» »

Težava z Raidom in novim diskom

Težava z Raidom in novim diskom

mamut ::

No odličil sem se za nov disk pa imam sedaj tezave.
Plato mam GA-7DXR+, ki ima RAID kontroler. Prvi disk gre tako preko raid kontrolerja naprej v sistem, novega pa nikakor ne morem spravit zraven.
Sformatirat sem ga sel h kolegu kjer je bilo vse normalno, pri meni pa ga "sistem" ne najde.
Kako bi se to dalo rešit?

mamut ::

Po dolgotrajnih zapletih sedaj vidim disk a le preko kabla za CD ROM.
Zakaj mi ne deluje preko kabla za HD?

Rumko ::

kabel je verjetn poškodovan

vsaj pomojem

mamut ::

OK brez skrbi po enodnevnem zajebavanju mi je uspelo nardit to kar sem hotu.
stari disk
C 10 GB
D 30 GB
novi disk
E 60 GB
F 60 GB

Samson ::

Huh, in kje je tukaj Raid ??
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

schurda ::

Dej povej kako si ti to zvezal. Pa še kateri disk je to, oziroma firma.

Z RAID-om je namreč malo več težav kot na navadnem IDE kontrolerju.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mamut ::

Sej nisem imel pravega RAID polja samo gre pa vseeno preko tega kontrolerja, tako da v biosu diskov ne vidiš.

Zvezal sem oba Maxtor diska na isti kabel. Primarnega sem dal na konec kabla in mi deluje.

schurda ::

V BIOS-u res ne vidiš diskov na RAID kontrolerju, zato pa jih vidiš kasneje. Zakaj pa ne daš diska vsakega na svoj kabel? To bo precej bolj hitro. Glede firme sem te vprašal, ker imam jaz stalne težave z IBM diskom na RAID kontrolerju. Če nisem zvezal na način kot mu je pasalo, ni delal. jumper na master, priključen pa mora biti na sredino kabla, ne na konec, čeprav to v knjigci od plošče sploh ni varianta. Z WD diskom teh težav ni. Priključim ga lahko kakorkoli, pa bo delal.

Sedaj, ko imam vsakekga na svojem kablu, je prenos tako brzinski, da sploh ne morem verjeti. Pa tudi pretok s CD-jev se pozna.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

mamut ::

Sej sem probu na ločenih kablih pa ni delalo. Diske mi je kontroler prepoznal, v winsih pa drugega diska ni bilo.
A bi mogla bit oba nastavljena na master ali kaj?

schurda ::

Ne, oba na master ni nujno. Poskusi vsakega posebej, če je kakšna razlika. Sicer pa se mi zdi zelo čudno. Razen, če bi recimo imel na boot disku win98, na drugem pa NTFS particije. Probaj nekje za foro dobit eno distribucijo Linuxa, potem pa samo do disk partitioning pridi, pa boš videl, če disk vidi. Če ga, potem je problem v winsih, če ne pa v disku. Ali pa kakšen partition magic, ta ti mora razpoznati vse particije in vse diske. Poskusi!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202780 (2364) amigo_no1
»

RAID + disk = ???

Oddelek: Strojna oprema
221390 (951) JustVi
»

Pomoč pri prestavitvi diska na RAID kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
151142 (957) schurda
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131394 (1238) nazz78
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191869 (1573) Paramedic

Več podobnih tem