» »

Postavitev bazena

Postavitev bazena

«
1
2

Sarazyph ::

Živjo :)

Ker obožujem vodo in namakanje v poletnih mesecih, razmišljamo o nakupu bazena, ki se ga postavi in v jeseni podre. O kakšni vgradnji bazenov ne razmišljamo, saj ne vemo kako se bo to namakanje "prijelo"...

Skratka, iz nekaj malega izkušenj z Easy Set Intex samostoječim okroglim bazenom, ki sem ga imela kar nekaj let nazaj, sem se naučila, kako potreben je peščeni filter, meritve pH vrednosti, kloriranje, algicid, ponjava...

Ker se takrat ta napihljiv rob bazena ni ravno obnesel, sedaj razmišljam o tistem, s kovinskim ogrodjem in peščenim filtrom, ter solarno ponjavo... Problem pa je lokacija... Imamo sončno stran na travnati podlagi, ki je koliko toliko ravna, ne pa v piko! Zanima me, kako kritično je to? Seveda bi spodaj podložili in nekoliko zravnali z zemljo, filcem (nekaj takega, da je mehko), stirodurjem (spoji zlepljeni) in potem še podlogo za bazene...

Kater bazen priporočate (kar komplet z solidnim peščenim filtrom?) velikost nekje 4-5 m x 1,20-1,40 m? Okrogel seveda....

sajmon ::

Ena stara tema iz slo-techa, se bo našlo kaj uporabnih informacij: https://slo-tech.com/forum/t607973/0

Pa še kratek info lastnih izkušnjah; doma imajo okroglega montažnega s kovinskim ogrodjem, dimenzija cca 5m x 1,20 višine. Situacija je identična vaši, travnata podlaga,ki ni povsem ravna in sončna lega. Podlago naredijo iz plohov, da je povsem ravna. Kar se čiščenja tiče, pa priložen filter / črpalka, dodatek v obliki enih tablet
in pa fizično čiščenje (po površini vode in dno bazen na cca 14 dni ponavadi). Bazena ne pokrivajo.

Je pa res, da je poleti bazen polno izkoriščen, ker pride precej otrok (sosedovi, sorodniki ....)

Sarazyph ::

sajmon je izjavil:

Ena stara tema iz slo-techa, se bo našlo kaj uporabnih informacij: https://slo-tech.com/forum/t607973/0

Pa še kratek info lastnih izkušnjah; doma imajo okroglega montažnega s kovinskim ogrodjem, dimenzija cca 5m x 1,20 višine. Situacija je identična vaši, travnata podlaga,ki ni povsem ravna in sončna lega. Podlago naredijo iz plohov, da je povsem ravna. Kar se čiščenja tiče, pa priložen filter / črpalka, dodatek v obliki enih tablet
in pa fizično čiščenje (po površini vode in dno bazen na cca 14 dni ponavadi). Bazena ne pokrivajo.

Je pa res, da je poleti bazen polno izkoriščen, ker pride precej otrok (sosedovi, sorodniki ....)


Mja sem že prečekirala tisto temo in še nekaj drugih... zanima me, če je mogoče kdo lani (ali pa namerava letos) kupil tak bazen in kaj mi lahko svetuje :)

Nahrbtnik ::

Bazene imaš jutri v Hoferju, se mi zdi. Mi smo tam pred leti kupili Intex ovalo. Po sedmih letih ga peljem na odpad. Je oddelal svoje. Priložen filter ni OK, kupi peščenega. S podlogo in stirodurjem ne kompliciraj. Izravnan kremenčev pesek - mivka je vrh glave.
Še kaj?

Sarazyph ::

Nahrbtnik je izjavil:

Bazene imaš jutri v Hoferju, se mi zdi. Mi smo tam pred leti kupili Intex ovalo. Po sedmih letih ga peljem na odpad. Je oddelal svoje. Priložen filter ni OK, kupi peščenega. S podlogo in stirodurjem ne kompliciraj. Izravnan kremenčev pesek - mivka je vrh glave.
Še kaj?


Ja, torej imaš napihljivega... nevem, če bi se igrala s tem, mogoče bi raje z kovinsko konstrukcijo... ima kdo izkušnje s takšnimi bazeni?

Sarazyph ::

Kater peščeni filter priporočate za tole zadevo s prostornino 13m3 https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Dimnik ::

Imam takega z kovinskim ogrodjem, 4,7m premera in 1,2m globine, priporočam stirodur, prej sem imel mivko in filc, pa sem dal 2cm stirodur brez lepljenja. Najslabši peščen filter je boljši kot katerikoli kartušni, če vzameš slabšega, pač pustiš, da dela več časa... moj je imel zraven kartušnega, sem ga zamenjal za peščenega...kot dan in noč

juve91 ::

Kaksni bi pa bil dober pesceni filter? Lahko da kdo kaksni link, se ne spoznam na to. Za ta bazen te velikosti iz hoferja

...:TOMI:... ::

Kovinska konstrukcija se zvije. Bolje je uredit površino s peskom ali zemljo ali plohi ali tepihi ali s čim drugim.
Tomi

Blumper ::

Zdravo

je kar nekaj tem odprtih na temo bazena, ta je bila zadnja aktivna (vsaj kar sem sam videl)
A ve kdo kje se da dobiti kakšen POCENI peščen filter.. :) Imam bazenček z 6m3 vode, in črpalko+kartušni filter, ki po mojem mnenju niti ne premeša vode :)

lp

IL_DIAVOLO ::

Odvisno, kaj je za tebe poceni :)

https://www.bazenar.si/oprema-bazena-fi...

120 evrov.

Lp

Malajlo ::

Priložene pumpe so ponavadi prešvoh. Kartušni filter z dovoljšnjim pretokom je vrh glave. Noben pesek še ni ustavil alg, če pH ni pravi. Pa klor šok vsake toliko. Zdrži voda tudi dva meseca, kolikor traja sezona.

Blumper ::

Saj to me moti. Tale pumpa ki je bila zraven je mislim da 55w. Najbolj me motijo živali in ostala nečistoča.. Verjerno je skimmer boljsa izbira kot močnejša črpalka.

cresh ::

za 6m3 je kartušni čist uredu. Ti rajš uravnavi pH in klor. Pa pucaj vsake take kartušo oziroma jo kdaj zamenji.

sajmon ::

@Blumper: Lani smo imeli prvo sezono podoben bazen: https://www.mimovrste.com/bazeni/intex-...
Glede na količino vode predvidevam, da imaš sam nekaj podobnega. Priložena črpalka je deloval vsak dan vsaj čez dan (8 - 10 ur).
Tekom sezone smo filter nekajkrat čistili, mislim da smo porabili dva tekom sezone. Nasvet: naredi si zalogo dveh ali treh v začetku sezone. Na koncu sezone se jih ni več dalo dobiti.
Poleg smo skrbeli še za klor in vrednost PH, počistili dno s "sesalcem" podobnem temu (https://www.bazenar.si/ciscenje-bazena/....
Še vedno se naberejo žuželke in mušice na vodni površini, te pa pobereš z loparjem-mrežo. Bazena nismo pokrivali.

Blumper ::

Nevem točnih mer hehe je že star bazen. Mi pa vedno pokrivamo. Do sedaj se nisem toliko ubadal z tem k smo bli samo starejsi k smo se namakali, letos bodo tudi otroci pa bi rad da je za lih malo bolj čisto

cresh ::

za takšen manjši bazen ti sam skrbi da boš skoz zgledu pH in klor. Sploh pH je bistven, če ne bo pravi, ti tud klor ne pomaga.
Nekje na sredi sezone, če boš imel preveč motno vodo, lahko narediš klor šok, pol po dnevu ali dveh pa naprej normalno.

Za večje bazene, je pa peščeni filter nuja.

Blumper ::

Gledam klor in pH vsake dva dni. Bom pogledal pol koliko pretoka ima črpalka in se pozanimal za kakšen skimer. Pa tudi, a kdo ve kolk so uporabni tej sesalci za pod ki se jih priključi kar na črpalko?

Malajlo ::

Na črpalko ziher bolje kot na vrtno cev.

sajmon ::

Blumper je izjavil:

Gledam klor in pH vsake dva dni. Bom pogledal pol koliko pretoka ima črpalka in se pozanimal za kakšen skimer. Pa tudi, a kdo ve kolk so uporabni tej sesalci za pod ki se jih priključi kar na črpalko?


So uporabni. Še namig: pred čiščenjem narediš krožni vodni tok in počakaš nekaj minut. Se večina umazanije nabere na sredini bazena na dnu.

Blumper ::

Nikjer ne najdem pretoka črpalke. 55w Hmin 0.19m, ipx7. Razmisljam o skimerju, vsi pa imajo priporočljivo višino pretoka. Se komu sanja koliko pretoka ima črpalka?

Dimnik ::

Pri teh malih bazenih, ne vem če pride v poštev skimer....odvisno kako je visok bazen in kje ima vhod in izdod....imam velikega 18m3 vode in je skimer zakon, pobere vso umazanijo, ki plava na vodi, je pa bila zraven kartušna črpalka, ampak sem nabavil peščeni filter, ogromna razlika.....

Glede črpalka, pa daj še več podatkov, pa probamo kaj izbrskat.....sam imam doma tri kartušne od majne do velike, pa lahko pogledam pretok, ki je verjetno podoben

Blumper ::

Flowclear model 58079.

cresh ::

google pomaga, pravi 1,2 m3/h.
Glej za moje pojme je da za tolk majhen bazen je škoda dajat za peščeni filter. Kolega ma istiga in na sezono 2x zamenja komplet vodo in je. Od tega da se mi zdi, da on ne gleda glih velik na pH vode.
Kar se tiče sesalcev. Glede na kartušni filter ti pride v poštev samo un z vrtno cevjo. Ker je pumpa prešvoh da bi ti unga poganjala.
Skimmer vsekakor malo pomaga, mi smo še v skimmer namontirali še en filter da je še bolj fine smeti zaustavil.
Drugač če te tošl srbi in imaš višek keša, pol vsekakor nabavi peščeni filter, razlika je kot dan in noč. Mislim, da sem vidu na mimovrste za 140€ prov solidnega.
Če te pa še mal srbi tošl, pa lohka nabaviš večji bazen. V hofru imajo akcijo 4,75x1,07 s peščenim filtrom za 250€. Kar se mi zdi dobr deal.

Blumper ::

Hej
Hvala za info. Nisem nič našel, ne na ang ne na ita forumih. Povrsno gledal. Sem pa prevideval da je tistih 0.19 podatel o litroh na minuto kar pride do podbnega rezultata cca 1.15 kubika na uro.
Torej je presvoh za skimer, vsi imajo minimum 3 kubike pretoka.
Tisti čistilci z vrtno cevjo mi nekako ne dišijo, cev je umazana, nova voda not, jst pa pobiram smeti..
Ali pa si ne predstavjam dobro in pravilno

cresh ::

hja glej, jst sem prvi let, ko sem bil še noob v tem isto imel kartušni filter in skimmer in je deloval.
Razkiraj tistih 18€.
Kar se tiče sesalca na vrtno cev. Pač spucaj tisti meter cevi preden jo daš v vodo.
Fajn je tudi če bi imel mogoče kemikalije za kosmičenje in bi lažje pobral potem te smeti.

Sej drugače uno mrežco za na roke imaš, ne?

Blumper ::

Sej razmisljam da bi kupu ja. Bo kar bo. Upam da crkne črpalka hehe.
To za kosmičenje sm videl, ma tudi nek info zasledil da ni ok za kartušni filter
Imam ja mrežico..

cresh ::

Ko daš za kosmičenje, morš obvezno izključit kartušni filter.

Blumper ::

Sem naročil skimmer. Pa da vidimo če bo kaj pomagalo. Med drugim sem v bojo dal multitab.
Me pa ph in klor malp hecasta, se ni ustalilo. Včeraj sem moral dodat ph, danes je nekje na meji. Mogoce jaz prevec kompliciram in bi mel vse ok, kar je pa verjetno kar težko

Malajlo ::

Dodati pH? Ponavadi je problem previsok. Kisla voda ne bo alg fasala.

cresh ::

Točno to, jaz moram vedno zbijati pH.

Blumper ::

Yo
Sicer imam tisto epruvetko, ki se obarva jaz pa ocenim na barvni skali. Še ni bilo v redu. Bazen je pokrit ko se ga ne uporablja.
Z katero napravico vi merite za bolj točne podatke?

cresh ::

JSt imam tole

https://www.bazeni24.si/trgovina/sredst...

Kolk pa teb drugače kaže pH? Ker mi je res čudn da bi imel prenizek pH, ker ponavadi je tko da je skor zmeraj prevelik.

Blumper ::

Vceraj je bila barva se bolj bleda kot je na 6.8 al kaj je tista prva cifra pod 7. Isto imam jaz, že študiram da me malo za nos vleče ?

cresh ::

Sej kr pusti, bo kmalu šla v višave pH.
A to imaš zdele frišno vodo notr?

Blumper ::

Danes je 9 dan..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blumper ()

Blumper ::

Torej, danes je pH v normalnem stanju, klor tudi.
Montiran je tudi skimmer, sicer na podhranjeno črpalko ampak vseeno upam da bo izboljšal kakovost vode ?

cresh ::

Sicer pa kako to da že tolk kmal postavu bazen?

Blumper ::

Hej..
Na goriškem je že pošteno kurilo, voda je bila že na 25 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blumper ()

cresh ::

Tisti, ki imate bazen, kako imate naštiman ogrevanje vode?

Jaz imam sledeče:
vodna pumpa + cev, pošlje vodo v gumijaste kolektorje (3x) in potem timer na 5min pošlje vodo nazaj v bazen.

Kolega me prepričuje da bi se voda isto segrela, če bi kolektorje priklopil za peščenim filtrom in da bi voda skoz krožila pač s takim pretokom kot ga ima peščeni filter.
Je to fizikalno res? Ima kdo montirano gretje takoj za peščenim filtrom?

IL_DIAVOLO ::

Bazen je zato, da se ohladis, ne pa da se gres gret.

Dimnik ::

Đavolo imaš bazen? Ne trolaj...bi te rad videl v tem vremenu v bazenu

cresh je izjavil:

Tisti, ki imate bazen, kako imate naštiman ogrevanje vode?

Jaz imam sledeče:
vodna pumpa + cev, pošlje vodo v gumijaste kolektorje (3x) in potem timer na 5min pošlje vodo nazaj v bazen.

Kolega me prepričuje da bi se voda isto segrela, če bi kolektorje priklopil za peščenim filtrom in da bi voda skoz krožila pač s takim pretokom kot ga ima peščeni filter.
Je to fizikalno res? Ima kdo montirano gretje takoj za peščenim filtrom?


Ni bilo zraven navodil za priklop? Malo poguglaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Peter18 ::

Je to fizikalno res?

Je res.

cresh ::

Se pravi je čist vseen, če imam pumpo skoz pržgano in voda skoz voda teče in se segreje recimo za 0,2°C, kot pa timer in jo spušča na cca 5min?

Peter18 ::

Ja.

echo ::

Fizikalno se bo še hitreje ogrela tako :)

Ssandra88 ::

Živjo.
Če ti slučajno še vedno pride prav, tukaj sem jih tudi videla nekaj malega :) Fajn se namakajte!
LP ^^

Izap ::

Pozdravljeni.

Imamo intex bazen premera 488cm in visine 122cm z trdim ogrodjem. V bazenu je 20 kubikov vode, ki jo crpa crpalka na pesceni filter. Bazen imamo prvo sezono. Z dodajanjem in uravnavanjem kemikalij nimamo problema, ker smo enako velikost imeli ze lani, samo da z napihljivim robom in kartusno crpalko. Ker se ne spoznam na crpalke na pesceni filter me zanima ce kdo mogoce ve zakaj nam je zacelo iz crpalke slapse vn "pihati" vodo in jo vleci vase. Najprej smo mislili da je v cpralki prevec zraka ampak ga ni. Res se mi ne sanja na koga bi se lahko obrnila za popravilo crpalke, rada bi cimprej resila to ker je zaradi tega rob bazena ze gladek kar nakazuje na zacetek alg.

Hvala ze v naprej za odgovore.

Lp

smetko ::

Postopek čiščenja peščenega filtra.
1. ugasni črpalko.
2. prestavi ročico na filtru na BACKWASH.
3. vključi črpalko in pustiš da deluje dokler iztekajoča voda ni čista oziroma vsaj 2 minuti.
4. izključiš črpalko.
5. prestavi ročico na filtru na RINSE.
6. vključi črpalko in pustiš da deluje vsaj 2 minuti.
7. izključiš črpalko.
8. prestavi ročico na filtru na FILTER (normalno delovanje filtra).

Ta postopek je dobro izvesti vsaj 1 X na teden med sezono, oziroma po vsakem čiščenju dna bazena, če uporabiš sesalec, kateri se priključi na skimmer.

Enkrat na mesec je dobro tudi očistiti mrežico, katera se nahaja takoj za priključno cevjo na črpalki, oziroma jo enkrat na teden preveriš, če je čista. Pri večini črpalkah je tam, kjer je ta mrežica, prozorna plastika, tako da lahko vidiš stanje le te.

Ta dva postopka ti bosta verjetno povrnila pretok vode skozi filter.

Če se ti začnejo pojavljati alge je dobro ob stenah bazena uliti algicid, da prepreči/ustavi nastajanje alg. Algicid jaz uporabim približno 2x na sezono (večinoma proti koncu sezone).

Enkrat med sezono pa izvedem kloršok. Tega ponavadi izvedem takrat, ko se pripravlja na slabše vreme, ker se vsaj 3 dni po izvedbi kloršoka ni priporočljivo kopati v bazenu (prevelika koncentracija klora).
No comment

Izap ::

smetko je izjavil:

Postopek čiščenja peščenega filtra.
1. ugasni črpalko.
2. prestavi ročico na filtru na BACKWASH.
3. vključi črpalko in pustiš da deluje dokler iztekajoča voda ni čista oziroma vsaj 2 minuti.
4. izključiš črpalko.
5. prestavi ročico na filtru na RINSE.
6. vključi črpalko in pustiš da deluje vsaj 2 minuti.
7. izključiš črpalko.
8. prestavi ročico na filtru na FILTER (normalno delovanje filtra).

Ta postopek je dobro izvesti vsaj 1 X na teden med sezono, oziroma po vsakem čiščenju dna bazena, če uporabiš sesalec, kateri se priključi na skimmer.

Enkrat na mesec je dobro tudi očistiti mrežico, katera se nahaja takoj za priključno cevjo na črpalki, oziroma jo enkrat na teden preveriš, če je čista. Pri večini črpalkah je tam, kjer je ta mrežica, prozorna plastika, tako da lahko vidiš stanje le te.

Ta dva postopka ti bosta verjetno povrnila pretok vode skozi filter.

Če se ti začnejo pojavljati alge je dobro ob stenah bazena uliti algicid, da prepreči/ustavi nastajanje alg. Algicid jaz uporabim približno 2x na sezono (večinoma proti koncu sezone).

Enkrat med sezono pa izvedem kloršok. Tega ponavadi izvedem takrat, ko se pripravlja na slabše vreme, ker se vsaj 3 dni po izvedbi kloršoka ni priporočljivo kopati v bazenu (prevelika koncentracija klora).



Naj naj naj najlepša hvalaaa za odgovor!!😊
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13041264 (6512) robertko
»

Bazen - vprasanje

Oddelek: Loža
419878 (8089) Unknown_001
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122293 (16931) terezijslo
»

Črpalka+filter za bazen

Oddelek: Loža
179238 (4291) bastadu
»

Postavitev bazena

Oddelek: Loža
2613043 (12078) Saladin

Več podobnih tem