» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
36 / 76
»»

Slayer69 ::

Zdravo,
Tudi sam se zanimam za tole WiFi2Go od Hoferja (sim+alcatel). Imel bi par vprašanj, če ima že kdo kaj izkušenj s tem paketom/napravo:
- uporabljal bi ga namesto fiksnega interneta (ker je na lokaciji zelo slab -> baker + oddaljenost več kot 3km od centrale )
- ali je ta alcatelov wifi modem dovolj zmogljiv da pokrije celo stanovanje? ali je to bolj mišljeno da ga imaš zraven PCja in to je to
-> če ni, ali bi bila potem alternativa ta modem, ki ga ima A1 (HUAWEI B315 LTE), ali je kakšna boljša/cenejša zadeva na trgu v prosti prodaji?
- če prav razumem je pač teh 15€ za 30 dni ali 200gb prenosa (kar pride prej) potem pa se ti avtomatsko zakupi nov (recimo pokuriš 200gb v 15 dneh ... boš pač plačal 30e za cel mesec)?
- kakšne imate na splošno izkušnje s tem tisti ki ga imate? deluje stabilno? ... testiral sem s telefonom, ki je na A1 in sem imel cca 40/5 na tej lokaciji, torej predvidevam, da bi moralo delovati OK (saj HoT gosti na A1), ali imajo kake "prioritete" in bi lahko HoT deloval slabše?
- iščem tudi kako alternativo za TV programe, kaj priporočate? Gledal sem TotalTV preko satelita... mnenja? Ali obstaja tudi kaka ugodna varianta preko interneta?

p.s.: potreboval bi neko rešitev za 2TV + 2 do 3 PC + mobilne naprave... Razmišljam tudi o kombinaciji fiksnega in HoT mobilnega paketa (ker verjetno vse preko ene ali druge opcije ne bo šlo)

modelno1 ::

A1 ima možnost hibridnega modema (xDSL+LTE).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

simnov ::

Če bi bilo možno A1+telekom baker.

Veron ::

simnov je izjavil:

Če bi bilo možno A1+telekom baker.

sej A1 nima lastne baker infrastrukture. Uporablja (v najem vzame) Telekom baker/optiko.

modelno1 ::

Tudi Telekom ponuja hibriden modem pri Trio paketih. Doplačilo je 2,90 oz 5,90 EUR, odvisno od hitrosti.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

NejcSSD ::

Samo za tiste, ki imajo sinhronizacijo manjšo od 8mbit. Torej lahko spremljajo samo 1 HD kanal ali 2 SD hkrati.
Jaz imam recimo 11mbit sinhronizacijo in nisem upravičen, čeprav po pogodbi imam do 30/5 VAR. Pa še doplačal bi za ta hibrid pa ne gre
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

barakus ::

V kakšnem smislu upravičen? A upravičen, da ga dobiš z doplačilom?

NejcSSD ::

Ja, sploh ga ne moreš dobit, če imaš recimo povezavo boljšo od 8/1.

A1 recimo nima tega pogoja, dobi vsak, ki ne dosega povezave iz pogodbe in to še zastonj
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

w4nkst4 ::

v telefonu imam 2 sim kartici, ena je od sparmobil druga je od hoferja...ne morem vzpostaviti da bi imel na obeh hkrati lte signal, je to normalno oz. obstaja kakšna ovira za dva različna lte signala(različna operaterja) na istem telefonu ali je kaj narobe z mojim telefonom?

Veron ::

Velika večina dual-sim telefonov ne podpira 2x LTE.

w4nkst4 ::

ja sem pravkar ugotovil, če imam v telefonu obe sim kartici je tista za klice na 2g tista za internet pa je lahko 4g

predi ::

Danes poskusil škrnicl in razočaran ugotovil, da je zadeva praktično neuporabna na moji lokaciji (Maribor Pobrežje). Kazalo je dobro. Najprej nekje med 20-30/10Mbps. Sem dal downloadat en Steam špil in je kar letelo. Potem pa sem priklopil gor še drugi računalnik in je hitrost padla pod 10/10. Mogoče ker je gor torrent client. V glavnem se je takoj zgodilo throttlanje povezave (dvomim, da gre za naključje). Mogoče je tudi Acatel crashnil, ne vem. Zdaj ne morem več doseči prejšnjih hitrosti. Niti pribižno. Bom še poskušal v naslednjih 30ih dneh, ampak trenutno je videti, da to ni to.

Daniel ::

Torrent načeloma ni ravno najbolj primerna zadeva za mobilna omrežja. Sicer pa sem tudi sam preizkušal tale HOTov 200 Gb paket in zadeva zelo variira v odvisnosti od tega kdaj so ljudje doma (morda prenašajo torrente kot ti...), saj takrat hitrost niha med 3 in 10 Mbit, dopoldan, ko je večina naroda po službah pa je šlo tudi do 40 Mbit. In to na podeželju.

Omrežje je pri torrentih kratkomalo preobremenjeno, saj gre za konstantno prenašanje velike količine podatkov in za ostale zmanjka pasovne širine.

w4nkst4 ::

Js pa ugotavlam da je ta alcatelov ruter hrenovka...das rajs v dual sim in portable hotspot in bols vlece

simnov ::

modelno1 je izjavil:

Tudi Telekom ponuja hibriden modem pri Trio paketih. Doplačilo je 2,90 oz 5,90 EUR, odvisno od hitrosti.


Pri meni telekom hibridni ne pride v upoštev ker komaj , da je gsm signal medtem , ko a1 lovi na polno.

celada ::

A ima še kdo probleme s pošiljanjem mmsov? Prejmem jih lahko poslati jih pa ne morem. Nikakor. Katere APN nastavitve uporabljate tisti, ki vam pošiljanje deluje?

w4nkst4 ::

za telefon si zrihti spar mobil dobiš 6000 enot in maš mobitel omrežje drugo simko maš pa hot giga, tko maš za 22€ na mesec 6000 enot za klice smse in mmse v mobitel omrežju in podatki tujina in 200gb domače omrežje v hofer hot a1 ;)

predi ::

Daniel je izjavil:

Torrent načeloma ni ravno najbolj primerna zadeva za mobilna omrežja. Sicer pa sem tudi sam preizkušal tale HOTov 200 Gb paket in zadeva zelo variira v odvisnosti od tega kdaj so ljudje doma (morda prenašajo torrente kot ti...), saj takrat hitrost niha med 3 in 10 Mbit, dopoldan, ko je večina naroda po službah pa je šlo tudi do 40 Mbit. In to na podeželju.

Omrežje je pri torrentih kratkomalo preobremenjeno, saj gre za konstantno prenašanje velike količine podatkov in za ostale zmanjka pasovne širine.

Downloadalo ni ničesar, samo klient se je prižgal ob štartu mašine. Mogoče gre zgolj za naključje.

hanek ::

celada je izjavil:

A ima še kdo probleme s pošiljanjem mmsov? Prejmem jih lahko poslati jih pa ne morem. Nikakor. Katere APN nastavitve uporabljate tisti, ki vam pošiljanje deluje?

Jaz sem v takšnem primeru rekel HoT podpori, da mi pošljejo APN nastavitve.
Omeni jim še kateri mobitel maš, ker pri nekaterih firmah/modelih ne delujejo neke stvari.

pepiw ::

celada je izjavil:

A ima še kdo probleme s pošiljanjem mmsov? Prejmem jih lahko poslati jih pa ne morem. Nikakor. Katere APN nastavitve uporabljate tisti, ki vam pošiljanje deluje?

Na strani 34 in 35 maš slike nastavitev

simnov ::

celada je izjavil:

A ima še kdo probleme s pošiljanjem mmsov? Prejmem jih lahko poslati jih pa ne morem. Nikakor. Katere APN nastavitve uporabljate tisti, ki vam pošiljanje deluje?

isti problem.

celada ::

pepiw je izjavil:

celada je izjavil:

A ima še kdo probleme s pošiljanjem mmsov? Prejmem jih lahko poslati jih pa ne morem. Nikakor. Katere APN nastavitve uporabljate tisti, ki vam pošiljanje deluje?

Na strani 34 in 35 maš slike nastavitev

Nastavitve za MMS ne delujejo :-/ bom poklical podporo pa da vidimo.

celada ::

Od podpore sem dobil iste nastavitve. Zdej dela, ko sem odstranil MMS iz apn type pri websi apn-ju. Niti ne vem kako se je to pojavilo tam.

Yoda Master ::

Ima kdo informacijo, če je Hoferjev Alcatel mifi odklenjen, da bi ga uporabljal na HR z njihovo simko?
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Zgodovina sprememb…

mior ::

Je odklenjen, uporabljen na Hrvaškem z Šparmobil kartico-paket spar3000. Do konca aprila 6000 enot, ki jih lahko v celoti porabiš na Hrvaškem.

simnov ::









Kje imam napačno nastavljeno , da mi ne pošilja mms.

slotič ::

probaj na mmsi pod uporabniško geslo napisat hot.si

dev ::

Za iOS kdo mogoče ve, ali se že da pošiljat MMS?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Dimnik ::

slotič je izjavil:

probaj na mmsi pod uporabniško geslo napisat hot.si


Ali pa samo simobil...meni delujejo mms

simnov ::

slotič je izjavil:

probaj na mmsi pod uporabniško geslo napisat hot.si

še vedno ne deluje

;-) ::

dev je izjavil:

Za iOS kdo mogoče ve, ali se že da pošiljat MMS?

Do tri tedne nazaj mi je slo potem naenkrat ne zdaj tud na androidu ne ampak se nebom poglablal ker je to zastarelo in ne rabim

Veron ::

verjetno imajo enako težavo kot bob. MMSi delajo na 3G medtem ko na LTE ne delujejo.

pepiw ::

simnov je izjavil:

slotič je izjavil:

probaj na mmsi pod uporabniško geslo napisat hot.si

še vedno ne deluje

Pa imaš naložena dodatna sredstva? ;) Namreč, pošiljanje mms-ov je na HoT-u plačljivo

Delavec 9 ::

Slayer69 je izjavil:

Zdravo,
Tudi sam se zanimam za tole WiFi2Go od Hoferja (sim+alcatel). Imel bi par vprašanj, če ima že kdo kaj izkušenj s tem paketom/napravo:
- uporabljal bi ga namesto fiksnega interneta (ker je na lokaciji zelo slab -> baker + oddaljenost več kot 3km od centrale )
Če imaš dober signal HOT-A1, potem OK. Lahko ga imaš tudi za sestanke izven pisarne.
- ali je ta alcatelov wifi modem dovolj zmogljiv da pokrije celo stanovanje? ali je to bolj mišljeno da ga imaš zraven PCja in to je to
NAčeloma deluje OK, odvisno, kakšne imaš zidove, koliko je kvadrature.
-> če ni, ali bi bila potem alternativa ta modem, ki ga ima A1 (HUAWEI B315 LTE), ali je kakšna boljša/cenejša zadeva na trgu v prosti prodaji?
- če prav razumem je pač teh 15€ za 30 dni ali 200gb prenosa (kar pride prej) potem pa se ti avtomatsko zakupi nov (recimo pokuriš 200gb v 15 dneh ... boš pač plačal 30e za cel mesec)?
Tarifa HoT Giga, ki je del paketa HoT WiFi2Go, naroči pa se jo lahko tudi samostojno, vključuje 200GB prenosa podatkov v Sloveniji s hitrostjo do 20/5 Mbps za 14.99€ za 30 dni. Če to porabiš, si kar heavy user. Po porabi zakupljenih količin ob zadostnem dobroimetju se ponovno samodejno zakupi tarifa, v nasprotnem primeru se zaračunava poraba podatkov po 0,039 €/MB.
- kakšne imate na splošno izkušnje s tem tisti ki ga imate? deluje stabilno? ... testiral sem s telefonom, ki je na A1 in sem imel cca 40/5 na tej lokaciji, torej predvidevam, da bi moralo delovati OK (saj HoT gosti na A1), ali imajo kake "prioritete" in bi lahko HoT deloval slabše?
Men deluje OK
- iščem tudi kako alternativo za TV programe, kaj priporočate? Gledal sem TotalTV preko satelita... mnenja? Ali obstaja tudi kaka ugodna varianta preko interneta?
Total TV je OK, samo krožnik je moteč. Imaš nekaj IP TV ponudbe. Danes dobiš tudi BOX, ki ga lahko prenašaš, kamorkoli greš. Idealno s tem HOT modemom.

p.s.: potreboval bi neko rešitev za 2TV + 2 do 3 PC + mobilne naprave... Razmišljam tudi o kombinaciji fiksnega in HoT mobilnega paketa (ker verjetno vse preko ene ali druge opcije ne bo šlo)

simnov ::

pepiw je izjavil:

simnov je izjavil:

slotič je izjavil:

probaj na mmsi pod uporabniško geslo napisat hot.si

še vedno ne deluje

Pa imaš naložena dodatna sredstva? ;) Namreč, pošiljanje mms-ov je na HoT-u plačljivo


Imam hot mini kakšna dodatna sredstva.

Opkow ::

Na HOT strani za mini paket piše
Cena storitev izven vključenih količin € 0,039
Cena MMS-sporočila € 0,039

Kar pomeni, da za pošiljanje MMSov ali da porabiš vse zakupljene enote, rabiš dovolj sredstev na svojem HOT računu.

simnov ::

Aja se pravi meni v tem paketu sploh ne pripadajo mms. :))

modelno1 ::

Noben od HoT paketov ne vključuje MMSov.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Hakai ::

Skoda. Kako je pri bobu?

Edit: nic bolje ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hakai ()

mirkuma ::

Pri T-2 (Brezčasni Maxi) so vključeni MMSi.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

NejcSSD ::

Kdo še uporablja SMS in MMSE :))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Dimnik ::

simnov je izjavil:

Aja se pravi meni v tem paketu sploh ne pripadajo mms. :))


Mms lahko pošiljaš, vendar moraš imet nekaj dobroimetja na računu, da ti lahko odtegnejo za mms

Veron ::

Vsi virtualni operaterji preko A1 nimajo vključenih MMSov.
Vsi virtualni operaterji preko Telekoma imajo dražje SMS-e v tujino 15c (bob, hot imajo to tarifo 4c).

Mare2 ::

NejcSSD je izjavil:

Kdo še uporablja SMS in MMSE :))


Ženske, medtem ko vozijo. :)

DINAMIK ::

Nisem mislil,da bo tale Alcatel tako dobro deloval v hiši,ker niti signal ni najboljši ;)ugoden ta škrnicelj :)

 null

null

Wolfie ::

A so škrnicli še na voljo?

m3k ::

 Ponudba velja od petka, 9. 2. 2018.

Ponudba velja od petka, 9. 2. 2018.

Mirko tipka na radirko ////

Wolfie ::

Sem že videl tole, samo da niso že pošle zaloge.

m3k ::

Ali je akcijski izdelek še kje na zalogi?
Razpoložljivost izdelkov iz posebne ponudbe v posameznih poslovalnicah lahko preverite na telefonski številki 01/ 83 46 600.
www.facebook.com/HOFERSLO/app/266224890...
Mirko tipka na radirko ////

LeQuack ::

A smo leta 1990 da moramo dobavljivost preverjati preko telefona?
Quack !
««
36 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578957 (4541) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649890 (12218) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116129 (10090) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440871 (17217) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035614 (23923) AštiriL

Več podobnih tem