» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
37 / 76
»»

fosil ::

LeQuack je izjavil:

A smo leta 1990 da moramo dobavljivost preverjati preko telefona?

Seveda ti ni treba klicat.
Lahko hodiš od trgovine do trgovine in sprašuješ če imajo na zalogi.
Tako je!

Spajky ::

Pazite na količino podatkov v raznih mobile paketih, gredo zelo hitro (keš iz žepa) in ne pozabit dodat tudi UL pri podatkih ...

- OL Radio (1MB/min)
- MMX (ne vem, nekje vmes med zgornjim in spodnjim)
- OL/DL - YT (dosti, odvisno od trajanja in rezolucije klipa!)
- TV OL - podobno kot YT
- NetFlix in podobno tudi zelo dosti ...

Srfanje po Web-u sploh ni toliko strašno za razliko od multimedije ... sem malo kontroliral prenos podatkov zadnje dni pri sebi na kompu (ker sem mislil it eventuelno na HoT Maxi [LTE] za back-up) ... Niti se ne zavedate, koliko podatkov gre, dokler ne pride račun eventuelno ! Cena naglo naraste po izkoristku zakupljenih količin !!! In to pri vseh : teroristični napad na osebne finance :) oz. prikrita "zarota" monopolistov z zavajajočim oglaševanjem ... ovce pa nasedejo ...

Zdaj vem, če bom kdaj šel/moral na mobilni Net, muzike OL ziher ne bom več poslušal, ampak samo lokalno ! Bom YT in druge dokumentarce raje dol vlekel na Fix liniji kje drugje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

brez-imenko ::

Nisi izbral prave tarife. Zamenjaj na tarifo Giga. Ta ima 200G podatkovnega prenosa za dodatna 2 evra na mesec pa ti lahko šiba do 50M k tebi in 20M od tebe proč ob predpostavki, da imaš kvalitetno zvezo. Včasih za to pomaga veliko že dobro skonstruirana antena. Ob koncu porabe 200G podatkov pred koncem 30 dnevnega obdobja ti aktivira novih 200G. Zdej pa ne rečt, da je predrago. Še naročniških ponudb nisem zasledil tako ugodnih, ker tisto malenkost ljudi, ki so migriral na virtualnega ponudnika teh klasičnih operaterjev še ne gane. ;)
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Spajky ::

sem ti nekaj odgovoril, pa je šlo v digitalna nebesa, pa se mi ne da spet pisat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrStein ::

Leta 2018 si odkril, da video zaseda veliko bitov? 8-O;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spajky ::

Ne, samo prej sem bil na LAN direkt in na "svoji žici" no-data-limits, pa se nisem sekiral ... zdej sem šel pa zmerit zaprav po mojih navadah, za vsak slučaj ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

looser ::

Kako zgleda tole pri Hot Wifi 2 Go, da imaš en mesec brezplačno 200 gb?
A ti 15€ kar poberejo prvi mesec ali šele naslednji ali kako imajo to narejeno?
Ta simka je namenska za tale 200 gb paket ali jo lahko uporabiš tudi za druge pakete?

predi ::

V bistvu dobiš šenkano 17€ (15 + 2 za LTE+). Ne rabiš nič plačat, ampak pazi, ker je postopek zelo zavajajoč. Vsaj ko sem jaz delal tole, sem dobil občutek, da bi nevešč človek zlahka dal dodatnih 15€, če bi slepo sledil navodilom. Jaz sem za vsak slučaj opravil prvi nakup, vendar potem zadeve nisem potrdil preko Mastercarda.

Takoj ko narediš account na hot.si, dobiš SMS na Alcatel (glej webui), kjer piše, da je tarifa aktivirana.

SIM kartica je budlana v paketu, drugače pa je povsem enaka kot tiste, ki jih lahko kupiš v Hoferju (enaka embalaža). Pač prej ne moreš videt številke. Dejansko dobiš še drugo tujo SIM tudi zraven Alcatela. Prek hot.si lahko izbereš drugo tarifo - tako vsaj nakazuje uporabniški vmesnik.

w4nkst4 ::

šenkano je 19€ (15 je paket, 2e je simka in 2e je naloženo na simki...torej dobiš ruter za 11e

jusv ::

z vsemi temi kombinacijami boste na koncu jodalrjem plačali 2x več, kot ste izračunali;)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Delavec 9 ::

Ja, samo pri HOT-u ne moreš iti čez zakupljene količine, če nimaš naloženih dodatnih sredstev na račun. Torej te bojazni ni. Ni pa odveč uporabljati FIX ali wifi, v kolikor obstaja, pri katerekoli operaterju pač si.

Spajky je izjavil:

Pazite na količino podatkov v raznih mobile paketih, gredo zelo hitro (keš iz žepa) in ne pozabit dodat tudi UL pri podatkih ...

- OL Radio (1MB/min)
- MMX (ne vem, nekje vmes med zgornjim in spodnjim)
- OL/DL - YT (dosti, odvisno od trajanja in rezolucije klipa!)
- TV OL - podobno kot YT
- NetFlix in podobno tudi zelo dosti ...

Srfanje po Web-u sploh ni toliko strašno za razliko od multimedije ... sem malo kontroliral prenos podatkov zadnje dni pri sebi na kompu (ker sem mislil it eventuelno na HoT Maxi [LTE] za back-up) ... Niti se ne zavedate, koliko podatkov gre, dokler ne pride račun eventuelno ! Cena naglo naraste po izkoristku zakupljenih količin !!! In to pri vseh : teroristični napad na osebne finance :) oz. prikrita "zarota" monopolistov z zavajajočim oglaševanjem ... ovce pa nasedejo ...

Zdaj vem, če bom kdaj šel/moral na mobilni Net, muzike OL ziher ne bom več poslušal, ampak samo lokalno ! Bom YT in druge dokumentarce raje dol vlekel na Fix liniji kje drugje ...

Slayer69 ::

Da kar tu vprašam:
Predlog za Kombo paket s hibridnim modemom (izpred par postov nazaj) mi izgleda res zanimiv. Sicer so vmes podražili (ni več vezave za 21€) ampak, drugje ne najdem kakšne boljše ponudbe.
Ve mogoče kdo za kakšno boljšo alternativo kot Kombo M + hibrid modem (rabim TV+net na lokaciji, kjer je samo baker pa še to zelo slab)?
Hvala.

anketar ::

ne vem zakaj rabte tv, propagando rtv maš na 4d appu, voyo za pop, drugo pa lahka z neta tko al drugače gledaš

Slayer69 ::

No saj jaz osebno ga ne rabim (same reklame, ki me živcirajo -> raje si zloadam kar me zanima in pogledam v miru brez prekinitev)... Ampak kaj ko vsi, ki smo na tem priključku ne razmišljamo enako =)
p.s.: ko si ravno omenil ... kako pa lahko gledaš tv preko neta? Pa če je možno, da ni preveč zakomplicirano (kot že rečeno bi to uporabljali tudi manj vešči uporabniki).

brez-imenko ::

Vprašaj A1 po TV NOW. Ga prodajajo posebej s približno 40 kanali, sam jih še nisem spraševal kako imajo zrihtano to kot samostojni paket, ker tak sem dobil občutek pri branju obvestila, da je možno vzeti samo TV prek LTE interneta.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

SG_101 ::

imam T2 (tv + net), paket start, vendar ker ga ponovno dražijo in bom po novem plačeval cca 34 eur, razmišljam o alternativah. Ker imam možnost uporabe tudi telemach EON me zanima, kako bi bilo, če bi kupil Android box, namestil gor EON, za internet bi pa vzel tale hoferjov 200 GB paket. Bi to sploh šlo? (se ne spoznam na tale andorid boxe oz. se s tem še nikoli nisem srečal)

w4nkst4 ::

bi šlo vendar 200gb zajema tako download kot upload...če bi gledal samo televizijo -sd kvaliteto je približno 1gb na uro, torej bi meu ceu mesec za povprečno 6,5ur gledanja televizije na dan...če ti je dosti 4/2 vzameš pri a1 neskončni ki mislim da ni omejen na 200gb?

NightHawk ::

Je kje v teh paketih kak mobilni router z vsaj eno navadno LAN vtičnico? Je kdo zasledil ugodno varianto?

Delavec 9 ::

Ja bi šlo. Moraš pa pogledat, koliko naprav lahko koristiš pri EONu in koliko imaš že zasedenih. Lahko seveda predvajaš tudi iz telefona na TV.

SG_101 je izjavil:

imam T2 (tv + net), paket start, vendar ker ga ponovno dražijo in bom po novem plačeval cca 34 eur, razmišljam o alternativah. Ker imam možnost uporabe tudi telemach EON me zanima, kako bi bilo, če bi kupil Android box, namestil gor EON, za internet bi pa vzel tale hoferjov 200 GB paket. Bi to sploh šlo? (se ne spoznam na tale andorid boxe oz. se s tem še nikoli nisem srečal)

brez-imenko ::

NightHawk je izjavil:

Je kje v teh paketih kak mobilni router z vsaj eno navadno LAN vtičnico? Je kdo zasledil ugodno varianto?

Vprašaj na Telos, če imajo kaj ugodnega zate. Nekaj sem gledal za Gaoke LG6001N in se hvalijo, da ga imajo po ugodni ceni. Nisem dodatno preverjal. Hofer noče, dati na spisek še kakšnega 4g routerja, ti imajo ne le en ampak 4 LAN porte. Sam sem jih že spraševal za Huaweijev router pa se je iskazalo, da tega ne bodo imeli v ponudbi. Ja Alkatel se mi nikoli ni posebej dopadel to pa ravno zaradi njibove nestabilnosi. Pocen izdelki so pri njih polizdelki. Saj ni nujno, da bo v garanciji šlo kaj narobe je pa velika verjetnost, da bodo izven nje.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Jebac18 ::

Pozdravljeni,ker bo a1 podražil paket me zanima ima hot možnost nastavljanja obveščanja oz da prepreciš da bi porabil več prenosa podatkov kot jih imaš???

modelno1 ::

Tega nima, lahko pa nastaviš, koliko denarja lahko porabiš na mesec ne glede na to koliko imaš naloženega.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Miha073 ::

Kako vam dela kaj Alcatel modem pri Wifi2go? Ali vam dostikrat zgubi povezavo ter meče ven?

w4nkst4 ::

Malo jezen kar se tice moznosti samodejnega polnjenja...mi napise da se mi napolni racun za 16.99e vsakic ko stanje pade pod 2e...jaz tega nocem...hocem da se mi vsakega 15. v mesecu z vise trga 14.99e na hot racun in samod aktivira tarifo hot giga...tako vsak mesec porabim 14.99€ in ne vec...kaj vam ni jasno hot? Ali sem pa samo jaz glup in ne znam nastavit poljubnega zneska????

Delavec 9 ::

Ne, vse OK, trga točno, je pa 2€ dobroimetja, ker če pade pod 2€, se napolni za znesek bremenitve tarife, ki jo imaš vklopljeno.

"Spoštovani uporabnik. Stanje na vašem HoT računu je padlo pod 2,00€, zato smo vam skladno z vašimi nastavitvami samodejnega polnenja, napolnili račun za 14,99€. Vaš bančni račun smo bremenili v zahtevanem znesku. Trenutno stanje je 16,01€. Vaša HoT ekipa"

Tako napiše meni in je OK!

w4nkst4 je izjavil:

Malo jezen kar se tice moznosti samodejnega polnjenja...mi napise da se mi napolni racun za 16.99e vsakic ko stanje pade pod 2e...jaz tega nocem...hocem da se mi vsakega 15. v mesecu z vise trga 14.99e na hot racun in samod aktivira tarifo hot giga...tako vsak mesec porabim 14.99€ in ne vec...kaj vam ni jasno hot? Ali sem pa samo jaz glup in ne znam nastavit poljubnega zneska????

Delavec 9 ::

Miha, meni dela OK, razen v kakšni luknji, kjer je slab mobilni signal. Te meče ven tudi ko je signal OK?

Miha073 je izjavil:

Kako vam dela kaj Alcatel modem pri Wifi2go? Ali vam dostikrat zgubi povezavo ter meče ven?

miko22 ::

Kje lahko vidim veljavnost kartice? Napolnil pred 2 mesecema, pa ne vem kako dolgo mi sedaj velja, da moram spet napolnit.

Opkow ::

Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?
SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.

dev ::

Če imate še dobroimetje na računu in aktiven paket, jim lahko tudi pišeš na podporo in ti ročno podaljšajo veljavnost kartice.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Wolfie ::

Samo res, nikjer ne moreš dobiti veljavnost SIM.

Dimnik ::

V aplikacij greš na poročilo o stanju, potem pa pod polnjenja pogledaš kateri mesec si nazadnje polnil, ti pokaže datum...od zadnjega polnjenja je aktivna 90 dni

MadMax ::

Ve slučajno kdo "iz rokava" koliko časa je veljavna (v kolikem času jo je treba uporabit) vrednostnica, ki jo kupiš (dobiš sprintano) v poslovalnici?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

LeQuack ::

A potem te pakete na moreš menjavati po volji? Recimo ko zadeve ne uporabljaš start paket, ko pa hočeš pa kak večji, ampak kakor sem prebral ne moreš več tako enostavno preklapljati?
Quack !

Dimnik ::

Seveda lahko, jaz sem kupil simko za test, aktiviral hot mini, po preteku 30dni nisem naložil dobroimetja in je sedaj na hot start, ko naložim dobroimetje pa spet vkljucim poljubni paket....ne moreš pa aktivirat drugega paketa pred potekom 30dni, razen če pokličeš na podporo in ti oni predčasno aktivirajo

miko22 ::

Dimnik je izjavil:

V aplikacij greš na poročilo o stanju, potem pa pod polnjenja pogledaš kateri mesec si nazadnje polnil, ti pokaže datum...od zadnjega polnjenja je aktivna 90 dni


Žalostno, da prideš do veljavnosti na tak način. Vsi operaterji zapišejo kako dolgo ti velja kartica, tu pa nikjer ne najdeš opcije.

zez ::

Ti pa pošljejo 14 dni pred iztekom sms in mail, da bo potekla kartici veljavnost.

LeQuack ::

Dimnik je izjavil:

Seveda lahko, jaz sem kupil simko za test, aktiviral hot mini, po preteku 30dni nisem naložil dobroimetja in je sedaj na hot start, ko naložim dobroimetje pa spet vkljucim poljubni paket....ne moreš pa aktivirat drugega paketa pred potekom 30dni, razen če pokličeš na podporo in ti oni predčasno aktivirajo


Ja saj to hočem reči, recimo trenutno bi napolnil po nekem času neuporabe, ampak ne bi mogel aktivirati tarife ker recimo Hot Start tarifa še ni potekla?
Quack !

Dimnik ::

Start tarifa nima 30dni veljavnost,lahko aktiviraš drug paket

LeQuack ::

Dimnik je izjavil:

Start tarifa nima 30dni veljavnost,lahko aktiviraš drug paket


Ne vem če je to res, ker se ravno danes pri starših to probaval. Nazadnje so napolnili ene dva meseca nazaj nek paket za 20GB, potem vmes nič, danes pa ko so napolnili račun in hoteli spet aktivirati 20GB, je reklo da bo šele od 15.3. naprej aktiven paket, čeprav piše da je trenutno start. Kar je precej bedno, ker čez dva tedna ne bodo rabili spet več, tako da so zastonj napolnili dobroimetje.
Quack !

Dimnik ::

Hmm sprobal nisem,ker trenutno ne rabim hot, ampak, če imaš paket, ti piše zraven koliko dni še je do preteka, pri hot start pa ni nobenega datum zraven, so pa kljukice za vklop pri ostalih paketih....

Pokliči na podporo in ti bodo vklopili paket katerega želiš...

Modri dirkač ::

LeQuack je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Start tarifa nima 30dni veljavnost,lahko aktiviraš drug paket


Ne vem če je to res, ker se ravno danes pri starših to probaval. Nazadnje so napolnili ene dva meseca nazaj nek paket za 20GB, potem vmes nič, danes pa ko so napolnili račun in hoteli spet aktivirati 20GB, je reklo da bo šele od 15.3. naprej aktiven paket, čeprav piše da je trenutno start. Kar je precej bedno, ker čez dva tedna ne bodo rabili spet več, tako da so zastonj napolnili dobroimetje.

To si neki zašuštral. Paket start se vedno aktivira ko ostali paketi potečejo in ni denarja za kaj več.
Ko naložiš keš in izbereš drug paket se ta instantno aktivira.
Everybody lies!

LeQuack ::

Modri dirkač je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Start tarifa nima 30dni veljavnost,lahko aktiviraš drug paket


Ne vem če je to res, ker se ravno danes pri starših to probaval. Nazadnje so napolnili ene dva meseca nazaj nek paket za 20GB, potem vmes nič, danes pa ko so napolnili račun in hoteli spet aktivirati 20GB, je reklo da bo šele od 15.3. naprej aktiven paket, čeprav piše da je trenutno start. Kar je precej bedno, ker čez dva tedna ne bodo rabili spet več, tako da so zastonj napolnili dobroimetje.

To si neki zašuštral. Paket start se vedno aktivira ko ostali paketi potečejo in ni denarja za kaj več.
Ko naložiš keš in izbereš drug paket se ta instantno aktivira.


Ja bom jutri še enkrat pogledal ampak sem zihr da ko so kliknil na tisti gumo za aktiviraj tarifo jim je pisalo tarifa bo aktivna 15.3. in da je treba poskrbeti da to takrat dobroimetje gor, čeprav je bilo dobroimetje že pred tem gor. Poleg tega je še zmeraj pisalo da je aktivna start tarifa. Edino če imajo na HOT kak bug ali pa je mogoče to kak nov policiy.
Quack !

Gregex ::

Imam wifi2go in mi torrent klient javlja, da sem nepovezljiv. A moram v alcatelovem modemu odpret kake porte za torrente?

hojnikb ::

ne, ker so porti na lteju zaprti
#brezpodpisa

dev ::

hojnikb je izjavil:

ne, ker so porti na lteju zaprti


In kako lahko potem rešiš to zadevo?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Brainstorm ::

Ja a potem LTE net ni ekvivalenten kabelskemu za torrente, popcorn, terrarium itd, oziroma so še kakšne druge slabosti v primerjavi s kablom?

hojnikb ::

dev je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ne, ker so porti na lteju zaprti


In kako lahko potem rešiš to zadevo?

simple ? da greš na kabel.
#brezpodpisa

MrStein ::

Zakaj, saj torrenti delajo tudi tak. Razne če jih načrtno blokirajo.
Pa dodatno so še (tehnične) možnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dev ::

@MrStein za seedanje je skoraj nujno, da odpreš port.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

MrStein ::

Ne ravno. Razen, če imajo vsi "soležniki" zaprte svoje porte, pol ja.

Ampak isti problem je pri downloadanju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
37 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578986 (4570) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649934 (12262) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116176 (10137) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440903 (17249) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035637 (23946) AštiriL

Več podobnih tem