pa s takimi hitrostmi.


Uf, super. A je zemljevid pokritosti isto kot A1? Je kakšen link lako mislijo širit baze, sploh kakšni so načrti izven mest?

Torej bo končno čas nadgraditi telefon :) :( :|

Skyfall ::

Preizkušam že od jutra pa hitrosti niso nič drugačne kot prej. Še vedno dobim 20-23 MBit/s

Lokacija Kranj in Ljubljana

cias ::

Pa ti kaže da si na 5g?

lebang1 ::

A1 se hvali, da pokriva 58% prebivalstva Slo.
Čeprav zemljevid pokritosti je še bolj tko tko:
https://www.a1.si/5g-omrezje

Hypathia ::

Mati je pred kratkim prešaltala na HOT, za čist navadno brskanje po netu (brez gledanja videov ali poslušanja avdio vsebin) pokuri 10 evrsko vrednotnico v cca. 14 dni. A je to normalno? Ker ob prebiranju kako je ta paket ugoden se meni sploh ne zdi. A je možno, da dela kaj narobe, nima kaj pravilno nastavljeno ali kaj takega?
««
73 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578944 (4528) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649876 (12204) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116121 (10082) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440860 (17206) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035596 (23905) AštiriL

Več podobnih tem