» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
strani: 1 ... 58 59 60 »

OvCa77 ::

A je imel še kdo probleme z obračunanjem prenosa podatkov v tujini. Meni so obračunali 20x po 0,002MB, to so sešteli in prišli do zneska 8€. Sedaj me prepričujejo, da bi jih moral pred tujino poklicati, da blokirajo podatke v tujini.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

NiKeC ::

OvCa77 je izjavil:

A je imel še kdo probleme z obračunanjem prenosa podatkov v tujini. Meni so obračunali 20x po 0,002MB, to so sešteli in prišli do zneska 8€. Sedaj me prepričujejo, da bi jih moral pred tujino poklicati, da blokirajo podatke v tujini.

Imel enak problem na Bobu, kljub izklopljeni podatkovni povezavi + izklopljen roaming - 8€ za 1.92mb. Reklamacijo so potem brez ugovora priznali. Isti problem je imel kolega ki je na Telemachu, prvič mu reklamacije niso priznali, drugič pa.

OvCa77 ::

NiKeC je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Imel enak problem na Bobu, kljub izklopljeni podatkovni povezavi + izklopljen roaming - 8€ za 1.92mb. Reklamacijo so potem brez ugovora priznali. Isti problem je imel kolega ki je na Telemachu, prvič mu reklamacije niso priznali, drugič pa.

Upam, da bo uspešno, še dobro, da sem pogledal, da so še to računali.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

XS!D3 ::

Če je tujina mišljena kot non-EU in je edini problem to, da ti telefon vseeno prenaša podatke, kljub temu, da naj bi imel izklopljen prenos v OSu, to dejansko ni njihov problem. Prenos je bil opravljen in to, da oni pokrijejo stroške namesto tebe, je kvečemu njihova dobra volja. Drugo je, če si prenos izklopil pri operaterju ali si 100% prepričan, da prenosa ni bilo oziroma bi moral biti vključen v tvoj paket. V tem primeru moraj rešit.

strom_15 ::

Če želite, da vam prenos podatko resnično ne dela v tujini je treba ročno poleg izklopa prenosa podatkov na telefonu tudi izbrati le 2G omrežje.

XS!D3 ::

strom_15 je izjavil:

Če želite, da vam prenos podatko resnično ne dela v tujini je treba ročno poleg izklopa prenosa podatkov na telefonu tudi izbrati le 2G omrežje.

Tudi na 2G omrežju deluje prenos podatkov. Najbolj ziher je blokirat pri operaterju, čeprav jaz do zdaj nisem imel problema z blokiranjem prenosa zgolj na telefonu.

Vedran ::

Do zdaj ta problem prenašanja podatkov kljub izklopljenem prenosu podatkov na telefonu sem zasledil na Huawei in Apple napravah.
S Samsungom še nisem imel težave.
Iskreno to zna bit resen problem če se veliko potuje po svetu.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Vedran ()

stara mama ::

Naj dodam še Xiaomi
Procrastinators be procrastinating

Killermode ::

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Sam na Xiaomi vedno izklopim vse podatke za cel sistem preko mobilnega omrežja ko grem v tujino. Nikoli problema, da bi se kdaj hotel povezati drugače kot preko wifi.
Če samo izklopiš gumb za prenos podatkov ni dovolj. saj lahko kakšen GPS ali kaj podobnega prižge prenos podatkov za bolj natančno lociranje.

Aljaž P ::

HoT je v paketu HoT Maxi in in HoT Extra povečal količino prenosa podatkov za 10 Gb na 30 oz. 60 Gb plus gratis prenos številke do konca junija na vseh paketih.

https://www.hot.si/tarife.html

Upajmo, da ne bojo po telemachovem modelu čez 2 meseca dvignili še cene paketov. Sicer obljubljajo da ne bojo.

Killermode je izjavil:

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Sam na Xiaomi vedno izklopim vse podatke za cel sistem preko mobilnega omrežja ko grem v tujino. Nikoli problema, da bi se kdaj hotel povezati drugače kot preko wifi.

Ko si napisal da izklopiš za cel sistem preko mobilnega omrežja si mislil da izklopiš prenos podatkov za tujino prek spletne strani: moj.telekom.si, Moj HOT ali Moj BOB?

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Vedran ()

Killermode ::

Vedran je izjavil:

Killermode je izjavil:

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Ko si napisal da izklopiš za cel sistem preko mobilnega omrežja si mislil da izklopiš prenos podatkov za tujino prek spletne strani: moj.telekom.si, Moj HOT ali Moj BOB?

Ne. MIUI ima v nastavitvah za prenos podatkov "restrict data usage" kjer vsem aplikacijam tudi sistemskim odvzameš dovoljenje do povezave z prenosom podatkov. Lahko izbiraš med mobilnim ali wifi ali obojim.

Ali mogoče veš če podobno funkcijo imata Apple in Huawei?
Veliko potujem po EU in tudi zunaj EU in vsak mesec imam račun večji za nekaj evrov zaradi tega samodejnega prenosa podatkov.

hojnikb ::

MArkusPrimus je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdo ve, se da na hofru nastavit, da ti trgajo recimo s paypala za vsak, ko poteče veljavnost (ie vsakih 90 dni) ?

Se ne da. Daj trajnik uredi ali pa s kreditno kartico plačaš lahko.

ne pride v poštev, ker potem to ni več predplačnik.
#teamred
BigBox: Asus P8Z77-V, i5 3570K, 8GB DDR3, 1TB HDD & 480GB SSD, GTX 970, W10
MediaBox: AMD 2200G, 8GB DDR4 3000MT, 128GB SSD, Vega 8, B450M-DS3H, W10

AštiriL ::

Najbolje je zbrisat APN nastavitev. Ziher ne bo nič pošiljal
-- http://OvCa.ml

forplan ::

Sem mislil še svojo številko prenesti na HOT in sedaj vidim en problem, pa me zanima če drži...

Recimo rad bi uporabljal tudi predvsem nekaj mobilnih podatkov v tujini (izven EU), recimo Kanada bo prva naslednja...

Malo gledam cenik in vidim 11€/MB :O A je to res, da je tako drago?

Do sedaj imam A1 paket in sem bil nazadnje v egiptu in sem porabil 500MB in plačal 5€...

Zgleda hot dobi tukaj notri, ker ima cenejše cene...

Ali obstaja kakšna SIM, ki bi jo lahko uporabljal samo za podatke po tujini? Za zmerno ceno seveda :)
da se strinjam

MrStein ::

Najbolje je ponavadi kupiti lokalno SIM.
Res pa da potem to moraš v vsaki državi...
Teštiram če delaž - umlaut dela: ä ?

5€ za 500MB je vseeno drago (konec koncev 500MB imaš takoj)
Lokalne simke se pa povsod po svetu prodajajo za 5-10€.
Vrjetno ne greš v Kanado samo za dva dni.

J.McLane ::

5€ za 500 MB je čist OK za tisto najnujnejše, pač filmov ne smeš gledat. Konec koncev si na dopustu za to da si na dopustu, ne pa na telefonu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

forplan ::

500MB imam čist dovolj za nujne oz potrebne stvari na poti, ostalo je pa wi-fi
da se strinjam
strani: 1 ... 58 59 60 »